לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2013, 06:57
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש כללים, ומאידך יש טירונים הלמוטים"

גם עם טירונים הלמוטים, זו פאשלה של הצוות הפיקודי.
הייתי בשירותי הצבאי מכ"ית בנות. העברתי יחסית הרבה מחזורי טירוניות (6) לפני מעבר למקום אחר, מתוכם אחד של חיילות גיוס מיוחד (המקבילות של נערי רפול). תאמין לי, בנות הן האמ-אמא של חיילים הלמוטים במטווח...
מעולם, אבל מעולם לא קרה שחיילת העבירה ניצרה לאוטומט או הסתובבה עם הנשק במהלך מטווח חי. כשהסתובבו עם הנשק במטווח יבש, הן חטפו על הראש ככה שלדעתי הן זוכרות זאת עד היום. המקרה הגבולי היחיד היה של חיילת שבאמצע מטווח עזבה את הנשק (עוזי) דרוך ונצור (בעוזי זו לא תמיד ערובה לכלום) והחליטה שהיא קמה ולא יורה. גם שם, לא איפשרנו לה לקום, ודאגנו שתמשיך להחזיק בנשק עד שאחת מהסגל תפרוק אותו.

אין לי מושג מה קרה במקרה הנוכחי, אבל העובדה שחיילת הגיעה לירות באוטומט מצביעה על בעייתיות בהדרכה שקיבלה וברמת הפיקוח שהייתה על הטירוניות במהלך המטווח החי. בטח ובטח באם-16, אין שום סיבה שחיילת תירה באוטומט, ונותר רק לברך שהמכ"ית נשארה בחיים ובמצב יציב בבי"ח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2013, 07:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "גם עם טירונים הלמוטים, זו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
גם עם טירונים הלמוטים, זו פאשלה של הצוות הפיקודי.

אני לא מסכים.

כלומר באירוע הנקודתי יכול להיות שכן ויכול להיות שלא, אני לא מכיר את הפרטים. אבל בצה"ל (השלכה של מה שקורה בחברה או להיפך) יש תופעה של הסרת אחריות מהפרט וזריקתו כלפי מעלה. אם חייל עושה משהו לא בסדר הוא רק תוצר של המערכת- המפקדים הם אלה שנענשים.

זאת אחת מהסיבות להדרדרות החמורה שצה"ל חווה בשנים האחרונות. מפקד לא יכול ובפירוש לא צריך להיות אחראי לכל אחת ואחת מהפעולות של כל אחד ואחד מהפקודים שלו.
אם המפקדים העבירו את הוראות הבטיחות כנדרש, לימדו את החיילות שלהם לתפעל נשק כנדרש, חנכו אותן כנדרש- הפעולה שחיילת אחת מבצעת על דעת עצמה היא אחריות המלאה של אותה חיילת ולא של אף אחד אחר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:54

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר