לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2012, 08:49
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
מטען חלול
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rshibi שמתחילה ב "לא לשכוח את הנזק שהוא יכול לגרום למבנים לא מבוצרים"

התמונות שצירפתי הינן של פגיעת קורנט בעל רש"ק חלול
ולכן עניין היעילות לא בא לכדי ביטוי כאן.

מבלי להתעסק בשמועות - בתמונות הנ"ל הפריט התפוצץ כהלכה ולכן בהיותו נושא רש"ק חלול פגיעתו כזו:
בנקודת הפגיעה (סטנד אוף) חזית הפריט יהיה מוקד פיצוץ קטן יחסית היות ומירב האפקט מתועל באמצעות עיצוב הרש"ק בצורה גיאומטרית - כך שהאפקט הנדרש הינו חדירה .
עד כאן הכל ברור וידוע ולא חידשתי כלום
לעניין היעילות - היות ואוטובוס הינו בעל עובי דופן מתכתית זניחה לרש"ק מסוג זה - הליינר יעבור מקצה לקצה בעודו עובר תווך האוטובוס כסאותיו מרכבו - עד שמהירת הליינר ויעילותו ירדו וידעכו.
הליינר במקרה זה יפעל כקליע (ביעילות הפגיעות ויכולת ההרג)

הפריט מהסוג הזה מטרתו וייעודו להשבית טנק ! ואת זה הוא עושה
ברור שבפגיעה כזו באוטובוס (אורכית) הוא ישבית אותו, אבל בפגיעה רוחבית באמת האפקט שיתקבל לא ישבית את נסיעתו קרוב לוודאי. אך יגרום ליותר נפגעים בשל הרסס המשני (בכל זאת מדובר במשקל חנ"מ גבוה)

כמו שלבני אמר יש גם תרמובארי - וזה סיפור אחר ....

צריך לזכור דבר נוסף - פגיעת הרש"ק בחלקו האחורי של הרכב דווקא מנעה פגיעות היות והמנוע סוכך מפני פגיעות הרסס המשני ורסס מעטפת הרשק שגם הוא קטלני אל עף היות הפריט נ"ט.

באירוע זה נהרג נער יהודי יקר בידי מרצחים חסרי לב .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2012, 17:07
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "טוב, אני מניח שאתה יודע איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
טוב, אני מניח שאתה יודע איך סיפורים מתגלגלים... אולי הכל אמת לאמיתה ואולי יש בזה רק גרעין של אמת, בכל מקרה זה מאוד לא סביר.

תלוי על מתי מדברים, נכון להיום הטיל הזה הוא הסיבה שבגזרת עזה חט' 401 נימצאת עם מרכבה 4 ומעיל רוח.
לגבי לבנון 2? היו מקרים שהמרכבה 4 חטפה קורנט אחד והעניקה מיגון לצוות, לגבי מספר טילים זה באמת לא סביר.
אני גם לא חושב שמחבלי החיזבאללה היו במצב של לירות מספר טילי קורנט על טנק אחד.

סירטון מלבנון 2 שמראה מרכבה 4 חוטפת נ"ט (לא יודע איזה, החיילים שם צועקים "טיל") והצוות לא נפגע אבל הטנק שניראה די שלם, לא מעשן (כניראה מערכת הכיבוי פעלה) ואפילו מתפקד (צריח מצודד כהגנה בזמן חילוץ) נזקק לחילוץ ע"י דובי

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 09-11-2012 בשעה 17:11.
ישן 09-11-2012, 22:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בהחלט יתכן שטנק שנפגע מקורנט המשיך לעבוד בצורה תקינה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "נשמח לקבל תמונות ולהעמיק בדיקה"

טנק המרכבה בנוי עם צפיפות מערכות נמוכה (לפחות נמוכה יותר מרוב הטנקים המזרחיים), כך שכאמור בהחלט יתכן תרחיש בו טנק מרכבה נחדר אך המערכות שלו שורדות את הפגיעה (וגם אנש"צ). כמובן שעם כל חדירה נוספת הסיכוי של הטנק וצוותו להמשיך ולעבוד יורד אקספוננציאלית, אבל עדיין הסיכוי קיים. אישית אני חושב שסטטיסטית לא סביר שטנק ימשיך לעבוד אחרי 2 חדירות, אבל לך תדע...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-11-2012, 17:27
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
עד כה אף אחד לא ענה לשאלה על מנגנון הפגיעה- הפעלה,ייזום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שם משתמש תפוס שמתחילה ב "מנגנון הפגיעה של טילי קורנט - דרוש הסבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שם משתמש תפוס
שלום לכולם,

האם אפשר לקבל הסבר על מנגנון הפגיעה וההרס של טיל הקורנט?
האם מנגנון היזימה בעת הפגיעה דומה לאלו של ה- RPG?
אשמח לסקיצות אם ישנן?

האם מישהוא בפורום יודע היכן אפשר לראות חתך של הרש"ק?
אם ימצא חתך כזה אפשר לתת תשובה לשאלה בנושא הייזום.

הנחה שלי היא שהרש"ק לא מופעל על ידי "פיאצו" כמו ה RPG ובהקשה. אלא על ידי מד טווח המותקן על הטיל ואלקטרוניקה המקנה השהייה לראש העיקרי.

לגבי היעילות שלו:
לפי הפירסומים הרש"ק הקידמי מופעל קרוב מאד למטרה , במידה וקיים מיגון ריאקטיבי קיימת בעייה ( בהיבט של הקורנט) הרש"ק העיקרי נמצא קרוב מידי למטרה וסביר להניח שהוא יכול להינזק לפני הייזום העיקרי ובנוסף יש לו סטנד-אוף קצר.
אבל הכל השערות מאחר ולא ראיתי חומר טכני מפורט על הטיל.
ישן 10-11-2012, 22:29

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "גוטמן....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
לשאלתך, הרש״ק הקדמי מופעל באמצעות שתי כיפות קריסה שאמורות לגעת זו בזו בעת הפגיעה, הרש״ק העיקרי נמצא יחסית מאחור (קצת לפני מקטע הכנפונים האחוריים) והוא כמובן מופעל באמצעות מרעום עצמאי משלו.....אין אלמנט של מד טווח שקשור ליזימת הרשק״ים.

אם הוא בנוי באופן כזה יש סבירות גבוהה מאד שחלק מהפגיעות הן ביעילות נמוכה.
בגלל המיגון הריאקטיבי ובגלל אי שמירה על סטנד אוף אופטימלי.
לא אתפלא באם חלק מהסיפורים יך מספר פגיעות בטנק אחד הן נכונות.
בסטנד אוף קצר החדירה יורדת, ואם הרש"ק העיקרי נפגע לפני הפעלתו הוא ניזוק. לדעתי המערכת במידה והיא בנוייה כך היא לא "חכמה במיוחד.
ישן 11-11-2012, 07:22

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אם יש רש"ק טנדם אפשר לצאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
אם יש רש"ק טנדם אפשר לצאת מנקודת הנחה שהמהנדסים לקחו בחשבון הימצאותו של מיגון ריאקטיבי. אני חושב שכדאי שלא תמהר לזלזל באנשי המקצוע שמבינים בנושא קצת יותר ממך וממני ותיכננו את הטיל הזה במשך שנים ארוכות, בכל זאת לא מדובר באיזה עזתי יצירתי עם מחרטה שאפשר ללגלג עליו אלא בגוף "קצת" יותר רציני.

חס וחלילה
אני לא מזלזל באף אחד.
אבל במאמר ברוסית כתוב במפורש שאחד השיקולים העיקריים בפיתוח תחמושת זו היא המחיר. המטרה היתה להגיע למחיר תחמושת נמוך. ואכן אלקטרוניקה ואופטיקה מעלות מאד מאד את מחיר החימוש.

ודרך אגב
גם אני איש מקצוע לשעבר (הדגש על לשעבר ולכן אני לא ממש מעודכן) בתחום הזה. כשבעולם רק חלמו על פתרון לנו בארץ כבר היה.
בנוסף:
הרוסים העתיקו את RPG-29 מהמערב .

נערך לאחרונה ע"י gutman76 בתאריך 11-11-2012 בשעה 07:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:50

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר