לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2005, 21:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
ידידי היקר.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי yziser שמתחילה ב "ביטיס"

בגדוד קצינים שלי היו 5 חבר'ה שאני ידעתי עליהם שהיו עם קב"א נמוכה מ-52. מה לעשות, יש מי שיש לו שכל בצבא (לעיתים רחוקות מאוד), והבין שישנם חיילים שהצבא מפספס. בשביל זה יש מפקדים. מה שכן, כפי שכתבתי קודם, רמת המאמץ שיאלצו להשקיע בך תגבר ככל שהנתונים שלך יהיו נמוכים יותר. ולכן:
ככל שהקב"א והמתאם שלך נמוכים יותר, כך תצטרך להתאמץ יותר בשביל שיוציאו אותך.
קל? בכלל לא. אני בהחלט יודע כמה מאמץ מעורב בשביל להוצי אדם כלשהו לקורס קצינים, אבל בגלל שהעסק הזה מורכב, בגלל שהחבר'ה שיוצאים, בסופו של דבר יהוו את הנוף הפיקודי של הגדוד, למילה של המג"ד יש משקל רב עד להפתיע.
דוגמה - סמל מחלקה 8, בגדוד X היה בעל קב"א 46. אלא מה, הבחור היה שפיץ עד כדי כך, ששימעו יצא בכל הגדוד, ולאחר התקלות מוצלחת, בחטיבה. לבחור הציעו לצאת לקורס קצינים חודש וחצי לפני שחרור. חסרים מקרים כאלה? לא. הם די שכיחים.

למה עושים מבדקים לקצונה לפני הקורס? בשביל שאלה שיש להם נתונים נמוכים בזמן המבדקים יוכלו לקבל הערכה מחודשת של הנתונים שלהם. לכן, אם יש לך קב"א נמוכה מ-52, אתה צריך להיות שפיץ מספיק בשביל שהמפקדים שלך, בדגש על מפקדים בכירים, יתאמצו. במבדקים יש לך הזדמנות לתקן, ואפילו אז ניתן להכנס לקורס.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 30-10-2005 בשעה 21:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2005, 22:28
  yziser yziser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.04
ידידי היקר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ידידי היקר."

אז בוא אני אסביר לך... כמו שאמרתי שיש חריגים, לא כל מי שקצין הוא בהכרח קבא 52+. מה שאני יכול להגיד לך, שזה ממש אבל ממש לא שכיח שמוציאים בנאדם שיש לו קבא פחות מ52 לקצונה. זה מקרים נדירים, והבנאדם צריך להיות ממש תותח (כנראה לדוגמת שאול מופז), וגם הוא גם יצטרך לחכות הרבה זמן עד שהוא יקבל אישורים לעניין.
כככל, אי אפשר לצאת לקצונה למעט מקרים חריגים
כשמלש"בים שואלים מה הדרישות מינימום, התשובה הנכונה היא קבא 52. זה שיש מקרים חריגים, ואנשים צריכים להפעיל דרגים בכירים בשביל לצאת לקצונה זה משהו אחר.

באותה דרך אתה יכול להגיד שאפשר להתקבל לכל גדודי הח"יר עם פרופיל 72- מה שלא נכון, אלא אם כן אתה נחשב כחריג
ישן 30-10-2005, 23:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
צריך להבין דבר פשוט.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי sss1987 שמתחילה ב "נו ומה ביטיס אמר? שצריך להיות חריג כדי לצאת ולהיות תותח וזה בכלל לא קל"

יש הבדל בין קורסי פיקוד לבין מיונים ליחידות. המיונים ליחידות נעשים ע"פ קב"א וזהו. אין יכולת ערעור כמעט בכלל, כי אין שום מידע אודותיך.
קורסים לפיקוד, בעיקר אחרי משך שירות מסויים (ובעיקר בקרבי), מאפשרים למפקדים להוציא אנשים שלא נכנסים בקריטריונים הרגילים, ואפילו הצבא עצמו מעמיד לרשות החייל מבדק נוסף - מבדקי קצונה, שיכולים לשפר את הציון שלו. לכן, לא צריך לדאוג אם אתה מתגייס עם קב"א נמוכה מ-52. אם אתה רואה עצמך כחומר לקצונה ומתנהג כך, סיכוייך לצאת גבוהים מאוד, ללא קשר לקב"א.
כאן אני מסיים (זה מתחיל להראות כמו ויכוח כן/לא).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר