לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2005, 14:56
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי imagineme שמתחילה ב "מצטערת לא ידעתי שאסור, אני חדשה פה.. קבלו מחדש- תמונות מהמדבר"

יעל, את בסדר גמור !

בקשר לתמונות, אין ספק שהן ברות שיפוץ... ברמה הטכנית.

בנוגע לצילומים עצמם:

1. רעיון השחור-לבן טוב, אך הציפור עצמה נבלעת איפשהו בפנים. אילו היתה מעין צללית שחורה בפרופיל של ציפור או את הציפור ממרחק קרוב יותר התמונה יכלה להיות מעט מוצלחת יותר... לדעתי כמובן...

2. הרעיון טוב מאוד - זהו חידוש "מרענן" לצילום נופים.. לראות שבאמת היינו שם. מה שכן, הולכת העין פחות טובה. כלומר העין מתקשה ללכת במסלול של מכיוון הרגליים לכיוון הנוף. יכלה להיות תמונה מעניינת מבחינת "עומק" מדומה אילו הצילום היה כולל את הרגליים ממש בתחתית התמונה וממשיך הלאה (לכיוון למעלה) לתוך התמונה.

3. תחושה מרוחקת ומבודדת מאוד - אהבתי את היכולת לבודד את הדמות במרחב.
מה שכן - מה שיכל לשדרג בתמונה הזו - אילו היה ניתן כמובן - לרדת מעט בזווית - כך היה גם "יורד" קו האופק והדמות היתה מקבלת בידוד מושלם על רקע של שמיים.

4. כאן, לעומת זאת הבידוד לא תורם לאווירה, והיה כדאי להתקרב לדמות ולקלוט יותר מה"עייפות" הזו והמנוחה שבמסע. קירבה לדמות היתה מעבירה הרבה יותר מזה ואף אולי תורמת מעט מזווית הראיה של הדמות עצמה.

5. ההרים באופק הם בזווית טובה ומעניינת, אך החיתוכים של הפרחים בתחתית התמונה לא טובים כל כך. אולי כדאי היה להתרחק מעט ולהשיג את הפרחים ללא חיתוך שלהם מלמטה ומשמאל למשל.

אם תסכימי למקצה שיפורים טכניים עבור התמונות - אשמח לנסות זאת ולהעלות לכאן, לאשכול.

זהירות טל (RedHunter), מאחוריך...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2005, 00:01
  Adiel_l Adiel_l אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Adiel_l שלח הודעה דרך MSN אל Adiel_l
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי imagineme שמתחילה ב "מצטערת לא ידעתי שאסור, אני חדשה פה.. קבלו מחדש- תמונות מהמדבר"

1. ציפור שנמצאת במרכז התמונה, גונבת את תשומת הלב מהנוף מצד אחד, ואינה מעניינת עקב חוסר הפרטים ומימדיה הקטנים, מהצד האחר. בנוסף, לדעתי הש"ל לא תורם לתמונה. אשמח לדעת מדוע בחרת דווקא להעלות את התמונה בש"ל.

2. תמונה טובה ומעניינת. חשיפה טובה, עומק שדה טוב, והתוצאה צבעונית ונעימה לעין. לדעתי, צילום בו הקרקע שעליה מונחות הרגליים לא קיימת, היה משדרג את התמונה ע"י כך שהיה יוצר פרוספקטיבה שמגבירה את העניין.

3. תמונה טובה. אדם קטן בטבע אינסופי. לדעתי מומלץ שגובה הראש לא יהיה בדיוק בגובה האופק. צילום מזווית מעט יותר נמוכה היה פותר את הבעיה בצורה טובה.

4. תמונה טובה. חסרה לי מעט חדות בשלט.

5. מצטער, לא אהבתי. נראה שילוב לא מוצלח של עומק שדה רדוד עם אובך. האופק אנמי ומטושטש (אני מניח שזאת הכוונה, אך קצת יותר צבע וחדות לא היה מזיק).
ישן 30-05-2005, 00:18
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02

ציטוט:
במקור נכתב על ידי imagineme
כמה תמונות שצילמתי במצלמה הישנה שלי- olympus c-2040 . המצלמה לא משהו ורואים את זה על האיכות אבל אני אישית אוהבת את התמונות.

היי יעל.
המצלמה הזאת היא מצויינת, היא הייתה המצלמה הדיגיטלית הראשונה שלי ולמעשה דרכה ממש התאהבתי בצילום. עד היום אני נזכר בעצב מסויים במצלמה הזאת, שנמכרה לאחר כשנה כדי לממן חלק ממצלמה מתקדמת יותר - במחשבה לאחור לא הייתי צריך למכור אותה. איכות התמונות גם היא מעולה - מי שמעוניין לראות את האיכות, מוזמן לקפוץ לגלריות היותר ישנות שלי (הכתובת בחתימה).

ולגבי התמונות - אהבתי את כולן, בלי יוצא מן הכלל. תמונות שמשדרות רוגע ושלווה בעיקר (אהבתי גם את גרסת השחור לבן לאורב, אם כי אולי הייתי מעדיף ליצור תמונה קונטרסטית טיפה יותר - בצילום שחור לבן לעיתים עדיף להבליט את מעברי הקונטרסט כדי לקבל תמונה מעניינת יותר. אחרי הכל - אין לנו צבע כדי לבטא את עצמינו, כלומר מה שנשאר הוא רק משחק האור והצל).

ישן 31-05-2005, 10:44
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי imagineme שמתחילה ב "דווקא את עולם העריכה אני..."

אני רוצה לחדד את דברי (ובהזדמנות זו, מצטער שאני מקפיץ את האשכול).

יש עריכה, ויש עריכה. אם את מרגישה שאת "צובעת את התמונה" אזי זו עריכה מוגזמת.
את לא צריכה להשיג בעריכה תמונה שונה ממה שצילמת. את לא מחליפה צבעים ולא מציירת שום דבר. לא מוסיפה אובייקטים, ורצוי שגם כמה שפחות להסיר.

העריכה מטרתה לגרום לצילום שלך, להראות קרוב ככל הניתן למציאות, מה שהמצלמה לא משיגה תמיד. לפעמים עדיף לא לערוך, אבל ברוב המקרים, יש צורך בעריכות קטנטנות בלבד, אפילו אם זה רק 5% קונטרסט.

אם את רוצה עזרה עם פוטושופ, בעריכת תמונות דיגיטליות (לא יודע מה עשית מזמן, אבל כל עוד זה לא קשור לעריכת צילום אלא כל דבר אחר, אז לך מקום ללמוד כמה טיפים), יש פה לא מעט חבר'ה תותחיים שישמחו לעזור.

טל - אם אתה קורא את זה, יש מדריכי פוטושופ למתחילים בארכיון?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:55

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר