לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2013, 13:49
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "מוקדש לצ'אקי ואשלי ;)"

בוא נסגור את העניין הזה אחת ולתמיד - הסיבות שאני אנטי חרדים:

- מעליות שבת והשארת האור דולק בשבת בחדר מדרגות (כאילו, עושים קונצים כדי להתחמק מהאמונות המגוחכות שלהם ומצפים מהחילונים שגרים איתם באותו בניין להשתתף בעלויות שנגרמות בגלל הניסיונות התחכמות שלהם נגד אלוהים).
- ההתייחסות המתנשאת לשאר האנושות - כאילו החרדים טובים יותר משאר ה7 מיליארד בני אדם בעולם.
- ההתייחסות לנשים כאל דבר שצריך להסתיר אותו ושאין לו מקום בהנהגה למרות שהן 50% מהעדה.
- ההצבעה למפלגות נטולות אידאולוגיה (בכיף יכולות לשבת עם הימין או השמאל) שהמטרה היחידה שלהן היא להשיג כסף עבור אנשים שלא רוצים לעבוד/לשרת.
- הבאת עוד ועוד ילדים מבלי להשקיע מחשבה באיך הם יפרנסו אותם והאם יש להם את המסוגלות להעניק לכולם תשומת לב.
- הגברים מתלבשים אותו דבר כאילו שאין להם חשיבה ורצונות עצמאיים.
- היחס שלהם להומוסקסואלים וללסביות. אנשים בתוכם שהם בעלי נטייה מינית שאינה סטרייטית צרכים לחיות בפחד ובבושה שמא זה יתגלה למרות שאין להם שליטה בתחושות שלהם.
- בכל הזדמנות הם מטיפים לך עד כמה דרך החיים שלהם נכונה ("אתה צריך להתחתן, להביא ילדים, להתקרב לדת, לא לצאת עם לא יהודיות, לאכול כשר").

אני בטוח ששכחתי כמה דברים... יש בהם הרבה דברים מעצבנים.
עכשיו צריך שמישהו יתנדב להכין רשימה של כל הדברים האיומים שיש בכופרים החילונים דרך עיניים של חרדי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2013, 13:55
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "|צפרדע| בוא נסגור את העניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
- ההתייחסות המתנשאת לשאר האנושות - כאילו החרדים טובים יותר משאר ה7 מיליארד בני אדם בעולם.

ומה אם אגיד לך שחלק לא קטן מהחרדים הם צנועים וענווים?
ציטוט:
- ההתייחסות לנשים כאל דבר שצריך להסתיר אותו ושאין לו מקום בהנהגה למרות שהן 50% מהעדה.
- ההצבעה למפלגות נטולות אידאולוגיה (בכיף יכולות לשבת עם הימין או השמאל) שהמטרה היחידה שלהן היא להשיג כסף עבור אנשים שלא רוצים לעבוד/לשרת.

ומה אם אומר לך שיותר לא חרדים מצביעים למפלגות האלה מחרדים?
ציטוט:
- הבאת עוד ועוד ילדים מבלי להשקיע מחשבה באיך הם יפרנסו אותם והאם יש להם את המסוגלות להעניק לכולם תשומת לב.

מה אם אומר לך שיותר לא חרדים עושים את זה מחרדים?
ציטוט:

האם אתה שונא נזירים בודהיסטים, כל מי שמרגיש צורך עז להיות חלק מהמיינסטרים ואת כל העובדים של מקדונלדס?
ציטוט:
- היחס שלהם להומוסקסואלים וללסביות. אנשים בתוכם שהם בעלי נטייה מינית שאינה סטרייטית צרכים לחיות בפחד ובבושה שמא זה יתגלה למרות שאין להם שליטה בתחושות שלהם.

ומה אם אומר לך שחלק לא קטן מהחרדים לא מתנהגים ככה?
ציטוט:
- בכל הזדמנות הם מטיפים לך עד כמה דרך החיים שלהם נכונה ("אתה צריך להתחתן, להביא ילדים, להתקרב לדת, לא לצאת עם לא יהודיות, לאכול כשר").

ומה אם אומר לך שלפחות אותה כמות של חילונים מתנהגת ככה וגרוע יותר?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 07-01-2013, 14:35
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=צ'אקי.] - ההתייחסות..."

אשלים את החלק הראשון:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
- מעליות שבת והשארת האור דולק בשבת בחדר מדרגות (כאילו, עושים קונצים כדי להתחמק מהאמונות המגוחכות שלהם ומצפים מהחילונים שגרים איתם באותו בניין להשתתף בעלויות שנגרמות בגלל הניסיונות התחכמות שלהם נגד אלוהים).

יש פה שתי נקודות:
א׳. מעלית שבת וכו׳ הם "קונצים" ו־"התחכמות", יענו כאילו חיללת שבת, אבל לא ממש. טענה די מטופשת שאין לי מושג למה אנשים מעלים אותה כל פעם.
אין דבר כזה "כאילו" חילול שבת. או שבנאדם חילל, או שלא. זה כמו לומר שאם צמחוני אוכל שניצל טופו, אז הוא מתחכם.

ב׳. נושא התשלום, אתה צודק חלקית.
זה תלוי בהחלטת ועד הבית, אם הם אלו שהחליטו שכך יהיה, נגמר הסיפור, אחרת, אפשר בהחלט לדרוש מהחרדים בבניין שיממנו את מעלית השבת והאור אם הם רוצים.
זו תהיה צביעות להתלונן על החלטת הרוב בבניין, שמכריחה אותך לשלם גרושים על מעלית שבת, אבל לקבל בהכנעה כשנציגי הרוב במדינה מחליטים שיוזרמו מיליארדים מכספי הציבור לארגונים ממשלתיים מיותרים.

ישן 07-01-2013, 14:46
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אשלים את החלק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
אשלים את החלק הראשון:

יש פה שתי נקודות:
א׳. מעלית שבת וכו׳ הם "קונצים" ו־"התחכמות", יענו כאילו חיללת שבת, אבל לא ממש. טענה די מטופשת שאין לי מושג למה אנשים מעלים אותה כל פעם.
אין דבר כזה "כאילו" חילול שבת. או שבנאדם חילל, או שלא. זה כמו לומר שאם צמחוני אוכל שניצל טופו, אז הוא מתחכם.

אני דווקא מסכים חלקית מאוד עם הטענה וההשוואה לצמחוני שאוכל כאילו בשר לא בהכרח מתאימה לדעתי.

חלק מהעניין של שבת היא גם אווירת הקדושה ונדבך חשוב ביהדות הוא גם "מראית עין". אז נכון שאין שום עניין ששומרי שבת יאכלו אוכל קר, יתקלחו במים קרים או יעלו 20 קומות ברגל בשבת (במיוחד אם הם מבוגרים), אבל אני כן רואה עניין בלהימנע מדברים שהם מותרות ברורה ולו בשביל לשמר את אווירת השבת.

ברור שזה נכנס יותר להגדרת מסורת מאשר מצווה, אבל זה לא אומר שזה לא רלוונטי.
ציטוט:
ב׳. נושא התשלום, אתה צודק חלקית.
זה תלוי בהחלטת ועד הבית, אם הם אלו שהחליטו שכך יהיה, נגמר הסיפור, אחרת, אפשר בהחלט לדרוש מהחרדים בבניין שיממנו את מעלית השבת והאור אם הם רוצים.
זו תהיה צביעות להתלונן על החלטת הרוב בבניין, שמכריחה אותך לשלם גרושים על מעלית שבת, אבל לקבל בהכנעה כשנציגי הרוב במדינה מחליטים שיוזרמו מיליארדים מכספי הציבור לארגונים ממשלתיים מיותרים.

למה רק חרדים? דתיים רגילים לא משתמשים במעלית שבת? ומה עם מסורתיים?

אמר מי שאמר ובצדק- גם מי שלא משתמש בכל המתקנים של הבניין עדיין נדרש לממן את כולם, אני לא יכול לטעון שאין לי שימוש בחדר עגלות אז אני מסרב לשלם את הארנונה על המ"ר הרבוע שלו ואת התשלום שכרוך בלנקות אותו.

אצלנו בבניין מי שמעוניין להשתמש במעלית שבת נדרש לשלם עליה בנפרד, למען הסר ספק אני לא מהמשתמשים אבל זה בהחלט חוסר צדק בהתחשב בנ"ל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 07-01-2013, 14:07
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "|צפרדע| בוא נסגור את העניין..."

LAME.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
כן. זה מוסיף עוד 3 אגורות לחשבון של הבניין איום ונורא. אפשר שרק החרדים שבבניין ישלמו את החלק הנוסף, אבל אז שרק האנשים שבקטע של דשא ישלמו על הממטרות...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
כי רק האידאולוגיה של דשאקי זו אידאולוגיה אמיתית...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
ואת הבגדים שלך עיצבת לבד, אני בטוח...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
גם לפדופילים אין שליטה בתחושות שלהם. אז מה? השאלה היא האם יש להם שליטה בהתנהגות שלהם.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
זה לא נורא כמו מה שעושים החילונים: ידוע שכל החילונים כותבים שטויות בפרש כל הזמן...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 08-01-2013, 00:09
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.

בוא נסגור את העניין הזה אחת ולתמיד - הסיבות שאני אנטי חרדים:

אני בטוח ששכחתי כמה דברים... יש בהם הרבה דברים מעצבנים.
עכשיו צריך שמישהו יתנדב להכין רשימה של כל הדברים האיומים שיש בכופרים החילונים דרך עיניים של חרדי

כמה שזה מכליל.
איזה "חרדי" משתמש במעלית שבת? רוב החרדים מאלו שלובשים אותו דבר לא משתמשים במעלית שבת (למעט ישישים וחולים).
לגבי הבאת ילדים לעולם, כל אחד והאידיאולוגיה שלו, אני הבאתי ילד חולה לב לעולם שעולה למשלם המיסים (הצרפתי) כ100,000 אירו לכל ניתוח וכ1500 אירו לחודש חוץ ממה שאני צריך לשלם עליו, אתה חושב ששאלתי את עצמי איך אני אממן ילד כזה? ילדים הם זכות של כל אדם באשר הוא, אין לאף אחד את הזכות לשלול מאף אדם את הזכות להביא לעולם ילדים, (חוץ מבמדינות ליברליות ונאורות כסין וצ.קוריאה).

לגבי לבוש הגברים, לך הכל נראה אותו דבר, כמו שלא תבדיל בין יהלום לזרקונא כך אינך מבדיל בין חליפה כחולה עם פסים לבין חליפה שחור חלק, בין כובע בורסילינו לבין כובע צ'כי, בין חולצת M&S לבין YSLי. אפילו בין לבן ללבן יש הבדל צריך רק לשים לב.

בקשר להומוסקסואליות ולסביות, לפי ההלכה אין איסור מדאורייתא לאשה לקיים יחסים עם אשה, משא"כ לזכר. עקרונית אם זכר (יהודי) מעוניין לקיים יחסים עם זכר זה אמנם יכאב לי כמו שכואב לי שיהודי מחלל שבת אך כל עוד זה לא נהפך לדת או "מין" שונה זה לא יפריע לי. משא"כ קיום יחסי אישות אפילו בין גבר לאישתו בפומבי זה דבר מגונה, כנ"ל לאנשים עם סטיות אלו ואחרות, בפרט שנהיה פה איזה ענין לגאווה "אני מז**** גבר היי תראו" כאילו כל אחד שנשוי רץ עם איזה דגל ואומר "היי ז****י את אישתי" איזו גאווה וואו.

אני חושב שאין דרך חיים שהיא 100% נכונה כמו שאמר הכתוב "אין צדיק אשר יעשה טוב ולא יחטא" אני בעד אלו האומרים חיה ותן לחיות, ע"כ איני גר במדינת-ישראל.
אני איני מכליל ואומר שכל ה.... הם... , אומר רק שהוה דן את כל האדם לכף זכות זו לא רק מליצה אלא צריך גם להיות ב"דרך החיים" של כל אחד (גם שלי).

אגב כופר הוא לא בהכרח חילוני וחילוני לא בהכרח כופר.

הדבר העיקרי שמפריע לי אצל הישראלים החילונים שאין להם טיפת כבוד והתחשבות באנשי דת "יהודיים" (כי כשזה מגיע לדתות אחרות הם מה זה מתחשבים ומכבדים).

נ.ב. ההודעה שפותחת את האשכול נכתבה בהומור והתלוצצות קלה.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

נערך לאחרונה ע"י סוכן שקט בתאריך 08-01-2013 בשעה 00:16.
ישן 09-01-2013, 18:21
צלמית המשתמש של GIR
  GIR GIR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.10
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=צ'אקי.]|צפרדע| בוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סוכן שקט
הדבר העיקרי שמפריע לי אצל הישראלים החילונים שאין להם טיפת כבוד והתחשבות באנשי דת "יהודיים" (כי כשזה מגיע לדתות אחרות הם מה זה מתחשבים ומכבדים).

בתור יהודי שלא נותן טיפת כבוד לכל אנשי הדת לעומת דתות אחרות אני יכול להסביר את ההבדל בקלות, דתות אחרות לא אונסות אותי

הוגדרתי כיהודי לא על ידי ואני לא מקבל את ההגדרה הזאת
אני לא רוצה להיות חלק מדת שהמנהיגים שלה דורשים מהמאמינים לא להתגייס
אני לא רוצה להיות חלק מדת שקוראת לשנאת השונה
אני לא רוצה להיות חלק מדת שעוקבת אחר הוראות בצורה עיוורת

יש חרדים נחמדים מאוד שלא תבין לא נכון, אין לי בעיה עם חרדי ספציפי להיפך אני די מקנא ברובם כאנשים פרטיים, הם לא תורמים בשום דבר ממשי, הם בטוחים שהכל יהיה בסדר ויש להם מפלגה חזקה מספיק בשביל שבאמת הכל יהיה בסדר.

אבל בשורה התחתונה זאת קבוצה שפוגעת בי הרבה יותר מכל קבוצה אחרת
אם זה שאני צריך לשלם יותר מיסים בשבילם
אם זה בשירות צבאי יותר קשה
אם זה באוכל כשר
אם זה באוטובוסים בשבת
אם זה בחתונה אזרחית
אם זה בכך שאם לא אעשה לבן שלי ברית מילה הוא עלול להיפגע
וגם בדברים הקטנים, כמו מעלית שבת, יום כיפור, פסח ושלל דברים שאני כבר לא חושב עליהם כי לצערי התרגלתי

אז בבקשה תגיד לי, למה לא הגיוני שאני אסלוד מהיהדות?

ישן 09-01-2013, 19:17
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי GIR שמתחילה ב "[QUOTE=סוכן שקט]הדבר העיקרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GIR
בתור יהודי שלא נותן טיפת כבוד לכל אנשי הדת לעומת דתות אחרות אני יכול להסביר את ההבדל בקלות, דתות אחרות לא אונסות אותי

הוגדרתי כיהודי לא על ידי ואני לא מקבל את ההגדרה הזאת
אני לא רוצה להיות חלק מדת שהמנהיגים שלה דורשים מהמאמינים לא להתגייס
אני לא רוצה להיות חלק מדת שקוראת לשנאת השונה
אני לא רוצה להיות חלק מדת שעוקבת אחר הוראות בצורה עיוורת

יש חרדים נחמדים מאוד שלא תבין לא נכון, אין לי בעיה עם חרדי ספציפי להיפך אני די מקנא ברובם כאנשים פרטיים, הם לא תורמים בשום דבר ממשי, הם בטוחים שהכל יהיה בסדר ויש להם מפלגה חזקה מספיק בשביל שבאמת הכל יהיה בסדר.

אבל בשורה התחתונה זאת קבוצה שפוגעת בי הרבה יותר מכל קבוצה אחרת
אם זה שאני צריך לשלם יותר מיסים בשבילם
אם זה בשירות צבאי יותר קשה
אם זה באוכל כשר
אם זה באוטובוסים בשבת
אם זה בחתונה אזרחית
אם זה בכך שאם לא אעשה לבן שלי ברית מילה הוא עלול להיפגע
וגם בדברים הקטנים, כמו מעלית שבת, יום כיפור, פסח ושלל דברים שאני כבר לא חושב עליהם כי לצערי התרגלתי

אז בבקשה תגיד לי, למה לא הגיוני שאני אסלוד מהיהדות?

דתות אחרות לא אונסות אותך כרגע שאתה אזרח מדינת ישראל בישראל. אם תגור בחו"ל ותצטרך ללכת 4 ק"מ בשביל לקנות טיטולים ב25 לדצמבר או לחפש בית מרקחת שפתוחה ביום א' אתה תרגיש שה"נצרות" אונסת אותך? אם יבקשו ממך לשתות אלכוהול רק באיזורים מסויימיםאתה תרגיש שה"איסלאם" אונס אותך? או שתגלה הבנה לדת ותרבות אותה ארץ?

גם אני לא רוצה להיות חלק מדת שהמנהיגים שלה דורשים מהמאמינים לא להתגייס
לא רוצה להיות חלק מדת שקוראת לשנאת השונה
ולא רוצה להיות חלק מדת שעוקבת אחר הוראות בצורה עיוורת

בדת היהודית ישנם הרבה זרמים אורטודוכסים אני יודע שרובם לא מתנגדים לגיוס, ומנהיגיהם דורשים אך ורק מאלו שהחליטו ללמוד רוב היום לא לעבוד ולא לעשות שום דבר שיפריע לו בזה.

הדת שהיא זו שהביאה לעולם את "ואהבת לרעך כמוך" ואת מה דעלך סני לחברך לא תעביד" לא קוראת לשנאת השונה.

וזו הדת האחרונה שאפשר לומר עליה שמאמיניה עוקבים אחר הוראות בצורה עיוורת, הרי כמעט על כל פסק הלכה יש חולקים ודרישה להביא ראיות. משא"כ בדת האיסלם והנצרות לסוגיה.

בשורה האחרונה המשחק הדמוקרטי לטובת הדת היהודית במדינת ישראל כי אנשים לא אוהבים שמדברים אליהם רק בססמאות אלא פותחים ספרים (יש גם באינטרנט) ורואים מה היא הדת היהודית "הכצעקתה?" וע"כ תנועת מרצ מצליחה כ"כ בזמן האחרון.
במקור נכתב על ידי יחזקאל

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 09-01-2013, 19:55
צלמית המשתמש של GIR
  GIR GIR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.10
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סוכן שקט שמתחילה ב "[QUOTE=GIR]בתור יהודי שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סוכן שקט
דתות אחרות לא אונסות אותך כרגע שאתה אזרח מדינת ישראל בישראל. אם תגור בחו"ל ותצטרך ללכת 4 ק"מ בשביל לקנות טיטולים ב25 לדצמבר או לחפש בית מרקחת שפתוחה ביום א' אתה תרגיש שה"נצרות" אונסת אותך? אם יבקשו ממך לשתות אלכוהול רק באיזורים מסויימיםאתה תרגיש שה"איסלאם" אונס אותך? או שתגלה הבנה לדת ותרבות אותה ארץ?

תלוי עד כמה הם יפגעו בי, אבל קשה לי להאמין שאהיה מאמין באף אחד מהדתות

ציטוט:
בדת היהודית ישנם הרבה זרמים אורטודוכסים אני יודע שרובם לא מתנגדים לגיוס, ומנהיגיהם דורשים אך ורק מאלו שהחליטו ללמוד רוב היום לא לעבוד ולא לעשות שום דבר שיפריע לו בזה.

לא משנה לי אם הוא מתפלל כל החיים או שהוא מאונן כל החיים, מבחינתי הפעולות שוות בחשיבותן.
אתה תרצה לעבוד יותר בשביל אדם שבחר לאונן במקום לשרת?
וגם אם יש מנהיגים דתיים שאומרים להתגייס (ואני בטוח שיש) הם לא מספיק קולניים, אני שומע את הדעות של המיעוט הרועש ומבחינתי הוא מייצג את הכלל

ציטוט:
הדת שהיא זו שהביאה לעולם את "ואהבת לרעך כמוך" ואת מה דעלך סני לחברך לא תעביד" לא קוראת לשנאת השונה.

מילים לחוד ומעשים לחוד, בנתיים אני לא רואה ביריקה על נשים שרוצות לשבת בקדמת האוטובוס את ההדגמא למה ששנוא עליך אל תעשה לחברך, אולי זה פשוט הבדל תרבותי?

ציטוט:
וזו הדת האחרונה שאפשר לומר עליה שמאמיניה עוקבים אחר הוראות בצורה עיוורת, הרי כמעט על כל פסק הלכה יש חולקים ודרישה להביא ראיות. משא"כ בדת האיסלם והנצרות לסוגיה.

הבעיה היא סוג הראיות שמקבלים, אלוהים ברא את האדם, כמובן וכראיה זה כתוב בספר ישן. פשוט לא מדבר אלי כראייה מספיק אמינה

ישן 10-01-2013, 03:24
צלמית המשתמש של סוכן שקט

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי GIR שמתחילה ב "[QUOTE=סוכן שקט]דתות אחרות לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GIR
תלוי עד כמה הם יפגעו בי, אבל קשה לי להאמין שאהיה מאמין באף אחד מהדתות
לא דיברתי על להאמין אלא על לכבד אנשי דת יהודיים לפחות כמו אנשי דת אחרים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי GIR
לא משנה לי אם הוא מתפלל כל החיים או שהוא מאונן כל החיים, מבחינתי הפעולות שוות בחשיבותן.
אתה תרצה לעבוד יותר בשביל אדם שבחר לאונן במקום לשרת?
אין לזה שום קשר לדת, בכל העולם מקובל שלאנשי דת יש יחס אחר, לאימאמים, לכמרים, נזירים וכהני דת אחרים.
מן הראוי שבמדינה שמיחסת לעצמה את השם ישראל ויהודית יהיה התחשבות באנשי דת "יהודיים" לפחות כמו אנשי דת אחרים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי GIR
וגם אם יש מנהיגים דתיים שאומרים להתגייס (ואני בטוח שיש) הם לא מספיק קולניים, אני שומע את הדעות של המיעוט הרועש ומבחינתי הוא מייצג את הכלל
על הרב קוק זצ"ל שמעת? (הוא היה חרדי)
ציטוט:
במקור נכתב על ידי GIR
מילים לחוד ומעשים לחוד, בנתיים אני לא רואה ביריקה על נשים שרוצות לשבת בקדמת האוטובוס את ההדגמא למה ששנוא עליך אל תעשה לחברך, אולי זה פשוט הבדל תרבותי?
אני לא יודע מאיזה הלכה הם לקחו את זה בשו"ע של מהר"י קארו זה לא כתוב, גדולי הדורות הקודמים לא עשו כך. כתוב בתורה לא תגנובו , זה שיש דתיים שגונבים בשם הדת לא אומר שהדת היהודית מצווה לגנוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GIR
הבעיה היא סוג הראיות שמקבלים, אלוהים ברא את האדם, כמובן וכראיה זה כתוב בספר ישן. פשוט לא מדבר אלי כראייה מספיק אמינה

יש ראיות לכל דבר אם למדת פילוסופיה בוודאי נגעת גם בספר "מורה נבוכים" ל"המימוני" זה בתגובה בפורום ,כדי שתקבל תשובה בשביל זה צריך ללמוד (כשיהיה לך זמן).

בגדול הכי טוב לא להכליל אלא ללמוד, על מה ולמה, וזה לא באינטרנט שתעשה. יש ספריות רבות במדינת ישראל, וישנם המון אנשים (חילונים) שישמחו להאיר את עיניך בנושא דתות (היהודית ואחרות), תלמד לא תצא מזה טיפש אני מבטיח לך.

עדיאל.
במקור נכתב על ידי יחזקאל

נערך לאחרונה ע"י סוכן שקט בתאריך 10-01-2013 בשעה 03:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר