לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2013, 14:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בית המשפט העליון: חוק זה חוק ו"את החוק יש לקיים" [nana10]

בית המשפט העליון קבע: על עיריית ת"א לסגור את "טיב טעם" ו-AM:PM בשבת

פלילים ומשפט | עודכן 14:55 25/06/2013
חדשות nana10

ערעורם של מספר בעלי מכולות על החלטת בית המשפט לעניינים מנהליים התקבל ועיריית ת"א נדרשה לנקוט
אמצעי אכיפה מחמירים נגד רשתות שיווק שפתוחות בשבת. "עניין זה אינו נובע מהשקפה 'דתית' או 'חילונית'.
הוא נובע מההשקפה כי את החוק, לרבות חוק העזר, יש לקיים", קבעו השופטים

בית המשפט העליון קבע היום (שלישי) כי על עיריית תל אביב לפעול לסגירת מרכולים מרשתות טיב טעם ו-AM:PM בשבת. "עניין
זה אינו נובע מהשקפה 'דתית' או 'חילונית'. הוא נובע מההשקפה כי את החוק, לרבות חוק העזר, יש לקיים", קבעו נשיא בית המשפט,
אשר גרוניס, המשנה לנשיא, מרים נאור והשופט אליקים רובינשטיין.

"אם אופייה של העיר תל אביב-יפו מחייב, לדעת העירייה, שלא לסגור את עסקי המשיבות בשבת, ניתן לשנות את חוק העזר, אך כל
עוד החוק לא שונה, יש לקיימו
", הוסיפו השופטים. בהחלטתם קיבלו השופטים ערעור שהגישו מספר בעלי מכולות קטנות על החלטה
של בית המשפט לעניינים מינהליים, שקבע שאין לסגור את העסקים בשבת.

עד היום, העירייה נהגה להטיל קנס של 660 שקלים על בתי עסק שעבדו בשבת. בעלי המכולות בעיר פנו בשנת 2007 לעירייה וטענו
כי בעוד הם אינם יכולים להפעיל את העסק בסוף השבוע, הרשתות הגדולות סופגות את הקנסות, מעסיקות כוח אדם נרחב במשמרות,
ממשיכות לפעול בשבתות ופוגעות בעסקים הקטנים. לאחר שהעירייה לא שעתה לפנייתם, הגישו בעלי המכולות עתירה לבית המשפט
לעניינים מנהליים בתביעה לסגור את המרכולים בשבת, אולם תביעתם נדחתה. בית המשפט העליון קיבל, כאמור, את ערעורם על
החלטת בית המשפט המחוזי, בשבתו כבית המשפט לעניינים מנהליים.

...

"אין הצדקה לחייב את בעלי החנויות לשלם קנסות על מנת לנהל עסקים ביום שבת", הבהירו השופטים. "אם, לעומת זאת, יש הצדקה
לסגירת החניות ביום המנוחה, על העירייה לשקול שימוש באמצעי אכיפה נוספים, שכן האכיפה בדרך של הטלת קנסות בלבד אינה
משיגה את מטרת החוק. נקבע שבהתנהלותה הנוכחית, העירייה מאפשרת בפועל את הפרתו המתמשכת של חוק העזר, ובכך נפגע
שלטון החוק
".

...

מקור: http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=986811
(ההדגשות באדום - שלי)

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2013, 00:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שושנת יעקב שמתחילה ב "א. חשבתי שזה הטיעון שיאמרו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שושנת יעקב
א. חשבתי שזה הטיעון שיאמרו לי, אז אתה כופה על יוסי לקנות ביום שהוא לא רוצה לקנות בו רק כדי שיכול להיות שבצירוף מקרים זה יהיה במכולת? זה מגעיל ברמות...
ב. ספר לי...

זה אולי מגעיל, אבל זה בדיוק מה שמפריע לחנויות הקטנות.
אם כבר - מה שבאמת מגעיל זה שאוסרים עליך לקנות מוצר מסוים החל משעה מסוימת. "כופים" עליך לקנות אותו בשעה שלא נוחה לך ולהיגרר איתו כל היום. המוצר הזה נקרא אלכוהול. :\

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-06-2013, 07:04
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
יש הרבה בטויי צביעות מהצד 'הליברלי' בעניין הזה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "איך אני יודע מה תגיב?"

עניין ההתעלמות של העיר 'הליברלית' מהחוק במשך שנים והצידוקים של אלה שנאחזים ביום יום בנושאים אחרים בפרשנות מסויימת של החוק כדי להשליט דעות קיצון פוליטיות

האכיפה הסלקטיבית בפועל כאשר הקנס אינו קשור למחזור הנוצר בעבירה אלא בסה"כ משמש כמס מקומי חסר משמעות לרשת והרסני לחנווני הקטן. [אם משטרת ישראל הייתה אוכפת רק בעזרת קנס קבוע יומי של 1000 ₪ על כל עבירות התנועה שיעשו ע"י נהג מסויים באותו יום ותו לא - משמעות הדבר הייתה התר לנהג העשיר להשתולל בכבישים]

התמיכה הגורפת ברשתות הגדולות מול הקימעונאי הקטן של אלה ששונאים לכאורה טייקונים וממלאים את הפייסבוק בשיתופים עם עיבודי תמונה מפלצתיים של תשובה [וביבי+שרה כמובן]

הניצול של ההזדמנות להשתלח ב'חרדים' שאינם קשורים כלל לפרשה.

ההעדפה הבוטה של כל הסוציאליסטים בשקל את המאקייטו ואת 'זכות היסוד לקניית קוטג' בליל שבת' על פני מצוקת החנוונים, אותם 'האנשים הקטנים' אשר בשמם הם מקשקשים במוחנו בשאר ימי השבוע.

'חוק זה חוק' אבל היתכן שעיריית ת"א פשוט יודעת שלא תוכל לשנות את חוק העזר מאחר ובקיזוז סטודנטים, מסתננים וראשני צפונבונים שמשחקים בפרולטריון-רוטשילד עדיין יש בת"א 60% של בעלי משפחות שמעונינים בקיום חיים סדירים ומבינים בכל ליבם את מצוקתו של החנווני מול האכיפה המפלה?

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 27-06-2013 בשעה 07:33.
ישן 27-06-2013, 08:26
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
התמיכה הגורפת ברשתות הגדולות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יש הרבה בטויי צביעות מהצד 'הליברלי' בעניין הזה"

כפי שכבר כתבתי ראשית חייבים לפעול על פי החוק

התמיכה איננה ברשתות הגדולות אלא בחופש הפרט של ציבור ישראלי גדול. אם לא היה ציבור גדול מעונין לא היו נפתחות חנויות. חייבים לבטל את החוק המיושן של סגירה טוטלית. יש להבטיח מתן שרות מלא באותם אזורים שאינם מהווים הפרעה לציבור הרוצה לנוח ביום המנוחה הרשמי.
נכון שתמיד יפגעו ה"קטנים" אלו שאינם יכולים/רוצים לעבוד שבעה ימים בשבוע - למרות שגם, אם ירצו ימצאו פתרון. אבל במדינתנו תמיד נפגעים ה"קטנים" - איסור תחבורה ציבורית בשבתות פוגע אך ורק בקטנים. אפשר להביא רשימה ארוכה וכבר נאמר קטן ורע לו גדול וטוב לו.
ישן 27-06-2013, 15:52
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "עדיף בעיני שלא אבל אם ישונה חוק שעות המנוחה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
אני סבור שהכרחי שהדבר יתאפשר רק אם יפגעו גם שעות וימי המנוחה של בעלי העסק בעצמם. כלומר הבעלים של בית הקפה או המינימרקט יהיה חייב להיות נוכח ולתפעל את המקום באם יחליט לפתוח אותו בשעות הלילה ובחגים ושבתות.

בעל המניות העיקרי של סופרמרקט ירצה למכור חלב וקוטג' ביום שבת ב05:00 בבוקר - יתכבד וישב בעצמו בבית העסק בעיניים אדומות.

נאה דורש מעובדיו - נאה מקיים בעצמו

כך, 'קטנים' שירצו למכור ו'קטנים' שירצו לקנות יוכלו לספק זה את צרכיו של זה.

אבל בעל עסק שמפעיל אותו 24/7 לא בהכרח כופה על עובדיו לעבוד יותר ממשמרת אחת ביום, ואפשרי לחלק את המשמרות כך שלכל עובד יהיה לפחות יום חופש אחד בשבוע גם אם הוא עובד בשבת.

הרבה עסקים שלא מפעילים את העסק בלילות ובשבתות עדיין מעסיקים בזמנים האלה עובדים, לדוגמא שומרים/מאבטחים, האם בעל העסק צריך להגיע בשעות האלה למקום רק כי הוא דורש את זה מהמאבטחים?
ישן 27-06-2013, 17:17

נו טופ.אני יודע שיש מידה של חוסר הגיון במה שאמרתי אבל זה נובע כמובן מהחלק הסוציאליסטי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "בשביל זה יש לך 150% מהשכר..."

של האישיות שלי...

שנאתי לעבוד בשבתות... אויש.. איך ששנאתי את זה..כמעט שני עשורים של לילות וערבים כפויים ושבתות מתישות והמתנה לסידורבודה של החגים כדי לדעת על איזה שולחן חג לא אשב... בעעע!!

אני חיב לומר שמעולם לא חשתי ש125% שווים את שעות הערב שלי וש150% שוים את שנת הלילה ומנוחת השבת שלי ואת ערבובם של הלילה והיום ואת שיבושו של מעגל השינה.

אבל למרות שאני מוטה - אנסה לסנגר על הרעיון שהעלתי: הרעיון הינו להביא את עוצמת ההחרגה שבפריצת שעות המנוחה של העובד אל פתחו של המעביד. לומר לו כי אין מדובר בעוד שעה נוספת כי חייבים. בית הקפה וחנות 'הנוחות' הרי מרוויחים הרבה יותר מ150% ביום שישי בערב. איני רוצה שהאדם שמתפעל בבריאותו ובשפיותו את העסק הזה בשבת ובלילה יהיה עוד פיון על לוח השקעות ציני. ניתן לו 150% ונוציא ממנו 500%. מזה יש מספיק בשאר ימות השבוע. אני רוצה שמנוחת העובד תוגדר כמשהו שהוא מעבר לניתן לפתירה בעוד קצת כסף.

אני בעד איסור עבודה שאינה עבודת חירום בשבתות ובלילות ובערב המאוחר. שמרן חסר תקנה...

אבל כפשרה, בעזרת ההגבלה שלי - עדיין יוכל בעל בית הקפה להרוויח היטב בשעות המנוחה בתמורה הוא יצטרך לתרום לענין את זיעת אפו האישית ולא את אלה של עבדו ואמתו. אני לא רוצה שהלורד AMFM ישב באחוזתו בנחת עם ילדיו ונכדיו בערב שבת בזמן ששורו וחמורו ממלאים את קופתו.יש דברים שצריכים להיות מעבר לכוחו של הכסף.

הגבלת ישראלה תתן מעשה קסמים גם יתרון לעסקים קטנים שהרי לא מצופה מנוחי דנדקנר לשבת ליד הקופות אם יחליט לפתוח סופרמרקט בשבת ובעלים של רשתות לא יוכלו להתפצל ליותר מסניף אחד. כידוע שבירת מונופולים ויצירת מוקדי כח רבים יותר היא נשמת אפו של שוק בריא

ישן 27-06-2013, 19:15
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "נו טופ.אני יודע שיש מידה של חוסר הגיון במה שאמרתי אבל זה נובע כמובן מהחלק הסוציאליסטי"

תרשה לי רגע לוודא שהבנתי, אתה אומר שאתה שנוא לעבוד בשבת ולדעתך אם זה לא הכרחי אז לא לעשות זאת, כי לכל אחד מגיע יום מנוחה בשבוע, ובגלל שיש "לורדים" שעושים כסף רב מעבודה בשבת (גם אם הם משלמים לעובדים קצת יותר באותו היום) אז זה פסול וגם הם צריכים להכריח את העובדים שלהם לא לעבוד בשבת בלי קשר לרצונם של אותם עובדים?

לא יודע מה איתך, אני את השנת לימוד הנוכחית שלי מימנתי תוך עבודה ולימודים במקביל, ללא משמרות שישי-שבת המשכורת שלי הייתה חצי (חצי משרה, מה לעשות). אילו "הלורד" דוד פתאל היה בא לעשות קריאות לילה בבית מלון במקומי, כנראה שמצבי הכספי כיום היה הרבה יותר רעוע.
זו בחירה לעבוד בשבת, לא רוצה- אף אחד לא יכול להכריח אותך לעבוד. אבל להכריח את מי שרוצה להרוויח לשבת בבית- לא מסתדר לי כלכך עם כל העניין של חופש בחירה.

אגב, מה לגבי חגים? יומיים של עבודה ביום כיפור סגרו לי חודשיים שכירות, בחירה שלי לעבוד עכשיו, לנוח אני אספיק בעוד כמה שנים, למה לסגור לי את הדלת בפנים?
ישן 27-06-2013, 22:12
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[QUOTE=Vladin]אבל צריך גם..."

כאשר אני יוצא בעיר מגוריי (כי בילוי מחוץ לעיר לא תמיד כזה זול, וגם בדרך כלל לא בא לי לשרוף כסף רק כדי לבלות עם חברים) בשישי בערב ואין נפש חיה בחוץ, כי הכל בעצם סגור, אז גם אני סובל. מתחשק לי לעצור מונית ולהגיד לנהג "כך אותי לעיר החטאים", אבל באותו הרגע אני מתאפס ומבין שאין לי כמה מאות שקלים בשביל להגיע לעיר החטאים במונית, ואין לי כמה אלפי שקלים בשביל לעשות רישיון, לקנות רכב, לשלם פרמיה מנופחת על ביטוח רק כי מחשבון הפרמיה קובע שאני נהג חרא באופן שרירותי, לשלם הון תועפות על דלק בשביל שיאיר יוכל לסגור את הגירעון בלי לפגוע בעלוקות האמיתיות במדינה.

בכל סיטואציה יש קורבן. עכשיו נותר לקבוע הסבל של מי קשה יותר
ישן 27-06-2013, 22:19

היום אין לי טענות. האמת שגם אז שמחתי בחלקי. אבל תמיד היתה את התחושה של ההחמצה
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "כאשר אני יוצא בעיר מגוריי (כי..."

הקול הזה שאומר, הלו! שבת נועדה לדברים אחרים...

כשעושים 'קידוש' במילואים ויוצאים לפעילות זה סוג אחר של חוויה. זה לא משתלב בחיי השגרה ולכן לא בוטה כל כך כמו היציאה המסודרת מהבית הישן, כמו הלחמניה+ביצה קשה+עגבניה במצב גבולי+ חטיף חלבה מעזה [באמת שהיה כזה ] שהמעסיק דחס לך לשקית כארוחת ערב-לילה-בוקר או כמו שיחת הטלפון השגויה לרעיה ב03:00 כי כרגע התפנת מלחץ העבודה ולא שמת לב מה השעה. אז אתה מחייג, שומע קול מנומנם מופתע ואומר 'אה, אופס, הערתי אותך? סליחה, נדבר מחר'
ישן 29-06-2013, 03:10
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "עדיף בעיני שלא אבל אם ישונה חוק שעות המנוחה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
אני סבור שהכרחי שהדבר יתאפשר רק אם יפגעו גם שעות וימי המנוחה של בעלי העסק בעצמם. כלומר הבעלים של בית הקפה או המינימרקט יהיה חייב להיות נוכח ולתפעל את המקום באם יחליט לפתוח אותו בשעות הלילה ובחגים ושבתות.

בעל המניות העיקרי של סופרמרקט ירצה למכור חלב וקוטג' ביום שבת ב05:00 בבוקר - יתכבד וישב בעצמו בבית העסק בעיניים אדומות.

נאה דורש מעובדיו - נאה מקיים בעצמו

כך, 'קטנים' שירצו למכור ו'קטנים' שירצו לקנות יוכלו לספק זה את צרכיו של זה.

המעסיק עצמו מגיע בהרבה מקרים לעבודה בשבת, כי מבחינת הרווח שזה מכניס לו זה שווה. כך גם המעסיק שלי- לא שזה הפריע לו לאלץ אותי לעבוד בשבת, וגם לא לשלם לי 150% וגם לא 125% אלא 100% רגילים. ואם אתם שואלים "איך", אז כשאתה לא מדפיס דף נוכחות ומזייף רישומים זה פשוט.

מי שחושב שמעסיקים לא מאלצים עובדים לעבוד בשבת חי בהכחשה. גם אם הם לא אומרים "אתה חייב", הם דואגים להבהיר שמי שלא נותן משמרות בשבת הוא לא בסדר.

אסור לתת למעסיקים את הזכות והכוח לעשוק ולנצל את עובדיהם. זה לא סוציאליזם אלא הגינות בסיסית. או שיתנו פיצוי הרבה יותר גדול, או שיאכפו בעוצמה (דבר שאף פעם לא יקרה בארץ), או שבאמת רק מספר מצומצם של עסקים יפעל בשבת- אירוח והסעדה, שמירה, ועובדים חיוניים כמו ידידנו ישראלה (שאם אינני טועה מותר לחייבו על פי חוק להתייצב לעבודה בשבת).

אני יודע על מפעל אחד לפחות, בו עובדים שבתות (וכמו כן משמרות ארוכות מדי) בצורה לא חוקית, וגם כמה עובדים אמרו לי שזה בסדר כי הם רוצים להתפרנס עוד. נניח ומאשרים למפעל כזה לעבוד, צריך לאסור לשאול עובדים טרם העסקתם אם הם מוכנים לעבוד בשבת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר