לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2005, 21:31
  holon holon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
טלפון סלולרי עם שתי מצלמות: רגילה ואינפרא אדום

טלפון סלולרי עם שתי מצלמות

דר' ניצן יניב

חברת BIOLAPIS

תקציר מאמר שהוגש לכנס

פיתוחים טכנולוגיים הופכים באופן נמשך גלאים אלקטרוניים של מצלמות ליעילים יותר, על ידי כך שהם מאפשרים את הגדלת קוטנם של הגלאים במקביל להקטנת צריכת החשמל שלהם. פיתוח מסחרי של גלאי אחד שיתאים לתחומי קרינה שונים טרם הושלם. עד להשלמתו משתמשים כיום בגלאים אלקטרוניים שמיוצרים כך שהם מתאימים רק לתחום אחד של קרינת אור. כתוצאה מן המגבלות האלו, מיוצרות כיום למשל מצלמות זעירות לשימוש צבאי או אזרחי, עם שתי מצלמות. אחת לתחום הנראה והשנייה לתחום האינפרא אדום. כל אחת מן המצלמות עם גלאי שונה.

במחקר שערכנו ופורסם לאחרונה בכתב העת המדעי החשוב סיינטיפיק אמריקן מצאנו, כי הפיתוחים הטכנולוגיים בנושא הביאו לכך שאין כיום יותר מגבלה טכנית לייצר טלפון סלולרי עם מצלמת אינפרא אדום. תחילה יהיה טלפון כזה עם שתי מצלמות: מצלמה רגילה לתחום הנראה כמו זאת המצויה בו כיום, ומצלמה שנייה לתחומי האינפרא אדום. מצלמה נוספת זו יכולה להיות מוטמעת בסלולר עצמו, או חיצונית ומתחברת אליו בקישור אלחוטי, למשל ביחד עם אוזנית הסלולר. בדיקות של מהנדסים שנעשו בהמשך, אפיינו את שלבי הפיתוח הנדרשים ליצור מכשיר עם שתי מצלמות תחילה, ומצלמה משולבת בהמשך.

טלפון כזה יאפשר לצרכן הסלולר לקבל תמונת מצב על נושאים רבים שמרכיבים את איכות חייו. תמונת מצב אותה יכל עד כה לקבל רק בעזרת מומחה שמפעיל מצלמות יקרות ועם שכר עבודה יקר. כך למשל יוכל כל צרכן לקבל על ידי הפעלת מצלמה כזו בצורה פשוטה, יכולות של הגברת הביטחון והבטיחות שלו, איתור תקלות במבנים ומכונות, וביצוע בדיקות רפואיות פשוטות ומתקדמות. את כל הבדיקות האלו הוא יוכל להעביר במקרה הצורך גם לפענוח של מומחה המצוי במקום רחוק, בדומה להעברת קובץ תמונה רגיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2005, 06:48
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
מאמר מקושקש ולא ברור
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "בשביל זה צריך אמר"ל. מכשיר..."

גם עם נעזוב בצד את הניסוח העילג והלא ברור.
איך טלפון עם מצלמת IR יעזור לי, ומתי מישהו מכם הזמין או חשב לעצמו "וואלה - היה עוזר לי עכשיו מומחה עם מצלמה טרמית.

וסתם כדי להראות בכמה המאמרון הזה שטחי. IR כולל טווח עצום של אורכי גל, את חלקם מצלמות רגילות יכולות לקלוט, תסתכלו למשל על התמונות IR של מתן. באורכי גל ארוכים יותר כבר צריך ציוד מורכב בהרבה שניתן לראותו בשימושים צבאיים, מדובר במערכות גדולות וכבדות יחסית. כמעט ואין מערכות כאלו בגדלים שיאפשרו שימוש בהם ככוונות לנשק קל לדוגמא. לכן לא ברור לי מה פתאום מדובר על התקנה בטלפון סלולרי.

אני לא שולל את היתכנות של מתקן כזה אבל ההצגה שלו כמשהו שנמצא ממש מעבר לפינה מעט מוזרה. והשימוש של הגברת האבטחה האישית ממש מצחיק, עדיף פטיש חמש. הנסיון להציג את האפשרות של שילוב היכולות עם פלאפון לא ממש מצליח לרגש אותי, ניתן גם לשלב פלאפון עם טוסטר, אז מה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר