לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2011, 17:20
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
מורכב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "מזל טוב למדינה הצעירה"

זאת מדינה שנמצאת במצוקה דומה למצוקה של מדינת ישראל. מדינה נוצרית במקרה הזה, מוקפת במדינות מוסלמיות עניות ולא מפותחות, אפשר גם להוסיף צמיחה של גופי טרור באיזור כקושי נוסף. יהיו סכסוכים על משאבי טבע שנמצאים ברובם בדרום.

כמו ישראל, כל שיקול דיפלומטי שהיא תבצע יהיה בעל קשר ישיר לצרכי הביטחון והכלכלה שלה.
אנחנו יודעים בוודאות שארה"ב ומדינות מערביות שונות יזרימו כמויות גדולות של כספים כדי לשקם ולהכשיר אותה כבעלת ברית קרובה, מצרכים אסטרטגים של השפעה על האיזור.

מצד שני, מדינות ערביות יפעילו לחצים משלהם כדי לחזק אחיזה באיזור.

בויקיפדיה יש כבר עדות לזיגזוג של נשיא המדינה שהצהיר על רצון לטיפוח קשרים עם ישראל, אך הודיע למזכל הליגה הערבית שלא יפתח איתה קשרים בדצמבר 2010.

אם הייתי צריך להמר, הייתי אומר שהכסף האמריקאי ינצח ושתיתכן מאוד הרחבה בייצוא בטחוני של ישראל לאיזור.

אבל אני אשמח ללמוד ממי שיכול לספר לי יותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2012, 09:58
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
נשיא סודן הכריז מלחמה על סודן הדרומית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "מזל טוב למדינה הצעירה"

מקור:news1

"הפרלמנט של סודן העביר החלטה לפיה מפלגת השלטון של סודן הדרומית הינה אויב ש'יש להילחם בו עד שיובס'
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.news1.co.il/img/midBull.jpg]
כוחות סודן מוקמו לאורך שלוש חזיתות על הגבול הבלתי-מוגדר

נשיא סודן, עומר אל באשיר, הכריז (יום ה', 19.4.12) מלחמה על סודן הדרומית, ונשבע להפיל את ממשלתה. המהלך מגיע לאחר שהפרלמנט של סודן העביר החלטה לפיה מפלגת השלטון של סודן הדרומית הינה אויב ש'יש להילחם בו עד שיובס'.

סודן וסודן הדרומית ידעו לאחרונה כמה מההתנגשויות הקשות ביותר לאורך הגבול הבלתי-מוגדר ביניהן, מאז פרישתה של סודן הדרומית והקמתה של מדינה עצמאית בקיץ האחרון

מועצת הביטחון של האו"ם שוקלת להטיל סנקציות על שתי המדינות בניסיון לשים קץ לאלימות, ודרשה כי כוחות סודן הדרומית יסגו משדה הנפט הגליג, המייצר 60,000 חביות נפט ביום. שתי המדינות ממשיכות להתעלם מהקריאות לסיים את הלחימה.
"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר