לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2005, 13:04
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "תסתכל על הגנום ככה: חיבור של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VuV
תסתכל על הגנום ככה: חיבור של 4 אותיות בסדר מסוים על מנת ליצור תכונה מסוימת ביצור (לא בהכרח בגוף האדם)

ומאחר ואני לא לומד פיזיקה ברמה תיכונית (עולה לי') ולא בחרתי ללמוד פיסיקה אשמח לדעת איך מקטב עובד אם תוכל להסביר

זה לא ממש חומר שיכול להכנס לפוסט אחד (או במילים אחרות: אני לא ממש יודע).
אבל אני אנסה להמחיש לך טיפה, קח בחשבון שאני לא מדייק במונחים (כי אין לי שום השכלה נורמאלית בפיזיקה).
תדמיין את האור כהרבה גלים שמגיעים מאותו כיוון, תנועת הגל יכולה להיות אופקית, אנכית או בכל זוית אחרת (תכל'ס זה שני גלים, אבל לא ניכנס לזה).
תדמיין את הפילטר המקטב כגדר צפופה עם המון מוטות מקבילים. וככה רק האור שהכיוון של הגל שלו מתאים יכול לעבור.

במה זה עוזר? אז ככה.
האור שמוחזר משלולית למשל (בעצם כל השתקפות לא מתכתית) חוזר כשהו מקוטב באותו הכיוון (זתומרת מסודר באותו הכיוון) ככה ע"י שינוי זוית הפילטר אפשר לחסום את ההשתקפות או לחזק אותה. השפעה דומה יש גם לאטמוספרה על האור ולכן המקטב משפיע על השמים וצובע אותם בכחול (כתלות בזוית בינו לבין השמש).

זהו, בשביל יותר מזה תפנה לוויקיפדיה או לספרות רצינית. זה ממש מסתבך בהמשך.

נ.ב. אם אתה רוצה לראות את ההשפעה של מקטב תפרק מסך תצוגה "דיגיטאלית" ושם יש לך מקטב (רק בזהירות הגביש הנוזלי הוא רעיל).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר