לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2012, 16:22
צלמית המשתמש של KenMasters
  KenMasters KenMasters אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.10
איך לייצר תעמולת שקרים, מאת אטילה שפומבלי

אני יודע שחלק מהאנשים מודעים לכך שהבדאי אטילה שמתחזה לכתב הוא בדיחה כתובה, אבל רוב התגובות בכתבות שלו מתייחסות עיניינית למה שנכתב, כאשר אותם תמימים לא מבינים שלא קיים שום דבר עינייני בתוך הכתבות שלו. זה המצאות על גבי המצאות, וככה נראית כל כתבה שלו.

הנה האחרונה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4275631,00.html

זה מתחיל בכותרת:
התרגיל צומצם: "נתניהו עוד יחטוף מאובמה"

ואני רוצה לדעת: מי אמר את זה?
התשובה לעולם לא תימצא. בשיטתו הבזויה של שפומבלי, הוא מייצר אנשים, ומצטט אותם, כך שהוא יוצר את הרושם על מצב מסוים, אבל למעשה, בכל הכתבה אין ציטוט אחד מפי אדם שריר וקיים. אני אמנה עכשיו את כל המצוטטים בכתבה:

שרים בקבינט, בירושלים, שר בקבינט המדיני-ביטחוני, גורם מדיני אחר, שרים בקבינט המדיני-ביטחוני, אחד מהם, אותו שר, גורם הבקי בפרטים, הגורם, גורמים מדיניים, בישראל, גורמים ביטחוניים, גורמים ביטחוניים.

לכל אחד מהאושיות המעורפלות הללו מיוחס ציטוט בגרשיים, ועל כך ניבנתה כל הכתבה!
אני מבטיח שככה בדיוק בנויות כל הכתבות שלו, ויש הרבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2012, 17:40
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KenMasters שמתחילה ב "איך לייצר תעמולת שקרים, מאת אטילה שפומבלי"

עיתונאים מעלים את הטענה שאם הם יחשפו את שמותיהם של המקורות שלהם אז המקורות יפסיקו לדבר וככה הציבור הרחב יפסיד כי פוליטיקאים וגורמי ביטחון שחוששים לחשוף מידע בפומבי או להעביר ביקורת בפומבי יעדיפו לשתוק.

הבעיה היא שאנחנו כקוראים באמת ובתמים לא יכולים לדעת מתי עיתונאים ממציאים ציטוטים שלא היו ולא נבראו והבעיה החמורה יותר היא שיש אנשים רבים שמתייחסים למה שכתוב בעיתון/באתרי חדשות כתורה שניתנה בסיני. לא עולה על דעתם שבן אדם פשוט המציא איזה שטות בשביל לקדם אג'נדה אישית או כדי למצוא חן בעיניי העורך שלו או כדי לשדרג את המעמד שלו בעיניי חבריו העיתונאים באמצעות זה שהם יראו שיש לו "מקורות".
ישן 02-09-2012, 20:33
צלמית המשתמש של KenMasters
  KenMasters KenMasters אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.10
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "עיתונאים מעלים את הטענה שאם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
עיתונאים מעלים את הטענה שאם הם יחשפו את שמותיהם של המקורות שלהם אז המקורות יפסיקו לדבר וככה הציבור הרחב יפסיד כי פוליטיקאים וגורמי ביטחון שחוששים לחשוף מידע בפומבי או להעביר ביקורת בפומבי יעדיפו לשתוק.

הבעיה היא שאנחנו כקוראים באמת ובתמים לא יכולים לדעת מתי עיתונאים ממציאים ציטוטים שלא היו ולא נבראו והבעיה החמורה יותר היא שיש אנשים רבים שמתייחסים למה שכתוב בעיתון/באתרי חדשות כתורה שניתנה בסיני. לא עולה על דעתם שבן אדם פשוט המציא איזה שטות בשביל לקדם אג'נדה אישית או כדי למצוא חן בעיניי העורך שלו או כדי לשדרג את המעמד שלו בעיניי חבריו העיתונאים באמצעות זה שהם יראו שיש לו "מקורות".

אני מסכים לחלוטין, רק שאצל אטילה השפל אין לעולם גבול להמצאות ואין לעולם משהו אחד קונקרטי להישען עליו. כתבה אחרי כתבה "מצוטטים" אנשים חסרי זהות, ציטוטים אכזריים שמהווים את המשקל הכבד בכתבה, והנה הצליח לברוא פמפלט שנאה יש מאין. אם זה לא היה מכעיס זה היה מצחיק, רק שמה שנוצר כאן זה תעמולת שקר רוויה שנאה ארסית פעם אחרי פעם, ולעולם אין הוא צריך לתת את הדין.

אני מעלה באוב כתבה נושנה של שפומבלי, כתבת שנאת שרה כפי שרק שפומבלי יכול לייצר, שאף נדונה ברצינות בפורום שלנו כאן
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=529590

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3992203,00.html

בדיוק אותה מתכונת של הכתבה הנדונה למעלה: הכותרת צועקת ציטוט עוין:
מתח שיא: "שרה נתניהו מפרקת את הלשכה"

עכשיו אני אמנה את המצוטטים בכתבה:
בסביבת ראש הממשלה, מקורבים לבנימין נתניהו, כמה מבכירי הלשכה, גורם המעורה בנעשה בלשכה, גורמים המקורבים לנתניהו, לדבריהם, גורמים המעורים בנעשה בלשכה, גורמים בסביבתו הקרובה של נתניהו, גורמים בכירים במטה הבחירות, הגורמים, גורם בכיר שהיה חלק ממטה הבחירות, הבכיר, מקורביו.

לכל אחד מהיצורים חסרי הזהות הללו מיוחסים ציטוטים אכזריים על שרה נתניהו.

אני נטפל דווקא לשפומבלי כי כל הכתבות שלו, ללא יוצא מן הכלל, ניראות ככה. הוא שפל בדרגה בפני עצמה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר