לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2014, 01:47
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
ספינת פטרול אמריקאית MK-6

הצי האמריקאי מקבל ספינות פטרול חדשות

Navy Receives First New Patrol Boat

November 2014 by Valerie Insinna

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ספינת פטרול אמריקאית MK-6
The Navy is moving forward with plans to refresh its patrol boat fleet, which hasn’t been updated since the 1980s. Safe Boats International in August delivered the first of 10 new MK VI boats to the service.

The new MK VI boat is more survivable than the legacy fleet and is better equipped with modernized weapons, communications and intelligence, surveillance and reconnaissance systems, a Navy news release said. The boat completed sea trials this summer and will undergo further testing before its operational deployment in spring 2015.

“This versatile platform leverages a proven, quality design and will provide enhanced capabilities to patrol and protect shallow coastal areas,” Frank McCarthy, the Navy’s program manager for auxiliary ships, boats and craft, said in a statement.

The Navy is still determining how many MK VIs it will ultimately purchase. Officials have said it could buy as many as 48 vessels. Safe Boats’ current contract has an option for two additional boats.

“I think they’re going through an evaluation to find out what their future needs really are,” said Dennis Morris, president and CEO of Safe Boats International.

The 85-foot long MK VI accommodates a 10-person crew and up to eight additional passengers. It can sprint in excess of 35 knots and is equipped with a covered fly bridge, reconfigurable main deck cabin and shock mitigating seating that offers greater comfort in high sea states
.

http://www.nationaldefensemagazine....PatrolBoat.aspx
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2014, 07:51
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "אני בור מוחלט בנושא, אבל לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סלעי
אני בור מוחלט בנושא, אבל לא הגיוני שהם יצטרכו גשר סגור כשחלק מהספינות פועלות באיזורים קרים מאוד (לפחות בחורף), ובכל אופן קרים בהרבה מאיזורנו?

זה לא עניין של היגיון.
ברור שיהיה גשר סגור. יש מע' שאי אפשר להשאיר בחוץ במזג אוויר\ הרטבות מגלים וכמובן, שיש גם את מזג האוויר כמו שאמרת.
השאלה היא כמה אתה מסתמך על זה. אין דבר יותר טוב ובריא לצוות של ספינה מאשר קו ראיה פתוח ב 360 מעלות. מבחינת ניווט, מבחינת עירנות וכו'.
הכל שאלה של עד כמה הפינוק ואם אתה לא מסתמך רק, כל הזמן, על הגשר הסגור.
גם במזג אוויר קר יש אפשרות להקל ולצייד את הצוות בלבוש ראוי.

ישן 07-11-2014, 08:38
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "[QUOTE=סלעי]אני בור מוחלט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
זה לא עניין של היגיון.
ברור שיהיה גשר סגור. יש מע' שאי אפשר להשאיר בחוץ במזג אוויר\ הרטבות מגלים וכמובן, שיש גם את מזג האוויר כמו שאמרת.
השאלה היא כמה אתה מסתמך על זה. אין דבר יותר טוב ובריא לצוות של ספינה מאשר קו ראיה פתוח ב 360 מעלות. מבחינת ניווט, מבחינת עירנות וכו'.
הכל שאלה של עד כמה הפינוק ואם אתה לא מסתמך רק, כל הזמן, על הגשר הסגור.
גם במזג אוויר קר יש אפשרות להקל ולצייד את הצוות בלבוש ראוי.

בוודאי שזה עניין של הגיון - ואתה הסברת את ההגיון, לשיטתך. לוגיין דיבר על גשר סגור כעל "פינוק" (משתמע שאין בעייה בלי גשר סגור, אולי לא הבנתי אותו נכון) - ואני עדיין בספק רב אם בקור של החורף בצפון אמריקה למשל אפשרי בכלל או יעיל בכלל לא להיות בגשר סגור. זה רחוק מאוד מלהיות החורף שלנו, שאולי פעם בכמה שנים מדגדג את החורף הסטנדרטי של, נניח, צפון-מזרח ארה"ב. להיות עם "לבוש ראוי" למז"א כזה פוגם גם ביכולת לראות כמו שצריך, ואינני יודע (לכן שואל) אם בטרייד אוף גשר סגור הופך מ"פינוק" לדרישה מבצעית חשובה.

משהו שלא הבנתי - אתה כותב "ברור שיהיה גשר סגור" ומצד שני לוגיין כותב שזה פינוק (וגם אתה בהמשך). אז ברור או לא ברור?
ישן 07-11-2014, 09:11

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]זה לא עניין..."

שאמרתי שזה לא עניין של היגיון - התכוונתי שברור שיהיה גשר סגור. בספינות בקנ"מ לא חושב שלא יהיה.

ראשית, גשר סגור יש. גם לכלל הדבורים\ות, סטי"לים וכו' בח"י הישראלי.
גשר סגור ברור שיהיה - כמו שכתבתי, הפינוק, לדעתי, מתבטא במידת שימוש בו.
ראה למשל את התמונות המצורפות לאשכול. אין תנאי מז"א קיצוניים. החבר'ה לא לובשים מעבר למדים ובתמונה האחרונה אולי איזה פליז מעל.
האם אתה מבחין באנשים בגשר הפתוח?
חושב שזו הייתה כוונת המשורר.

ברור שאין השוואה בין החורף הישרלאי לצפון אמריקאי.
אני מניח שלבוש לתנאים כאלה מסתכם באותו הלבוש שאנחנו לבשנו רק מחומרים יותר מבודדים\ מחממים\ עבים.
בסופו של דבר בן אדם ילבש חלפ"ס מחמם וכמה שכבות מתחת, מגפיים טובים, משקפי סערה וכיסוי לפנים, שהיינו מפליגים בחורף לא היית רואה מאיתנו שום דבר מלבד הפס של העיניים. לשמחתי הקפדנו על לבוש נכון. (אתה לא שם מעיל, במקרה נפילה למים הוא סופג ומטביע את האדם הלובש אותו). החומרים\ בידוד הם ההבדל (אלא אם כן יש עוד פתרונות ללבוש חוץ שאשמח לשמוע עליהם!).

זה מאוד מגביל ולא נוח אבל חושב שזה עדיין מאפשר ראיה יותר טובה. זווית יותר רחבה, אפשרות להסיט מבט ולהסתכל לכל צד בצורה עדיפה מהגשר הסגור.
תראה את גובה, זווית והיקף החלונות ותבין כמה אתה מוגבל.

אגב, חשוב להדגיש, ואולי אני ולוגיין טעינו שלא עשינו כך.
זה לא "טרייד אוף" - גשר סגור הוא דרישה מבצעית מאוד חשובה. אבל זה לא בא במקום.
איוש גשר סגור לא בא במקום גשר פתוח ולהיפך.
זה הנוהג בכלי השייט שאני מכיר לפחות. צבאיים או אזרחיים.
איוש הגשר הסגור הוא תמידי.
בעיקרון, איוש הגשר הפתוח גם הוא תמידי. פרט למזג אוויר מחמיר וקיצוני (לי אישית לא יצא להיתקל במצב שאמרו לנו "כנסו פנימה"). אחרי טביעת דבורה 813, לא חושב שמישהו יעלה את האפשרות להשאיר את הגשר הפתוח שומם.
הם מאויישים במקביל. לא זה במקום זה.

ישן 08-11-2014, 12:25
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "3 מגלעי 0.5 ושני מא"גים בשביל..."

1) בוקר טוב, חימוש סטנדרטי לדבור היום הוא מקלע 0.5 מיוצב, 0.5 בירכתיים ושני מא"גים. בכלי גודל פחות או יותר מאותה הסדרה, החימוש "שלנו" דל יותר.
2) הכלי לא מיועד ליירוט והשמדה מטווח יעיל, זה כלי שמותאם יותר לעבודת בידוקים ובמגע קרוב עם ה"אוכלוסייה". דופן נמוכה, ירכתיים נמוכים. לא מדובר פה בכלי "ציד" כמו הדבורה או השלדג שבנויים למהירות ומכת אש. במקרה הזה דווקא ריבוי של מקלעים כבדים/ קלים/ נק"לים נראה לי הגיוני. ושוב, העמדות האלה מודורלריות, ותותח 20 מיוצב או הלפיירים ישבו שם טוב.
3) אני חושב על 2 מתארים- מעבר לירי על שחיינים, ומעצור מסובך. בשניהם נשק ב"שלוף" חוסך זמן יקר. בכל מקרה, התכוונתי יותר לגישה, לכל לוחם יש את הנשק המאופס שלו, את האפוד המותאם שלו (ומאובזר בהתאם), זה דברים שחסרים אצלינו, שבמקרה הטוב יש לך "אפוד פר תפקיד", ורק לקראת סוף השירות שלי התחילו לצאת הוראות לציוד "פרטני". עניין של חיילות בסיסית לדעתי.
ישן 08-11-2014, 14:02

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "1) בוקר טוב, חימוש סטנדרטי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוגיין
1) בוקר טוב, חימוש סטנדרטי לדבור היום הוא מקלע 0.5 מיוצב, 0.5 בירכתיים ושני מא"גים. בכלי גודל פחות או יותר מאותה הסדרה, החימוש "שלנו" דל יותר.
2) הכלי לא מיועד ליירוט והשמדה מטווח יעיל, זה כלי שמותאם יותר לעבודת בידוקים ובמגע קרוב עם ה"אוכלוסייה". דופן נמוכה, ירכתיים נמוכים. לא מדובר פה בכלי "ציד" כמו הדבורה או השלדג שבנויים למהירות ומכת אש. במקרה הזה דווקא ריבוי של מקלעים כבדים/ קלים/ נק"לים נראה לי הגיוני. ושוב, העמדות האלה מודורלריות, ותותח 20 מיוצב או הלפיירים ישבו שם טוב.
3) אני חושב על 2 מתארים- מעבר לירי על שחיינים, ומעצור מסובך. בשניהם נשק ב"שלוף" חוסך זמן יקר. בכל מקרה, התכוונתי יותר לגישה, לכל לוחם יש את הנשק המאופס שלו, את האפוד המותאם שלו (ומאובזר בהתאם), זה דברים שחסרים אצלינו, שבמקרה הטוב יש לך "אפוד פר תפקיד", ורק לקראת סוף השירות שלי התחילו לצאת הוראות לציוד "פרטני". עניין של חיילות בסיסית לדעתי.

1. לא יודע איפה 0.5 זה סטנדרט. אלו דברים שממזמן כבר לא קיימים בכלי הבט"ש. בטח לא כאלה שמוצבים על חצובה שמתופעלת ידנית.
2. אם זה השימוש, הגיוני, אבל עכשיו זה סתם נראה כמו כלי גדול מדיי ומנופח בשביל בידוקים...
אני לא יודע מה האופציות למשחקי האמל"ח במסגרת מודולריות של הכלי. אבל זה כבר טוב :-)
3. לגבי עניין האפודים, אני דווקא חושב ש"השיטה" שהייתה נהוגה אצלנו, הייתה הרבה יותר נוחה.
אני מניח שאם זו ספינה למטרת בידוקים, אז הם לא נמצאים ימים בים ככה ש"יותר נוח" להם.
אבל לא, לא הייתי רוצה להסתובב מספר ימים רצוף עם נשק עלי בתוך כלי שייט צר ועם אפוד.
מאוד נוח ופרקטי שברגע שאתה מוקפץ לעמדת קרב שלך יש לך בלוקר נגיש ופתוח נק"ל טעון וממתין לך האפוד שלך שהתאמת בתחילת ההפלגה (וזו חובה), משמע, האפוד שלך מותאים למידות שלך. לסגירה\ פתיחה מהירה, וכן לציוד שאתה צריך קרוב אלייך בעמדה שלך. עוד מחסניות, כלים לתפעול מעצורים, פצצות תאורה וכו'.
אני מניח שאם הם היו מבלים יממות רצוף בים הם לא היו מסתובבים ככה 24\7.

ישן 08-11-2014, 14:23
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "[QUOTE=לוגיין]1) בוקר טוב,..."

1) 0.5 ידני על סימן 3- http://www.mako.co.il/pzm-units/nav...7aafac31006.htm
2) כל אחד וצורת הבידוק שלו, כלי כזה יכול להשאר בהפלגה רצופה במשך כמה ימים, ולאפשר לך לבדוק כלי שיט שאתה מזהה בצורה סדירה. בידוקים של דבורים זה משהו נדיר , ולא חלק מ"שגרה", וצרעות שבד"כ מבצעות בידוקים לא נשארות בים יותר מכמה שעות, ודורשות דבור שיחפה עליהם.
3) אם בספינה שלך היה לך אפוד אישי, מדוגם ומשופצר שהייתם מתאימים אישית לפני כל הפלגה ומסדרים כך שכל אחד לוקח את האפוד "שלו" הייתם מיעוט בחיל, שלא לדבר על נשק אישי איפוס והתאמה שלו. בד"כ זה נע בין "שכפ"ץ זונה" לבין "אפוד עמדה". לקראת השחרור שלי רק נכנסו הגדרות לציוד אישי וחתימה פרטנית על נשק. אני לא אומר שצריך להסתובב עם אפוד 24/7 בספינה, אבל אפוד עם כוננות שאתה שם על עצמך לפני עלייה לעמדה ונשק אישי שהם א-ב של חיילות פרט זה לא מילה גסה. בזמנו ניסינו להכניס את זה לספינה, אבל זה לא תפס: תחלופה גבוהה בעמדות ובעיקר נורמות והרגלים תרפדו את זה.

נערך לאחרונה ע"י לוגיין בתאריך 08-11-2014 בשעה 14:39.
ישן 08-11-2014, 17:34

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "1) 0.5 ידני על סימן 3-..."

1. לא ידעתי שסגרו על 0.5 להחליף את ה 20mm בירכתיים. חשבתי שבחרו במערכת אחרת שראיתי מבין המערכות שנבחנו. תודה על הלינק!
2. בידוקים של דבורים זה משהו נדיר היום. עד לא מזמן זה היה מתבצע מס' פעמים ביום. הדבור מחפות על הצרעות, אתה בטוח? אנחנו לא עשינו זאת.
3. מסכים. זה אכן נורמות והרגלים. אני לא יודע לגבי מיעוט או לא, אבל אכן זו הייתה יוזמה והחלטה שלנו שנבעה מאי-סדר, אי-נוחות ולכלוך ו"זריקת ז'" על הציוד. היינו מבצעים התאמה של אפודים לפני יציאה לים בעת החלוקה לתפקידים ואיושים וכן מתאימים אותם גם לאחר הניסוי קנים בעת שהספינה במצב "חם". כלומר, סידור חימוש וציוד נלווה וכו'. בין לבין, השיפצורים הנלווים כמו שריכת רצועות שוררות וכו'. אבל כן, היה הבדל עצום. בסופו של דבר, גם מי שלא הקפיד, ראה כמה הוא מפסיד ודאג לסדר לו את העניינים.
חתימה פרטנית על נשק וכו' מעולם לא הייתה. 24\7 זה שגוי, אבל לדעתי התאמה אישית וסידור זה אכן האידיאל. בין השאר, הדבר הוביל גם להקפדה על סדר בספינה, ציוד חילוץ והצלה, חגורות אישיות וכו'. ההפנמה שזה מעבר לפקודות יבשות אלא, עניין של שמירה על החיים ובסופו של דבר - הנק' שהכי נגעה לכולם (כיוון שזה יומיומי), הסדר.
התאמה של נשק עשינו אבל איפוס נשקים? למיטב זיכרוני בפעמים נדירות. לדעתי זה חבל, אבל ההיגיון נבע מכך שהנשקים יועדו לים. שימוש בכוונות בנק"ל בין הוא גס ואחרי הכדור-שניים הראשונים, לא קיים. מכוונים לפי נפילות כך שלאיפוס אין כל משמעות .אבל, זה הופך את הנשק שלך לבעייתי בשימוש בפעילות זו או אחרת בחוף ואפילו בשימוש בו בעת הצורך (חס וחלילה) ביציאה הביתה.

ישן 08-11-2014, 19:03
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "1. לא ידעתי שסגרו על 0.5..."

בבידוק אתה מתכוון לגישה עם גאנג' שהיו עושים לסד"גים? יש סיבה טובה שהפסיקו עם זה. אף צוות סנפיר לא עולה על כלי שיט זר ללא דבור לחיפוי, מבט אחד בשורות הפקיסטנים המשופמים שמרכיבים את הצוותים של הסוחרות היום יסביר בדיוק למה.

בזמנו ישבתי עם מדריך לוט"ר של סנפיר לכתוב תיק הדרכה למטווחי חוף וירי "מצבים" כאימון לצוותים של הפלגה, זה נפל כי ההקצעה שקיבלנו הייתה 30 כדורים פעם בחצי שנה למטווח חוף. לחייל שמעולם לא קיבל את הבסיס לקליעה בבה"ד אין סיכוי לייצר או לשמור כשירות בצורה כזאת. ( איפה אילן כשמרימים לו להנחתה ). את ירי הנק"ל העברנו לאימונים "מתחת לשולחן" בים, שם הגמישות לתחמושת הרבה יותר גבוהה, אבל בלתי אפשרי להתאמן על הרבה דברים.
ישן 08-11-2014, 19:39

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "בבידוק אתה מתכוון לגישה עם..."

בידוק לסד"גים? אני מדבר על סוחרות.
לסד"גים יש דברים אחרים.
בתקופה שלי שסנפיר רק הוקמה הם היו עולים לבד. לא ידעתי שהיום משמשת דבורה לליווי. וגם לפני סנפיר, לא יצא לי להיתקל בפקיסטנים :-D

המטווחי חוף היו בדיחה, 30 כדורים פעם בחצי שנה, זה נשמע לי אפילו יותר כדורים ממה שנתנו לנו :-P
מה ז"א לשמור כשירות?
הירי בים הוא שונה לחלוטין מהירי בחוף. אני זוכר שהוצאתי רישיון לאקדח כמה צעקו עלי בגלל צורת הירי שלי, הם השלימו איתה שראו תוצאות.
מבחינת ירי ים היינו עושים המוני מטווחים כדי להציג תוצאות טובות. לא יודע מה תועלת המטווחים האלה בחוף, אבל בים היינו עושים המון. הבנתי שהיום, הכמות ירדה באופן דרסטי.
מה ז"א להעביר מתחת לשולחן? עשו לכם "צרות" עם מטווחי ים???

על איזה אילן דיברת??? לוי????

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר