לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2013, 15:52
  Noyib Noyib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.13
עזרה התייעצות בנוגע לגיוס לשב"כ

שלום לכם,
אני אשמח אם תוכלו לעזור לי מניסיונכם בהתלבטות שיש לי.
אני חייל משוחרר, השתחררתי לפני חודש משירות משמעותי בסיירת גולני. הייתי מ"כ, צלף, וסמל צוות.
עוד מזמן ידעתי שלאחר שאשתחרר ארצה להתגייס לשב"כ כעבודה קבועה לחיים, ומאוד חיכיתי שיחזרו אליי ויזמנו אותי למיונים. לקח זמן עד שהם התקשרו ובינתיים התחלתי להתמיין לעבוד כמאבטח ברפא"ל, עבודה שאמנם אני רואה בה כעבודה זמנית, אך עדיין מאתגרת ועם שכר גבוה (ובנוסף נחשבת גם כעבודה מועדפת- שדרוג גדול בשכר). אני כבר לקראת סיום המיונים ואמור להתחיל קורס כבר עוד שבוע שבועיים ולהיקלט כעובד שם.
והיום, קיבלתי את שיחת הטלפון שכל כך חיכיתי לה מהשב"כ, בקשר לתפקיד מאבטח פעילות שטח. נאמר לי שיש 2 מועדי קורסים- במרץ ובאוקטובר. קראתי על תהליך המיון לשב"כ באתר שלהם, ואני מאמין שאני מסוגל לעבור אותו, וגם עברתי מיונים דומים. אך העניין הוא שאף פעם אי אפשר לדעת דברים כאלה ב100%, ואם אני רוצה להתמיין לקורס של מרץ, אני מאבד את העבודה ברפא"ל, בלי לדעת שמובטח לי מקום בשב"כ. חשבתי בהתחלה להתחיל לעבוד ברפא"ל ואז להתגייס לשב"כ באוקטובר, אבל בעיקרון הם דיברו איתי בראיון על טווח עבודה יותר ארוך, ולא רק כמה חודשים, וגם אם אני לא חותם על זה בחוזה זה אף פעם לא נעים. מה גם שאני חושש לקחת את הסיכון שבסוף ישתנה משהו וכבר לא יהיו תקנים באוקטובר לאיזור מגורים שלי, או שפשוט לא יזמנו אותי שוב.
אשמח לשמוע את דעכתם בנושא, מה אתם הייתם עושים, וגם לדעת עד כמה מורכבים המיונים לתפקיד שזימנו אותי אליו (מאבטח פעילות שטח).
בנוסף- כמה שאלות טכניות נוספות-
בד"כ המיונים נערכים לכמה מועדי גיוס ביחד? ואם כן, יכולים להגיד נגיד שעברתי, אבל להחליט שהם מגייסים אותי רק באוקטובר למשל?
וגם- אם אני מתכנן לטוס לחודש-חודש וחצי לטיול בחו"ל (ולחזור לעבוד שם אחרי כמובן) יכולה להיות בעיה עם ההתחייבות לשנתיים?
תודה מראש לכל עונה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2013, 16:14
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noyib שמתחילה ב "התייעצות בנוגע לגיוס לשב"כ"

ברוכים הבאים לעולם המבוגרים.
לגבי הבעיה העיקרית שלך - אף אחד לא יכול לעזור לך בשאלה זו, לך יש שיקולים שאנו לא מכירים. כמו בכל מקום עבודה, אף אחד לא יכול להבטיח לך שהמשרה שלך עד שלא קיבלת אותה רשמית. השב"כ יכול להחליט שהוא מגייס אותך באיזה תאריך שירצה. לגבי העבודה ברפא"ל - שוב, לך יש שיקולים משלך, אף אחד כאן לא יכול לדעת כמה אתה צריך את הכסף.
עצתי היא כזו - אם העבודה בשב"כ היא פסגת שאיפותייך, ואתה יכול להמתין מספר חודשים ללא משכורת (קרי, לא ללכת למשרה ברפא"ל), אז תמתין לקורס של השב"כ. זאת כל עוד אתה לוקח בחשבון כי הם אינם מחוייבים אליך בשום צורה.
קח עצה זו בערבון מוגבל. איני יכול לדעת מה האינטרסים שלך או של השב"כ, או של רפא"ל בעניין זה.

לא הבנתי את השאלה שלך לגבי הטיול בחו"ל. אתה מתכנן לטוס תו"כ העבודה או לפני הקורס?
ישן 29-12-2013, 16:40
  משתא משתא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noyib שמתחילה ב "התייעצות בנוגע לגיוס לשב"כ"

הייתי במצב דומה עם גוף אחר של משרד הביטחון.
אם זה אכן החלום שלך אל תוותר עליו, מצד שני תשתדל שלא לשרוף גשרים ברפא"ל על מנת שתוכל להתמודד בשנית על מקום פנוי שם.
לגבי המיונים - אני לא יודע אם גם בשב"כ זה כך אבל אצלי לפחות היו ימי מיון מרוכזים שמתבצעים לקראת הקורסים (היו איתי עוד 14-15 אנשים, מאלו שדיברתי איתם הבנתי שהגישו מועמדות בטווח של עד 10 חודשים אחד מהשני והגיעו כולם לאותו מיון).

טיסה לחו"ל - כמו כל מקום עבודה רציני, סביר שלא יאשרו לך מיד עם תחילת העבודה לשחרר אותך לחודש טיול, מה גם שמדובר בתפקיד ביטחוני שסביר להניח בעל הגבלות יתרות על טיסות לחו"ל (אבל זה כבר מאוד פתיר-תלוי גם לאן אתה מעוניין לטוס).
לא הייתי בונה על טיול לחו"ל בחצי שנה הראשונה לפחות, אבל זו דעתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר