לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2012, 17:46
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "שטייניץ מודה לקראת הבחירות: "בישראל יש בעיה של יוקר מחיה, עוני גדול מדי ופערים""

בעית יוקר מחיה- מסכים.
בעיית פערים- ממתי פער הוא בעיה?
בעית עוני- אחרי שננכה מתוך "העניים" (הסבר למרכאות עוד מעט) את המשפחות מרובות הילדים ומתוך אלו עם מעט ילדים ננכה משפחות בהן שני ההורים עובדים או לפחות מוגדרים כמחפשי עבודה, נמצא שאין לנו באמת בעיה של עוני.

מרכאות- ההגדרה של עני נובעת מכמות העשירים במשק. ככל שהשכר הממוצע עולה כך יותר אנשים יוגדרו עניים. דוגמא דימיונית לחלוטין- נדמיין מדינה ובה התפלגות מסויימת של עשירונים. בסוף עשור מסוים ותחילת העשור שאחריו פרחה באותה מדינה תעשיית הייטק מפותחת, שגרמה לכך ששכבה של עשרות אלפי אנשים ואולי מעל מאה אלף מרוויחים משכורות הגבוהות פי 3-4 מהממוצע במשק. למה זה גרם? עליה בשכר הממוצע במשק, והכנסת שכבה של אנשים להגדרה "עניים" מבלי שהם ידעו שהם כאלו. נכון שזה נשמע דמיוני לחלוטין?
בנוסף- ההגדרה גם נובעת מסקר הכנסות, שלעולם יהיה פחות מדויק מסקר הוצאות, היות והרבה יותר קל להעלים הכנסות גם מסיבות של חיסכון במס וגם כדי לא לאבד קצבאות המוענקות למרוויחי משכורות נמוכות/לא עובדים כלל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2012, 18:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "פער כלכלי הוא בעיה כאשר יש לו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
פער כלכלי הוא בעיה כאשר יש לו את המרכיבים הבאים.
1. הוא לא תוצאה של עצלנות או העדר כישרון קיצוני מאוד.
מי קבע?

ציטוט:
2. הסיכוי לצמצם את הפער במידה ומשהו התחיל מנקודת זינוק חלשה הוא נמוך מאוד.. המערכת בנויה ככה שאלו הנמצאים בראש הפירמידה קובעים את החוקים בצורה כזאת שמשמרת את היתרון שלהם.
א. אז אתה רוצה רק פער שהוא לא פער?
ב. כאילו ד'ה. ברור שמישה בראש הפירמידה קובע את החוקים. עוד מעט תגיד שזה בסדר שחיות אוכלות חיות אחרות, אבל רק אם זה לא הטורפים שאוכלים חיות טרף...

ציטוט:
3. מצב של פירמידה, קרי, פער שאין בו התפלגות נורמלית של ההכנסות וההבדל בין החציון לממוצע הוא גדול מדי.
אין שום דבר נורמאלי בהתפלגות נורמאלית להכנסות. הכנסות (כמעט) תמיד מתפלגות לפי חוק חזקה ("20/80", "זנב ארוך", וואטבר).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-11-2012, 18:41
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]פער כלכלי הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מי קבע?

אף אחד לא קבע, אתה צודק ברירת המחדל היא המצב כפי שמתאר אותו שרוקי. אבל לשאלה מתי פערים הם בעיה, עניתי (כשמן הסתם זאת דעתי האישית ותו לא) שאז זה בעיה.

א. אז אתה רוצה רק פער שהוא לא פער?
לא מדויק, אני רוצה שהמוכשר יותר והחרוץ יותר יהיה עשיר יותר. אני גם רוצה שהעצלן או חסר הכישורים יהיה עני. אני גם מבין שכמו בכל דבר אלמנט המזל הוא שחקן משמעותי שגם עליו משלמים מחיר.

מצד שני אני רוצה להבטיח שכללי המשחק יהיו כאלו שאם הכישרון היחיד שלך היה להיוולד למשפחה הנכונה או בדיוק להפך. (המשפחה הלא נכונה וכו') אזי עדיין יהיה לך סיכוי או מצד שני עדיין תשלם את המחיר ברמה כזאת או אחרת על ההתנהלות שלך.

ב. כאילו ד'ה. ברור שמישה בראש הפירמידה קובע את החוקים. עוד מעט תגיד שזה בסדר שחיות אוכלות חיות אחרות, אבל רק אם זה לא הטורפים שאוכלים חיות טרף...
זהו שזה לא חיות אחרות, אלו בני אדם מאותו הגזע. החוקים אמורים להיקבע על ידי הרוב ובצורה שבסופו של דבר תועיל לרוב.

אין שום דבר נורמאלי בהתפלגות נורמאלית להכנסות. הכנסות (כמעט) תמיד מתפלגות לפי חוק חזקה ("20/80", "זנב ארוך", וואטבר).

כן, אני מכיר את החרא הזה, אבל אתה יודע היטב למה אני מתכוון. אפשר להתחיל לדון מה אחוז האנשים שצריכים להיות במרחק שלוש סטיות תקן מהממוצע. ועוד ועוד דיבורים של הקורס בסטאטיסטיקה. אה, ושוב תודה על הסרטון באפדימיולוגיה. אבל אני חושב שבמקרה הזה אפשר להבין מתי המשק הוא בריא ומתי הסיטואציה היא לא בריאה ומשתקפת בפערים.

ישן 11-11-2012, 18:45

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה תלוי במאפייני הפער"

זה כמובן לא נכון בעליל. כי גם עני במדינת ישראל נהנה משירותי בריאות לא רעים, אקדמיה לא יקרה, מים זורמים, מזון (אין פה באמת ילדים רעבים נפוחי בטן ומלאי זבובים), לחלק לא קטן מהם יש סלולרי, מחשב (נדמה לי שכשליש או יותר), לכולם למעשה יש מקרר, ולחלק לא מבוטל יש רכב. אז למה הם מוגדרים עניים, בעוד בכל מדינה אפריקאית אחרת הם היו נחשבים עשירים? כי הם מסתכלים באופן יחסי ולא מוחלט. וזאת הבעיה הגדולה (ולא היחידה) של הגדרת העוני.
וכמובן שיש לאנשים נטיה להמעיט בהכנסות המדווחות שלהם משתי סיבות- חיסכון במס ושמירה על תשלומי העברה. וכמובן שלמוסדות המטפלים בעניים יש אינטרס לנפח את מספרם כדי לקבל עוד תקציבים.

כל עוד תגדיר עשיר ועני לפי הממוצע, אף אחד לא יהיה מרוצה. הזכרתי כבר את דוגמת המדינה הדימיונית לחלוטין שקמה בה שכבה של שכירי הייטק אמידים, מה שגרם להמוני אנשים שמצבם לא הורע כלל להיכנס למעגל העוני.

ישן 12-11-2012, 19:52

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "קודם כל, דיברתי מהבחינה העקרונית"

אתה שומע לא נכון.
ההבדל בין סקר ההוצאות של הלמ"ס וסקר ההכנסות מצביע על תופעה מעניינת- אנשים נכנסים למינוס של 4000 ש"ח כל חודש. זה אומר שמשפחה ממוצעת מגיעה למינוס של 50K בשנה. מכיוון ששנינו יודעים שהבנקים בישראל לא מטומטמים, ולא יאפשרו לאנשים להגיע למינוס כזה, וגם אם ננטרל עזרה מההורים וכו', מישהו פה משקר. וכמובן, שמי שמשקר זה לא מי שעונה על שאלת הוצאות אלא על שאלת הכנסות. והסברתי למה- לאדם יש אינטרס להקטין הכנסות מדווחות כדי לא לשלם מס וכדי לא לאבד תשלומי העברה.

אז אתה מכיר כמה שבאמת קורסים? מאמין לך, קורה. אבל בהסתכלות נרחבת- סקר ההכנסות מעוות.

ישן 12-11-2012, 21:34
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני מכיר הרבה מאוד שקרסו
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה שומע לא נכון. ההבדל בין..."

אני מכיר הרבה יותר שלא היו מסתדרים ללא מקורות הכנסה נוספים כמו מתנות מהמשפחה. אני מכיר עוד הרבה יותר שמסתדרים אבל בקושי. ושוב, אני לא מדבר על לרעוב או לא לרעוב ללחם. אני מדבר על היכולת לקיים רמת חיים שקיום נחשבת סבירה ושהיא בהחלט בגדר האפשרי.
ואני ארחיב ממה שכתבתי קודם כי העניין של לדבר על "קינאה" ותו לא הוא די מקומם בעיני-
אם קיים אדם שהוא בעל מפעל שמרוויח מימנו כמה מליון דולר נקי בשנה אז הוא יחיה ברמת חיים גבוהה מאוד עם 17 מכוניות פאר, שש בתים בני עשרים חדרים כל אחד ואסלות מטיטניום. למאה העובדים במפעל הוא משלם שכר מינימלי של כאלף דולר בשנה (נאמר שלמיעוט קטן בשיכבה המהנהלת הוא משלם הרבה יותר). במקרה הזה אני חושב שהעובדים יתקוממו ובצדק. לא מדובר רק בקינאה על החיים הטובים של הבוס אלא ידיעה שהבוס חי כל כך טוב כי הוא משלם להם כל כך מעט וכי אם היה משלם לכל אחד מהם עוד אלפיים שקל בחודש זה לא היה באמת פוגע לו משמעותית ברמת החיים אבל להם זה היה מקפיץ אותה. אם לוקחים את הדוגמא הקיצונית הזו ומרחיבים אותה, זה בגדול המצב בחברה קפיטליסטית.
עכשיו, אתה יכול להגד שזב"שם של העובדים ושזה מגיע להם כי הם לא מספיק חרוצים ובעלי כישורים. אחרת הם היו אלו שבעלי העסק ולא עובדים זוטרים בו. אבל יש עם זה 2 בעיות-אחת מוסרית ואחת מעשית:
מוסרית, זה לא שונה בהרבה מכך שנער בעל נטיות אלימות+נכונות ללכת כל יום לחדר כושר+לקחת שיעורי קרב מגע יתעלל בנערים אחרים בכיתה שלו, ויידחף להיות ראשון בתור וכו'. יש להם בעיה עם זה? גם הם יכולים ללכת להרים משקולות והתאמן וכו'.
מעשית, אתה יוצר טינה מצד ציבור העובדים ברמה כזו שיקומו בהם כאלו שיתחילו לארגן אותם, תקבל ארגוני עובדים מיליטנטים, אלימות, וכמובן-לחצים על השילטון אם מדובר בדמוקרטיה (שלא לדבר על מצב שבו הלחץ הוא לכיוון שינוי טוטאלי לקומוניזם...). בגלל זה הגיעו לפשרה הסוציאל-דמוקרטית שמקובלת היום בעולם המפותח (כולל בארה"ב). אחת התוצאות המרכזיות של אותה פשרה היא שהעשירים מרוסנים (במידה רבה-מרסנים עצמם) כך שההכנסות שלהם נמוכות מהמקסימום שיכלו היו להגיע אליו, וההכנסות של העובדים למיניהם גבוהות יותר מהמינימום שהמעסיקים שלהם היו רוצים לשלם להם.
ישן 13-11-2012, 19:46

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מכיר הרבה מאוד שקרסו"

דמגוגיה.
ראשית- ההקבלה לאותו נער אלים היא שגויה מבסיסה, כיוון שבעל המפעל לא פגע באף אחד, לא פגע בחופש, בחיים או בביטחון של אף עובד. עצם זה שהשווית אותו לפושע מזכירה לי את מרקס והמניפסט נגד בעלי ההון הרשעים.
אף עובד לא חייב לעבוד שם. אם מספיק יקומו ויילכו, גם בעל המפעל יידפק. ואם הוא מרוויח כל כך הרבה, מיד יקום לידו מפעל מתחרה שמוכן להסתפק בתשואה נמוכה קצת יותר אבל עדיין גבוהה מהמקובל. והעובדים יכולים לעבור אליו, או ללכת למעסיק חדש לחלוטין. העובדים גם מוזמנים לשבות, זאת זכותם. כמובן שזכותו של בעל המפעל לפטר את השובתים, זה עדיין העסק שלו. מן הסתם הוא לא יכול לפטר את כולם, כלומר הם ייאלצו להגיע לעמק השווה.
לגבי לחצים על השלטון- באידיאולוגיה שלי לא תהיה אפשרות כזאת, תפקיד הממשלה לא יהיה קשור ליחסי עובד מעביד כלל. מי שרוצה להקים ארגון מיליטנטי, זכותו. בעל עסק שרוצה לא להיכנע- זכותו גם כן. לא ענייני, עניינך או עניין הממשלה.

כבר קישרתי פה למספר מדינות מערביות עשירות ללא שכר מינימום חוקי. איך זה שלא כולם מזי רעב שם למרות הטענה שלך על אלימות, מיליטנטיות ונערים בריונים?

ואם נחזור לנושא עצמו- זה שאתה מכיר לא מעיד על כלל האוכלוסיה. כתבתי ואכתוב שוב- הפער הגדול לא יכול להיות מוסבר על ידי ההכנסות המדווחות.

ישן 14-11-2012, 01:10
מנהל

אם ב"דמגוגיה" התכוונת לדבריך שלך, אני בהחלט מסכים
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דמגוגיה. ראשית- ההקבלה לאותו..."

ההקבלה לנער האלים לגמרי נכונה. גם הוא וגם המעביד פוגעים באחר כדי להרוויח וכי הם יכולים. כן, פוגעים. לשלם למישהו שכר מינימום כשאתה עצמך מרוויח סכום עתק זה לפגוע בו. ואל תגיד לי שאין הרבה מעבידים שמשלמים שכר מינימום, ואל תגיד לי שמי שמקבל שכר מינימום יכול פשוט לעבור למקום עבודה אחר שבו הוא ירוויח מעולה. ואם העובד יעזוב כי משלמים לא מעט תמיד ימצאו את זה שיהיה מוכן לעבוד עבור הפרוטות. גם אם מדובר במהגר לא חוקי או משהו מעין זה.
הדרך היחידה שהעובדים יכולים לשפר את מצבם הוא דרך התאגדות ודרך ניצול הכח שלהם. זה מה שכתבתי גם קודם.
לגבי לחצים על השילטון-לפי האידיאולוגיה שלך אולי לא, אבל במציאות ההסטורית כן. אין שילטון שלא מסוגל להשפיע על יחסי עובד מעביד, והמצביעים יכולים להחליט בכל עת שהממשלה תתחיל להתערב ביחסים האלה. מה תעשה? תיצור מצב שבו המיעוט של המעסיקים קובע ולא הרוב? אין ספק שזה מגדיר מחדש את המהות של "דיקטטורת בעלי ההון".
לגבי אותן "מדינות מערביות עשירות" (שלא כוללות אגב, את ארה"ב) מוטב שתבדוק איזה עוד חוקי רווחה קיימים שם.
ישן 14-11-2012, 18:21

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אם ב"דמגוגיה" התכוונת לדבריך שלך, אני בהחלט מסכים"

הדמגוגיה היא להשוות את בעלי ההון לעבריינים אלימים. אם אתה רוצה באמת דמגוגיה, אז מי שמשתמש בכוחה של הממשלה (בעלת המונופול על אלימות) הם דווקא הסוציאליסטים שמבין העובדים. ולכן לבעלי ההון אין ברירה והם צריכים לגייס לוביסטים (בהקבלה- לומדים קרב מגע כדי להתגונן..).
ברגע שאתה מתיימר להחליט מהו התשלום ההוגן לכל עובד ומעביד, אתה מתיימר לדעת טוב יותר ממערכת יחסים סבוכה של מיליוני אנשים בישראל. כמו בפרדוקס הערימה, אתה לא באמת יכול לנמק שום מספר, כל מספר שנזרק הוא פופוליזם לשמו.
העובדים מוזמנים להתאגד ולשמור על כוחם, וגם את זה כתבתי קודם. אבל ללא התערבות ממשלתית. ללא חוקים שאוסרים על פיטורי עובד שובת. באותן מדינות עליהן דיברתי יש חוקי מינימום שקבעו ארגוני העובדים במו"מ עם המעסיקים, בלי התערבות הממשלה. שוק חופשי אמיתי, ועדיין טוב להם שם יותר מאשר פה, עם ההסתדרות החזקה שכמעט החריבה את מדינת ישראל ואחראית ישירות למוסד עובדי הקבלן.

לגבי אידיאולוגיה- למצביעים אסור מבחינתי להתערב ביחסים הללו, כמו שאסור להם לקבוע הלאמה כוללת של הרכוש או לחלופין רצח שיטתי של המיעוט. אתה מדבר על דיקטטורת בעלי הון? אני מדבר על דיקטטורה של הרוב. העובדה שמישהו השיג רוב לא מאפשרת לו לעשות מה שהוא חפץ. החירות היא מעל כוח הרוב.

ישן 11-11-2012, 17:29
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "פער כלכלי הוא בעיה כאשר יש לו..."

ציטוט:
המערכת בנויה ככה שאלו הנמצאים בראש הפירמידה קובעים את החוקים בצורה כזאת שמשמרת את היתרון שלהם.

צדיק בינו התחיל בתור פקיד זוטר בבנק הפועלים, היום יש לו הון של 4.07 מיליארד ש"ח.
יצחק תשובה התחיל בתור שיפוצניק, היום יש לו הון של 10.7 מיליארד ש"ח.
יולי עופר ז"ל, בן לעגלון שלאחר מכן עסק בשיפוץ אוניות, התחיל בתור בעל עסק לממכר ציוד לאוניות. העסק שאותו הקים עם אחיו שווה כ - 10.3 מיליארד דולר.
סטף וורטהיימר התחיל עם בית מלאכה בגודל 20 מ"ר בחצר של הבית, ב - 2006 הוא מכר 80% מהחברה שהתחילה בחצר האחורית שלו בארבע מיליארד דולר לווארן באפט.

אם הטענה שלך "המערכת בנויה ככה שאלו הנמצאים בראש הפירמידה קובעים את החוקים בצורה כזאת שמשמרת את היתרון שלהם" נכונה, איך אתה מסביר את המקרים הנ"ל?

ישן 11-11-2012, 18:33
מנהל

סוף ורטהיימר ומשפחת עופר הם בדיוק ההמחשה לכך שריכוז ההון בישראל מקורו לפני קום המדינה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]המערכת בנויה ככה שאלו..."

ורטהיימר בא מרקע כלכלי איתן וכך גם האחים עופר. בשנים שלפני קום מדינת ישראל הארץ והמשק היו דינמיים כיאות לארץ מהגרים. הרבה משאבים היו פנויים יחסית ורק חיכו למישהו שינצל אותם. אם במקום ללכת לקיבוץ סבא שלי היה מנצל כישרונותיו לעבוד בחברת החשמל למשל, או להקים מפעל עץ (הוא הקיםכ עם אחרים אבל עבור הקיבוץ שלהם) הייתי היום במקום אחר לגמרי. רוב המיליונרים בישראל הם כאלו שהתבססו לפני קום המדינה או כאלו שמקורם במשפחות מבוססות בחו"ל. הסיכוי של ישראלי ממעמד בינוני או נמוך, בייחוד אם מוצאו ממשפחה שהיגרה לישראל אחרי קום המדינה מאסיה או אפריקה, להגיע לעשירון העליון הוא נמוך. זה אפשרי, אבל הסיכויים נמוכים יותר מכל מיני סיבות.
ישן 12-11-2012, 19:54

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לגבי משפחת עופר הרי שאדרבא ואדרבה"

למה אדרבה? הם התחילו מאפס.

מכיר את האמרה- הדור הראשון בונה, השני משמר, השלישי הורס? לא סתם משפחות עולות ונופלות.
מי היה נוחי דנקנר בשנות ה-90? לאן הוא הגיע באמצע העשור הקודם ואיפה הוא עכשיו? איפה היה תשובה לפני 15 שנה? יוסי מימן? איפה משפחת ברונפמן? רקנאטי? מצד שני- איפה היה שלמה אליהו לפני 15 שנה? מישהו שמע עליו?

גם משפחות "וותיקות" התחילו מאפס. שטראוס לדוגמא. ואני לא נותן להם הרבה זמן עד שמאבקים יפרקו גם אותם, כמו את משפחת עופר, שאמנם הקפידה על הפרדה מסוימת אבל היום האחים מתקוטטים.

ישן 11-11-2012, 19:46

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "קו העוני נקבע כהכנסה לנפש בתא..."

נו, ואיך הגיעו למספרים הללו? שמתעדכנים ואינם קבועים? ביחס לאוכלוסיה כולה (חציון, לא ממוצע, אם כי זה לא ממש משנה את הטיעון שלי).

מהקישור שלך "קו העוני הוא יחסי לרמת החיים הכללית של אותה מדינה, ולכן במדינות עשירות יחצה קו העוני את אזרחי אותה מדינה בהכנסה גבוהה יותר מאשר במדינות עניות.".

ישראל קו העוני מוגדר כ-50% מההכנסה הפנויה החציונית, למשפחה. משמעות ההכנסה הפנויה החציונית היא הכנסה משפחתית (מעבודה, הון ונכסים, אחרי מיסים ישירים ותשלומי העברה), שלחצי מהמשפחות יש הכנסה גבוהה ממנה ולחצי נמוכה ממנה. כמובן שבשל צורת חישוב זו, קו העוני הוא יחסי ומושפע מרמת ההכנסה הכללית במשק

ישן 11-11-2012, 21:40
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "קו העוני נקבע כהכנסה לנפש בתא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilane
קו העוני נקבע כהכנסה לנפש בתא משפחתי
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...%95%D7%A0%D7%99

רחוק מהשכר הממוצע

שרוקי אמר חציון ולא ממוצע. ממוצע ≠ חציון ברוב המקרים. (עבור כמעט כל קבוצה של מספרים: הממוצע שלה שונה מהחציון שלה)
גם אילו אמר ממוצע - הוא אמר שקו העוני נקבע לפיו, ולא שקו העוני זה הוא. פונקציה-של-איקס ≠ איקס. (עבור כמעט כל פונקציה: עבור כמעט כל איקס: f(x) ≠ x; את זה ממש קל להוכיח...)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:07

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר