לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2012, 13:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
פייגלין: "אי-ציות, או שתבקשו סליחה מאייכמן" [YNET]

פייגלין: "אי-ציות, או שתבקשו סליחה מאייכמן"

הסמן הימני בליכוד ביתנו, משה פייגלין, השווה את האי-סירוב למעשיהם של הנאצים: "להשאיר מקום של כבוד
לאי-ציות מצפוני. אם אנחנו לא עושים את זה, אז כולנו צריכים ללכת אל שפת הים ולבקש סליחה מאייכמן על
זה שהרגנו אותו"

צביקה ברוט, כתב ynet ו"ידיעות אחרונות"
פורסם: 25.12.12, 00:25

אחרי הסערה שיצרו דבריו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בנוגע לפינוי מתנחלים, ממשיך גם הסמן הימני של הליכוד ביתנו, משה פייגלין, לעורר
פרובוקציה משלו בנושא: הפעם השווה פייגלין את האי-סירוב למעשיהם של הנאצים - ואמר כי מי שמתנגד לסירוב פקודה מצפוני צריך לבקש סליחה
מאדולף אייכמן, על שהוצא להורג על ידי ישראל.

את הדברים אמר אתמול (יום ב') בראיון לרדיו הבינתחומי 106.2FM. כשנשאל על דבריו של בנט בעניין סירוב לפינוי יישובים, אמר פייגלין כי "מדינה
שמקדשת את ערכי החירות, חייבת להשאיר מקום של כבוד לאי-ציות מצפוני. אם אנחנו לא עושים את זה, אז כולנו צריכים ללכת אל שפת הים ולבקש
סליחה מאייכמן על זה שהרגנו אותו ושרפנו אותו ופיזרנו את אפרו בים התיכון, כי הרי זה בדיוק מה שהוא טען: 'קיימתי פקודות'".

בהמשך הבהיר פייגלין למה התכוון כשדיבר על אייכמן: "ההשוואה שעשיתי היא לא השוואה שבאה חלילה להשוות מישהו למישהו, אלא השוואה שדיברה
על העיקרון. העיקרון הוא שקו אדום שנקבע על ידי מצפונו של האדם חייב להיות, ואמירה גורפת שאומרת פקודות בכל מקרה חייבים לבצע היא אמירה
פשיסטית. בפרט במדינה יהודית, לאמירה כזו אסור שיהיה מקום ואני רואה אותה בחומרה רבה. יכולתו של האזרח לא לציית ולעמוד מאחורי צו מצפונו
היא המחסום היחיד מפני עריצות השלטון והידרדרות החברה והמדינה לרמה מוסרית נמוכה ביותר".

פייגלין שב וחידד את עמדתו בנושא: "אני בכוונה משתמש במושג אי-ציות מצפוני ולא סירוב פקודה, כי אני לא בעד סירוב פקודה. אני בעד הקשבה של
אדם לצו מצפונו. אף אחד לא רוצה לסרב פקודה לשם האנרכיה, או לשם קידוש הסירוב כשלעצמו. כולנו מבינים שחייב להיות גבול לציות".

...

המשך ומקור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4324109,00.html

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2012, 16:23
  שרקן שרקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "פייגלין בכלל לא אידיוט. אולי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סוכן שקט
פייגלין בכלל לא אידיוט. אולי אתה מתעב אותו והוא מתועב בעיניך, אבל בתור אחד שהצליח להתברג במקום ריאלי ברשימת הליכוד אולי הוא לא הכי חכם אבל לא אידיוט.

אין כאן שום עניין אישי. האיש אולי הצליח להתברג וכו', אך ברגע של לחץ, פלט אמרה שמקלקלת את כל הישגיו. עולם דימויים של פוליטיקאי יהודי ישראלי (מימין ומשמאל) יכול לכלול מספיק אלמנטים - מבלי להזדקק לנאצים לצרכי השוואה. אף אחד לא צריך להתנצל בפני אייכמן מאחר ואין בין מושאי ההשוואה של פייגלין אף לא אחד שרוצה לראות את המתנחלים נשלחים למחנות השמדה או נחנקים בתאי הגזים.

ואכן יש גבולות שאסור לחצות וחצו אותם כמו לגרש יהוידם מביתם ה"חוקי".אז אם מותר לחצות פה ושם גבולות כל מה שנכנס במסגרת החוק אז מותרגם ל"אידיוט" שכמותו

בהחלט ייתכן שעבורך "גרוש יהודי מביתו" (דימוי דמגוגי למדי שנועד להשכיח כי מדובר על החלטה לגיטימית, פיצוי כספי ועוד) הוא טאבו ואני מכבד זאת.

הייתי בהחלט מכבד (למשל) את בנט (אידיוט כשלעצמו) אם היה עונה למשעל בראיון המפורסם את המילים הכי פשוטות והכי ברורות: "כחייל, אמלא כל פקודה חוקית של מפקדיי. אך כפוליטיקאי, לא אאפשר פינוי יהודים מבתיהם ובוודאי - לא באמצעות חיילים".

לך ולי (אזרחים מן השורה) מותר להתלהם, מותר להצהיר הצהרות בומבסטיות ומותר להתנהל באופן שפוליטיקאי לא רשאי לפעול בו. שום התבטאות של פוליטיקאי לא יכולה להיות לגיטימית כשהיא ממרידה חיילים נגד צבאם

.

נערך לאחרונה ע"י שרקן בתאריך 26-12-2012 בשעה 16:25.
ישן 26-12-2012, 17:15
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שרקן שמתחילה ב "[QUOTE=סוכן שקט]פייגלין בכלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שרקן
לך ולי (אזרחים מן השורה) מותר להתלהם, מותר להצהיר הצהרות בומבסטיות ומותר להתנהל באופן שפוליטיקאי לא רשאי לפעול בו. שום התבטאות של פוליטיקאי לא יכולה להיות לגיטימית כשהיא ממרידה חיילים נגד צבאם

ציטוט:
פייגלין שב וחידד את עמדתו בנושא: "אני בכוונה משתמש במושג אי-ציות מצפוני ולא סירוב פקודה, כי אני לא בעד סירוב פקודה. אני בעד הקשבה של
אדם לצו מצפונו. אף אחד לא רוצה לסרב פקודה לשם האנרכיה, או לשם קידוש הסירוב כשלעצמו. כולנו מבינים שחייב להיות גבול לציות".
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 31-12-2012, 02:04
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "הגרוש של מגורשי ספרד היה..."

הגירוש היה חוקי. מה הנקודה?

אפשר להתפלפל על המוסריות של הפינוי (באמת שאינני רואה סיבה לתת לפלסטינים ממתקים כאלה) אבל כל זמן שזה חוקי, זה חוקי. אני לא אוהב את החוק שאוסר עליי להיכנס לחנות לגברברים ולקחת מה שאני רוצה בלי לשלם. תאמין לי שבכל פעם שאני עובר שם ורואה את הדגם של הB-26 של פרנקלין מינט אני מת לעשות זאת... אבל אני לא כי זה החוק. אני מציית לחוק גם כשאני לא אוהב אותו. את המנדט לחקיקה נתן העם כשהצביע ברוב טמטומו לליכוד וישראל ביתנו (שהן עיקר הכוח בממשלה) ולכן אתה יכול להאשים רק את העם...

ולמי שלא מבין מדוע יוצאות לי העינים על B-26 של פרנקלין מינט - מדובר ב150 דולר לדגם שכבר איננו בייצור. הנה, שגם לכם יצאו קצת העיניים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.onmarkint.com/static/images/e/e054/e054.jpg]

ישן 31-12-2012, 13:01
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
וואו...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הגירוש היה חוקי. מה..."

אתה אשכרה לא גונב רק כי זה מה שהחוק אומר? ואם החוק יהיה שמותר לגנוב - אז אתה תגנוב?
חוק הוא תוצאה של מוסר,לא המוסר תוצאה של חוק.
אלא מה? כיוון שאם כל אדם יעשה את מה שנראה לו מוסרי ויסרב לעשות את מה שלא נראה לו מוסרי הרי שכולנו נחזור לימים שבהם בני האדם הילכו במשפחות ובקבוצות קטנות ביערות,עטופים בעורות לא מעובדים - אי אפשר לבנות מדינה כשכל אחד עושה מה שהוא רוצה.
אז מה עושים? קובעים גבולות גזרה מסויימים (שאינם מוגדרים בדיוק) שבתוכם החוק פועל וגם אם הוא סוטה קצת מהמוסר האישי הרי שמצופה מהאדם למלא אחריו בגלל שהנזק יהיה גדול יותר אם הוא לא יעשה כן.
אבל לפעמים החוק חוצה את גבולות הגזרה אלו ואז אדם מוסרי פשוט לא יכול למלא אחרי מצוות החוק,דברים כאלו קרו וקורים כל הזמן,אני בספק אם במדינת ישראל אבל במדינות אחרות ובזמנים אחרים - בוודאי.
האם בהתנתקות אותם גבולות גזרה נחצו? לא יודע,אבל בוודאי שהשאלה כאן היא שאלה מוסרית ולא שאלה חוקית - אתה חושב אחרת? אם כך,הדברים של פייגלין מכוונים בדיוק אליך...
ישן 31-12-2012, 17:44
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "וואו..."

אני מצטער לומר שכל מה שאמרת עכשיו איננו רלוונטי. הכוונה בדוגמא שלי לא הייתה שאינני גונב רק בגלל שזה החוק אלא לציין שהחוק הוא החוק גם כשאיננו מוצא חן בעיניך. אם אתה מרגיש שהוא לא מוסרי, תצביע למישהו שישנה אותו בבחירות. זה שמישהו אחר ניצח בגלל שהעם מצביע בטמטום לא אומר שיש לך הזכות לא לציית לחוקים שלא מוצאים חן בעיניך.

ראה - אם אתה כותב תגובה בפרש (ולא משתמש בתיבת התגובה המהירה אלא בתגובה מלאה דרך עורך הטקסט המתקדם) בתחתית תיבת הטקסט מופיע משפט זה: "בשליחת טופס זה, הנך מצהיר שאתה מסכים לתנאי השימוש בפורומים". בדומה לכך, כאשר אתה מצביע בבחירות אתה מסכים לתנאי השיטה הדמוקרטית כפי שהיא בישראל - וזה אומר שמי שמקבל את המנדט מחוקק את החוקים ואוכף אותם. זה לא משנה שרוב העם הצביע לשקרנים (קרי הליכוד וישראל ביתנו) שהבטיחו שלא יהיה פינוי ושיקרו. גם זה מותר בהתאם לתנאי השיטה הדמוקרטית. מי שהאמין לביבי וציפה שפעם 2 תהיה טובה יותר מפעם 1, מגיע לו. מי שנתו לעיוות ליברמן מנדט, מגיע לו. לצערי, זו השיטה הדמוקרטית. בשיטה הדמוקרטית לעם יש זכות להצביע למי שיוביל אותו לאבדון.

הפינוי איננו מוסרי, איננו חכם והוא מוביל רק לבעיות חמורות יותר - אבל הוא חוקי ולחוק חייבים לציית, גם כשזה לא מוצא חן בעינינו. זו הנקודה שלי.

ישן 31-12-2012, 00:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש סתירה בין לוגיקה לשכל הישר?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אויש נו,ברור שהאמירה שלו..."

הטענה של פייגלין אינה לוגית כי אם דמגוגית. לא שיש בהכרח סתירה בין 2 אלה, אבל לאזכר את המקרה הקיצוני ביותר האפשרי של פקודה שאין למלאה (גם לפי פסיקת בית המשפט העליון של מדינת ישראל בפרשת כפר קאסם), כשמדברים בבירור על פקודה מסוג מאוד ספציפי והרבה פחות קיצוני (בכל זאת, פינוי אדם מביתו איננה משתווה לרצח עם או סתם רצח חפים מפשע) איננו עניין לוגי במיוחד. למה הדבר דומה? שאני אגיד לך מה פתאום שאני אצא נגד גניבה וגנבים? מה עם הילד היהודי שגנב לחם כדי להביא לביתו בגיטו?
אין כמעט התנהגות שלא ניתן להצדיק בסיטואציות קיצוניות מאוד. להשתמש באותן סיטואציות כקריטריון כללי כדי לומר שאותה התנהגות היא בגדול עניין מוצדק מהווה דמגוגיה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר