לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2005, 14:14
צלמית המשתמש של חתול-רחוב
  חתול-רחוב חתול-רחוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.02
הנדקר במצעד: ניסו לרצוח אותי כי אני הומו

הנדקר במצעד: ניסו לרצוח אותי כי אני הומו
יום ראשון, 3 ביולי 2005, 14:48 מאת: עמירם ברקת, הארץ

דוד רוסו, שנפצע בינוני מדקירה ביום חמישי במהלך מצעד הגאווה בירושלים: "לא חושב שאסתובב יותר לבד במרכז העיר"

"ניסו לרצוח אותי כי אני הומו, אני לא מעכל את זה" - כך אמר אתמול אדם דוד רוסו, אחד משלושת המשתתפים במצעד הגאווה שנדקרו ביום חמישי. רוסו, שנפצע בינוני, מאושפז במחלקה האורתופדית של בית החולים שערי צדק בירושלים. שני הפצועים האחרים, שנפגעו קל, שוחררו. רוסו שנותח שלשום סובל מחתכים עמוקים בזרועו, בגב ידו ובחזהו.

רוסו בן 18. הוא סיים לאחרונה את לימודיו בבית הספר אורט רמות בירושלים ואמור להתגייס לצה"ל באוגוסט. בסוף השבוע זרמו אליו תגובות עידוד ואיחולים מחבריו ללימודים ומשכנים ומכרים ביישוב גבעת זאב שבו הוא מתגורר. "באמבולנס חשבתי שלעולם לא אעיז לדרוך יותר בירושלים. עכשיו קצת נרגעתי, אבל עדיין אני לא חושב שאסתובב במרכז העיר לבד. מצד שני, היום אני רואה בפעילות שלי למען הקהילה כמעט שליחות ולכן אני דווקא רוצה להתבלט".

למצעד הגיע עם חברים, עם דגל ענקי של הקהילה ההומו-לסבית ועם "המון התלהבות וביטחון עצמי". "התייצבתי בראש המצעד", הוא נזכר, "נופפתי בדגל וקראתי קריאות בזכות החופש, השוויון וזכויות האדם. היו אנשים שאמרו לי שהם נגעלים מהמצעד וביקשו ממני להוריד את הדגל. הסברתי להם שמצעד כזה חייב להתקיים בירושלים. קודם כל כי חייבים להפגין למען הדמוקרטיה והחופש בירושלים בגלל שזאת עיר הבירה והסיבה השנייה היא ששני גברים לא יכולים להסתובב בעיר הזאת יד ביד ולצאת שלמים ולכן המצעד בירושלים הוא גם מפגן מחאה".

רוסו אמר, כי הוא מאוכזב מכך שלא קיבל כל פנייה מראש העיר ירושלים, אורי לופוליאנסקי. בהודעה שהתפרסמה מטעם ראש העיר נאמר ש"אין דבר המצדיק אלימות, בוודאי שלא דקירה". חגי אלעד, מנכ"ל עמותת הבית הפתוח שאירגנה את המצעד, אמר כי דברי לופוליאנסקי רחוקים מלספק. "לא ייתכן שלא יזכיר במלה את מאות האנשים שקיללו אותנו... ערכתי בירושלים ארבעה מצעדי גאווה ובאף אחד מהם לא ראיתי כזאת שנאה... אני לא יכול לשכוח את מאות החרדים ברחוב המלך ג'ורג' שצעקו לנו 'בהמות', 'בהמות'".

מצעד הגאווה הבינלאומי אמור להיערך באוגוסט 2006. מקומו של רוסו בראשו מובטח.

בית משפט השלום בירושלים האריך שלשום בחמישה ימים את מעצרו של ישי שליסל, בן 30 מקרית ספר, החשוד בדקירות במצעד. שליסל שמר על זכות השתיקה.

מערכת וואלה! חדשות מוסיפה:

היום בשעה 19:30 תתקיים בירושלים בצומת הרחובות המלך ג'ורג' ומעלות, מקום הדקירה, עצרת מחאה נגד האלימות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר