לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2005, 13:41
  juda1 juda1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
"השואה החלה בשריפת בתי כנסת"

"מלחמת העולם השנייה החלה עם שריפת בתי כנסת. אחר כך הגיעו הכבשנים - שריפת בני בני אדם", כך אמר הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, בפגישה של הרבנים הראשיים לישראל עם האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, והתייחס להצתת בתי הכנסת בגוש קטיף על ידי הפלשתינים.

הפגישה בין מצגר והרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, לבין האפיפיור, נערכה לציון 40 שנה להצהרה ההיסטורית של הכס הקדוש, לפיה היהודים לא אחראים לצליבת ישו.

"אנחנו מפחדים שטרור והריסת בתי כנסת תעבור למקומות נוספים בעולם. גם כנסיות ומסגדים יכולים להיות המטרה", הוסיף הרב מצגר בפגישה.

ביקשו מהאפיפיור שיילחם יותר באנטישמיות

הפגישה נמשכה כ-45 דקות והרבנים הראשיים ביקשו מהאפיפיור לציין יותר בדרשותיו את הצורך לעצור את האנטישמיות. בנוסף, עידכנו הרבנים את הכס הקדוש על ביצוע תוכנית ההינתקות, ועל הריסת בתי הכנסת בידי הפלשתינים לאחר שקיבלו את האחריות על שטחי רצועת עזה.

הרב מצגר אמר במסיבת עיתונאים לאחר הפגישה, כי "שני הצדדים חשו בנוח אחד עם השני. התשובות של האפיפיור היו ישירות". עם זאת, גורמי הוותיקן לא פירסמו כל מידע על הפגישה בין הצדדים.

http://news.msn.co.il/news/StatePol...50915171900.htm
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2005, 16:25
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
היכן קראת שאני מקבל בשוויון נפש את שריפת בתי הכנסת ?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי juda1 שמתחילה ב "בוא ונעשה סדר"

אני רק ציינתי שההבדל בין שריפות בתי הכנסת הפעילים ע"י הנאצים טרום השואה אינה דומה כלל ועיקר להרס מה שהיו בתי כנסת והיו הרוסים למחצה.

באשר לקיומם של בתי הכנסת - אם היו משאירים את בתי הישוב בשלמותם (עומדים על תילם ריקים מכל רכוש) גם בתי הכנסת היו נשארים על תילם לאחר, שעל דעת הרבנים, הסירו מהם את קדושתם והןציאו מהם עת כל תכולתם. כאשר החליטו להרוס - אז יש צורך להרוס הכל ללא כל הבדל. בית הוא בית הוא בית כולו בטון, מלט עץ וזכוכית.

מה שעשו, בכוונה או שלא בכוונה, יצרו מצב בלתי אפשרי מתוך ידיעה (יש האומרים צפיה), שיקרה מה שקרה.
ישן 16-09-2005, 16:37
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה פשוט יותר סתום ממה שחשבתי-אתה משווה:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "בקיצור, אין לך שום בעיה שנהרוס מסגדים"

1. מסגדים פעילים וחיים בהם מתקיימים טכסים ותפילות - לשברי בתי כנסת שכל הקדושה הוסרה מהם והם עמדו בחורבנם.
2. מסגדים בודדים שנותרו עומדים על תילם לאחר שמרבית המסגדים נהרסו ללא השאר מהם זכר במלחמת העצמאות שלנו. מסגדים המצויים בתחומי מדינת ישראל ושאין מאפשרים לאזרחי מדינת ישראל ל"החיותם" ולהשמישם לשברי בתי כנסת המצויים מחוץ למדינת ישראל שלא ישמשו ואין כוונה להשמישם לצורכי פולחן לעולם.

אני מתנגד לכל מעשה ונדליזם ואינני מצדיק מעשה וונדליזם אחד במשנהו - אבל במלחמה כמו במלחמה כאשר היצרים מתלהטים נעשים מעשים בלתי ראויים.
ישן 16-09-2005, 18:16
  juda1 juda1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
אתה מדהים...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מענין מתי בקרת לאחרונה בסידני עלי - התאור שלך איננו מדויק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
למרות שעדין קיימים בארץ מסגדים שנותרו בשממונם ולא מאפשרים למאמינים אזרחי מדינת ישראל להחזיר להם את תפארתם שנגזלה.

תן לי לשנות כמה מילים במשפט המדהים הזה שלך-
למרות שעדין קיימים בחבל עזה בתי כנסת שנותרו בשממונם ולא מאפשרים למאמינים אזרחי מדינת ישראל להחזיר להם את תפארתם שנגזלה.

מה ההבדל בין סידני-עלי לבין בתי הכנסת המפוארים שהיו בגוש קטיף?...

אתה עדיין לא מסוגל לגנות, מה?...
בחיים לא היית אומר משפט מדהים כמו-
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
"אני מתנגד לכל מעשה ונדליזם ואינני מצדיק מעשה וונדליזם אחד במשנהו - אבל במלחמה כמו במלחמה כאשר היצרים מתלהטים נעשים מעשים בלתי ראויים"
אילו היה מדובר בהרס של מסגד.

אני באמת מכבד אותך ואת דעותיך, אבל אני חייב להודות שלפעמים אתה מכניס את עצמך לכאלה פינות אפלות, שאפילו חבריך לדיעה שקוראים את מה שאתה כותב- מורטים את שערותיהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר