לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2013, 08:16
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
שר החינוך פועל להתאמת לוח החופשות בבתי הספר לימי העבודה בחוק

ערב ל"ג בעומר - והילדים שוב יוצאים לחופש מהלימודים עד יום שני הקרוב, ומי שסופגים את רוב הנטל הם, ללא ספק, ההורים. שר החינוך שי פירון הודיע אתמול (שישי) כי יבדוק מחדש את לוח החופשות, זאת בעקבות פניות של הורים בנושא חופשות מבית הספר, שהתעוררו בעקבות חופשת ל"ג בעומר הקרובה. פירון התייחס לנושא בעמוד הפייסבוק שלו בו כתב: "לוח החופשות נקבע מראש - הרבה לפני כניסתי למשרד החינוך - ולא ניתן היה לשנות אותו. לקראת שנה הבאה אני מתחייב לעשות כל שניתן כדי לצמצם במקרים כאלה".

מספר הורים גם פנו לפירון באמצעות דף הפייסבוק שלו. כך למשל, כתבה אם אחת: "מדוע ל"ג בעומר הפך להיות חופשה של יומיים? אני מבינה שרוב המורים בעלי הסכמים קיבוציים אבל זה לא אומר שהמדינה לא יכולה לתת פתרון באמצעות הצהרונים של הרשויות המקומיות ובמימונן המלא עד סיום בית ספר יסודי. אחרי הכל, הבן שלי בגן - אין שיעורי בית ואין מבחנים - אבל להשגיח עליו צריך". לטענות אלה הגיב השר: "אתם צודקים, יומיים חופש לילדים, ככה סתם, זה לא צודק ולא ראוי. אתם צודקים, לוח החופשות צריך להתאים - במידת האפשר - לימי העבודה של ההורים. אתם צודקים - צריך לפתח מסגרות תומכות לימים כאלה ולא להותיר את ההורים להתמודד לבדם עם יומיים של חופשה ללא מוצא", אמר פירון. "בתחילת השבוע תכנס מנכ"לית המשרד נציגי הורים, נציגי ארגוני מורים ורשויות מקומיות לתיאום לוח החופשה של שנת הלימודים הבאה".

http://news.walla.co.il/?w=/90/2636775
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2013, 22:01
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני מתפלא שלא נתקלת בזה.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, זו תשובה לשאלה. הורים..."

אני בכל אחת מהעבודות שלי בשנים האחרונות (צבא, חברת אינטרנט, ייעוץ, ביטוח) נתקלתי באנשים שמביאים ילדים לעבודה.
זה נורא פשוט, אי אפשר להשאיר ילד בכיתה בית או גימל לבד בבית.
היום , יותר מבעבר , מקובל ששני ההורים עובדים ואין "עקרת בית" שאפשר להשאיר אצלה את הילדים.
מי שעובד מהבית - יבורך, מי שיש לו סבא וסבתא פעילים - הרוויח. זוג עובד, אם שני בני הזוג שכירים נשארים בלי סידור לילד! זו עובדה שנתקלתי בה לא פעם ולא פעמיים! העבודה שפעם הילדים האלה קיבלו חופש לא אומרת שצריך לשכפל את זה שנים קדימה. "כיף" זו לא המטרה היחידה בחיים.

אפשר כמובן לסבסד בקיץ קייטנות וביתר החופשים מסגרות כלשהן שבהן יהיה הילד. לתת לו להסתובב ברחובות, זה פתרון רע בכל גיל ועל אחת כמה וכמה בכיתה ב'..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-04-2013, 22:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני מתפלא שלא נתקלת בזה."

אני ממש לא מתפלא שלא נתקלתי בזה. הניפוח היסטרי של "אין מה לעשות הילדים עם כל החופשות האלה", הוא היסטריה מלאכותית לגמרי שבאה מאותו בית יוצר של "חייבת לגור בדיזינגוף, ואם לא שם - אז נקים אוהלים ונצרח".
אני לא יודע מה אתה מכיר ומה לא, אבל רוב ציבור העובדים הקבוע בישראל (אלה שיש להם משרה מלאה), נהנה מיותר מהמינימום המחוייב בחוק של ימי חופש - ואלה שלא נהנים מיותר מהמינימום, כאמור, הם ברובם כאלה שנאלצים לעבוד גם בחוה"מ. ודאי שיש חריגים (כמו בכל תחום ביקום), אבל לכפות על מליוני ילדים לשבת בביה"ס ביום שבמשך עשורים רבים היה מוכר כיום חופש, רק בשביל הנוחות של ההורים שלהם, זה מריח מצביעות וצרות עין.

יצא לי להכיר "כוכב" שכזה בעבר, שעבד בהדרכה, ובמסגרת עבודתו קיבל מהרשות המקומית דירה יפהפיה, אינטרנט חופשי וכבלים, ועבודתו הייתה קלה להפליא. ביום שסיים תפקידו הוא שלח מכתב ובו טען שהתנאים המופלגים הם בלתי נחוצים בעליל, ואין סיבה להמשיך להציע אותם לאלה שיבואו אחריו. אלה שנהנו מחופשות וכעת רוצים לבטלן, עשויים מאותו חומר אנושי משובח. אגב, הוא ראה עצמו כחוסך כספי ציבור וככמעט לוחם בשחיתות...
ישן 27-04-2013, 18:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "זה הרבה מעבר לנוחות. זה..."

לא, זה לא העניין. העניין הוא שמותר שיהיו לילדים חופשות, גם בלי שיקפוץ איזה הורה ולמען נוחות פרטית שלו, ישלח את הילד לשבת בכיתה בתור בייביסטר.

אם הוחלט רשמית שתפקידו של בית ספר הוא להיות בייביסטר עבור הורים, אז שיגדירו את זה כמדיניות רשמית ויפטרו את מי שחושב שמדובר במערכת כושלת, מהחובה לשלוח לשם את ילדיו. אם כבר בייביסטר, אז יש אפשרויות טובות לאין שיעור, שאני מניח שלפחות בחלק מהמקרים, גם רמת הלימוד בהן תהיה גבוהה יותר...

רוב מוחץ מבוגרי בתי הספר בארץ אהבו נורא חופשות, ומאוד התבאסו כשלקחו להם ימי חופשה. נראה לי עצוב שכ"כ מהר תלמידים-לשעבר שוכחים כמה קיוו לשביתות והתאכזבו כשאלה התבטלו לבסוף - עד שכיום הם תופסים את הצד שרוצה לגזול מהילדים את הכיף האדיר שבעוד יום חופש...
ישן 27-04-2013, 21:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "זה הכל נכון. גם אני הייתי..."

להרבה דברים יש "משמעות כלכלית עצומה" - אבל עוד יום חופש מסכן בל"ג בעומר אינו אחד מהם...

אני מבין את הצורך בלחפש לכל דבר משמעויות כלכליות במסגרת הנטייה המשעממת של פוליטיקאים להיות "רגישים למצודות מעמד הביניים", אבל האמת היא שאני יושב לצערי די באמצע של מעמד הביניים, ואני מודיע לך שאני מוחל על כל הטובות האומללות בדמותו של עוד יום חופש שיגזלו מילדים, לטובת הטבות שאשכרה יש להן ערך (למשל ביטול הגזירה הפסיכית של סטנלי פישר שמחייבת הון עצמי גדול למבקשי משכנתא, גם במקרים של רכישת דירה ראשונה, שבוודאי אינה דירה להשקעה).

לא יעזור, מי שרוצה לדאוג לכיסם של הורים לילדי ביה"ס, מוטב שיימנע מגזירות כלכליות אמיתיות, ולא סתם יתעמר בילדים בשם "הטבה כלכלית".
ישן 28-04-2013, 18:43
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "להרבה דברים יש "משמעות כלכלית..."

זה פשוט לא זה מול זה.
צריך להפסיק עם הגזירות הנוראיות, אבל שוב.
יום חופש פה, יום חופש כאן. כל התכנית השנתית שהשתנתה בשנתיים האחרונות עושה את הקיזוזים האלה בימי חופש. ככה שילדים מתחילים את שנת הלימודים מוקדם יותר כבר באוגוסט, ויש כל מיני גשרים וסידורי חופשות במהלך השנה כדי לקזז.
הדבר הזה בעיקר עושה נחת למורים ולתלמידים, שנמנעים מכאב הראש והבלאגן שיש בחוסר בגשרים בין חופשות ובבלאגנים בחופשות. אבל עם שינוי לוח השנה של בית הספר, בעבודתם של הורי התלמידים לא נעשה השינוי גם כן. אז נוצר הפער.
ואי אפשר להגיד שהימים שמתקזזים מהחופש הגדול עושים את הקיזוז הכלכלי, כי זה פשוט עניין של ימי עבודה. וכשתוקעים לך את זה באמצע השנה, גם אם זה תוכנן חודשים מראש, זה עדיין גורם לך לעשות הקרבות בעבודה שלך, או להיכנס לסמטוחה עם הילדים. כלומר, עובדת קבלן בניקיון לא יכולה לבטל יום עבודה בשביל להיות עם הילדים בבית.
ישן 28-04-2013, 22:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "זה פשוט לא זה מול זה. צריך..."

בוא אני אגלה לך סוד - עובדת קבלן בניקיון לא יכולה לבטל אף יום. אי לכך, בוא נשלח את הילדים ללמוד בכל יום פרט לשבת, בלי חופשות בכלל.
אני אגלה לך סוד נוסף - אלה שעושים את הרעש סביב ימי החופשה של הילדים, הם לא עובדות קבלן בניקיון. לו היה מדובר בעובדות קבלן בניקיון, כנראה שאיש בכלל לא היה שומע על זה, ושר החינוך בכלל לא היה טורח להתייחס לסוגייה. הזעקה נגד ימי חופש לילדים (שהיו מקובלים תמיד) עלתה מהקהל שלו, אחרת פירון בכלל לא היה יורק בכיוון של המוחים (והקהל שלו הוא, איך לומר בעדינות, לא מורכב מעובדות קבלן בניקיון...).

לוח השנה הוא סטטי כבר עשורים רבים, וכל הרעשים על מקרים של יום פה ויום שם, הם סערה בכוס תה, שכן ת-מ-י-ד היו גשרים, ותמיד היו הזזות ימים ואיסרו חגים, ושנים מעורבות ושנים לא-מעוברות ומה לא.

הפסדי ימי הלימודים לא גרמו לחוברן כלכלי להורים לפני עשרים שנה, וגם לא גורמים לכך היום. הם גורמים לאי נוחות קלה להורים (כפי שגרמו תמיד), ומשמחים מאוד את הילדים.
ישן 28-04-2013, 22:05
צלמית המשתמש של looklook

יום חופש מסכן? יום חופש מסכן?!
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "להרבה דברים יש "משמעות כלכלית..."

לפי החוק מק'ום עבודה מחויב לתת בין 10 ל - 12 ימי חופש בשנה לעובדים שלו (תלוי אם עובדים ביום שישי או לא). נניח מקום עבודה שנותן 10 ימי חופש לעובדים שלו.

3 ימים וחצי הוא מוריד להם על חופשת פסח באופן אוטומטי כי הוא מאלץ אותם לא לבוא לעבודה
3 ימים וחצי כנ"ל הולכים על חופשת סוכות
עכשיו נותרו לעובד 3 ימים שאותם הוא צריך לנצל .. בחופשות של הילדים - פורים, ל"ג בעומר וכו' ועוד לא דיברנו על מקומות עובדה שכופים על העובדים שלהם לקחת ימי חופשה בתחילתו של יום הזכרון ובערבי חג וכו וכו'.

מה נשאר? כלום. נשאר לנו עובד שאין לו ימי חופשה לבחירה. ככה אתה רוצה את שוק העבודה? אני נגד - זה לא שוק עבדים ועובד לא חייב לקחת חופש רק כי אין לו סידור לילד.

ישן 28-04-2013, 22:40
צלמית המשתמש של looklook

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חסרים לך כמה סימני קריאה -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
חסרים לך כמה סימני קריאה - אחרת לא אדע בדיוק עד כמה אתה נסער...

החוק מחייב לתת 10-12 ימי עבודה. רוב מקומות העבודה נותנים יותר ימים (כל המגזר הציבורי, כל הוועדים הגדולים, ענף ההיי טק ברובו, וכד'). מי לא נותן יותר? העובדים שעשוקים בכל מקרה. אלא מה? הם גם עובדים בחוה"מ, כך שהחישוב שלך לגביהם יוצא בדר"כ לא מדוייק...

אלה שלא עובדים בחוה"מ, הם בדר"כ אלה עם ה20-25 ימי חופשה בשנה...

חד משמעית - מכיר הרבה עובדים שאין להם גם 15 ימי חופשה בשנה והם לא עובדים בחול המועד. מקום העבודה פשוט כופה עליהם את החופשה הזאעת כי זה הכי זול בשבילו שכולם יצאו לחופשה מרוכזת וגם אין שום סעיף בחוק שמונע ממנו לעשות את זה.

אני לא ממש נסער, אבל הגישה שלך לגבי החופשים של הילדים היא קצת, במחילה, ילדותית. ברור שכאשר אתה ילד אתה מאוד רוצה חופש וכאשר אתה מבוגר יש לך שיקולים אחרים (בין היתר טובת הילד אבל גם טובתך שלך) זה לא הופך אותך לצבוע. בין היתר, הילד שלך רוצה לאכול לצהרים גלידה, לשתות קולה ולקנח בביסלי ואתה דווקא רוצה שיאכל חזה עוף, ברוקולי וישתה מים למרות שכשהיית ילד גם אתה אהבת את הרעיון של ארוחות ממתקים. זה לא הופך אותך לצבוע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר