לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2012, 09:44
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
ההתערבות האחרונה של בג"צ בשוק העבודה היא מתכון לאסון- מעביר את נטל ההוכחה לנתבע

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1710892

מקרה שהיה כך היה- אישה שעבדה במקום מסוים גילתה שגבר אחר מרוויח יותר ממנה, התפטרה ותבעה.
לכאורה- מקרה קלאסי של חזיר שוביניסטי שהפלה נשים. אבל אם נבדוק מה באמת היה שם-
בריאיון העבודה היא נקבה במשכורת שהיא רוצה לקבל. היא גם קיבלה אותה. אך בית המשפט טוען שהיתה לה בעיה של חוסר ביטחון עצמי, שהיא חלשה, שהיא לא יכולה ללכת לריאיון עבודה ולבקש לבד את המשכורת ההולמת עבורה. ומכיוון שכך, אם המעסיק קיבל אותה לעבודה ונתן לה את המשכורת שהיא ביקשה, אזי המעסיק הפלה אותה לרעה ועליו לפצות אותה (פעמיים, פעם כדי להשוות לה את המשכורת ופעם כתשלום על האפליה).

"בג"ץ הכיר בכך שלעתים כושר המיקוח של נשים על שכרן הוא פחות מאשר של גברים, ולפיכך טענת מעביד כאילו הפער בשכר נובע ממשא ומתן חופשי בינו לעובדת טרם התקבלה לעבודה, אינה טענה מספקת המצדיקה פערי שכר משמעותיים."

כלומר- מעתה, תדע כל אישה, ויידע כל בן מיעוטים, ואולי כל יהודי מעדה אחרת, שהוא חתיכת אפס חסר ביטחון, והוא חייב שהממסד הכל יכול יגן עליו. שאיש לא סומך עליו שיידע לבקש את השכר שמגיע לו, כי הוא ילד קטן שנזקק להגנת האח הגדול שלו (תרתי משמע).

כל התערבות שכזאת בשוק החופשי שבין מוכר וקונה היא גם לא מוסרית, גם מתנשאת אך בעיקר מעלה בצורה ישירה את יוקר המחיה. כשמעסיק חייב לתת לכל העובדים את אותה המשכורת בלי קשר למשכורת שהם מבקשים בריאיון העבודה, מחיר המוצר שהוא מוכר עולה בעוד כמה שקלים.

ונשים יקרות- כל עוד הממסד מתייחס אליכן כלא שוות, מה הפלא שגם בחברה יש כאלו שמתייחסים אליכן כלא שוות.

טור מעניין בנושא- אתר קו ישר
http://www.kav.org.il/100994/b1276

"לשיטתה של הגב' בייניש, כל חברי הוועדה למינוי שופטים נגועים באפליה על רקע עדתי, מיני, נטייה מינית, גזעי ולאומי – אלא אם יוכיחו אחרת. עובדה: רוב השופטים בעליון לדורותיו הם יהודים, אשכנזים וגברים – ואין ביניהם, למיטב הידוע, אפילו הומו אחד. ראוי שנטל ההוכחה יעבור אל חברי ועדת המינויים לשופטים – שיוכיחו גם הם ש"אין להם אחות". "
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2012, 10:48
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ההתערבות האחרונה של בג"צ בשוק העבודה היא מתכון לאסון- מעביר את נטל ההוכחה לנתבע"

כעקרון, אם גבר ואישה מתקבלים לאותה עבודה ששניהם יכולים לבצע אותה באותה יעילות (לא מדובר כאן על עבודה פיזית) ולשניהם במשותף יש או אין רקע בתחום אז אין סיבה לשלם לאישה פחות כסף זולת זה שהתקבעה תפיסה שלנשים צריך לשלם פחות ואולי ראוי להילחם בתפיסה הזו באופן של חיוב מעסיקים לשלם אותו דבר.

הבעיה שלי עם העניין היא שאני מאמין שלהעלות את השכר לעובד שאתה מעריך זה הדבר הכי לגיטימי בעולם וזה יהיה לא הוגן אם עובדת שסטנדרט העבודה שלה נמוך תתבע לקבל תוספת שכר מקבילה לזה שקיבל עובד אחר שמחזיק באותה משרה וסטנדרט העבודה שלו גבוה יותר.

כלומר, אם יש לי עובד מעולה שדופק עבודה ועובדת פחות טובה שעושה את העבודה בסדר אבל מושכת הפסקות ומדברת המון בטלפון אז צריך שתהיה לי הזכות להעלות את השכר של הגבר מבלי שאני יהיה חשוף לתביעה מצד העובדת הקצת בטטה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר