לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2013, 17:22
  משתמש זכר BurningBush BurningBush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.10
"הכיבוש משחית" האם יש לו תחליף?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BurningBush שמתחילה ב "18 שוטרים בקליפורניה ניצלו את כוחם להתעמר באסיריהם"

נראה שבכל מקום בו ניתנת לאנשים סמכות על אחרים, ללא קשר לאימונים, קורסים שנתיים ותנאי קבלה, תופעת ההתעללות, ניצול מעמד מעבר לנדרש או המותר חוזרים על עצמם. הבעיה גרמה לצי האמריקאי להשקיע במחקר המפורסם, Stanford prison experiment
http://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_prison_experiment
שהשתמש בסטודנטים שחלקם מונו להוות אסרים ואחרים מונו להיות סוהרים. תוך זמן קצר המשתתפים, שדבר בתכונותיהם, אופים או עברם לא הפריד ביניהם, אימצו את מינוייהם ופעלו באופן שהציג את האספקטים המוכרים במצב כזה.

התופעה מעוררת שתי דילמות שאני מעוניין לדון בהן. האחת היא מציאת הדרך בה בעל שררה שמנצל את מעמדו מעבר לרצוי מרוסן, והשנייה שקשורה לענייננו, מציאת הדרך למנוע מגורמים עוינים לנצל תופעות שנובעות מכורח המציאות כדי לנגח את ישראל ולגרום לה לוותר על אינטרסים חיוניים כדי לספק סטנדרטים שאינם ניתנים למילוי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2013, 20:16

אכן שקיפות מלאה תעזור ובכל זאת לבעיה כנראה אין פתרון
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ארגונים שתפקידם לנהוג..."

הגבול בין קליפורניה וארה"ב מאוייש בסוכני הממשלה הפדרלית. רבים בשמאל שתומכים במסתננים לישראל, תומכים גם בהסתננות לארה"ב מסיבות שלא כאן המקום להרחיב.

החליטו השמאלנים להכפיש את סוכני ההגירה ומצאו מקסיקנית שנכנסה לארה"ב מספר פעמים והתלוננה על שהסוכנים פוגעים בה על בסיס מיני. ציידו את האישה במצלמה נסתרת ואכן גילו את האקדח המעשן. הסוכן ציין את יופיה של המקסיקנית ובתה. ראו השמאלנים של הטלביזיה הציבורית במחמאה הוכחה לפגיעה במבקרת ודרשו הפעלת אמצעים למניעת השנות מקרים כאלו. נשמעו הצעות להטיל את הפיקוח על הסוכנים הפדרלים האלו על סוכני על ואפילו על פקחי או"ם.

מאחר ופקחי או"ם ורמת מוסריותם ידועה לנו, ברור שטובת הציבור לא עומדת בראש מעייניהם של כאלו שיכולים להפוך מחיר גבינת קוטג' עילה למחאה.
ישן 11-12-2013, 19:57

יוני הרגע. איני טוען שיהודי שונה משאינו יהודי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "מה אתה דואג ? כבר יש פתרון..."

אבל ככל אדם שגאה בעמו ושורשיו, גם אני גאה בהישגי העם היהודי, תרבותו והמשחק המרכזי שהוא ממלא בתולדות העולם בעבר ובהווה.

חבל שצריך לדבר על דברים אלמנטריים כאלו שבד"כ נלקחים כמובן מאליו. אחת הסיבות שמלעיזים ישראלים הצליחו בעולם היה שהגויים הניחו שאם אדם ישראלי, האינטרס היהודי במרכז מעייניו ואם הוא מביע התנגדות כלשהי למדיניות ממשלת ישראל, קרוב לוודאי שכוונתו טהורה. לא עלה בדעת אלו שניצלו את הישראלים האלו, ביניהם טייסים וראשי מוסדות מודיעין של ישראל, שלאנשים האלו דגים שמנים יותר לטגן. מי היה מעלה בדעתו שאדם שרץ לזכות בראשות ממשלת ישראל וחובש כיפה, ימליץ ליהודי ישראל להשיג דרכון זר. רבים מאלו התעשרו ואחרים בנו על בוגדונותם קריירה אקדמית. לצערינו רבים מהם כשרוניים, בעלי השפעה ויהודים תמימים נופלים ברשתם.

הפופולריות שלהם לא מרשימה אותי בפרט כשאני מתייחס להסטוריה שלנו איפה ש-350 רבנים בספרד התנצרו באירוע אחד תחת השפעת מומר כרזמטי ויהודים אחרים התאסלמו בנוהם אחרי שבתי צבי.

מה לעשות, גם אלו בני עמי וקשה לי להשתחרר מהכעס, האכזבה ואפילו הגועל שאני חש כלפיהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר