לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2005, 15:04
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טופי שמתחילה ב "חוצפה"

תראי, דבר ראשון- אם מישהו הוא רוסי, זה לא שולל בהכרח שהוא יהודי.

גיוס בישראל הוא חובה.
מה שקצין החינוך ניסה להגיד, בצורה לא מוצלחת, שיש בעיה במלחמה אידיאולוגית, כשהלוחם אינו שותף לאידיאולוגיה.
זה נכון אולי ככלל, לא בהכרח יהודי או לא.

תראי כהוכחה בשטח את הקרע בעם, שמשקף קרע בין חיילים אם למלא פקודה של פינוי או לא.
זו רק דוגמא, דוגמא של חיילים שלא שותפים לאותה השקפה.
וזו בעיה בפני עצמה. עם זאת חובתו של צבא לעלות מעל אותם קרעים. לפעמים זה בלתי אפשרי.
אבל הקרעים שם כמציאות.

שורה תחתונה, יש לנו כאן ציטוט של משפט יחיד, לא רואים את כל הדברים שהוא אמר בהקשר,
למרות זאת התגובה בלינק שנתת די חריפה.

בגדול לא חסרה חוצפה בישראל,
ובעיה לא קטנה מזו היא- שאנשים לא מפסיקים לחפש אותה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2005, 16:31
צלמית המשתמש של אנג'י
  אנג'י אנג'י אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
ישנו הבדל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טופי שמתחילה ב "חוצפה"

תראי צריך להפריד בין שני דברים:
כל אזרח חייב לשרת בצה"ל כולל בדווים דרוזים וערבים נוצרים

אבל קבורה זה נושא אחר: יש בית קברות יהודי ויש בית קברות נוצרי ויש בית קברות מוסלמי וכו

חייל שנהרג ואינו יהודי אינו יכול להיקבר בבית קברות יהודי כי כך היהדות קבעה. נקודה.
צריך לקבור אותו בבית קברות אזרחי (כמו שחייל דרוזי שנהרג לא נקבר בבית קברות יהודי) ואין כאן עניין של אפליה פשוט צבא=חוק קבורה=דת

לגבי נישואים יש בעיה יותר מורכבת כי למשל שני נוצרים נשואים נחשבים בעיני המדינה כנשואים אבל נישואים אזרחיים (שנעשו בארץ) לא נחשבים לנישואים חוקיים

למדינת ישראל יש צורך לשמר על צביונה היהודי ולשמר על כבוד אזרחיה הלא יהודיים איך הולכים על הקו הדק? בשביל זה יש חוקים ולא תמיד כולם מרוצים מהם אבל הם המסגרת ששומרת עלינו.

נ.ב. אני מקווה שמה שכתבתי לא יקומם אף אחד ולא יתחיל עלי לינץ'...

ישן 15-08-2005, 16:56
צלמית המשתמש של אנג'י
  אנג'י אנג'י אינו מחובר  

דווקא השתדלתי מאוד לגעת בנקודה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ilane שמתחילה ב "פיספסת קצת את הנקודה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilane
לא מדובר בדרוזים שיש להם בתי קברות משלהם - בשביל זה יש בית קברות אזרחי למי שאינו יהודי

מדובר בעולים חדשים שעלו לארץ בין היתר בגלל שישראל הכירה בזה שהם יהודים(אחרת לא יכלו להגר) - מי שהיגר לישראל ואינו יהודי עשה זאת שלא על פי חוק
מבחינת חובות יש להם חובות כמו רוב האזרחים(יש מספיק יהודים ולא יהודים שלא משרתים בצה"ל למשל) - אחת הבעיות הכי גדולות שלנו זה שהחובות הן לרוב האזרחים ולא לכולם וכמו שאמרתי החוק של שירות בצבא אינו חל על מיעוט שאינו יהודי שהיה פה לפני קום המדינה (דרוזים וכו)
אבל במידה שהם נפגעים במהלך השרות הזה ונהרגים אין להם את ה"זכות"(או חובת המדינה) להקבר
כמו שאר האזרחים(גם אלה שלא ממלאים חובות) - יש להם זכות להיקבר כאזרחים בטקס צבאי מלא אבל לא כיהודים כי הם אינם יהודים

אם הם לא יהודים ישראל לא חייבת לתת להם להגר לפה , אבל כנתנה להם להגר לפה וחייבה אותם לשרת בצבא
אינה יכולה אח"כ להתנהג בהם כך. - המהגרים של מדינת ישראל הם אלו שהיגרו על פי חוק השבות שקובע מתן שיבה לארץ ישראל רק ליהודים מי שהיגר לישראל ואינו יהודי עשה זאת שלא על פי חוק

עריכה: זה יצא לי דפוק התגובות שלי כי אני לא יודע לכתוב את זה בצורה מסודרת אז הכנסתי הכל בתוך הציטוט

ישן 15-08-2005, 17:10
  טופי טופי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.04
אתה מדבר שטויות...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי אנג'י שמתחילה ב "דווקא השתדלתי מאוד לגעת בנקודה"

"אם הם לא יהודים ישראל לא חייבת לתת להם להגר לפה , אבל כנתנה להם להגר לפה וחייבה אותם לשרת בצבא
אינה יכולה אח"כ להתנהג בהם כך. - המהגרים של מדינת ישראל הם אלו שהיגרו על פי חוק השבות שקובע מתן שיבה לארץ ישראל רק ליהודים מי שהיגר לישראל ואינו יהודי עשה זאת שלא על פי חוק"

אם יש גבר יהודי שלם לכל הדעות והוא נשוי לאישה רוסיה משני הצדדים ונולדת להם ילדה.

האבא רוצה לחזור למדינתו... לפי החוק המדינה תאפשר לו לקחת את ילדיו ואישתו לפה
וכך יש פה אנשים שאינם מוגדרים כיהודים אפילו שלדעתי הם יהודים יותר מאחרים... אבל הם עלו לפה בצורה חוקית לחלוטין ולא עברו על שום חוק.

ישן 15-08-2005, 20:40
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
זו לא פירצה בחוק
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי אנג'י שמתחילה ב "זה נשמע כמו חור בחוק..."

למיטב ידיעתי קיימים 3 דרכים בהם אדם יוכל לקבל אזרחות במדינה:
1. כל פליטי 48, מי שלא ברח מהמדינה בתקופת מלחמת השחרור (להלן הערבים-יזראלים)
2. כל יהודי החי בגולה ורוצה לממש את זכותו לחיות במדינה הודית בתנאי והוא מכיר ביהדותו (התנאי התווסף בגלל מקרה "האח יונתן" אשר היה נוצרי מאמין ולמרות זאת הוא קיבל אזרחות למרות שהוא וויתר על יהדותו)
3. כל קרוב דרגה ראשונה (הורים, אחים, ילדים, אישה/בעל) לאזרח

לכן אין בעייה לבנות של האב היהודי לקבל אזרחות במדינה, והאזרחות לא תישלל כל-עוד ב-5 שנים האחרונות הן בילו לפחות 3 מתוכן בארץ (למיטב ידיעתי) וכמובן שרתו בצבא או עשו שירות לאומי.
עד-כאן החוק, להלן המדינה.
כל ענייני הקבורה הינם עניינים דתיים, ולרוב דת ומדינה לא עובדים ביחד, לכול אחד יש את תחומי האחריות שלו.
לפי הדת, קבורת יהודים הינה דבר קדוש ולכן קיימים מתחמים לקבורת יהודים בלבד, וכמו שלא מערבבים בשר וחלב, ככה לא מערבבים יהודיים וגויים, בלי שום קשר לחוק במדינה, כי הדת מכתיבה את נושאי הקבורה (ולכן עד היום המדינה לא עשתה שום דבר בנושא מחירי חלקות הקברים שעולים כ100 אלף למקומות סבירים בבית הקברות)

אני לא אומר שזה צודק, אני אומר שהתלונות שמושמעות כאן כלפי המדינה, והנסיון לקשר בין חיילים למקומות קבורה פשוט לא נכון מכיוון שאין קשר בין ה-2

ישן 16-08-2005, 05:41
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
דווקא אצל הנוצרים למטב ידיעתי זה כבוד גדול לשרוף את הגופה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי טופי שמתחילה ב "אין קשר למקום שהוא מת ולמקום שיקברו אותו?"

לא צריך להיות קשר בין נסיבות המוות לבין מקום הקבורה לדעתי, מכיוון שאז המצב יהיה זהה להיום ואז מישהו אחר ייזדעק ויגיד
"רגע, הילד שלי נהרג כשנפל מסולם, למה הוא צריך להיקבר בצד אחד ומישהו שמת בצבא צריך להיקבר במקום טוב יותר"?
אחריות הקבורה היא על הדתיים, מכיוון שכך היהדות מכבדת את המת.

שוב, אני לא אומר שהמצב הנוכחי צודק, לא צריך "לדחוף" את הלא יהודים מחוץ לגדר מכיוון שהם גם אזרחים והם גם תורמים למדינה כמו, אם לא יותר, מכול יהודי אחר.
אבל האשמה היא לא על המדינה כמו שהבנתי מההודעה המקורית.

ישן 16-08-2005, 06:02
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
כמו שבחיים יש דרגות - גם במוות יש
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "דווקא אצל הנוצרים למטב ידיעתי זה כבוד גדול לשרוף את הגופה"

ובהחלט יש מוות יותר או פחות "נחשב". כשמישהו נהרג בצבא המוות שלו עולה דרגה - והוא נקבר בארון עטוף בדגל בטקס מרשים, במקום בתכריכים המזעזעים והמוכרים, והגופה שלו מורדת אט-אט לבור, לא מושלכת אליו (סליחה אם פגעתי במישהו בתיאורי האחרונים, אבל זו האמת).

עדן נתן-זדה לא קיבל הלוויה צבאית מלאה, מדוע ? כי בהלוויה צבאית יש מימד גדול יותר של כבוד. יתרה מכך, כפו על משפחתו (בניגוד לחוק יש לציין) קבורה אזרחית, במקום קבורה צבאית נטולת סממני כבוד.

ביהדות מי שמתאבד נקבר מחוץ לגדר, כדי להראות שיש חשיבות גם לאופן מותו של האדם, ואם אדם רוצח את עצמו (והרי ככה נתפסת התאבדות ביהדות) הוא לא זכאי להיקבר עם שאר בני עמו.

אבל אם קוברים חיילים שאינם דתיים מחוץ לגדר, זהו עוול מוסרי חמור, וגם מעשה לא הגיוני, מכיוון שבכך קובעים למעשה כי מותו של חייל שאינו יהודי הוא בדרגה נמוכה יותר ממוות של חייל יהודי, ואני בהחלט מבין איך משפחתו יכולה להפגע מזה.

ישן 15-08-2005, 17:30
צלמית המשתמש של אנג'י
  אנג'י אנג'י אינו מחובר  

אני מסכים איתך שאנחנו לא מסכימים.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי טופי שמתחילה ב "הם כן יכולים להגר לפה אם לאבא יש פה אזרחות..."

או שבעצם אני לא מסכים איתך שאנחנו לא מסכימים
או שאני מסכים איתם שאנחנו מסכימים

ובכלל המילה מסכימים יש לה צליל מטומטם ממאוד כשאומרים אותה הרבה פעמים

האבא הגיע כי הוא יהודי = כל הכבוד למדינה שזכתה בעוד יהודי ששב הביתה
הילדים הגיעו בזכות אביהם = שהמדינה תדפק עם דילמות מוסריות לגבי מתן זכויות וחובות (ויש מבניהם שבכלל שונאים את היהדות לא מזמן ראינו חייל עם צלב קרס וחברי כת השטן שהם היו עולים חדשים בלי ח"ו להכליל)

אני לא חושב שצריך לגייר את הילדים אם הם לא רוצים
אבל הילדים גם לא יקברו בבית קברות יהודי פשוט כי הם לא יהודים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:45

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר