לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2012, 07:12
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לפני תריסר שנים כבר עשו ניסוי כזה בצה"ל,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מדים מנדפי זיעה (דרייפיט) בצה"ל"

אם כי לא טרחו לבדוק עד כמה המדים דליקים. אני מקווה שהפעם כן. לעצם העניין, ברוב הצבאות שיש להם מדים מודרניים הבד הוא שילוב של כותנה וניילון (נושם), וחולצת-השרוולים של האמריקאים היא פשוט בד נושם דק מאוד (גופיה עם שרוולים, בתכל'ס) שמיועדת בלעדית כדי שיהיה נוח יותר עם אפוד מגן.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2012, 16:31
  YGH YGH אינו מחובר  

דווקא לא. הם בלטו פחות ממדי כותנה - יש לי צילומים להוכיח את זה.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי גד31 שמתחילה ב "מדים"

מצד שני, הם היו עשויים מניילון סופלקס שהוא חומר מצויין בהחלט לבגדי טיולים, אבל לא עברו טיפול נגד אש. כשלקחתי פיסת בד ושרפתי אותה התוצאות היו לא נעימות בכלל (זה באלפיים, לא היה צריך לחכות לאמריקאים בעיראק). ייאמר שלא בגלל זה הם לא נכנסו לשימוש, אלא כנראה בגלל מחיר.
עוד לא נתקלתי פיזית במדי הניסוי החדשים, ברגע שזה יקרה אוכל לדעת ממה הם עשויים ולנסות לשרוף פיסה.

ייאמר גם, שחשוב לזכור שגם המדים הכי חסיני אש בעולם לא ימנעו לחייל ממוצע כוויות פלסטיק במקרה של חום קיצוני - מהסיבה הפשוטה, שעוד לא ראיתי אפוד, ובוודאי לא בארץ, שהחומר שבו עבר את הטיפול הנ"ל. כמובן שהנזק הוא פחות מאשר במגע ישיר עם העור, אבל עדיין.

גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 05-07-2012 בשעה 16:34.
ישן 05-07-2012, 18:34
  YGH YGH אינו מחובר  

לא במיוחד. הם לא נדלקים מהר.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ארז ס שמתחילה ב "שאלה בעניין בגדי הטיולים"

כשהם נדלקים, הם יכולים לעשות כוויות מכוערות. אבל בדי ניילון של טיולים נדלקים לאט יותר מכותנה.
מבחינת נידוף זיעה, כמובן תלוי בסוג - אבל דיינו שנאמר שכבר שנים אני לא מסתובב עם שום פריט מכותנה בטיולים.

גלריית התמונות שלי

ישן 05-07-2012, 08:31
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "לפני תריסר שנים כבר עשו ניסוי כזה בצה"ל,"

אני זוכר מחקרים אמריקאיים שבוצעו ב2003-2004 סביב נושא הדליקות של מדים "ניילוניים" (עקב מחסור במילה טובה יותר) דריי פיט/תרמיות ועל התוצאות המאוד לא נעימות של התכה של הבד אל תוך העור. המדים הצה"ליים-בניסוי שאני מדבר עליהם בפירוש לא כאלו. הם לא נראים ולא מרגישים כמו חולצות דריי פיט. הם בפירוש יותר דקים מהמדים הרגילים, אבל לא הצלחתי לגלות מאיזה חומר הם עשויים.

אגב- מחמם את הלב לראות שהם טרחו לדאוג גם לפינה הקטנה של כיסי שרוול, זאת למרות שכיסי חזה נשארו וחשוב הרבה יותר- גם הכפתורים המאוד קריטיים של הכותפת, כי הרי בלעדיהם איך נסבול?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 05-07-2012 בשעה 08:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר