לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2005, 12:45
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lioravr שמתחילה ב "מבקש מדריכים על צילום דוגמנות מ' עד ת' !"

צילום דוגמנות הוא אכן נושא מורכב מאוד שלאו דווקא מתחיל ונגמר בצילום עצמו. יש גם לא מעט עניין של תקשורת בין-אישית, מעין כימיה שצריכה להיווצר בין הצלם למצולם\ת - ללא כימיה כזאת התמונות ייראו עייפות ומבויימות משהו.

אני מציע שתתחיל בקטן, כלומר - תשיג מודל וקח אותה לצילומים בחוץ (יפו העתיקה יכולה להיות מקום נחמד לצילומים כאלה). לפני הצילומים תעשה שיעורי בית - העצה הטובה ביותר שיכולה להיות היא להתבונן במספר גדול של גלריות של צלמים אחרים בתחום הזה, לראות את הפוזות ואת הטכניות ולהחליט לעצמך מה בדיוק אתה רוצה ובאיזה סוג של צילום דוגמנות אתה מעוניין. את הפוזות המעניינות ביותר תוכל אפילו להדפיס כדי לשחזר אותן אח"כ עם המודל.

מספר טיפים להתחלה :

1. תאורה - לא לצלם באור שמש ישיר (אלא אם אתה רוצה בכוונה להשיג אפקטים דרמטיים, אבל פחות מחמיאים למודל) ! מקום מוצל יחולל פלאים בצילום פורטרט. שים לב למשטחים גדולים ליד המודל (קירות וכאלה) שיכולים להחזיר את אור השמש כלפי המודל ובכך להועיל או להזיק לתמונה.
2. תאורה - תשתדל להשתמש בתאורה הקיימת, הפלאש לרוב הורס את האווירה הטבעית שבתמונה. אני אישית משתדל שלא לעבוד אפילו עם פלאש עדין למילוי.
3. שוב תאורה - מילוי "טבעי" ע"י מחזיר אור (reflector).
4. ועוד פעם תאורה - עדיף לצלם בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות שלפני השקיעה. בשעות האלה השמש נמוכה ויוצרת את התאורה הטובה ביותר לצילום פורטרטים (אפשר גם לצלם באור שמש ישיר שכן הוא מקנה גוון זהוב יפה ומיוחד לאור המודל).
5. רקעים - אם המטרה המרכזית היא צילום פורטרט, עדיף רקע כמה שיותר אחיד, ללא יותר מדי פרטים שעלולים להסיט את תשומת הלב מהמודל. זה כולל גם כתמים בהירים של תאורה - העין האנושית מטבעה נמשכת למקומות הבהירים ביותר בתמונה, ואתה לא רוצה שזה יקרה כשנושא הצילום המרכזי הוא המודל.
6. רקעים - כדי להשיג רקע מטושטש (משהו שדי קשה להשגה במצלמות ה-P&S בשל גודל החיישן), עדיף למקם את הרקע רחוק מהמודל ולקרב את העדשה עד כמה שניתן. כלומר - אם הרקע הוא השיחים שמאחורי המודל, תשתדל למקם את המודל רחוק מהשיחים ולהתקרב אליה כמה שניתן עם המצלמה.
7. איפור - לפי טעמך האישי (וטעם המודל כמובן). אני אישית לא אוהב איפור כבד מדי. דבר אחד יש לזכור - בחום הארצישראלי מזיעים (כן, גם בחורות עדינות) והזיעה לא נראית הכי טוב בצילומים. אפשר להתגבר על זה בעזרת קצת פודרה והקפדה של שימוש בתישו.
8. פוזות - זה החלק היותר קשה בצילום דוגמנות. כפי שכבר רשמתי, אתה יכול להתבוננן בגלריות של הצלמים האחרים (ולא חסר כאלה ברחבי האינטרנט) וללמוד מהן, או שאתה יכול להזמין את מדריך הפוזות של Photographytips.com/ - אני בזמנו הזמנתי את ה-CD בכ-30$, ואני לא מצטער כל כך לרגע.
9. פוזות - הדרך היחידה להשיג את הצילום שרצית הוא ליצור אווירה של כיף על סט הצילום. אם העניינים לא זורמים בין המודל לצלם - הצילום ישקף את זה אחד לאחד, כלומר מה שתקבל הן תמונות עייפות וחסרות חיים במקרה הטוב. תתנהג באדיבות ובכבוד למודל, תשאל את דעתה מפעם לפעם, תן לה לבטא את עצמה (לך תדע, אולי היא תבוא עם פוזה שלא חשבת עליה), תזרוק פה ושם בדיחה או שתיים, בקיצור תעשה הכל כדי ליצור ולשמור אווירה של כיף. בלי זה חבל על הזמן שלך ושל המודל.
10. "תנאים" - כמו שאמרנו, על המודל להרגיש נוח בזמן הצילום. בין היתר זה גם כולל קצת "תנאים סוציאליים", כגון - מים זמינים לשתייה, תישו, איזה מראה וקיט איפור להתרענן (את זה אולי כדאי שהיא תביא), שירותים זמינים ודברים מהסוג הזה.

זהו פחות או יותר. אני יכול לכתוב על הנושא בלי סוף, אבל לדעתי זה מספיק להתחלה. אם יש לך שאלות ספציפיות - אשמח לנסות לעזור.

בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר