לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2009, 14:00
  pepsicola pepsicola אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "קרא את האשכול שפתחתי בנושא..."

החלטתי לחזור כי במודע ולא במודע אני מרגיש דחוי מהחברה בגלל זה וזה מעורר בי הרגשות של דחייה כלפי עצמי כלומר שכל האזרחים כאן במדינה עוברים את התהליך הזה ותורמים מעצמם ומהזמן היקר שלהם כדי לשרת לטובת הכלל ושאני לא עשיתי את זה אז זה "מרגיש מאוד אנכי ומרוכז בעצמי" למרות שהבנתי שאחוז האנשים שלא מתגייסים הולך ועולה משנה לשנה

אתם מכירים אנשים שהצליח להם התהליך והם כן בסוף חזרו כלומר האם זה לא כזה בדיוני כמו שזה נראה?

וחוץ מזה אם הצבא כל כך הרב טורח לעשות קמפיינים נגד השתמטות האם הם לא אמורים לקבל בזרעות פתוחות את כל אלו שמתחרטים ורוצים לחזור

נ.ב
כדרך אגב ישנם אנשים שלא מסוגלים להתמודד נפשית בגיל 18 עם כל התהליך הזה של הצבא. אני מכיר אנשים שמאוד סבלו נפשית מהמערכת והיה להם כמה משברים בצבא. היום רואים שרק טוב יצא להם מזה כלומר שהם מסוגלים להתמודד עם דברים שהם לא חלמו אילולא עברו את הצבא אבל בכל זאת לפעמים ההתמודדות הזאת היא יותר מדי לסבול בגיל כל כך צעיר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2009, 16:43
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pepsicola שמתחילה ב "לחזור לצבא"

לדעתי, אם אתה רוצה להתגייס בגלל הסטיגמה החברתית אז תחסוך מעצמך את זה. אתה כבר הגעת לגיל שאין סיבה שתשים זין על מישהו שלועג לך או מציק לך בגלל שלא שירתת. אף אחד לא חייב לדעת מהן הסיבות שלא התגייסת וכמו שאמרת כל יום אנשים משתחררים על שטויות או מקבלים פטור מלא, אז אין סיבה שתרגיש מיוחד או שונה.

או אם אין לך כוח לקרוא את כל הסיפור (סתם חשבתי שיעזור לך) אז בקצרה:

1. כמו שאמרו, חצי שנה פלוס מינוס - לא אומר בהכרח שאתה תתגייס חצי שנה לאחר שהתחיל התהליך, אבל זה הפרק זמן שלוקח לצה"ל להחליט אם הוא רוצה אותך או לא.
2. אני לא יודע ואני מרגיש כמו אידיוט שעוד לא ביררתי - תהיה בטוח שפעם הבאה שאני בבקו"ם אני אשאל ואחזור עם תשובה.
3. תפתח ספר טלפונים, תשאל חברים אם הם מכירים, תשאל בקופת חולים שלך. ממש לא סרט לקבוע פגישה עם פסיכולוג\פסיכיאטר ואני בטוח שכל אחד יהיה מוכן לעזור לך.
4. כמו שאמרו, אין לדעת - אבל אין סיבה שלא תהיה אופטימי - אני משער שהסיכוים עולים אם אתה רוצה קרבי, שם יש מחסור בכוח אדם.
5.לי עשו רק פסיכוטכני כי לא עשיתי בצו ראשן, אבל דברים כמו ראיון אישי (שגם לא עשיתי בזמנו) לא עשו לי. המבחן עברית ואימות נתונים לא עשו לי מחדש...

עם זאת, גם אני בגיל 18 קיבלתי פטור משירות. באוגוסט אהיה בן 22 ואני גם נמצא בעיצומם של תכליכי גיוס - שום דבר עוד לא מוחלט ועוד לא סיימתי את התהליך אבל בכל זאת אני אפרט מה אני עשיתי ומה אני עברתי עד עכשיו, אולי זה יעזור לך.

בגיל 18 קיבלתי פטור משירות צבאי (פרופיל 21 נפשי.) בערך לפני חצי שנה התחלתי לשלוח לצה"ל מכתבים, פקסים ואימיילים (אי אפשר להתקשר כי צריך להקליד ת.ז כדי להגיע לנציג שירות, ושלי כבר לא היה רשום יותר במערכת.) אחרי שהתייאשתי מזה שלא חזרו אליי וכבר באמת שויתרתי, קיבלתי טלפון מאיזה פקידה.

היא ביקשה שאני אשלח חוות דעת של פסיכיאטר. אז הלכתי לפסיכיאטר שלי והיא ניסחה מכתב בו כתבה שאני כבר הרבה שנים לא בטיפול ולא לוקח תרופות, שאני נורא רוצה להתגייס, מלא מוטיבציה, etc.

איזה חודש-חודשיים אחרי שליחת המכתב התקשרו אליי כדי לוודא שאני אכן רוצה להתנדב - אישרתי. חודש אחרי זה קיבלתי צו בדואר, הגעתי לבקו"ם.

תחנה ראשונה - מדור מתנדבים או איך שלא קוראים לזה. ראיין אותי איזה סמל, שאל לאן אני רוצה, אמרתי שריון. הוא אמר "אתה מבין שכמתנדב אתה לא יכול להשתמש בנשק נכון?" אמרתי לו שאני ממש לא מעוניין בשירות כזה, אז הוא תיקן אותי ואמר "אתה רוצה אז להתגייס ולא לשרת." עניתי כן.

נשלחתי לראש מדור פרט, שראיינה אותי ל15 דקות (בעיקר שאלות ת"ש - כמה מכוניות יש בבית, האם אמא עובדת, האם אתה עובד, מה אתה עושה בחיים, האם יש 2 הורים בבית, etc.

משם שלחו אותי לעשות את הפסיכוטכני במחשב (בצו ראשון הספקתי לעשות רק סימול עיברית ואימות נתונים - שאלה אותי איפה הייתי ומה עשיתי ב10 שנים האחרונות - משם עלה הנושא שאני לוקח תרופות פסיכיאטריות וישר שלחה אותי הבחורה למדור בריאות נפש) ובזה נגמרו המבחנים מבחינתי - עד היום לא היה לי וגם כנראה לא יהיה לי ראיון אישי או כל מיני דברים אחרים שאמורים להיות בצו ראשון. אחרי הפסיכוטכני הלכתי הביתה.

חודש-חודשיים אחרי זימנו אותי לראיון עם פסיכיאטר צבאי בבקו"ם - עוד פעם, ישבתי איתו (כאשר יש פקידה שיושבת לידו ומקלידה במחשב כל כמה דקות) לאיזה 15 דקות ודיברנו. במקרה זה היה אותו ד"ר שראיין אותי כשהשתחררתי - זכרתי אותו, הוא לא זכר אותי.

הוא שאל על המצב הבריאותי שלי (כמה זמן כבר לא בטיפול, האם אני לוקח איזשהם תרופות אחרות, האם אני ישן טוב בלילה, האם אני נכנס לדיכאון לפעמים,) האם אני משתמש בסמים\אלכוהול, כמה חברים יש לי, מה אני עושה בחיים, מה אני אוהב לעשות בזמני הפנוי, האם אני עובד, האם יש לי חברה, וכמובן למה אני רוצה להתגייס - קיצר כל מיני שאלות כדי לראות שאני סך הכל בן אדם נורמלי ולא איזה משוגע.

ישבתי בחוץ לאיזה 20 דקות, זימנו אותי לדלפק ואמרו שהפסיכיאטר ממליץ לגייס אותי ושלדעתו אני כשיר.

קבעו לי ודעה רפואית ל21 ועדיין לא קיבלתי את הצו בדואר (הזימון המקורי היה ל5, אבל התקשרתי ואמרתי שאני לא אוכל להגיע אז דחו ל21, אבל צו חדש לא נשלח לי.) הועדה הרפואיות הייתה התחנה האחרונה שלי לפני ששחררו אותי, אז אני משער שזוהי גם התחנה האחרונה לפני שיחליטו לגייס אותי.

דבר אחרון, תשקול טוב טוב אם זה מה שאתה באמת רוצה ואם אתה מוכן לזה.

כי בסופו של יום, אנחנו כבר לא טריים מהתיכון, וחבר'ה שתשרת איתם הם בראש אחר לגמרי - ובזה אתה תהיה מוקף לאורך כל השירות. כמו כן, תהיה מוכן להרוויח כמה מאות שקלים בחודש לשנים הקרובות (אישית זה מה שהכי מפריע לי - שאם אני אתגייס, אני הולך להרוויח איזה 700 שקל לחודש עד שאהיה בן 25.)

בהצלחה

span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }

ישן 15-07-2009, 17:28
  משתמש זכר Jesus Christ Jesus Christ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "לדעתי, אם אתה רוצה להתגייס..."

אתה הולך לשרת 3 שנים?
גם אם כן וגם אם לא, אני מקווה שתמצא את הכוחות הנפשיים להגיע כל בוקר לצבא. ומדוע?
אתה בן 22, אתה תשרת עם אנשים שקטנים ממך בהרבה, בראש ובמנטליות שונה ממך כמעט במרחקים, אתה תראה אנשים שקטנים ממך משתחררים ותראה בחורות שלדעתך קטנטנות כבר משתחררות..
אתה תראה אנשים שקטנים ממך בשנתיים בערך, והם כבר קצינים ומפקדים על מספר של חיילים ובעלי תפקידים עם אחריות. ואתה בדר"כ תמצא את עצמך מבצע מטלות שלעיתים חסרת היגיון ולעיתים מגוכחות לגילך.
לעיתים גם תמצא את עצמך מקבל הוראות מאנשים שקטנים ממך..
שלא נדבר על התפקידים שצה"ל בדר"כ מציע למתנדבים על רקע נפשי או לאנשים שחזרו לשירות סדיר מלא (עם פרופיל 45 נפשי..).

אני חזרתי לצבא בגיל 19 ואני עתיד להשתחרר בגיל 22. כבר עברתי יותר משני שלישים של השירות וקיבלתי תפקיד יחסית בכלל לא רע בצבא (אחרי מלחמות רבות), אני משרת בסביבה חברתית לא רעה ויש לי מפקדים בסדר.

ובכל זאת, לא קל להגיע כל בוקר לבסיס.

שיהיה בהצלחה.
ישן 15-07-2009, 20:39

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "אתה הולך לשרת 3 שנים? גם אם..."

הילדה הקטנה שעכשיו השתחררה תצטרך אבל לעשות פסיכומטרי, ואולי אולי אחרי הטיול הגדול ושנה-שנתיים של עבודות מזדמנות, היא תתחיל ללמוד. אני אתגייס כבר עם תואר ראשון. וואלה, זה די מנחם אותי.

אין לי שום בעיה לקבל הוראות מאנשים שקטנים ממני, אני מספיק בוגר כדי לבלוע את הגואה שלי, לשתוק ולעשות מה שצריך. בסופו של דבר צבא זה הכל משחק, ומי וצועק עליי ומחלק לי פקודות - לפני חצי שנה צעקו עליו בדיוק באותה מידה. זה גם ינחם אותי.

כמו כן אני לא מתכוון להיות חפ"ש לעד - אפילו שעוד לא התגייסתי, אני מאוד מעוניין בפיקוד וקצונה. עוד פעם, יכול מאוד להיות שאני אתגייס ואחרי יומיים יגיד לעצמי "איזה טעות עשיתי אני חייב לעוף מכאן" אבל טוב לעכשיו אני רוצה להיות קצין קרבי - וזה אחד מהשיקולים (אומנם לא העיקרי) שלי בנוגע להעדפת שריון....אני כבר זקן ואפור אז כמה שיותר מהר לצאת לקצונה, ככה יותר טוב.

וואללה אחי אנשים בגילי ובגיל של pepsicola מתגייסים כל הזמן - נכון, לרוב זה עולים חדשים, אבל בכל זאת, גיל זה גיל. אני לא אהיה הראשון ולא האחרון שיעשה את זה, והאמת היא שהדבר היחיד שמדאיג אותי בכל העניין הזה זה הכסף (ושיסדרו לי מגורים, כי אני עזבתי את הבית ומן הסתם שעם משכורת צבאית אני לא יכול להחזיק את עצמי.)
span.jajahWrapper { font-size:1em; color:#B11196; text-decoration:underline; } a.jajahLink { color:#000000; text-decoration:none; } span.jajahInLink:hover { background-color:#B11196; }

ישן 16-07-2009, 00:57

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "הילדה הקטנה שעכשיו השתחררה..."

אני מצטער שאני עונה לך כנציג מנפץ האשליות.

אם כרגע יש לך פרופיל 21, ואתה מעוניין לחזור לצבא, הסיכוי שתהיה קצין - שואף לאפס.
גם לי היה פרופיל 21, כרגע אין לי פרופיל נפשי בכלל! הצלחתי לבטל את הפרופיל הנפשי במהירות שיא של שנה, ונשלחתי לועדת חריגים בחיל רפואה לקצונה. לצערי, לא התקבלתי.
בשביל להגיע רק לשירות קרבי - תצטרך לפחות חצי שנה במקרה הטוב ביותר (ובצבא כמובן המקרים הטובים ביותר בדר"כ לא קורים) ולצאת לקרבי ולאחר מכן לסיים מסלול (שהוא מינימום 4-5 חודשים בשריון?).
הסיכוי שלאחר מכן תצא למ"כים וקצונה (או מט"קים וקצונה..) כמעט בלתי אפשריים.

וד"א, המשכורת שלך בתחילת השירות תהיה כ- 350 בין ל- 500 ש"ח. אתה לא תגיע לשירות קרבי בהתחלה.
תוכל לבקש עזרה כלכלית \ מגורים דרך מערך הת"ש.

בהצלחה.
ישן 16-07-2009, 14:30

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "אפשר עוד קצת רקע לגבי הסיפור..."

אני התגייסתי, השתחררתי עם סעיף נפשי והתגייסתי בחזרה לשירות סדיר (לא התנדבות).

אם תהיה מתנדב, הסיכוי שבכלל תהיה קרבי במהלך השירות (לא נדבר על קצונה) שואף לאפס.
על מנת לעבור לשירות קרבי אחרי שתתגייס כמתנדב תצטרך להעלות פרופיל מ- 30 לפרופיל 45 (שזה כולל להוכיח את עצמך מספר רב של חודשים, המלצה של קב"ן מוסמך או פסיכיאטר) ואישור של רמ"ד פסיכיאטריה בצה"ל) ואז רק תעבור טירונות 02! ולאחר שיהיה לך פרופיל 45 נפשי תצטרך להעלות אותו לפחות בעוד 2 רמות ל- 72.
אז בוא נגיד ככה, אם תהיה הבן אדם הבר מזל ביותר בצבא (ואתה לא תהיה כזה..) אז רק תוך 9 חודשים מרגע הגיוס יהיה לך פרופיל 72 נפשי. שגם איתו אני לא בטוח שניתן להיות בקרבי.. (שלא נדבר על פיקוד וקצונה).
במציאות, זה יקרה (אם בכלל, יש סיכוי שבכלל זה לא יקרה..) מעל שנה ארוכה, וזה בתנאי שבכלל תסתדר במקום שבו יציבו אותך.

וכמובן שבחיים לא תצליח לעשות דיל עם הצבא שאם אתה חוזר לשירות, אתה תצא לקצונה. אתה חוזר לשירות מפרופיל 21 נפשי, לא אחרי שחרור רגיל מהצבא עם מקצוע.
לא מקבלים פרס על כך שמתגייסים אחרי קבלת פרופיל 21. ממש לא. הדברים דווקא באים בדרך קשה יותר..
ישן 15-07-2009, 20:50

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי pepsicola שמתחילה ב "מישהו יכול לברר באמת אם..."

בוא נתחיל מזה שלדעתי כל חייל צריך לקבל לפחות משכורת מינימום. עברה תקופת בן-גוריון שבאמת לא היה כסף לכלום והצבא היה משהו טהור ואציל וכל אחד תרם את חלקו כי באמת לא היו משאבים.

שנית, אני בן 22 ועם תואר ראשון - לא מנסה להשוויץ ולהגיד שמגיע לי ג'וב באינטל ו 15אלף בחודש, אבל בכל זאת, 700 שקל אחי? נו באמת, אני מרוויח 700 שקל ביומיים.

אני גם ממש לא קונה את הטענה שלך של "מפצים אותך בשכר עם נסיון שנרכש בזמן שירות." סבבה זה פותח לך כמה דלתות, מי שחלש זה יחזק אותו, מי שאין לו סבלנות זה יכריח אותו להירגע קצת, אבל בלי להיות יהיר אני יכול להגיד לך שכבר יש לי את כל התכונות האלה.

מעניין לדעת איפה סירבו לתת לך עבודה בגלל שלא עשית צבא - הרי גם אני לא עשיתי צבא ולא רק שאף פעם זה לא עשה לי בעיות, גם לא זכור לי שאי פעם שאלו אותי לגבי זה.

ישן 15-07-2009, 22:06
  pepsicola pepsicola אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "בוא נתחיל מזה שלדעתי [b]כל..."

בכל עבודה ומשרה ששלחי שאלו אותי על הצבא ומה סיבת הפטור מדובר בכל מיני עבודות יחסית פשוטות של פקידויות ואפילו שליחויות דרשו לדעת על צבא אז כל שכן דברים יותר גדולים שאני לא רוצה לחשוב שוודאי שואלים שם על צבא ושירות שאלתי פעם מישהו והוא אמר שאם אדם עשה צבא אז זה משקף שהוא אדם שמותאם ללחצים והוא מבין ביחסי סביבה ולחיות בסביבה עם עוד אנשים ולדעת לקבל פיקוד וכל מיני כאלה

דרך אגב גם אני אחרי תואר ראשון וזה מה שמרגיע אותי שאם אני אעשה את הצעד הזה ואני אתגייס אז אני אהיה רגוע שאין לי לאן למהר כי כבר השלמתי את הקטע האקדמאי שלי ונכון שתמיד אפשר ורצוי לעשות תואר שני ואחרי זה דוקטורט אבל כרגע זה נראה רחוק ולא הכרחי וחוץ מזה שבזמן הצבא אפשר לעשות כל מיני קורסי התמחות

השאלה למה לא עושים מבדקי פסיכוטכני מחדש הרי וודאי שמה שהיינו בני 17 לא משקף את מה שאנחנו היום ואולי אני יכולים לתרום להם הרבה יותר מהידע שלנו מאשר שישימו אותנו גורפי עלים או ממיינים ניירת או כל מיני כאלה

ורק להזכיר אם מישהו מכם יכול לברר האם זה 3 שנים שירות מלאות גם בגילאים 24 ומעלה?
ישן 17-07-2009, 14:19
צלמית המשתמש של random bytes
  משתמש זכר random bytes random bytes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "בוא נתחיל מזה שלדעתי [b]כל..."

מבירור מול ראש תא מוחזר שירות, המידע עדכני ליוני 2009:
א. בעבר החייל המוחזר היה מתגייס עם פרופיל 64 נפשי ומעלה את הפרופיל בהדרגתיות. כרגע יש אפשרות לתגייס עם פרופיל סופי "מקסמלי".
ב. העבר היה סיכוי קבלה של נמוך-בינוני. כרגע יש תופעה של שיפור הסיכויים.
ג. כל התהליך מתבצע על נייר בלבד ע"מ למנוע גישה לא מבוקרת. כלומר, גם הקצין מיון, אותו רואה החייל המוחזר, לא יודע ולא יכול לדעת (רק עם החייל יבחר לספר) למה החייל השתחרר ולמה הוא חזר לשירות. כמובן, גם המפקדים של החייל אינם מסוגלים לקבל גישה למידע הזה.

כלומר, המפקדים אינם יודעים עם החייל היה עם בעיות נפשיות, בריאותיות (כמו תאונה, תת/עודף-משקל וכו') או בכלל היה בדח"ש עקב לימודים. אז, עם תהיה חייל טוב תקבל המלצות >> תוכל להיות מט"ק >> תוכל להיות קצין.

ישן 19-07-2009, 17:50

נו ברור
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "1. שיחררו אותך בצדק, עובדה..."

אין יותר צורך בועדות וראיונות, אתה ממש פיענחת את המשוואה - הכי בצדק שיחררו אותי...צה"ל לא צריך חיילים בוגרים שאפתנים בעלי השכלה שמעוניינים ללכת לחיל קרבי ולהיות בו קצינים, בעוד באותם מקומות יש מחסור רציני במוטיבציה לצאת לקצונה...

אז עכשיו ברצינות, לא שאני מצפה למדליית זהב ומצעד הצדעה ברחובות הבירה על נכונותי להתגייס, אבל טיפה קרדיט תן לי?

ואני עוד פעם חוזר - כמו שלא הייתי מתחייב ל3 שנות עבודה בחברה שבה אין לי אפשרות קידום, ככה אני גם לא אתגייס אם אפשרות הקידום לא תהיה זמינה לי בצה"ל. אם הגיוס היה משהו טריוויאלי שאפשר להתחרת בכל זמן נתון אז על הזין שלי, הייתי הולך ורואה כבר משם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:06

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר