לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2005, 14:14
  דרור ניב דרור ניב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.05
מעוניין להיות מש"ק קליעה או צלפים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Yehuda שמתחילה ב "לא נראה לי שתהיה בעיה עם זה"

שלום, לי יש סיפור די יוצא דופן ודי ארוך.
אני התגייסתי לתותחנים, הגעתי בסוף הטרום ליח' מיתר.
לאחר כמה שבועות ביקשתי לצאת מהיחידה בעקבות קושי בהתאקלמות והגעתי לגדוד 402. בגדוד רמת המוטיבציה ,שהייתה מאוד מאוד גבוהה בגיוס, ירדה לאפס והוצאתי פרופיל 45 נפשי.
הפרופיל שניתן לי הוא זמני עד סוף ספטמבר. העניין הוא שלמרות שאני בחרתי בפרופיל שיש לי כיום, אני מעוניין לחזור לבסיס סגור עם יציאות חמשושים. ללא קשר ליציאות חשבתי שאולי מש"ק קליעה או צלפים (אם יהיו לי בכלל את האפשרויות האלה לאחר שאעלה פרופיל) מאוד יתאים לי. רציתי לדעת אם יש לי אפשרות להגיע לתפקיד, והכי חשוב לדעת כמה שיותר על התפקיד ואיך מגיעים אליו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-04-2005, 14:52
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
מדריך צלפים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "מדריך צלפים"

דבר ראשון מדריך צלפים לרוב לא זוכה לירות בבני אדם את זה עושה הצלף הרגיל
כדי להיות מדריך צלפים בדרך הרגילה פשוט צריך ללכת לחי"ר מישם להיכנס לקורס צלפים ולסיים בהיצטינות זאת הדרך הכי מהירה לבנים או שתסיים קורס מכ"ים ומישם איך שהוא תתמיין למדריך צלפים וגם אם אתה נופל מיחדה מובחות/מיוחדת אתה יכול להגיע להיות מדריך צלפים או מש"ק לוט"ר
לבנות הסיפור אחר לגמרי ופשוט מאוד הבנות שצריכות להיות מדריכות חי"ר חלק עושות קורס צלפים מזורז והופכות להיות מדריכות צלפים אם תגיע לשם בתור חייל שעושה קורס צלפים או מדריך או סתם במתקן אדם(שם עושים את הקורס) אתה תראה שהרוב הגדול שם הן מדריכות צלפים הבנים הם בודדים
ליפני כמה שבועות התחילו להוציא מדריכות צלפים לפעילות מבצעית כי היה מחסור בצלפים
מדריכי הצלפים הם אולי צלפים אבל נדיר מאוד שהם יוצאים לפעילות מבצעית הם מין "צלפי חירום
ישן 13-08-2005, 18:50
  John18m John18m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
קמ"ש צליפה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "מדריך צלפים"

במתקן אדם יושבת המפקדה של הקליעה והצליפה בצה"ל.
את הקמ"ש קליעה עוברות מדריכות חי"ר ובנים שיצאו מהגדוד שלהם ע"מ להיות מדריכי קליעה בגדוד.
הקמ"ש קליעה מכשיר חיילים (לרוב חיילות) להדריך את כל נושא הקליעה בצה"ל, בין אם זה ירי נכון ב- M-16, מעבירות הסמכות קלעים ונגביסטים, שימוש באמר"לים וכו'. בסופו של הקורס הזה החיילים מוסמכים כמש"קי קליעה והם מעבירים את שאר ההסמכות - קלעים, נגביסיטים וכו' ללוחמים בצה"ל.

מש"קי הקליעה מפוזרים בבסיסים השונים, בבט"רים ובבאח"ים לרוב, שם לומדים את העקרונות של הקליעה, ושם עוברים את ההסמכות השונות.
ישנם מש"קי קליעה שנשארים באדם ומעבירים את ההסמכות באדם , אך הרוב מפוזרים להם ברחבי הארץ.

צליפת חי"ר :
על מנת להיות מדריך צלפים אתה צריך קודם לעשות את הקורס צלפי חי"ר הרגיל (שאורך משהו כמו 5 שבועות ע"פ מה שזכור לי), ולאחר מכן לעשות השלמת הדרכה במתקן אדם, שתכשיר אותך להיות מדריך צלפים.
ההבדל בין משקי הקליעה למשקי הצלפים הוא שאת ההכשרה של הצלפים אפשר לעבור אך ורק במתקן אדם, ולכן הם לא "מטיילים" כמו המש"קי קליעה ברחבי הארץ.

לפי מה שאתה מספר, לא נראה לי שתהיה בעייה לשבץ אותך כמשק צלפים, הכל תלוי בשיחה שלך עם הרמ"'ד.

שיהיה בהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר