לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2014, 01:04
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מידע כיפת ברזל הופעלה לראשונה בגבול סוריה (Ynet)

שריפות פרצו בכמה מוקדים ברמת הגולן בעקבות ירי תלול מסלול מסוריה לשטח ישראל. במערכת הביטחון מעריכים שכוחות הצבא הסורי ירו לאות שמחה על נצחון אסד בבחירות. מערכת כיפת ברזל הופעלה לראשונה בגולן וניסתה ליירט את אחד השיגורים
יואב זיתון

אש בגבול סוריה: לפחות שתי פצצות מרגמה או רקטות נורו אמש (יום ד') משטח סוריה אל שטח ישראל ברמת הגולן. סוללת כיפת ברזל פעלה לראשונה ברמת הגולן וניסתה ליירט את הפצצות שגרמו לשריפות בצפון הרמה. במערכת הביטחון מעריכים כי כוחותיו של בשאר אסד ירו לאות שמחה בעקבות ניצחונו בבחירות לנשיאות.

לפחות שני טילים מיירטים של הסוללה הפרוסה בצפון שוגרו לכיוון מרחב הגבול, אך "בוטלו" על ידי המפעילים תוך כדי המעוף לאחר שהתברר כי הרקטות או הפצמ"רים שנורו מסוריה עומדים ליפול בשטחים פתוחים.

כתוצאה מהירי פרצה שריפה במספר מוקדים באזור שבין אלוני הבשן לעין זיוון ברמת הגולן ובמטעים. כוחות כיבוי אש מתחנות רמת הגולן והגליל העליון הוזעקו למקום וכיבו את השריפה. בנוסף, סורים ירו ירי מקלעים ופגעו בשטח ישראל בצפון הרמה. באף אחד מהאירועים לא היו נפגעים. בישראל מעריכים כי הירי מסוריה אמש לא נגרם באופן יוצא דופן כתוצאה מהקרבות הפנימיים אלא ממפגני שמחה ועידוד של תומכי אסד וחיילי הצבא הסורי שעוד נותרו בגולן הסורי.

משירותי הכיבוי נמסר כי בעת פעולות הכיבוי לא נורו עוד פצצות מרגמה והכבאים השתלטו על האש כעבור כשעה וחצי. במקום נשרפו כמה עשרות דונמים של שטחי בור ומרעה. ערן ועידן מקיבוץ אורטל סיפרו כי הבחינו באש שהשתוללה בין הקיבוץ לבין עין זיוון. "מדובר בשטחי מרעה של קיבוץ אורטל. הראשונים שפתחו בפעולות הכיבוי היו הבוקרים של הקיבוץ", סיפר ערן שלא שמע את קולות הירי.
לכתבה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2014, 01:27
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כיפת ברזל הופעלה לראשונה בגבול סוריה (Ynet)"

הסיפור הזה מוזר ומעלה כמה שאלות שלא בטוח שנקבל עליהן תשובה.
א. מה בדיוק נורה מסוריה?
ב. אם אכן מדובר בפצמ"רים - האם זוהו ככאלו?
ג. אם זוהו האם היה נכון לשגר מיירטים? האם לכיפת ברזל יש בכלל יכולת השמדה של פצמ"רים? לא זכור לי שדובר על כך (אני מניח שתלוי אולי גם אילו פצמ"רים).
ד. האם הייתה תגובה? (לא פורסם בשום מקום משהו בעניין).

עד כה גם לא זכור לי שנכתב על פריסה של כיפת ברזל באזור - אם כי אני מניח שלא מדווחים על כל פריסה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 05-06-2014, 08:37
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "יכול להיות ירי של טנקים ?"

ציטוט:
כל הסיפור נשמע מוזר - כפ"ב לא "אמורה" לזהות את מקום הנפילה ולשגר רק במקרה שזה שטח מיושב ?

אכן, העניין הוא שבתחילת המסלול של הפגז/רקטה קשה יותר לשערך את מקום הנפילה שלו, וכך מה שמחושב זה אזור נפילה אפשרי שהולך ומצטמצם ככל שהפגז/רקטה מתקדמים. יכול להיות שבמקרה זה הוחלט לבצע שיגור מיד עם זיהוי היציאה.
מה מעניין זה מדוע הוחלט לבצע השמד לטילים שנורו ולא לתת להשמיד את המטרות בכל מקרה. הסיבה האפשרית היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא שהטילים שהוכוונו במסלול להגנת שטח מיושב לא היו מסוגלים לשנות מסלול לנקודת הנפילה של הפצצות והוחלט להשמיד אותם מטעמי בטיחות של השטח המיושב.

ציטוט:
ג. אם זוהו האם היה נכון לשגר מיירטים? האם לכיפת ברזל יש בכלל יכולת השמדה של פצמ"רים? לא זכור לי שדובר על כך (אני מניח שתלוי אולי גם אילו פצמ"רים).

עקרונית אין סיבה שלא. אם אפשר לפגוע ברקטה 122 מ"מ אז לא צריכה להיות בעיה לפגוע בפצצה 120 מ"מ כל עוד משך הטיסה שלה מספיק ארוך.

ציטוט:
עד כה גם לא זכור לי שנכתב על פריסה של כיפת ברזל באזור - אם כי אני מניח שלא מדווחים על כל פריסה.

מה שעוד מעניין בנושא הוא היכן הסוללה פרושה. לפי הסכמי הפרדת הכוחות בינינו לסוריה אסור להכניס טילי קרקע אוויר למרחב רמת הגולן. מצד השני הסעיף הזה מיועד במקור לטילים נגד מטוסים ולא נגד רקטות. כך שהשאלה המסקרנת היא האם הסוללה נפרשה בתוך רמת הגולן ואם כן האם מדובר בהפרה של ההסכם או לא והאם סוריה או האו"ם מסכימים לכך?
לחילופין אם הסוללה פרושה מחוץ לרמת הגולן על איזה שטח היא מסוגלת להגן?
ישן 05-06-2014, 08:54
צלמית המשתמש של winner
  winner winner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.03
שים לב ידיעות שבקישור שצירפתי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "עכשיו ישראל היא גם מטרה לסתם ירי שמחה?"

http://rotter.net/forum/scoops1/104398.shtml
*- צה"ל תוקף מכוניות של צבא סוריה ליד מעבר קונייטרה
בדקות האחרונות.
רשת החדשות שאם הסורית: קונייטרה: צה"ל תוקף מכוניות של צבא סוריה ליד מעבר הגבול בקונייטרה ליד גדר הגבול לאחר נפילת פגז תותח של צבא סוריה בתוך שטח הגולן הישראלי.
#‏شام‬ ‫#‏سوريا‬ | ‫#‏القنيطرة‬ : الجيش الإسرائيلي يستهدف آليات لقوات النظام عند معبر القنيطرة قرب الشريط الحدودي بعد سقوط قذيفة من مدفعية نظام الأسد داخل الجولان المحتل.

*- ריאב ניוז הסורית : צה"ל השמיד 2 טנקים סורים ליד מעבר הגבול בקונייטרה.
الجيش الاسرائيلي يدمر دبابتين للنظام السوري في معبر القنيطرة

*- פיצוץ עז נשמע לפני כמה דקות במרחב העיר לטקיה.עדיין לא ברור מה הרקע.

*- סוכנות ידיעות סוריה - צה"ל השמיד 2 טנקים סורים ליד מעבר קונייטרה בטילי נ"ט מתבייתי חום.הטנקים הסורים היו בעמדותיהם ליד גדר הגבול.
مباشر:#الجيش_الاسرائيلي يدمر بصواريخ حرارية دبابتين لقوات النظام على الشريط الحدودي مع الجولان بريف *- ירי כבד באוויר ופצצות תאורה בשמיים ברחבי אזור הבקעאה הצפוני בלבנון.השיעים באזור חוגגים נצחון אסד בסוריה.
أنصار حالش في قرى البقاع الشمالي يطلقون النار بكثافة هائلة ويرمون القنابل احتفالا بإعلان فوز بشار الجحش بمسرحية الانتخابات الديموخراطية
אם הידיעות אכן נכונות, אז כנראה שיש הרבה יותר ממה שמספרים לנו...

יש בקהל קוראי ערבית שיכולים להכנס לאתרים ולאשר או להזים את הידיעות האלו ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר