לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2012, 09:51
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
לשבור את המחאה

אני אקצר בלי הרחבות על השנה שעברה והסבלנות המוגזמת של הממשלה והשלטון המקומי באפשור ערי
אוהלים ששיבשו את הסדר התקין של החיים במקום. המחאה של השנה שעברה, שלא הצטיירה כאלימה,
שינתה כיוון בתקופה האחרונה. התקשורת כבר לא העמידה אותה בראש סדר-היום, אז ראשיה חיפשו איך
שוב לחזור לעמודים הראשיים.

המחאה של החודשים האחרונים הפכה לאלימה והמפגינים בה אפילו לא מסתירים את כוונתם. "הפגנות
זעם", זה ביטוי שנשמע יותר ויותר בתקופה האחרונה. זה התחיל בשבירת חלונות ראווה שראשי המוחאים
תירצו אותה ב"התלהבות יתר", זה המשיך באלימות והתעמתות פיזית עם המשטרה, ביציאה להפגנות שלא
קיבלו אישור חוקי, בהצבת אוהלים בניגוד לאישור ראשי הערים, וכפי שנעשה אמש בכביש 1, סגירת כבישים
וצירים מרכזיים והפרעה בוטה לסדר הציבור התקין.

נראה שהמפגינים מאמינים שהם נמצאים במדינה ערבית טיראנית, וכי באמת פוגעים בזכויותיהם. אלה
אנשים שלא באמת יודעים מה זה דיכוי שהם זועקים ממנו, הם לא באמת יודעים מה זה עוני וקושי אמיתי.
יומיים באפריקה אולי יכניסו להם טיפה היגיון מדוע כל הסיסמאות שהם פולטים פשוט מגוחכות. אלה אנשים
שדרכם הפוליטית נכשלה בבחירות, ובשל הידיעה שאין בידם לצלוח את הבחירות הבאות, הם בוחרים
בדרך הכפייה והאלימות.

משה סילמן ששרף עצמו, עשה מעשה נואש והאשים את נתניהו ושטייניץ בכל צרותיו. זה כמובן לא נכון
בעליל, שהרי אדם שנכשל בחיים לא יכול לתלות את כל צרותיו על שלוש שנות שלטון של ממשלה כלשהי.
הוא קורבן שפעל בצורה לא שפויה, ואני מצר על כך שקבוצה של אינטרסנטים ציניים כבר משתמשת באדם
שניסה להתאבד, כסמל למאבק שהתחיל בכלל כדי להשיג הורדה במחיר הדירות. בכל אופן, אני מקווה
שישרוד ויחלים ממצבו הקשה.

צריך להפסיק לפחד מכמה אנארכיסטים שמובילים את המחאה, צריך להפסיק לפחד מהתקשורת העויינת
ברובה. הממשלה צריכה להפסיק לחשוש מהצל של עצמה. כן, התקשורת לא ממש תומכת נלהבת, וכן, תמיד
יחפשו מה לכתוב ומה לא בסדר. מאידך, הגיע הזמן להפעיל כוח ככל שיידרש כדי לעצור את ההידרדרות
האלימה שאנחנו עדים לה בחודשיים האחרונים. הפגנות? למה לא. לכל אזרח במדינה דמוקרטית הזכות
למחות, אבל שינוי הפאזה של המפגינים, שהפכו אלימים ונקטו באסטרטגיה של פגיעה בסדר הציבורי כדרך
פעולה - זה כבר לא במסגרת המותר. פה הם חצו את הקו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2012, 10:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הכל נכון, צודק בהרבה אולם יש להפסיק עם זילות ההגדרות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לשבור את המחאה"

ישנה משמעות רחבה מאוד לטרמינולוגיה. טרמינולוגיה היא מפתח זהב לשליטה במציאות! סלימן אינו "קורבן תמים שמנהיגי המחאה תפסו עליו טרמפ"! ח ל א ס! לא כל מתאבד ראוי למטחי חיבוקים וליטופים! נמאס מכל ספסרי הרגשות, ולאחרונה המוות. כל הבכיינים המקצועיים שככל הנראה ריח הסלמי העולה מהבשר החרוך מטמטם את מוחם. סלימן הוא פעיל ותיק במניפולציה הפוליטית המכונה בטעות "מחאה חברתית". אנו חיים בעידן שבו מעטים שלא היתן לדעת עליהם הכל בתוך יום... מדובר באדם שגילגל גימיק פוליטי שנועד לקדם מניפולציה יח"צנית. מיואש? ללא ספק, אולם מיואש מחייו... כמה וכמה אמהות שאני מכיר שנים מטיול בגן שעשועים במרכז העיר, ואשר מטופלות בילדים נכים קשה או מפגרים, אמורות להיות מיואשות יותר. כל הנתונים מראים כי מדובר על עצמאי כושל, ולא משנה כרגע למה. האדרה (לא מצידך כמובן) של הגימיק הרצחני שלו אינה שונה מעידוד מתאבדים בכל נסיבות אחרות. וכי מה היינו חושבים על הטיפוסים העומדים למרגלות חלון עליו יושב "מאיים" הלוקה באהבה נכזבת, כשהם צועקים בלעג "קפוץ קפוץ!"? הם לא שונים מכל הבכיינים שעשו מהבחור הזה "סמל". בעצם הם פחות גרועים ממנו מאחר והם, ברוב המקרים, יבהלו לנוכח התוצאה לה הם מייחלים בעוד שסרסורי המתאבדים דווקא מגלים משיכה אירוטית להתאבדות כגימיק (כמובן לא של עצמם. להם יש שכל...). אין לי ספק כי הם ייחלו לה בפה מלא. אורגיה של מוות מזוויע, ונדליזם ופריקת עול. זה מה שאנו מקבלים מאספסוף המעמד הבינוני המשועמם הזה.

זיכרו את מה שאני אומר (והוותיקים פה יודעים שאני המון פעמים צודק בתחזיות ה"הזויות" שלי):

מי שלא ישלח על הבנדיטים האנרכיסטים את היס"מ עם אלות, ימצא עצמו נאלץ לשלוח עליהם את הימ"מ עם סולמות.
ישן 16-07-2012, 11:48
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
בגדול, מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הכל נכון, צודק בהרבה אולם יש להפסיק עם זילות ההגדרות"

לגבי סילמן, הוא קרבן מכורח הנסיבות - הוא נמצא כעת במצב קשה. לא דיברתי על קורבן במובן שנוצל בטרם
המעשה. הוא קורבן בעיקר של עצמו. הוא קיבל את החיבוקים האלה מסיבות מאוד ברורות, ולא סתם ציינתי
שחבורת ציניים משתמשת ותשתמש בו עוד רבות (אגב, כמעט כל הפוליטיקאים "הנכונים" כבר מציינים אותו
להתנגחות בנתניהו).

ייאוש זה דבר מאוד סובייקטיבי. יש אנשים שיודעים באמת ייאוש וצרות מהם, ויש אנשים, שעולמם צר כשל
נמלה, שחושבים שהעובדה שאין להם סמארטפון או דירה ברוטשילד זה ייאוש. כמובן שיש צרות אמיתיות
ויש צרות מדומות, אבל הייאוש הוא סובייקטיבי לאדם. סילמן התאבד למרות שיש אנשים, כפי שציינת, עם
צרות מכף רגל עד ראש, אבל הם מתמודדים, הוא בחר לעשות את המעשה הזה.

שים לב לציניות. כבר שלטים עם מוטיב ההתאבדות של סילמן. יש כבר תמונות של מפגינים עם השלטים:
"ביבי, שרפת גם אותי". "כולנו שרופים", "כולנו משה סילמן". אימוץ המוטיב הקיצוני והמסית הזה - הוא בעיה
בפני עצמה, וכחלק מהקצנה כוללת של המחאה בחודשיים האחרונים. גם האירוע האחרון הוא סוג של שיא
של הקצנה (למרות שיכול להיות שהיה מתאבד גם בלי המחאה, אבל כעת אי אפשר לנתק בין השניים).

אני אוסיף משהו במאמר מוסגר. אחותי הסתובבה לפני כמה ימים בת"א וראתה את חבורת המפגינים. היא
לא ממש מעורבת פוליטית, ובעד או נגד המחאה לא נמצא בסדר העדיפויות שלה. מהשיטוט שלה שם היא
ראתה בעיקר קבוצות אנשים יושבות ומעשנות יחד. פרצופים, לטענתה, לא ממש נעימים לעין. להבדיל משנה
שעברה שהיו באמת המוני אנשים, גם כאלה שהאמינו בלב שלם במטרות המחאה, השנה מדובר בעיקר
באנרכיסטים שחושבים שהם חיים באיזו דיקטטורה שמדכאת אותם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר