לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2012, 10:15
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
הסבב האחרון, נצחון צבאי, אך שוב לא מוחלט..

בסבב האחרון בין צה''ל לגא''פ הנצחון הצבאי פרופר היה ברור מבחינה מספרית, כ25 מחבלים מחוסלים, רובם המכריע חוליות שיגור, חוסר הצלחה מתסכל שלהם לייצר אבידות בנפש לישראל, והצלחה נוספת שלנו היא השארותו של חמאס מחוץ לזירת ההתגוששות.

אבל שוב, כמו אחרי 2006, כמו אחרי עופרת יצוקה , יש לי הרגשה של החמצה, אני מפריד פוליטיקה ומתכוון אך ורק על הצד הצבאי, למה צה''ל לא ניצל את ההזדמנות כדי להכות בגא''פ בצורה אנושה כ''כ שהיתה מוציאה לו את החשק לשגר אפילו זיקוקים בחתונות? למה אחרי הבנות "הרגיעה" עדיין טיפטפו גראדים ועדיין מטפטפים גראדים והכל חזל''ש? ברי לי שלא צה''ל מחליט על דעת עצמו אם לפלוש לרצועה, אבל כשכבר יש אישור לחסל חוליות למה לא מנצלים זאת למכות כואבות נוספות?
מבחינתי אם תושבי הדרום עדיין לא יכולים ללכת ללמוד או חיים בפחד, הנצחון הוא לא מוחלט. כדי להשיג שקט אמיתי האויב צריך להרגיש על בשרו שה "יהוד" השתגעו ואז , רק אז יהיה שקט להרבה זמן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2012, 10:47
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "הסבב האחרון, נצחון צבאי, אך שוב לא מוחלט.."

אני בד"כ שומר את דעותי הפוליטיות לעצמי אבל היום אני אחרוג ממנהג זה.

לענ"ד יש מס' פתרונות למלחמה בטרור. חלקם אינם ישימים אך ראוי לציין את האלטרנטיבות:

הקדמה קטנה: נסו לדמיין כל מדינה אחרת בעולם שמותקפת בטרור ואיך מדינה אחרת היתה מגיבה לטרור מעין זה.

ואלו הפתרונות:

1. להיכנס לעזה ולהשמיד את כולם. להפוך את עזה למגרש חניה. אינו ישים בעליל. אנחנו לא מפלצות.
2. להשתמש במודיעין ולחסל את כל העוסקים בטרור. אינו ישים. מצד אחד לא רוצים לפגוע בחפים מפשע. מאידך תמיד יצוצו עוד מחבלים.
3. להתנתק סופית ובצורה חד משמעית וחד צדדית מרצועת עזה. לא להכניס יותר ציוד הומניטרי, חשמל, מים, ה-כ-ל. לסגור גבולות הרמטית ולתת להם "להיחנק". אינו ישים. גם כאן משום מה העולם יצעק "גוואלד". אנחנו רחמנים מידי.
4. להמשיך בדרך הנוכחית. כרגע זה ישים אבל עם הגברות הטרור נגיע לנקודת שבירה, ושבירת הכלים
5. להכריז שהפסדנו ולחזור לגלות. אינו ישים. טכנית אינו ישים, גם אם נרצה...
6. לחכות לנס. דווקא פה בארץ התנ"ך זה ישים. נחכה ונראה.

(הדברים נכתבים ברצינות ובציניות במקביל...)
ישן 16-03-2012, 15:00
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מבחינה אסטרטגית, זוהי לצערי הצטברות של עוד נקודות חובה לישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "הסבב האחרון, נצחון צבאי, אך שוב לא מוחלט.."

אתה צודק שמבחינה צבאית טהורה, ישראל היכתה את הג'יהאד האיסלמי שוק על ירך. אבל, שים לב שהם הצליחו לשים יותר ממליון אנשים במקלטים ולשבש באופן חמור את שיגרת החיים. הם גם הצליחו להפוך את ירי הטילים לערים גדולות כמו אשדוד ובאר שבע לעניין כמעט שיגרתי. זהו כירסום רציני ברמת הביטחון של אזרחי ישראל שערים לכך שה"סיבוב" הבא הוא רק עניין של זמן. "כיפת הברזל" לא משנה את רמת הביטחון הפסיכולוגית כל עוד היא לא מיירטת במאה אחוז. אני כבר לא מדבר על כך שהם מחזקים את המשוואה הלבנונית שכובלת את יכולת הסיכול המקדים של ישראל.
את ירי הטילים כניראה לא ניתן למנוע באופן מוחלט למרות שישראל הגיעה להישגים מרשימים, אולי חסרי תקדים, בסיכול ירי ויירוט רקטות משוגרות. הדרך היחידה למנוע את הירי היא למנוע באופן טוטאלי את היכולת לייצר אותו או את המוטיבציה. את זה אפשר להשיג רק דרך הסכם מדיני מקיף (לא ישים בעליל), הסכם זמני (המצב כרגע פחות או יותר-מסוכן כי בחסותו האירגונים מתחזקים) או במבצע צבאי מקיף ביותר שהוא דווקא כן ישים אך עלויותיו (בדם, דמים והסתבכות בינלאומית) גבוהות מאוד. האופציה האחרת היא לייצר סוג אחר של מאזן הרתעה, משהו שונה איכותית מהקיים היום. סתם כדוגמא, יש לשים לב שפעולות הענישה של ישראל כלפי העזתים מוגבלות מאוד. ישראל יכולה לכמובן להפציץ שם באופן חופשי או למנוע הפסקת חשמל ומזון, אבל במקרים כאלו העולם עומד על רגליו האחוריות ולישראל אין עניין בכך. מה שהופך צעדים כאלה לאיומים ריקים. האוכלוסיה ברובה ענייה ולכן פרט למוות בהפצצה או ברעב אין לה מה להפסידץ על כן, אפשר לישקול שילוב סיוע אזרחי מאסיבי לרצועת עזה (למרות שילטון החמאס) שיהיה מותנה בשקט משם, ליצור מצב שבו לאוכלוסיה שם יש מה להפסיד ושאותו הפסד איננו כרוך בשפיכת דמים.
ישן 16-03-2012, 18:44
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מבחינה אסטרטגית, זוהי לצערי הצטברות של עוד נקודות חובה לישראל"

ציטוט:
אתה צודק שמבחינה צבאית טהורה, ישראל היכתה את הג'יהאד האיסלמי שוק על ירך. אבל, שים לב שהם הצליחו לשים יותר ממליון אנשים במקלטים ולשבש באופן חמור את שיגרת החיים. הם גם הצליחו להפוך את ירי הטילים לערים גדולות כמו אשדוד ובאר שבע לעניין כמעט שיגרתי. זהו כירסום רציני ברמת הביטחון של אזרחי ישראל שערים לכך שה"סיבוב" הבא הוא רק עניין של זמן. "כיפת הברזל" לא משנה את רמת הביטחון הפסיכולוגית כל עוד היא לא מיירטת במאה אחוז. אני כבר לא מדבר על כך שהם מחזקים את המשוואה הלבנונית שכובלת את יכולת הסיכול המקדים של ישראל.

אזכיר שהלחימה החלה כשישראל תקפה את מזכ"ל ועדות ההתנגדות ב-"סיכול מקדים", והג'יהאד האיסלמי הצטרף לתגובה שלהם. היות ואני מניח שאף אחד כאן לא באמת מכיר את אופן קבלת ההחלטות בירושלים ובהנהגת הג'יהאד האיסלמי, אני מציע לחכות כמה חודשים ולראות האם הם נרתעים מאירגון פיגועים בסיני, או שדווקא ישראל היא שתירתע מסיכולים.
אישית, כתושב ב"ש איני מרגיש "כירסום רציני ברמת הביטחון ושיבוש חמור בשיגרת החיים". ברור שיישובים בקרבת הרצועה חטפו יותר, רך אצלנו "כיפת ברזל" בהחלט אפקטיבית- כשיש אזעקה רצים לממ"ד ליתר ביטחון, לא בפחד. בני בן השנתיים וחצי מצחקק ובטוח שזו כבאית, אז אני יושב ומראה לו 5 דקות סרטונים של כבאיות ביוטיוב ואז יוצאים החוצה. ואתמול אישתי בקושי מצאה מקום בקמפאי, למי שמכיר..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר