לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2005, 16:24
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
"רותחים"
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי חזי_פיפוש שמתחילה ב "lol"

מתחילה לעצבן אותי הגישה הזו,
אז נכון שמעבדי AMD יותר קרים וגם בלי מארז ומצלח הם יפעלו מצויין אבל כל מי שאומר דברים חמורים
כ"כ על מוצר, מדובר ממש בפסילת קו של חברת ענק בצורה גורפת וקיצונית, חייב להיות בטוח שהוא ראה בעיניו מבחן ביצועים או משהו דומה ובו פרסקוט חדיש ב775 עם מארז טוב- נמצא בטמפ' "רותחת" ומסוכנת, אם לא זו ממש הוצאת שם רע.
לא לסמוך על דיבורים של אחרים או על הלך רוח זה או אחר.
דווקא אלה שלא אוהבים את העדריות האינטלית צריכים להיות בטוחים שהם לא עושים בדיוק אותו דבר,

תסתכלו על המציאות, הרוב המוחלט חיי עם פרסקוטים ו"מארזי מרצדס מפוארים" בלי בעיות,
אז נכון שאנחנו יודעים מה עדיף ממה אבל אסור לירות בלי חשבון. פשוט חבל.

נערך לאחרונה ע"י תום מרילין בתאריך 23-08-2005 בשעה 16:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2005, 00:12
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
מעבר לצריכת החשמל לא צריך יותר שום דבר, הנושא
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "בקשה"

טחון ולעוס כבר מזמן, קשה לקבל (לא לי) שחברת ענק כמו
אינטל דוחפת מוצר רע במתיכוון אבל צריך באותה מידה
להבין שאין לה ברירה ובין איבוד הכנסה לדחיפת מוצר רע
אינטל תמיד תבחר בהכנסה.

כתבתי על כך בפורום לפני יותר משנה, אינטל נמצאת כעת
במצב של חרום (פנימי) , קטרי היחצנות עובדים בקיטור מלא
לכסות על פאדיחת ההיתרסקות של הפנטיום 4, מעבדי
חלטורה לסתימת חורים יוצאים החוצה (כפולי הפרסקוט),
כאשר מדובר במונופול של 80% מהשוק העולמי אפשר
לעולל כל מיני תעלולים ובסך הכל לאבד נתח שוק קטן פה
ונתח שוק קטן פחות שם.

מדובר בעיקר על פנטיום 4 מעל 3 גיגה הרץ ובכל כפול הליבה
שמבוססים על ליבת הפרסקוט, בפנטיום 4 עם מהירות שעון
נמוכה יותר זה גורם למחשב רועש יותר.

ההוכחה הפשוטה והחזקה ביותר לסיפור הזה היא העדר
כפול ליבה לתחום השרתים מצד אינטל כאשר ל AMD יש
מוצר כזה כבר מזמן.

ישן 24-08-2005, 06:24
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
תראה...

אם לומר לך את האמת, לא ממש איכפת לי מבנצ'מארקים וטמפרטורה. במקום שבו עובדים, זמן = כסף. אם צריך להתחיל להתעסק עם מחשב שמאתחל את עצמו - המחשב הזה לא שווה שקל. אם משתמשים לא יכולים לעבוד, לא איכפת לי אם לאינטל יש 99.99% מהשוק - אני צריך מחשבים שעובדים. אתה צריך להבין את הנקודה המאוד פשוטה הזאת. חדש, לא חדש, מונופול, לא מונופול, מתחרים, לא מתחרים - לא מעניין את אף אחד - אני צריך מחשב שעובד מהר עבור מה שהמשתמשים עושים, ואני צריך שהוא יהיה יציב (ולכן משתמשים אף בלינוקס). פנטיום פרסקוט 4 הינה הסיבה הראשונה שנתקלתי בה, מעולם, שבגללה צריך להפעיל מחשב שמריץ לינוקס מחדש, אי פעם (למעט התקנת קרנל חדש למע"). לינוקס לא מאתחלים. לינוקס שזקוק לאתחול אומר שהחומרה דפוקה, דפוקה מאוד.

ישן 24-08-2005, 07:05
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
שנים שבמדינת ישראל כשאמרת מקרר,

אמרת אמקור. אותו דבר היום, אנשים היום באופן טבעי מקשרים בין אינטל למחשבים (אני בטוח שגם די הרבה לא יידעו למקד את השם של הפירמה כיצרנית של מעבדים).

אתה לא אוהב את הגישה, אבל אתה יודע את הדברים לאשורם אז לא ברור לי למה אתה "לוקח קשה" את הנושא.

ישן 24-08-2005, 10:14

פשוט מאד
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "שנים שבמדינת ישראל כשאמרת מקרר,"

רועי, איך אתה יכול לפסול קו מעבדים ענק בצורה כה גורפת וקיצונית- בלי שראית אי פעם נתון אמת (לא שמועות או הלך רוח) שמראה מעבד פרסקוט רותח?

תפוחים, אני יודע את כל זה, תאמין לי שכבר קראתי עשרות פעמים את דבריך, אבל אני רוצה לעבור מרמת
הערכות המצב המלומדות או ההקישים התלמודיים (זיאון-פרסקוט) להוכחות, אני רוצה לראות בעיני פרסקוט (עם מארז נורמלי) רותח. תבין, אני רק יוצא כנגד זה שיש בפורום מין הלך רוח שבכל פעם שהמילה אינטל מוזכרת ישר קופצים 5 גולשים עם הערה שנונה (אבל חמורה מאד, לומר על מעבד שהוא רותח זה פשוט פסילתו ) על כך שהפרסקוט הוא מחבת או משהו כזה- ואף אחד מהם, מעולם, לא ראה נתון אמת על פרסקוט רותח!
האדם היחיד שיכול לכתוב "פרסקוט רותח" בלב שלם, לדעתי, הוא אדם שראה פרסקוט רותח.

שימי, זה כבר דיןו על מציאות, אפשר לענות לך כך: אם תסתכל על התמונה הכוללת, מתוך 1000 מעבדי פרסקוט שנמכרים,10 יעשו בעיות , האם אתה יכול להתוכח עם טענה כזו? הרי אין שום מדד לבדיקת כמה אנשים בעלי פרסקוט מרתיחים עליו מים.
ישן 24-08-2005, 10:58
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "פשוט מאד"

ישן 24-08-2005, 17:35

כנראה לא מבינים אותי טוב
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "שוב, מבט חטוף על צריכת החשמל של הפרסקוט אומרת הכל,"

EQUIVOCATOR-
"אתה לך תקנה אינטל"
זו פשוט התנשאות גסה
אני גם לא מבין איך הגעת למסקנה הזו, אבל אני לא נוהג להתדיין עם גסי רוח.

רועי-
הלינקים הם מקרים נקודתיים! תחשוב כמה אנשים קנו פרסקוטים וכמה הגיעו לפה לפורום (או לפורומים אחרים) בשביל להתלונן על כך, בוודאי שמדובר באחוז נמוך מאד.
אל תשכח שגם יכול להיות מאד שאזלת יד של הלקוח גורמת לטמפ' הגבוהות (מארזים דפוקים, הרכבה דפוקה, אבק, מקרים ספציפיים של מעבד מקולקל)
אני רוצה לראות נתון של אתר מעבדה רציני (שאפשר להיות בטוחים שהם לא טעו במשהו) שבדק פרסקוט ב775

תפוחים-
אני מכיר את אותו הגרף הידוע של הזאון (ומן הסתם יש גם כזה על הפרסקוט, אני אשמח לראות) , אבל האם צריכת חשמל גבוהה מתורגמת ישירות למעבד רותח ?
דבר שני, האם הSTRESS TEST הראשון של טום חומרה היה על פרסקוט?

זיגי-
מסכים, אני מקוה שאף אחד לא חוטא את חטא אינטל בעצמו, יש לבחון כל מעבד לגופו.

ובשביל למנוע גסויות רוח נוספות אני חוזר ומציין שאני יודע טוב מאד שהפרסקוט הוא לא מעבד מוצלח בכלל וגם אני, כמוכם, ממליץ על AMD.
אין קשר לנושא הדיון.
נדמה לי שMRS הסביר את זה פעם, הוא כתב משהו בסגנון "שני המעבדים עובדים אבל בפרסקוט יש יותר תלונות ובעיות"
אני נגד פסילה גורפת בצורה קיצונית של "מעבד רותח" עד שלא אראה נתונים ברורים על כך.

נערך לאחרונה ע"י תום מרילין בתאריך 24-08-2005 בשעה 17:46.
ישן 26-08-2005, 13:17

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי תום מרילין שמתחילה ב "פשוט מאד"

אז אתה אומר, שסטטיסטית זה אפשרי, שמתוך 50 מחשבי פרסקוט שראיתי, אף אחד לא היה במנוחה פחות מ 55 מעלות, זה פשוט משום שאני בדקתי 50 מחשבים לא נכונים? תאורטית, זה נכון. הצרה היא, כמו שנכתב כאן מעלי, שיש את הנושא הקטן הזה שנקרא צריכת חשמל. אתה צריך להבין שחשמל שנצרך, הופך למשהו. אנרגיה לא הולכת לאיבוד (חוק שימור אנרגיה). ולכן אם אנרגיה חשמלית "נעלמת" (כלומר "נצרכת"), הצריכה מתבצעת בעבודה מסויימת. במקרה של מעבד, אתה מדבר על חום. לכן, ככל שההספק של מעבד גבוה יותר, הוא יתחמם יותר - הפיזיקה בפשטותה. ואם מעבד AMD64 Venice עובד ב 35 וואט במנוחה, ופרסקוט השכן שלו עם אותם הביצועים נמצא במנוחה ב 70 וואט או אפילו יותר מזה, אתה יכול להבין מה התוצאה המתבקשת לגבי פיזור החום של המעבד (תחשוב על נורה בחדר עם אותה כמות וואטים שהמעבד צורך, האם אתה רוצה לגעת בזה?). וזה עוד לפני שבכלל התחלנו לדבר על ה-DualCore, שבמקרה של אינטל, אם אני זוכר נכון, זה פשוט שני פרסקוטים מודבקים אחד לשני, כאשר הטמפרטורה בהתאם...

ישן 24-08-2005, 07:01
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Roces שמתחילה ב "amd vs. intel נכון לשנת 2001 - כמה חשוב קירור!"

משהו מעניין מאוד..
ב-2001, אני לא יודע איפה אתם הייתם.
אני הייתי בפורום רוטר, והתווכחתי עם מיליון ואחת חסידי AMD (שם אחד שאני זוכר הוא intersurf, אבל לא רלוונטי).
באותו זמן חסידי AMD אמרו שזה נכון שהמעבד מגיע לטמפרטורה מאוד גבוהה, אבל 1. המעבד הזה אמור לפעול בטמפרטורות גבוהות (חחחחחחחח), ו-2. אפשר לקנות למעבד קירור יותר "טוב" (עם מאוורר תעשייתי) ואז הוא יעבוד יותר טוב ממעבד אינטל מקביל.
עוד קישקוש שהיה נפוץ באותו זמן, שמעבדי AMD יותר טובים ממעבדי אינטל, בגלל שבתדר נמוך יותר הם מגיעים לביצועים דומים לדגמים המקבילים שלהם.

אני שמח שכל המיתוסים התפוצצו עד היום, ושבמבט אחורה חסידי AMD אומרים "אוי, איזה מעבדים דפוקים החברה הזאת הייתה מייצרת פעם"
אבל אתם גם הייתם איתה אז ותמכתם במעבדים הדפוקים שלה.

אני לעומת זאת, לא מיהרתי לקנות AMD ולהדפק עם מעבד שצריך לבחור בין שריפה של הלוח אם לבין רעש כמו במפעל, אבל מייד כשיצאה ליבה סבירה (אחרי t-bred b), קניתי מעבד בארטון 2500+

כרגע המעבדים של AMD בהחלט מציעים מחיר יותר טוב לביצועים יותר טובים, אבל זה עלול להשתנות בעתיד. זה לא שאינטל מאז ומתמיד ייצרה מעבדים גרועים, וזה לא שהפרסקוט הוא גרוע. הוא פשוט פחות טוב. תמיד חסידי AMD אוהבים ללכת לקיצוניות, נכון?
ישן 24-08-2005, 11:21
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
תשובה לטענות שלך.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ^NoX שמתחילה ב "משהו מעניין מאוד.. ב-2001,..."

הביצועים: אתה מדבר הרבה שטויות, המצב כל הזמן התהפך, פעם לטובת אינטל, ופעם לטובת AMD.
ע"ע ליבת סנבורד של AMD, עשתה בית ספר לפנטיום 3.

נכון המעבדים של AMD אכן סבלו מבעיית חום, אך היו זולים בהרבה, כל מה שהיה צריך זה להחליף את המאוורר המקורי של AMD(שהיה גרוע), במאוורר סביר. הפרש המחירים בין מעבדי אינטל ומעבדי AMD, גם אז לא הצדיק קניית מעבד אינטל. גם אחרי החלפת מאוורר היה, הפרש ניכר מאוד במחירים בין שני המעבדים לטובת AMD(גם לוחות אם למעבדי AMD, היו זולים יותר). ב2001 היה הגיון בקניית מעבדים משתי החברות, כיום מי שמתעקש על אנטל הוא פשוט מטומטם...

**לא יודע מה בקשר לפורום של רוטר, פה אין חסידים
כאשר ATI טובים, ממליצים על ATI, כאשר NVIDIA אז זה מה שממליצים...

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 24-08-2005 בשעה 11:23.
ישן 26-08-2005, 14:08

רק הערה לגבי ה"טמפרטורה מיועדת"
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ^NoX שמתחילה ב "משהו מעניין מאוד.. ב-2001,..."

זה דווקא נכון - לכל רכיב ומוצר בעולם יש תנאים שבהם אפשר להשתמש בו. למשל, לקומקום חשמלי, אין שום בעייה עם טמפרטורה של 120 מעלות... למחשב, יש...

אם המעבד פעל בטמפרטורה שמתאימה לטמפרטורת התכנון שלו, מבחינת המעבד הזה, אין שום בעייה, אפילו אם הוא מגיע ל 200 מעלות. במארזים של היום, שיש לך את החור מול המאוורר שמוציא את החום ישירות החוצה, בלי שישפיע על סביבת המארז, זה בהחלט לא בעייה (אבל פעם זה לא היה כך, ולכן הטמפרטורה השפיעה...). הצרה עם הפרסקוט היא שהוא מתחמם כל כך, שרק עם חור מולו במארז יישאר בטמפרטורה הגיונית (אבל עדיין לא קרה כמו הווניס למשל) - ורוב האנשים קונים מארז רגיל. ומארז רגיל אמור להיות בסדר. אין שום סיבה להשתמש בטריקים מיוחדים כדי לתקן בעייה במוצר אחר. אולי במעבד החדש של אינטל תתקין מיזוג אוויר מרכזי, רק בשביל להגיד שהפרסקוט2 (נניח שכך יקראו לו) הוא מעבד שאפשר לקנות?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:14

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר