לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2013, 09:55
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]מחד- הרחבת..."

כי קודם כל הן מבזות את הדת והאמונה שלי ועוד עושות זאת בהתרסה. חלק גדול מהן (אני לא מדבר על הגרעין, אלא מכל מיני אופורטוניסטיות שתופסות עליהן גל כמו סתיו שפיר ותמר זנדברג) בכלל לא עושות את זה מתוך אמונה אישית (שזה עוד חצי ניחא איכשהו) אלא מתוך התרסה, פרובוקציה ופגיעה בקבוצות אחרות גרידא ומתעטפות בשקרים של "ליברליות, חופש הדת" וכו'.

שנית הן מחללות מקום קדוש.
לצורך העניין אם יקום עכשיו זרם רפורמי שטוען כי צורת העבודה שלו היא להשתין (סתם דוגמא בשביל הנוחות) ויטען שהם יהודים וידרוש שיתנו להם להשתין על הכותל המערבי בשם חופש הדת- האם זה יהיה לגיטימי?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2013, 10:54
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]בשבילי הן כמו..."

תרשה לי לספר לך על מקרה שגרם גם לאפיקורס כמוני למצוא את עצמו מתרגש על עצם עובדת היותו יהודי...
אי שם בשנת 2002, בזמן המתנתי בטרמינל בנמל התעופה במילאנו לטיסה בחזרה לארץ, המתינו יחד עמי משהו כמו חמישה שישה חרדים וגם קבוצה גדולה של בני נוער איטלקים שהיו בדרכם לטיול מאורגן (לא לארץ).
החרדים התחילו להתפלל כדרכם עם תנועת הלולב המוכרת, ההתלהבות והתחינות, מה שמשך את תשומת לבם של הנערים והנערות הגויים ואלו החלו לגעות בצחוק רם למראה המחזה המוזר, עם כל התנועות והקולות המוזרים והפיאות הארוכות, ועד מהרה הצחוק נהפך להיסטרי והידהד בכל חלל הטרמינל.
יודע מה הייתה תגובת החרדים ? לא רק שהלעג והצחוק שהופנו כלפיהם לא גרם להם לחדול מתפילתם, אלא הם אף נעו והתנדנדו ביתר שאת.
ללמדך שעבור האדם המאמין, הדבקות באמונה ובקיום המצוות תופסת בכורה על כל שאר האירועים שמתרחשים סביבו...
ישן 12-04-2013, 10:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אוקיי, אז לתת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי totaljack
אני לא אומר שזה בסדר, אני אומר שעל הנייר כל התנהגות דתית יכולה להיות לגיטימית
בעולם האמיתי אנשים לא יקפצו מייד לכזאת קיצוניות בעיקר בגלל פחד מתגובה של הדת המתנגדת ( עובדה שלא הרסו את הר הבית ב67 )

אבל הנה זה מה שעושים.
נכון שהן לא משתינות על הכותל, אבל הן עדיין מחללות. רמת החילול שונה אבל הפעולה עצמה מתבצעת. הן פוגעות בפולחן שלי, באמונה שלי ובדת שלי וכל זה בשם עקרונות מזויפים ולמען פרובוקציה. למה שאני אתעלם?
ציטוט:
אגב, שוב פעם ברח לך קצת מרד...

אדרבא, תסביר לי איך אני טועה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-04-2013, 10:47
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אבל הנה זה מה..."

ציטוט:
ואולי אתה זה שמחלל ?, מי אמר שאתה צודק ( שזה מצחיק, כי אין צודק בדת )
חשבת פעם איך הן מרגישות ?

אין פה צודק ולא צודק.

הדת הרפורמית היא הדת החדשה שקשריה עם היהדות רופפים עד מאוד עד רמה שלענ"ד היא דת נפרדת מהיהדות (כמובן שתלוי על איזה זרם רפורמי בדיוק מדובר) ולמעשה הדת אליה היא הכי דומה (מבחינת מנהגים) היא הנצרות (בזרמים מסוימים), אם כי היא עדיין שונה ממנה בהרבה מאוד דברים (בעיקר אמונתיים).

ע"ב כך וע"ב העובדה שהאורתודוקסיה מייצגת את הדת היהודית ה"אמיתית" (שוב, אני לא מדבר על זרמי שוליים) בעיקר מבחינת המנהגים- היא זאת שקובעת מהי חילול.

בדיוק מאותה סיבה שבגינה אסור ליהודים לעלות להר הבית ואם מותר להם אז אסור להם אפילו להניע את השפתיים! כי הריבונות היא מוסלמית והם קובעים את החוקים.

בהר הבית הריבונות היא אמנם ישראלית אבל חוק המקומות הקדושים משייך אותה לאורתודוקסיה.

ציטוט:
אתה מכניס לי מילים לפה.

אוקיי, במה בדיוק?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 12-04-2013 בשעה 10:50.
ישן 12-04-2013, 11:07
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "אז לסיכום אתה אומר..."

לא.
זה מתחלק לשני חלקים.

החלק הראשון, הפשוט והיבש הוא אכן החלק החוקי.

החלק השני הוא החלק ה...אני לא באמת יודע איזה כותרת לתת לו. הוא שעומד מאחורי החוק ומצדיק אותו (ובמידה והחוק ישתנה אני עדיין לא אחשוב שזה נכון בגלל שהוא יהיה לא מוצדק. מעבר לעובדה שלצערי הוא יהיה חוקי) והוא העובדה שהאורתודוקסיה (ונגזרותיה, כמו זרמים קונסרבטיביים מסוימים) היא "הדת היהודית האמיתית" (לא לעשות פה אובראנליזציה, אני משתמש במונח הזה מטעמי נוחות בלבד) ועל כן המנהגים הללו הם המנהגים של היהדות, ברוב המקרים (שוב, להוציא זרמי שוליים).

אין פה שום פונקציה של מי נפגע יותר. כשם שאני לא אכנס למסגד ואסרב לחלוץ נעליים, כשם שלא אכנס לכנסייה ואדרוש להוריד את הפסל של הצלוב מהקיר- כי הוא פוגע בי, כשם שמן הראוי שגבר שנכנס לבית כנסת יחבוש כיסוי ראש- כך הדין לגבי הכותל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-04-2013, 12:56
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "[QUOTE]העובדה שהאורתודוקסיה..."

ציטוט:
זאת דעתך בלבד, ורוב הסיכויים שנשות הכותל לא יסכימו איתך, כך שכל ה"צדק" הזה הוא בראשך בלבד.

ההסכמה שלהן לא רלוונטית בכלל לעניין.

אם אני מקם מחר בבוקר ומקים דת, נקרא לה "המניאקים" ואני טוען למעשה שהיא זרם ביהדות וחלק מהמנהגים שלי הם לקלל אנשים ברחוב כי ככה אני עובד את אלוהים ואני מגיע לכותל ומקלל שם את כולם (וכולן למען הסר ספק) באופן עסיסי וגס במיוחד (כי בכ"ז מקום קדוש במיוחד) האם זה הופך אותי ללגיטימי? האם מישהו יתחשב בדעתי בכלל כשיאסרו עליי לעשות זאת?

הדת זה לא מה שבא לך (שים לב- דת, לא אמונה) הדת היא עניין ממוסד שאחד המאפיינים שלו זה שרק בגלל שמישהו טוען שהוא חלק מהדת זה לא אומר בהכרח שהוא כזה.

תתאר לך עכשיו מישהו שיושב בטנזניה וטוען שהוא ישראלי. אין לו ת.ז ישראלית, דרכון ישראלי, אזרחות, הוא מעולם לא ביקר בישראל, הוא לא יודע את השפה והוא אפילו לא יודע למקם את ישראל על הגלובוס- האם הוא ישראל? בודאי שלא!
ומה אם הוא לא מסכים אתך?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-04-2013, 13:09
צלמית המשתמש של totaljack
  משתמש זכר totaljack totaljack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.11
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=totaljack]זאת דעתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ההסכמה שלהן לא רלוונטית בכלל לעניין.

אם אני מקם מחר בבוקר ומקים דת, נקרא לה "המניאקים" ואני טוען למעשה שהיא זרם ביהדות וחלק מהמנהגים שלי הם לקלל אנשים ברחוב כי ככה אני עובד את אלוהים ואני מגיע לכותל ומקלל שם את כולם (וכולן למען הסר ספק) באופן עסיסי וגס במיוחד (כי בכ"ז מקום קדוש במיוחד) האם זה הופך אותי ללגיטימי? האם מישהו יתחשב בדעתי בכלל כשיאסרו עליי לעשות זאת?

תאסוף מספיק מניאקים ( נגיד 40% מהאוכלוסיה ) וזה היה לגיטימי ביותר.

ציטוט:
הדת זה לא מה שבא לך (שים לב- דת, לא אמונה) הדת היא עניין ממוסד שאחד המאפיינים שלו זה שרק בגלל שמישהו טוען שהוא חלק מהדת זה לא אומר בהכרח שהוא כזה.

תתאר לך עכשיו מישהו שיושב בטנזניה וטוען שהוא ישראלי. אין לו ת.ז ישראלית, דרכון ישראלי, אזרחות, הוא מעולם לא ביקר בישראל, הוא לא יודע את השפה והוא אפילו לא יודע למקם את ישראל על הגלובוס- האם הוא ישראל? בודאי שלא!
ומה אם הוא לא מסכים אתך?

זה אולי נכון לדת היהודית אבל בדתות אחרות אתה יכול להכריז שאתה מוסלמי\נוצרי\בודהיסטי וכ'ו ואף אחד לא יוכל להגיד לך שלא.

ישן 12-04-2013, 13:51
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ההסכמה שלהן..."

ציטוט:
תאסוף מספיק מניאקים ( נגיד 40% מהאוכלוסיה ) וזה היה לגיטימי ביותר.

לא, זה עדיין לא יהיה לגיטימי בכלל.

אגב, אתה באמת חושב שהרפורמים מייצגים 40% מהיהודים?
עזוב, אתה חושב שהם מייצגים 40% מיהודים שמגדירים עצמם דתיים?
עזוב, אתה חושב שהם מייצגים 4% מכל קבוצת ייחוס שהיא בכלל?

זה אם כל זרמי השוליים שכל מטרתו היא להציק. אני חושב שיש יותר יהודיים משיחיים מאשר יהודים רפורמים מהזרמים האלה במדינת ישראל.
ציטוט:
זה אולי נכון לדת היהודית אבל בדתות אחרות אתה יכול להכריז שאתה מוסלמי\נוצרי\בודהיסטי וכ'ו ואף אחד לא יוכל להגיד לך שלא.

לא, זה לא נכון.
לא מכיר את הבודהיזם אבל באיסלאם ובנצרות זה לא נכון.

מה גם שיש הבדל מאוד בסיסי אבל מאוד מאוד חשוב בין היהדות ושאר הדתות. הרוב המוחלט של הדתות הן מיסיונריות- הן מחפשות לצרף להן קהל מאמינים גדול ככל האפשר (בין אם בכוח פיזי או בכוח שכנוע) וכפועל יוצא מזה יש בהן גם יותר הקלות (תלוי בקונטקסט היסטורי כמובן).
חזון אחרית הימים הן של המוסלמים והן של הנוצרים הוא שכל העולם או מקבל על עצמו את הדת ה"נכונה" או נשלח לגיהינום.
היהדות מטבעה לא שואפת לגדול באופן לא טבעי, היא לא רוצה להכיל את העולם וחזון אחרית הימים שלה לא כולל סיטואציה שבה כולם הופכים ליהודים מאמינים (הוא כן כולל מצב שבו כל היהודים הופכים למאמינים). אין שום דיבור על לא מאמינים שנשלחים לגיהינום. אדרבא- מטרת היהודים בעולם היא להיות אור לגויים, כלומר להציב רף שאליו יש לשאוף ולא to preach the gospel ולגרום לאנשים להפוך ליהודים.

ובכלל- זה לא קשור לנקודה. אם תשאל בארה"ב מישהו מה דתו והוא יענה לך "נוצרי" הוא מתכוון לכך שהוא נוצרי מאמין (בניגוד ליהדות שהיא גם דת וגם לאום, שכן יש אפיקורסים גמורים שמעידים על עצמם שהם יהודים) ולא שהוא "דתי לפי דעתי".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-04-2013, 14:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "40% זה סתם נתון שעלה לי בראש..."

ציטוט:
40% זה סתם נתון שעלה לי בראש לקביעת לגיטימיות, תרגיש יותר בנוח עם אני ירשום 51% ?
אפשר גם 0.0001%, כי גם זה לגיטימי מספיק בשביל לתת לדתיים להקים גן מטורף במרכז חיפה...

והבהאיים הם דת נפרדת אכן. הם לא דת נפרדת שטוענת לבעלות על דת קיימת ומנסה להשתלט לה על המקומות הקדושים.

אין לי בעיה עקרונית שהרפורמים ימציאו לעצמם שם חדש של דת ולא ינסו לקבל בעלות על שום דבר בדת היהודית. הם בעיקר יעשו צחוק מעצמם, הבעיה שלי מתחילה כשהם פוגעים בדת שלי.

ציטוט:
לגבי שאר התגובה...
נצרות ואיסלם - ראה תגובות ל liorif -
על היהדות אני מסכים איתך, זאת דת שונה, אבל כפי שאני מנסה להסביר, דתות ניתן לשנות די בקלות.

אני לא ראיתי איך דתות השתנו בדוגמאות שלך ואני גם לא רואה איך זה רלוונטי לדיון שלנו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-04-2013, 11:08
  חלי יחימוביץ חלי יחימוביץ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.13
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כי קודם כל הן מבזות את הדת..."

זאת האמת!
כל הסתיו שפיריות למיניהן וכל נשות מרצ הן פרובוקטוריות בשקל שלא אכפת להן מהיהדות אבל "נלחמות בפגיעה הדורסנית של הדת בנשים מסכנות ואומללות"

לסתיו שפיר: נשים חרדיות הן לא מסכנות ואומללות, רוצה לראות נשים אומללות? לכי לכפרים ערביים או לעזה ותראי איך הבעל מתייחס לאישתו, או שבעצם להם מותר, דמוקרטיה בכל זאת...

הידעתם?
לפי היהדות נשים נחשבות נעלות על הגברים, גם מבחינה שכלית וגם מבחינה רוחנית, בהסתכלות אחורה לעבר תקופות קדומות, הגבר היה מקבל עבודה "נחותה" יותר, כמו לצאת לעבוד בעבודה פיזית, והאישה הייתה מקבלת עבודה קדושה יותר, כמו לחנך וללמד את הילדים, להאכיל אותם.
אני חושב שזאת לא הגזמה להגיד, שמתוך כל הדתות, הדת שהכי קרובה לפמיניזם, זאת היהדות.
ישן 12-04-2013, 11:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
פתרון יצירתי - שיהפוך חסר ערך בשנייה שישקיעו ת'כסף ביישום שלו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "יו"ר הסוכנות שרנסקי מציע: לחלק את רחבת הכותל ל-3 חלקים"

יום אחרי שיסיימו להכשיר שטח נוסף, בעלות של מליונים, תבואנה אותן נשים בדיוק, ותדרושנה להתפלל במקום הנוכחי, שכן "המקום החדש הוא בשוליים" או משהו כזה. איך אני יודע? כי זה בדיוק מה שהן טוענות ביחס למקום החדש שהכשירו עבורן בפעם הקודמת (המקום שבג"ץ, שאותו החבר'ה האלה בדרך כלל מקדשים, קבע ששם הן יכולות להתפלל כדרכן).
כל התכלית של "נשות הכותל" היא פרובוקציה. הכותל מעניין ת'סבתא שלהן (גם של המאמינות האמיתיות שבהן), וחלק גדול מהן לא היו מעלות על הדעת לתבוע זכות להתפלל שם, לו שלטה במקום יישות זרה. מעניין לראות שאף לא אחת מהן תובעת את הזכות להתפלל על הר הבית, למשל, אותו מקום זניח שהכותל היה בסה"כ חלק מהחומה החיצונית שלו, וכל קדושתו באה לו מתוקף היותו המקום היחיד שהרשו ליהודים להגיע אליו בשעתו...

אין שום טעם להגיע לפשרה בעניין הזה, כיוון שאותן פרובורקטוריות לא רוצות פשרה. בג"ץ פסק (בהרכב נאה של 9 שופטים) כיצד צריכה התפילה להתנהל במקום, ובתור שוחרות שלטון החוק היה עליהן לקבל זאת. מכיוון שהפרו את צו ביה"מ העליון, ראוי להתייחס אליהן כאל כל פורע חוק אחר.

אגב, שלשום שמעתי ברדיו ראיון עם אחת מהן, שמסתבר שהיא אחות של הקומיקאית האמריקנית שרה סילברמן (זו שמתמחה בפרובוקציות), והיא הגדירה עצמה כ"רב", וטענה שסגנון התפילה הנוכחי בכותל הוא "עבודה זרה". אישית, כחילוני, הטיעון הזה לא היה מזיז לי, אבל מסתבר שהגברת חיה בארץ הרבה שנים, מציגה עצמה כדמות דתית יהודית - ועדיין לא מסוגלת להתבטא בעברית ברמה שמקבילה ליכולתו של תלמיד כיתה ו' בארץ, להתבטא באנגלית.
אין לי מושג אם היא המייצג של הידע ביהדות של הרב הרפורמי הממוצע - אבל אם כן, הרי שהידע שלהם ביהדות, הוא פשוט מביך. אגב, גם אין לה חוש הומור...
ישן 12-04-2013, 16:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]כלומר, אין מאחורי..."

אם הבנתי נכון את קגנס, הרי שהוא מתכוון לכך שבעוד שמרטין לותר היה תיאולוג ממדרגה ראשונה, והערעור שלו על הדוגמה הקתולית נבע מלמדנות רבה, והיכרות מעמיקה עם כתבי הקודש הנוצריים, הרי שהיהדות הרפורמית בסה"כ באה לעשות קיצור דרך, והורידה הלכות ומצוות שהיו פשוט קשות או מעיקות מבחינתה, שלא על בסיס של למדנות הלכתית כלשהי.

אם לזה קגנס אכן התכוון, אני מסכים עימו לחלוטין

אגב, אין לי בדל של בעייה עם היהדות הלא-אורתודוכסית בחו"ל, שכן היא עוזרת, ולו חלקית (יותר הקונסרבטיבית ופחות הרפורמית), בהחזקתם של יהודים לא-מאמינים בתוך מסגרת של קהילה יהודית, ומסייעת במניעת התבוללות.
בארץ, לעומת זאת, בה אין קמצוץ של חשש להיטמעות בקרב רוב לא-יהודי, נראית לי היהדות הרפורמית כמו משהו מיותר למדי. הרפורמה נועדה לשמור על מסגרת יהודית בעידן של התבוללות. בארץ הם פשוט יכולים לקרוא לעצמם חילוניים, ולחסוך את כל הפולחן-אינסטנט הזה...
מובן שישנם גם מאמינים בקרבם, למרות שאני חייב לומר שלהאמין בדת שאתה אשכרה יכול לנקוב בשמם של קובעי ההלכות שלה, נראה לי יותר מונפץ מלהאמין בכך שה' דיבר עם משה רבנו מתוך שיח בוער...
ישן 12-04-2013, 20:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]אני מכבד רבים מהם..."

הייתי אומר שה"חוץ מהעובדה" הוא לא בדיוק פרט שולי, לא כן?
רפורמי שנוהג כמצוות רבו, יכול לאתר את מקור המצווה לרב שלו, או לרבו לפניו. כאמור, לא מדובר באיזושהי מסורת של אלפי שנים.
אורותודוכסי שנוהג כמצוות רבו, יודע שהמקור של המצווה קיים איפשהו בתוך ים של ספרי הלכות שנכתבו באלפי שנים האחרונות. לא מדובר על המצאה מוחלטת של יש מאין, גם אם החרדיות היא סוג של יהדות על סטרואידים (לא במובן של שרירים או עבודה קשה, חלילה...), ולא באמת דומה ליהדות של פעם.

ושוב, רפורמי בארה"ב בסה"כ רוצה להיאחז ביהדות שלו, מבלי שיהיה לו כוח לדבוק בהמון מצוות שלא מעניינות אותו ומקשות עליו את החיים. זו הסיבה להמצאה הרפורמה בגרמניה, וזו הסיבה להצלחתה האדירה בארה"ב. בארץ אין לו צורך בכל המסכה הזו, וגם אם לא יבקר בבית כנסת, לא יצום ביום הכיפורים, ולא ידליק נרות שבת - הרי שהיהדות שלו תישאר מוגנת, והסיכוי להתבוללות של צאצאיו, אם יישארו כאן, יהיה אפסי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:00

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר