לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2013, 15:20
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני דווקא זוכר שהגורמים..."

זה היה סילבן שלום (ליכוד).

"מאז תחילת העשור הקודם, הגיח פעם בכמה שנים הנושא לסדר היום הציבורי, עורר מהומה, ונעלם בקול ענות חלושה ... בשנת 2000, הוביל שר הפנים דאז, נתן שרנסקי, יוזמה חדשה: שבוע עבודה קצר בישראל, שבמסגרתו יוכרז גם יום ראשון כיום מנוחה רשמי. שרנסקי פעל להקמת ועדת שרים שתטפל בנושא בראשות ראש הממשלה אהוד ברק, והסביר כי המעבר לשבוע עבודה מקוצר יתאים את ישראל לעידן הגלובליזציה ... שר הפנים לשעבר סבר אז שהדבר יקטין משמעותית את המתח בין חילונים לדתיים ובין יהודים לנוצרים ולמוסלמים בארץ ... שלוש שנים לאחר מכן, דווח כי במהלך המשא ומתן הקואליציוני להרכבת ממשלה בראשות אריאל שרון, דנו נציגי הליכוד, המפד"ל ושינוי בטטוס-קוו בין הדתיים לחילונים. כינון יום מנוחה רשמי נוסף היה אחד הנושאים שסוכמו בין הצדדים ... בשנת 2004, הגיע תורה של לאה נס .... כעת, שבע שנים לאחר הניסיון האחרון בנושא, קידם סילבן שלום את הצעתו עד להקמת ועדה נוספת ... שתבחן - שוב - את השלכות ההצעה..."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4091321,00.html

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 03-02-2013 בשעה 15:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-02-2013, 07:48
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "הנימוק שלהם הוא אכן מבוסס דת,..."

האם הנימוק שלהם אמר "אלוהים אמר שיום ראשון צריך להיות יום מנוחה?" האם הוא אמר "יום ראשון צריך להיות יום מנוחה אחרת יהיה מבול של 40 יום ו40 לילה?".

לא.

הנימוק שלהם היה לשם שירות, בעיניהם, של ציבור הבוחרים שלהם (שהוא במקרה בחלקו הגדול דתי) כשם שכל מפלגה צריכה לעשות.
זה כמו להגיד שליצמן העביר את חוק הטיפולי שיניים בחינם לילדים בנימוקים דתיים (כי לציבור הדתי שהוא מייצג אין כסף לטיפולי שיניים לילדים), שזה כמובן בולשיט.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 05-02-2013, 11:56
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אתה מפספס את הנקודה. הנימוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
אתה מפספס את הנקודה.
הנימוק שלהם לא טוען שציבור הבוחרים שלהם, "במקרה" לא יכולים לנפוש בשבתות, אז צריך לספק להם יום אחר. הנימוק מתבסס על כך שאותו ציבור שומר שבת כמצווה דתית.
לציבור דתי שאין כסף לטיפולי שיניים לילדים אין קשר לציווי שכזה.
אתה יכול להקביל זאת להצעה לממן בכל מקווה טהרה מגבות לשימוש הטובלים (יש מצב שזה כבר כך..). לציווי הטבילה אין קשר לניגוב, זה אומר שמקור ההצעה אינו דתי?

בוא נפשט אף עוד יותר את העניינים – אילולא הדת, האם הייתה משמעות לנימוק שלהם?

אתה הולך יותר מדי בעקיפין. להמון חוקים אני יכול למצוא נימוק דתי אם אני הולך בסמיכות שנייה ושלישית.
כשם שאמרו- מסורתי ואם אני שומר שבת מטעמי מסורת ולא דת האם גם אז הנימוק דתי?
ואם אני שומר שבת בגלל שאני היפי כזה שמאמין שצריך יום בשבוע שמתנתקים מהכל?

שוב- הם רכבו על הצעה קודמת שלה הרבה נימוקים "חילוניים" לחלוטין והוסיפו לכך את הנימוק של ציבור המצביעים שלהם זה הכל. הם לא העלו הצעה חדשה מאפס שכל כולה מושתת על הסיבה של שומרי שבת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-02-2013, 17:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "שוב, אם לאנשים אחרים יש נימוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
נ.ב. גם אדם ששומר שבת "בגלל מסורת", זה פשוט לומר באופן עקיף שהוא שומר בגלל הדת.
אילולא הדת, האם הייתה משמעות ל"מסורת" שלו?

בפירוש. הדת מדברת על מצוות משמים, על שכר ועונש, וכו'. קרי אדם שעושה משהו מסיבה דתית עושה זאת כי "אלוהים אמר".

אדם שנוהג באופן מסוים בגלל מסורת לאו דווקא עושה זאת בגלל שאלוהים אמר או כי משהו רע יקרה לו אם לא ינהג כך, אלא בגלל שככה עשו אבותיו וזה מקנה לו תחושת שייכות. זה יותר קשור ללאומיות מאשר לדת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-02-2013, 18:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זה קל לומר "עוד שעה נוספת בכל..."

לא קל בכלל. אתה אמרת שיורידו 15 אחוז משכורת, ואני הסברתי שלא, ולמה לא יורידו.

לחץ העבודה של 8 שעות הוא קשה, ושל 9 קשה יותר - לעומת זאת, לחץ עבודה של אפס שעות ביום א' ושל 4-5 שעות ביום ו', הוא קל בהרבה.

לא סתם רוב המדינות לא עוברות על 8 שעות ביום? לא, ברוב מדינות המערב, העובדים הלא מאוגדים למיניהם, ומחפשי הקריירות למיניהם עובדים הרבה יותר מ8 שעות ביום - כשחלקם עובד גם סופ"ש. אלה שעובדים שעות משרד מוגדרות, הם לרוב עובדי מגזרים ציבוריים ועובדים מאוגדים - שישמחו מאוד ברובם, לקבל עוד יום חופשי.

במערב יש יום חופשי שבו הכל פתוח כל היום (ברובן זה שבת), בעוד שבישראל מדובר רק על ששי בבוקר. פתיחת יום ראשון במלואו לקניות, תגביר את הצריכה. רוב האנשים (אלה שלטענתך מותשים וגמורים אחרי 8 שעות...) ממש לא אצים-רצים לעשות קניות אחרי העבודה, ומי שעמד בתורים המופרעים של ששי בבוקר יכול להעיד על כך...
ישן 03-02-2013, 18:41
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא קל בכלל. אתה אמרת שיורידו..."

אכן, המשכורת לא תרד. עם זאת- אני חושב שכלכלית זה לא יהיה רעיון טוב, לאור הירידה בתפוקת העובד ככל שהיום מתארך.
במדינות המערב פיריון העובד גבוה מהפיריון בישראל למרות שעובדים פחות, וכמובן- שיעור ההשתתפות בכוח העבודה גבוה יותר. כשנתקן את שני אלו, אזי באמת יהיה יותר היגיון בלעבוד פחות. עד אז..

כתבה מעניינת בנושא-

http://www.themarker.com/career/1.1799224

תונים חדשים שפירסם OECD על התוצר לשעת עבודה במדינות הארגון ב-2011 מראים כי התמ"ג לשעת עבודה בישראל היה 34 דולר, בעוד שהנתון הממוצע בארגון היה 44 דולר לשעת עבודה. ב-G7 - שבע המדינות המובילות בארגון (צרפת, איטליה, גרמניה, בריטניה, ארה"ב, קנדה ויפאן) - היה התוצר לשעת עבודה 53 דולר. ישראל דורגה במקום 24 הלא מחמיא מבין 34 מדינות OECD.

מעניין לראות כי לפי נתוני OECD, המדינות שבהן עובדים פחות שעות הן המדינות שבהן התפוקה גדולה יותר. כלומר, תוצר גבוה הוא לא תוצאה של שעות עבודה ארוכות - אלא של עבודה יעילה. בהולנד, למשל, מספר שעות העבודה השנתי הממוצע לעובד הוא הנמוך ביותר (1,379), והתוצר לשעה הוא בין הגבוהים (60 דולר). ישראל נמנית על שמונה המדינות שבהן עובדים הכי הרבה שעות בשנה (1,929) אך התוצר לשעה בדולרים הוא בין הנמוכים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:16

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר