לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2012, 14:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]הליצן לא היה..."

המערך נחדר יותר מפעם.
אבל נדמה לי שאתם מחטיאים את הנקודה. המערך שלנו מנסה ברצינות להתנהג ולחשוב שכל דקה שעוברת ללא פיגוע מגדילה את הסבירות שבדקה הבאה כן יהיה פיגוע. רוב המערכים בעולם(!) לא מהססים לומר בתדריכים וגם ברמה האישית, שבאירוע הזה, במקום הזה וכו' וכו' "לא יהיה כלום", "למה שמישהו ירצה לפגוע כאן", "כאן זה לא ישראל\המזרח התיכון" ועוד פנינים שמראות בבירור שרובם פשוט באים להעביר את הזמן בעבודה ולא מרגישים עצמם כמי שיוצאים לעמדות על מנת להגן מפני תקיפה שאולי תתרחש.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2012, 14:09
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "צריך יותר משני מאובטחים..."

רגע, שני מאובטחים?
האם אתה מתייחס לזאבי זכרו לברכה? האם ידוע לך שבתקופתו היחידה היתה אחראית על אבטחת שרים כאשר היה ידוע ומוסכם על הממשלות לדורותיהן כי מימוש אחריות בצורה של שליחת מאבטחים לפעילויות שרים באופן ספוראדי (באופן לא רצוף, במופעים יחיניים, לעתים) ולפי ניתוח של ארועים בשיטת "נראה לי שפה יש סיכוי יותר גדול שינסו לפגע".
זאבי ז''ל התנגד באופן עקבי, מנומק, פעיל ונחרץ לכל נסיון של היחידה לפעול סביבו. בתור צעיר, אני לא מנסה לרמוז אפילו ש"הגיע לו", אלא שכאדם בעל שיעור קומה, בסוף באמת הפסיקו לנסות להצמיד לו מאבטחים.
אלו האירועים שאני מכיר מהתקשורת.
בנוגע לרברבנות מאבטחים- תופעה ותיקה ונואלת. לא מובן לי למה זה קורה. מעניין מצד שני אם ישראלים אולי מפרשים כרברבנות וגאוותנות הפגנה של בטחון עצמי ואסרטיביות של אדם צעיר מאוד שמנסה לכפות אילוצי אבטחה על מבוגרים ממנו עם עדיפויות שונות, שהאבטחה פתאום מתערבת ומנסה לשנות ולהכתיב להם דברים.
אבל כן, בהחלט יוצא להיתקל בהתנהגויות שחצניות ולא ראויות לעתים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 30-09-2012, 11:26
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לא היה נגמר, כי זה לא היה מתחיל..."

הדבר הזה יכול גם יכול לקרות בארצנו מבחינת היתכנות הכנסת נשק לאירוע למרות אמצעי סינון קהל.
אפילו בדבריך, שהאיש היה נעצר במעגל האבטחה הראשון, מהדהדת שיטה ותפישת עולם שמניחה אפשרות כשלון לא רק במעגל הראשון.
לכן יש גם שני. (ועוד).
לכן בסוף ראש הממשלה שלך צועד מוקף מאבטחים (יותר מאחד) גם בתוך משרד רה''מ מול כל העיתונאים שהוכנסו אחר בידוק מעמיק בכל פעם שאת רואה צילומי כניסות לישיבות ממשלה.
ורק להזכיר- רבין זכרו לברכה יכול היה לצאת בחיים מההתנקשות אילו המאבטח האחורי בחוליה היה צועד באופן שונה, ואז כולם היו גומרים את ההלל על היחידה המובחרת שמצליחה לסכל פיגוע מתנקש בודד בחוליה של חמישה מאבטחים בעצרת עם קהל עצום בשטח בלילה ברחוב לא סגור.
שלא יהיו טעויות, הכשל לא היה תפישתי בכלל. כולם הבינו שעלול להיות פיגוע, וכולם חשבו שהם פרושים נכון בשטח על מנת לאתר אקדח שנשלף לעבר ראש הממשלה הישראלי. המאבטחים מעולם לא חונכו לדלג במבטם על מי שנראה כאזרח ישראלי ולהתמקד רק במי שנראים ערבים.
אל תשכחו את שורת התקריות האלימות מול יהודים בחודשים שלפני הרצח שכללו חיכוך ישיר מול מאבטחי היחידה לאבטחת אישים.
מאבטח מחפש התנהגות חריגה ורמז להימצאות נשק. הוא\היא יודעים שמחבל מסוגל גם להתחפש, אולי גם לאישה ואפילו אולי ליהודי.

הסרטון הזה טוב להדרכה ומעניין מאוד מאוד האם יש סרטון שמצולם בזווית הנגדית לזו שממנה צולם הסרטון הזה.
את הצמוד הייתי מדיח מהיחידה(הצעיר שבגב האישיות, זה שהאישיות פונה אליו במה שנראה כמו פליאה על ההתרחשות מיד לאחר ספיגת הירי).
את המאבטח הנינוח השני שניגש בלעיסת מסטיק אל היורה אחרי הירי הייתי מדיח גם.
מעניין מי הוא המזוקן שנראה מרוגז על היורה לאחר הירי. האם אזרח אכפתי או חלק מאנשי\ מאבטחי האישיות?

ישן 29-09-2012, 14:49
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cabin fever שמתחילה ב "כשל אבטחה - נשיא צ'כיה נורה באקדח אייר-סופט מטווח מטר."

מחדל חמור. בהקשר לזוית הישראלית אומר רק שהגורמים האמונים על אבטחת אישים בישראל הפיקו לא מעט לקחים מן הכישלון המהדהד שלהם ב95' (שהיה בראש ובראשונה כישלון תפיסתי מחשבתי) והדבר מיושם כיום. התרחשות אירוע מסוג זה המוצג בסרט בישראל הינה בסבירות נמוכה.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 30-09-2012, 14:03
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
לא יודע...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז למה בקנדה, שוויץ, פינלד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אז למה בקנדה, שוויץ, פינלד ושוודיה לא שישו ושימחו?

אוליי בגלל שהן אינן מוקפות במדינות אויב (אלה אם כן רוסיה נחשבת בעינך למדינת אויב של קנדה).
והן אינן מכילות בתוכן גוש של מליוני אזרחים שבעצם מהווה גיס חמישי, שבשעת צרה ינצל את מצוקת המדינה, לצורך כיבוש מחדש, והפרות סדר קיצוניות.

בכל מקרה, הנקודה שלי, זה שאם אפשר לספק למתנחלים נשק, לא יקרה כלום אם גם חבר'ה איכותיים, מלח הארץ, שנתנו 3 שנים כלוחמים קרבים, ללא עבר פלילי - יקבלו היתר לנשיאת נשק (בהתאם לחוק כמובן).

אבל ציפיות לחוד, ומציאות לחוד.

ישראל היא עדיין מדינה עם מערכת בירוקרטית שמתאימה לעולם שלישי.

ככה שאני לא באמת מדמיין את היום הזה מגיע.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 30-09-2012 בשעה 14:06.
ישן 30-09-2012, 14:25
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אני לא יודע איך זה בדיוק בארה"ב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני רק יודע שכשכנסתי שם לוולמארט, הייתה ממש מחלקה של כלי נשק, תלויים על הקיר (מאקדחים דרך רובי ציד, ועוד רוסרי"ם) ולמעשה לכל אמריקאי עם ת.ז הייתה אפשרות לבצע רכישה.

זה לא נכון, גם במדינות עם החוקים הליברליים ביותר עדיין יש סינון. לא ימכרו לך נשק, למשל, אם יש לך עבר פלילי.
ציטוט:
אם אני לא טועה, לכל מדינה יש את החוקים שלה.

אמת.
ציטוט:
בכל מקרה קיים איסור גורף לנוע עם נשק בפומבי, או אפילו אחסון בכל מקום שהוא איננו נחשב לבית האישי שלך.

לא נכון, כאמור לכל מדינה החוק שלה. הבעייה עם נשיאה היא בד"כ נשיאה מוסלקת (conceal carry) שבשבילה צריך רשיון מיוחד. יש מדינות בהן קשה יותר ויש מדינות בהן קשה פחות להשיג אישור כזה.

אבל בשום פנים ואופן אין איסור גורף על נשיאה או אחסון של נשק. כאמור זה נע בין המדינות הליברליות יותר, בהן קניית נשק מאפשרת אוטומטית נשיאה בפומבי (טקסס, למשל) למדינות ליברליות פחות (הכוונה בנשק כמובן) כמו ניו-יורק, בה יש "מדרגיות" של רשיונות נשק. אבל אם קנית כלי המינימום שמותר לך זה לשאת אותו בקופסא נעולה ל ומה מטווח.
ציטוט:
האזרח הממוצע יודע שלא כדאי לו להפר את החוקים.

מה שלדעתי דיי שונה מהארץ.

יכול להיות שכן ויכול להיות שלא, בכל מקרה רשיון לנשק או לא, זה לא מה שייעצור רוצח פוטנציאלי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-09-2012, 22:29
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אמנם לא חסר, אבל בגלל נסיבות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
אמנם לא חסר, אבל בגלל נסיבות שונות לחלוטין מאלו האמריקאיות. אבל אם כבר העלית את משפחות הפשע הישראליות, אז אם להאמין לדובר צה"ל מאז שהחלו לצמצם את מספר החיילים שמשוחררים לבתיהם עם רובים, מספר הגניבות (וכפועל יוצא מזה מספר כלי הנשק הלא חוקיים) ירד פלאים.

ולמה אתה מאמין למשטרה?

מדובר באחד הגופים היותר רקובים במדינת ישראל.

יש פשע מאורגן בארץ, והוא ממשיך לעבוד יפה, ובלי יותר מדיי הפרעה.

לאותם ארגונים לא ממש קשה להשיג נשק חם (אם זה דרך הברחות מירדן/מצרים/שטחים) או אפילו מחיילים שמשרתים בצבא.

אם לאנשים היה מושג כמה כלי נשק נגנבים מבסיסים צהלי"ם בכל שנה, הם היו בשוק.

אני רק אציין שהתמונה לא כל כך ורודה כמו שמנסים לצייר לנו.

אני אפילו יכול להעיד שבזמני, בעת שירות במוצב על גבול לבנון (גזרת חרמון), יצא לי ולחבריי ליחידה, לשרת עם חבר'ה מגדוד מסוים.

באחד הימים התגלה בספירה כי חסרים 3 רימונים נפיצים, בתגובה הביאו 2 ליצנים ממצ"ח, שהיו במוצב בערך חצי שעה, והלכו משם.

לא ניסו אפילו לתחקר את הלוחמים מהמוצב.

הרימונים הללו בקלות יכלו להגיע לארגוני פשיעה, או חמור מכך - לארגוני טרור.

*ואני מתאר לעצמי שמלבד לאותם רימונים, נגנבים גם דברים חמורים יותר.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 29-09-2012 בשעה 22:35.
ישן 30-09-2012, 11:28
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "מן הסתם שהבחור המדובר הוא לא..."

אבל אתה טועה. פעמיים.

פעם ראשונה בכך שאף אחד לא דורש נשק לכל דורש. גם המערכת האמריקאית לא מקנה זאת וכמו שציינו מיליוני פעמים- המערכת בסקנדינביה, שוויץ וקנדה, סתם כדוגמאות, ליברליות כמו או יותר מבארה"ב ומספקות הרבה פחות פשעים חמושים.

הנה, אתה מוזמן לבדוק בעצמך-
http://www.gunpolicy.org/firearms/region/israel

פעם שנייה בכך שאתה מניח שמה שמונע מרוצח פסיכופת בפוטנציה/"סתם מתנקש" להוציא את התכנית שלו לפועל הוא החוק.

הבנאדם בכל מקרה מתכנן לרצוח, לפחות אדם אחת, אתה חושב שהמשוכה שתעצור אותו היא קניית נשק חוקי?

כל מתנקש שפוי שלא מעוניין להיתפס יבצע את הפשע עם נשק לא חוקי, כי נשק חוקי ורשום קל עשרות מונים לאתר. כל פסיכופת שלא מעניין אותו אם ייתפס או לא (או שהוא סתם לא מתוחכם מספיק) יכול לרכוש נשק בשוק השחור, בקלות ובזול הרבה יותר אפילו מהפרוצדורה החוקית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר