לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2005, 12:03
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
מיון/גיבושון לחימה התנדבותית לבנות.

אז....אני קודם כל אפתח בכך שאגיד שזו הייתה אחת החוויות המנהות ביותר שהיו לי בחיים!
אני שומרת על קשר עם הבנות שהיו איתי בצוות עד עכשיו, ובאמת אבל ב-א-מ-ת שהיה לי פשוט כיף אדיר!
רצתי, הזעתי, אכלתי חול, אבל היה סיפוק אדיר מכל העניין.
ואני חושבת שמי שיצאה עם ההרגשה הזאת מהבסיס הייתה גם מספיק בטוחה בעצמה ובהחלטה שלה להגיע ולחתום ת3 שנים האלה בשבילך התפקיד שאליה היא תשובץ.

אז ככה.
קמים ב11 כזה(:..חח..<הזימון היה לי ל3 אז היה לי זמן...
ועולים על האוטובוס לתחנה המרכזית באשקלון, משם פשוט הולכים אחרי עדר הבנות שצועדות לכיון האוטובוס שמסיע לבסיס טירונות זיקים.
אישית כשהגעתי להיצטדיון והתחלתי לעלות על האוטובוס הייתה איזה מגבניקית קשוחה ומגעילה שצעקה על כולם, אז זה כבר הרתיע כמה בנות..חח..וגם אותי!
אבל בהמשך הגיבוש למדתי שלרוב כל מה שאפשר לקבל ממגבניקיות זה צעקות(:
בכל מקרה עולים על האוטובוס מכירים קצת את הבנות שמסביב, אנחנו אישית הרצנו המון צחוקים בדרך לבסיס, הכרנו אחת ת'שניה, גם פגשתי כמה חברות שלי שם. בקיצור- get friendly!....כי סביר להניח שהבנות האלה הן אלה שילוו אותך במשך היומיים האלה בצוות שלך.
בערך ב3 וחצי הגענו לבסיס <חשוב לציין שהגענו באיחור מה שאומר שגם סיימנו הכל באיחור מכל שאר הצוותים>
אז יורדים מהאוטובוס לוקחים את הדברים ומובילים אתכן לרחבה בה אומרים לכן להסתדר בח'.
נותנים לכם זמן מוגדר לכבות פלאפונים לשים חולצה שהיא לא חולצת בטן ולא גופיה ולהוריד את כל התכשיטים. אחרי הפרוצדורה הזו נותנים לכן טפסים למלא, ועוד טפסים, ועודדדד טפסים!
ואזזזזז, שולחים אתכם לפי צוותים כבר למפקדות שלכן.
אז בהתחלה אין שומדבר מיוחד, סתם מתזזים אתכן מפה לשם "צוות 7 רצתם לפח זבל שם וחזרתם 30 שניה צאו!", כמובן שכל הדרך אתן צריכות לספור בקול כדי שהמפקדם תשמע אתכן צורחות תנשמה!
אחרי זה נותנים לכן עוד טפסים למלא, ואז בדיקת רופא, האמת שאני הייתי קצת בעייתית, כי המפקדם החמודה שלי <וזה לא בציניות!> פשוט הריצה אותי כדי לבדוק מה קורה עם בנות אחרות כל הזמן וכו', אז הגעתי לבדיקה כשכולי מתנשפת, והדופק שלי היה מעל הרגיל כמובן.
אז אמרו לי לנוח לשתות מים ולחזור אחרי כמה דקות, כמובן שהמנוחה לא הייתה בדיוק מנוחה כי הייתי צריכה לרוץ לברזייה לשתות מים או לרוץ לאהול ולקחת מהתיק, ובקיצור הכל הסתכם בריצות.
אחרי שכולן עשו את בדיקת הרופא שזה מדידת חום דופק ולחץ דם פשוטים, מקבלים פתקון קטנטן שמביאים למפקדת וזהו זה, הולכים לקבל ציוד!
עכשיו חשוב לציין שאחרי שאתן תקבלו ציוד יגידו לכן לרוץ לרבחה ליד האוהלים ולהסתדר בח', אז תשתדלו לא לאבד ציוד וששומדבר לא ישאר שם, ובמידה ואחת מכן רואה שלמישהי נפל אז תחזרו לקחת!..לא יקרה שומדבר, אתן תחסכו לכן את התיזזוים שתקבלו אחרי זה על איבוד ציוד, מה גם שתרוויחו כמה נקודות זכות אצל הבוחנים שמסתובבים אם לא ציינתי עד עכשיו כל הזמן מסביבכן ובין הרגליים כדי לראות כל דבר שאתן עושות ואומרות.
אחרי קבלת הציוד יריצו אתכן לקחת מזרונים ולסדר הכל באוהל, אותנו אישית העלו על מדים ואז אמרו לנות ללבוש חזרה את בגדי הספורט לקראת הבר-אור.
אז ככה, בבר אור כמובן שתקבלו חימום קצר מהמדריכת ספורט הנמוכה והמוזרה למדיי, או משני החתיכים האחרים שנראים כמו שחקני כדורסל מכובדים <ואני חייבת לציין שאחד מהם היה פשוט מדהייייים...חחח...טוב שכולן לא הזילו עליו ריר..>
בכל מקרה אחרי החימום כמובן תעשו כפיפות בטן כשהמקסימום זה 82 אם אני לא טועה..משהו בסביבות המספר הזה, לאחר מכן כפיפות מרפקים כשהמקסימום זה 48, וריצת ה2000...
עכשיו חשוב לציין שבמידה ולא הצלחתן מי יודע מה בבר אור אל תתיאשו, הבר אור נועד כדי למדוד את היכולת שלכן, אם אתן מצליחות ומשקיעות הכל במהלך הגיבוש הם יכולים להעריך שנתתם מעל ומעבר ליכולת לדוגמא.
אחרי הריצה, הולכים לאוהל עולים על מדים והולכים לארוחת הערב שגם לה זמן מוקצב.
סביר להניח שלאחר הארוחה אתן כבר גמורות מעייפות למרות שעקרונית עוד לא עשיתן כלום(:
עכשיו חשוב מאוד לציין שלוקחים אתכן לאחר מכן להרצאות מפי הלוחמות על התפקידים שלהן, אני ממליצה להקשיב למרות שממש רוצים להירדם ויש גם סרטים שפשוט דורשים נמנום, אבל אישית למחרת בהסברים לא היה לנו מספיק זמן אז שמחתי שהקשבתי לילה לפני.
אחרי ההרצאות אתן יושבות לעשות מבחנים- כמה כיף(:
עליתי על זה שאלו אותם מבחנים כמו במיונים הראשוניים לצוות אוויר אם מישהי הייתה, אז היה לי די קל כי זכרתי דברים והלך לי מהר, ואל תעתיקו, כי רואים אתכן!
הייתה לי בחורה שישבה ליידי והעתיקה ממני ועשו לה ממש בעיות אחרי זה, אז זה באמת לא שווה את זה.
ואז, עוד קצת תיזוזים, שעת ט"ש ולמיטות!!!!
אני אישית ממש נהנתי מהשעת ט"ש כי יצא לי לדבר עם כל החברות, גם בשלב מסויים כולן מתאספות באוהלים פשוט עושים שטויות מרוב העייפות עם הצוות, אישית ממש נהנתי(:
זה הזמן להשתחרר קצת מכל הזמנים והצעקות, וגם להעביר כמה חיקויים של המפקדות..חח...אבל תשתדלו לעשות את זה בשקט כי הן מסתובבות ליד האוהלים(:
אז הולכים לישון, לנו אישית לא היו הקפצות בלילה, שמעתי שבחורף עושים יותר, המפקדת החמודה שלנו העירה אותנו אחרונות מכל האוהלים(:.
אגב, אני ממש ממליצה להביא שמיכה כי אישית הבאתי גם סדין גם שמיכה גם פיג'מה ארוכה ובכל זאת קפאתי!!
אז קמים בבוקר לאימון בוקר חביב שכזה, קצת ריצות קצת הרבה תיזוזים, כפיפות בטן, כפיפות מרפקים, אישית לנו היה הכי קל כי המפקדת שלנו הייתה חמודה, שמעתי שאת הצוותים האחרים המפקדות אמרו להן לזחול על חצץ ממש וטירטרו אותן בצורות מטורפות.
טוב, אחרי תיזוזים, יאללה ארוחת בוקר מדודה על זמן, תשתדלו לא לאכול יותר מדי, ותאכלס אני אהבתי דווקא תאוכל שם, בכל מקרה כמו שאמרתי, לא יותר מדי כי סביר להניח שתקיאו את זה אחרי זה...חח
האמת שאחרי הארוחת בוקר אני לא ממש זוכרת לפי איזה סדר הלכנו בתחנות השונות וזה גם לא משנה כי כל צוות בסדר שונה, אז משם הלכנו לזחילות,
עקרון פשוט מאוד, יש בערך 10 שקים, שהם תחנות, מתלקים לקבוצות של 4, כל קבוצה צריכה לגעת בשק מסוים, ולעבור משק לשק עד שמסיימים, מבלי ששתי קבוצות יגיעו לאותו שק, אם זה קורה אז כל קבוצה חוזרת לשק שהיא הייתה בו קודם לכן.
תנסו לתכנן פחות או יותר את הזחילה לשקים, אצלנו בצוות הלך לנו מעולה הגענו ראשונות.
עקרונית הרוב אמרו לי לפני הגיבוש שזו לא תחרות אבל יורת נוח לחשוב שזו כן, זה נותן מוטיבציה להמשיך לזחול אחרי שמגלים שאת מדממת מהמרפקים..חח
גם סביר להניח שהמפקדות יעודדו אותך, הייתה מגבניקית אחת שאני ממש מעריכה אותה על זה, היא פשוט ירדה על הריצפה והתחילה לזחול עם מישהי מהצוות, צעקה לה שתמשיך, שהיא בכלל לא רואה את כל החול הזה ולא כלום, זה ממש עוזר, פשוט תכניסו לכן לראש שזה לא קיים, זה לא יכול לעצור אתכן, ואתן עוברות בקלי קלות(:
אז אחרי הזחילות עוד קצת תיזוזים והולכים לשבת ברחבה ליד האוהל, שם נותנים לכם משימה קטנה, נצלו תזמן שיש לכן כי אחרי זה לא יהיה זמן לנוח.
חייזרים התשלטו על כדור הארץ, נשאר מספר מסוים של אנשים כל אחד מהם בעל מקצוע זה או אחר, אתן צריכות להחליט על 4 אנשים שאותם אתם משאירים חיים <כי בחדר יש מספיק אוויר אוכל ומים ל4 אנשים בלבד> המטרה של המשימה היא פשוט לראות כמה אתן דומיננטיות בצוות, חושבות בהיגיון וכו'.
אל תנסו להתבלט בכוח, אם יש לכן משהו להגיד תגידו, ובשלב מסויים בטח תעברו לצרחות מה שמתאים לבנות, אז תשתדלו להיות אלה שירגיעו וישמרו על השקט(:
אישית איתי שאני ועוד 3 בנות התבלטנו מאוד בקבוצה ואחרי זה זה כבר עניין של שיכנוע כי אתן כולכן צריכות להגיע ליידי הסכמה.
בכל מקרה כשאתן מסיימות אתן הולכות ל "ביצה"
מן שטח חולי וקוצני שבקצהו האחד ישנם שקים ריקיים וגבעות חול קטנות, ובצד השני- כלום.
המטרה שלכן היא להעביר שקי חול מלאים לצד השני ולבנות שם חומה.
יש גם חוקים שלפיהם יש רק מספר מסוים של בנות שיכולות לרוץ לצד השני בכל פעם אבל בגלל שהיינו צוות יחסית קטן לא התחשבו בחוקים האלה אצלנו.
בכל אני ממש ממליצה לא להתייאש, להשתדל לעשות הכל, אם התעייפתן מהריצות אז תשארו ותמלאו לאחרות את השקים, אבל תעשו משהו אל תעמדו סתם בצד ותנוחו בזמן שאחרות קורעות את הצורה.
אישית בהתחלה היה לי די קשה כי כבר הרגשתי תשרירים ברגליים כואבים אבל אחרי כמה זמן לא מרגישים כלום, אפילו לא את כל הקוצים שנכנסים לרגליים מהצמחים על האדמה. פשוט תרוצו בלי לראות שומדבר אחר בעיניים, בסוף המשימה אחרי שבניתן את החומה עליכן להחזיר את השקים לנקודת ההתחלה ולרוקן אותם. בשלב הזה גם לא להישבר. הרבה בנות פשוט לא יכלו יותר, אבל שוב, תתנו את הכל, תחשבו שבאותו יום ב5-6 כבר תהיו בבית, יש לכן רק הזדמנות אחת לתת את הכל וחבל לפספס אותה.
סיימתן את המשימה?
כל הכבוד!. יאללה הולכים לריצה!
תשתדלו רק לפני, לנער את עצמכן מכל החול שבטח נכנס לתוך החולצה ולמכנס ול-ה-כ-ל. אני ממליצה גם להוציא מהנעליים כי בריצה אתן תרגישו איך פתאום החול שיש בנעליים נהיה כבד פי 2.
אז מהמשימה הזו חוזרים למקום בו עשיתן את ריצת ה2000 יום קודם לכן.
אגב חשוב לציין שכל פעם שמבקשים מתנדבים תרימו את היד!
אזמחלקים ל2 אחד אלונקה ואחת מים אם אני לא טועה ומתחילים בצעידה קלילה שהופכת לריצה קלילה וקצת יורת מהירה עם הזמן, זה נראה כאילו אתן הולכות לעשות את כל ה2000 אבל אין מה לדאוג, היא עוד תחתוך בשביל קצר בצד שיחזיר אתכן בדיוק למקום בו התחלתן.
פחות או יורת באמצע פותחים את האלונקה מעלים עליה שני שקים וממשיכים, שם באמת מתגלה מי נותנת הכל, כי היו בנות שממש לא מיהרו לעמוד מתחת לאלונקה ושמרו על עצמן, אז תהיו כאלה(:
הבוחנים <שעדיין נמצאים סביבכן כ-ל הזמן> שמים לב לזה!
אישית לא היה כ"כ קשה לי <אולי מהאימונים בעמית לכושר(: > ועמדתי מתחת לאלונקה כל הדרך.
בסופו של דבר מגיעים למקום ההתחלה מורידים את האלונקה ויאללה לריאיון אישי(:
אין יורת מדי מה לספר על זה, נכנסים לחדר חמוד כזה, ותשב או ישב מולכן מישהו/י ממש נחמדים יחסית לשאר האנשים שפגשתם במהלך היומיים, ישאלו על החברים, המשפחה, על הבית ספר, לא קשה ולא מלחיץ בכלל!
אני דווקא נורא נהנתי, ישבתי עם המראיינת שלי יותר מחצי שעה שם, היא סיפרה לי על החבר שלה ועל ההורים ואני סיפרתי על שלי, היה מצחיק בטרוף, פשוט כיף(: תשתחררו, תהיו אתן, זה מספיק!
משם ישר לארוחת צהריים, כאן אני ממליצה לאכול, כי עד שמגיעים הביתה אין רגע מנוחה וחוזרים מורעבייייייים!!!
משם עוברים לכונים של החיילות השונים, תקשיבו, תשאלו שאלות וכמה שיותר!
כי לנו לא היה הרבה זמן והיו מלא דברים שרציתי לשאול ולא הספקתי.
בסופו של דבר יש עוד המון מילואיי טפסים, יש לסדר את התפקידים שאת הכי רוצה לפי הסדר, וגם טופס שבו את רושמת את שלוש הבנות מהצוות שהכי מתאימות להיות לוחמות לדעתך.
עכשיו מגיע הקאטצ'.
אני והצוות שלי די נדפקנו.
ביום הראשון יש לרוב אימון עם נשק, מה שלנו- לא היה כיהיינו באיחור וכבר היה לילה, אז החליטו לעשות לנו את זה בסוף, כשכבר כל השרירים תפוסים והכל כואב ומגעיל.
ממש אבל ממש- לא מומלץ!
כי כל מה שיוצא מכל ה"אימון" הזה הוא כאבי רגליים וידיים כי הנשק הזה- כ-ב-ד!!!!!
אבל גם כאן הבוחנים מסתכלים, ורושמים, אז תנו את הכל.
וזהו, מכאן והלאה אין שומדבר מיוחד, החזרת ציוד, עולים על אזרחי, ויאללה הביתה.
לנו היה קטע מצחיק שהייו שם כיתות שהיו בטירונות, וראינו אותם במהלך הריצות שלנו ממקום למקום <לחדר אוכל ומשם לאוהלים וכך הלאה.>
ובלילה הבנים שם התחילו לצעוק לנו כשחזרנו לאוהלים וזה...קיצר היה מצחיק(:
בכל מקרה חשוב לדעת ששומדבר שם לא מחייב, יש גם טופס שתחתמו עליו לגבי ה3 שנים שירות, אז זה טופס רק כדי שתהיו מודעות לכך שהשירות בתפקידים הנתונים כרוכים בחתימה על עוד שנת שירות.
במהלך הגיבושון גם תמלאו משוב קצר על המפקדות ועל התנהלות הגיבוש בכלל.
עקרונית אני באמת אומרת - תתנו את הכל, זה לא קשה מדי ורוב הבנות אצלנו עשו את הכל ובהצלחה.
הדברים הכי קשים היו הזחילות והריצה עם השקים, וגם את זה עוברים עם הרגשת סיפוק עצומה(:

את התשובה לגבי התפקיד שאליו משובצים מקבלים חודשיים אחרי בערך.
אני את הגיבושון שלי עשיתי ב27/3 ועדיין לא קיבלתי תשובה, אז לא להיבהל אם אתן לא באמת מקבלות תשובה כ45 יום אחרי הגיבושון <כמו שאומרים לכן שם.>

רשימת מצרכים (פשוט דברים שראיתי שהם ממש חיוניים לגיבוש):
-בגדים תחתוניים, סביר להניח שלא יהיה לכן זמן להחליף יותר מדי חוץ מגרביים אבל שיהיה לכן למקרה שיהיה לכן זמן.
-כלי רחצה, אין טעם כ"כ להתקלח כי לא עשינו מי יודע מה ביום הראשון, וגם התור למקלחות כ"כ ארוך שעדיף כבר לחזור לשקש.
- בגדים להחלפה, תביאו בגדים ארוכים כי קררררררררר בלילההההה!!!!! וסתם עוד חולצה ומכנס חוץ מאלה שבאתם איתם לגיבוש.
- נעלי ספורט- חובה!!
- מים, שתייה קלה, משהו לאכול בדרך הביתה או מהבית לשם.
- מצלמה!!!!...אני ממש התחרטתי שלא הבאתי מצלמה(:..תביאו, כדאי לזכור את הצוות שלכן- זו חוויה!
- סדין + שמיכה. כי פשוט קרררררררררר!
- נייר טואלט.
- מגבונים לחים.
-כלן מה שאתן צריכות אם זה היום הזה של החודש.
וזהו אני חושבת, אין טעם לקחת תיק גדול מדי, ממילא בהתחלה בטירטורים תצטרכו לרוץ איתו- זה לא כיף! וגם כי פשוט לא צריך שומדבר מיוחד.

המון המון בהצלחה לכל מי שמגיעה לשם, ולכל מי שמשובצת לתפקיד שלה.
אישית אני ממליצה בחום- זו חוויה לכל החיים(:
תמי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר