לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2013, 12:38
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סיגמא05 שמתחילה ב "מתי יבינו שאין מלחמה לחופש או הפיכות דה לוקס ללא הרוגים?"

אני מודה מראש שמעולם לא הייתי בדרא"פ ואני לא מכיר את ההסטוריה שלה בצורה טובה.

ברמה העקרונית - מתי לדעתך "מלחמה לחופש" הופכת ל"מלחמת אזרחים" או ל"רצח עם"? (כמו בסוריה, סרביה, רואנדה וכו').
הרי בסה"כ שני הצדדים נוקטים באלימות אחד נגד האזרחים של השני, אתה בעצם אומר שאם הצד שאני תומך בו מבצע פעולות של רצח המוני (לא רק של אנשי משטר גם של חפים מפשע) אז זה מוצדק כי "אין מהפכות נקיות"?

ולאחר שההפיכה הצליחה? איך תגדיר פעולות נקם של הצד ה"טוב"? האם עדיין מוצדק לרצוח ולאנוס בעלי חווה לבנים או שעכשיו הלבנים יהפכו ל"לוחמי חופש" ונהיה בעדם?

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 06-12-2013 בשעה 12:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2013, 16:12
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אוי ויי, מנדלה לא היה 100 אחוז קדוש!!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "נלסון מנדלה הלך לעולמו"

כשאדם מת, בייחוד כשמדובר באדם שסך תרומתו החיובית עולה על זו השלילית, מוטב להתמקד בחיובי.
למען הפורפורציות, ההישג של מנדלה היה עצום בכך שהצליח להביא לסיום האפרטהייד בצורה לא אלימה ותוך שהוא מונע את שפיכת הדמים והנקמה שצפויים בדרך כלל אחרי מהפיכה כזו, עיינו ערך אלג׳יריה, ורוב ארצות אפריקה. צריך היה להיות מנהיג מאוד מיוחד כדי להשיג דבר כזה. זה לא שלא הייתה אלימות כלל, אבל הרבה הרבה פחות מהצפוי, ודי תמים לחשוב שעם כל המטענים לא תהיה כלל.
אז כן, מנדלה לא היה תומך גדול של מדינת ישראל. כן, הוא היה ״חבר״ של קדאפי. צריך רק לזכור שבזמן שקדאפי וקסטרו תמכו במנדלה הכלוא ובתנועה שלו, ישראל הייתה חברה קרובה של משטר האפרטהייד. צריך לזכור שגם לישראל היו כמה חברים מאוד לא סימפטיים כמו אידי אמין (עד שהתהפך עליה) ומבוטו ססה קו. כשאתה מבודד אתה מוכן לברית עם כל מי שמציע.
ייאמר גם שבניגוד לממשיכיו וחלק מתומכיו, מנדלה לא היה עוין באופן מיוחד לישראל. הוא למשל הצהיר שישראל איננה ייחודית כלל בברית שלה עם משטר האפרטהייד. למיטב זיכרוני, וכאן ייתכן שאני טועה, הוא גם לא השווה מעולם בין ישראל ומשטר האפרטהייד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:26

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר