לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2005, 14:00
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
פשע אוסלו מתגמד לעומת פשע השמדת עם ישראל, רחמנא ליצלן

(לא מדובר על אלטלנה. מדובר על מספרים גבוהים פי מאות אלפים מנספי אלטלנה)
ציטוט:
http://www.btl.gov.il/Rivon/html/heb_rivon_1_06.htm

קצבת יוצאי צבא - בין השנים 1970 ל-1996 שולמה יחד עם קצבת ילדים גם קצבת יוצאי צבא (לפי חוק חיילים משוחררים - החזרה לעבודה). היא ניתנה למשפחות שאחד מבני המשפחה בהן שירת בצה"ל או בשירות ביטחוני אחר כמוגדר בחוק. קצבת זו שולמה למשפחות לפי גודלן, על פי מפתח של נקודות קצבה בגין הילד השלישי ומעלה ומומנה בידי הממשלה.

בינואר 1994 הוחל בהדרגה לבטל את קצבת יוצא צבא ולהעבירה לקצבת ילדים, כך שרמת קצבות הילדים לכל המשפחות נעשתה אחידה ללא תלות בשירות הצבאי. החל ב-1997, כל המשפחות השוות בגודלן מקבלות קצבה ברמה שווה.

ומאז ששינו החוק, עם ישראל מתמעט ומתמעט (למעט קומץ חרדים שממשיכים את השושלת), ולא עזר גם העלייה ההמונית שעלתה מברית המועצות.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 07-11-2005 בשעה 14:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2005, 18:52
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
יפי נפש וערבים - רוצים שוויון רק בתנאי שהם נכנסים לצבא
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי pRsT שמתחילה ב "אבל ככה הערבים במדינה לא יקבלו קצבאות ילדים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pRsT
ואיך הם יאכילו את ילדיהם הרעבים?
וגם החרדים לא יוכלו להאכיל את ילדיהם.
וגם כל הסרבנים יפי הנפש שלא שירתו בצבא לא יוכלו לקבל קצבאות.
בקיצור, זה אחלה רעיון שלא יעבור בגלל כל הקבוצות הנ"ל ועוד כמה... (הכוונה לחרדים שלא משרתים בצבא, לערבים שלא עושים שירות לאומי ולסרבנים שלא שירתו בצבא, אני לא מכליל אבל הנתונים מדברים בעד עצמם).

אחרת שישכחו מזה. צריך או לטרנספר אותם ( יפי הנפש והחרדים גם ), או פשוט לתקוע לערבים מודרניזציה ( אני ממש לא מתנגד לרוב של כיפה סרוגה ).

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

ישן 08-11-2005, 18:26
  אלכסנדר הגדול אלכסנדר הגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "האם משהו רוצה לגייס אותם ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
שיקימו מסגרות לגיוס או לצבא או לשרות לאומי ואז ניתן יהיה לחייב אותם לתרום כמו כולם.
כל עוד שאין מסגרות שרות מתאימות ואין נכונות לגייס אותם - אין לבוא בטענות אליהם ולהפלותם על בסיס זה או כל בסיס אחר.

כן, רק תעז לומר כזה דבר ומיד תקום סערה בקרב ערביי ישראל " המוחים אל פגיעה בזכויותיהם ". עשה לי טובה. הם לא רואים את עצמם כישראלים - מה גורם לך לחשוב שהם יסכימו?
חרדים, לא תהיה בעיה לדחוף אותם לשירות לאומי. ערבים בהחלט כן.

דבר שחשוב לדעת:

http://stage.co.il/Stories/537228429

ישן 08-11-2005, 13:58
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
הדרך לא שובשה ע"י רוצח
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תפנה שאלתך למדינאי"

היא כבר הייתה משובשת להחריד. יגאל עמיר פשוט הראה בדרך לא אנושית את דעתו על הדרך ובעצם, בטיפשותו, הנציח אותה במקום לתת לעם להבין, לאורך זמן, כי הדרך הזו מובילה רק לאבדון. אל תשכח כי נתניהו לא עלה לשלטון מיד לאחר הרצח כי אם ב 96'. עד אז שמעון פרס, שאין אחד במדינה שיגיד כי אין בו מחויבות לחלום, אופס, סליחה לשלום, אז מדוע היו פיגועים כה רבים? ממשלת השמאל גם היתה ממשלה חברתית עם שר האוצר בייגלה שוחט, אז מדוע החליפו אותה? הסיבות די ברורות: למרות הקדושה-מתוך-מסכנות (ושבעקבותה זכה נתניהו לקיתונות של שנאה מהרגע שנבחר, בבחינת "איך מעז הימני-מסית-לרצח הזה לנצח אותנו המסכנים" - מפלגה לא בונים במסכנות, זוכר מי אמר?) שהשמאל זכה לה העם ידע כי לא ניתן להמשיך כך ועובדה היא כי בתקופת שלטונו של נתניהו היו מעט מאד פיגועים (תשנא אותו כמה שתרצה, אינך יכול להכחיש עובדה זו).

ישן 08-11-2005, 05:28
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
אתה רוצה להגביר ילודה יהודית?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "פשע אוסלו מתגמד לעומת פשע השמדת עם ישראל, רחמנא ליצלן"

אין בעיה. המתכון הוא פשוט:
תחוקק חוק שאוסר על נשים לצאת לעבודה
תוציא את כל אמצעי המניעה מחוץ לחוק (כולל את הימים הבטוחים)
תאסור לחלוטין את ההפלות,גם במקרה של אונס וגילוי עריות.
תקבע שכל אישה שלא התחתנה עד גיל 24 היא עבריינית ותטיל עליה קנס כבד.
מי שניסה לחוקק חוקים כאלו לעידוד ילודה היה ניקולאי צאוססקו,הרודן הרומני. התוצאה ברומניה היתה קשה: מיליוני ילדים בלתי רצויים שננטשו ע"י הוריהם והושמו בבתי יתומים בתנאים מחרידים.

בניגוד למה שאתה ואמר,שיעור הריבוי הטבעי הוא לא פונקציה של קצבאות וכסף. ממשלות מערב אירופה מעניקות קצבאות ילדים נדיבות מאד,ובכל זאת,האוכלוסיה האירופית הותיקה לא מתרבה בקצב מספיק לשמירת הדורות. בישראל דווקא יש שיעור ריבוי טבעי גבוה מאד,אבל לא בקרב השכבות היצרניות של החברה. קח בחשבון שישראל היא אחת המדינות הצפופות בעולם,ויש גבול לכמות האוכלוסיה שאנחנו יכולים לשכן כאן.

אז מה צריך לעשות בשביל לשמור את הרוב היהודי? לא להגביר את הילודה היהודית,אלא לצמצם את הילודה המוסלמית. איך עושים את זה? מוציאים את האישה הערבית מהמטבח,נותנים לה חינוך חינם ותעסוקה. אגב,אם תקרא את הטבלאות הסטטיסטיות תגלה שמאז קום המדינה הצטמצם מאד הפער הדמוגראפי בין יהודים למוסלמים. אם המגמה תימשך,אז בעוד 20-30 שנה כבר לא תהיה בעיה כזאת בכלל.

ישן 08-11-2005, 17:56
  pRsT pRsT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.05
תרגום לעברית פשוטה+מענה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא חייבים להנשא על מנת ללדת"

ציטוט:
אז מה צריך לעשות בשביל לשמור את הרוב היהודי (על פי הגדרתך)?
1. להגביר את העליה ולהרחיב את תחום זכאי העליה
2. מתן שוויון לכלל אזרחי ישראל
3. העלאת רמת החינוך
4. פתוח מקומות תעסוקה לכל והרחבת מעגל העובדים
5. הוצאת אזרחים מתנאי דלות כלכלית ורגשית ופתוח "תעסוקת פנאי" לכל.

1. "להעלות לארץ (ולתת אזרחות) לאנשים שהקשר היחיד שלהם ליהדות הוא סב קדום שהתבולל".
2. "לתת שוויון גם ל"אזרחים" שתרומתם למדינה מסתכמת בהכנת חומוס טוב (ובהסעת מתאבדים למקומות בילוי)".
3. החינוך מתחיל בבית. אם כבר אז העלאת רמת הענישה בישראל תחנך יותר טוב מכל מורה.
4. "לתת לכולם עבודה נוחה במשרד עם מזגן כדי שיואילו בטובם לעבוד". יש עבודה, אבל עבודה שחורה. שאני אעבוד בבנייה? מה אני תאילנדי/סיני/ערבי?
5. זה יקרה אם האזרחים יפסיקו לחשוב שמגיע להם משהו ויתחילו להזיז את התחת. זה שאתה אזרח המדינה זה לא אומר שהמדינה חייבת לך משהו.
ישן 09-11-2005, 03:25
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הבהרות לתגובות
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי pRsT שמתחילה ב "תרגום לעברית פשוטה+מענה"

1. "להעלות לארץ (ולתת אזרחות) לאנשים שהקשר היחיד שלהם ליהדות הוא סב קדום שהתבולל".
=== לא רק - יש לתת אפשרות למי שנחשב כיהודי בארץ מוצאו ולמי שמוכן לגדל את ילדיו ולחנך אותם חינוך ישראלי ולקשור את גורלו בגורל עם ישראל במדינת ישראל ולאחר תקופה של הוכחת כוונות רצינית.

2. "לתת שוויון גם ל"אזרחים" שתרומתם למדינה מסתכמת בהכנת חומוס טוב (ובהסעת מתאבדים למקומות בילוי)".
=== אתה זורק אנשים לשולים ועוד מתלונן.
הפכת קבוצת אזרחי ישראל לחוטבי עצים ושואבי מים וטוב לך שככה ואינך מוכן להוצים ממצוקתם ולהפכם לאזרחים מן השורה.

3. החינוך מתחיל בבית. אם כבר אז העלאת רמת הענישה בישראל תחנך יותר טוב מכל מורה.
=== בזאת אני מסכים אתך. אבל יש ליצור בבית תנאים מתאימים.

4. "לתת לכולם עבודה נוחה במשרד עם מזגן כדי שיואילו בטובם לעבוד". יש עבודה, אבל עבודה שחורה. שאני אעבוד בבנייה? מה אני תאילנדי/סיני/ערבי?
=== לא לכולם - רק למי שמתאים ויש לו הכישורים לכך. בדיוק כמו לכלל אוכלוסיית המדינה.
גם יהודים "טהורים" יכולים לקחת טוריה ביד (אם אתה בכלל יודע מה זה). גם יהודים "טהורים" יכולים וחייבים לעבוד בכל עבודה (מה הגדרתך לעבודה שחורה - עבודה לשחורים בלבד?) ולא לשחק כאילו שאינם מתאימים לעבודות מסויימות.
ראה את העליה הרוסית הכל כך מושמצת - הרוסים אינם בוחלים בשום עבודה ואינם מהווים נטל על החברה הישראלית. הם "לוקחים" תחילה את מה שיש ובהמשך כל אחד מגיע לאן שכישוריו והכשרתו מתאימים. אולי בגלל זה שהם אינם בדיוק יהודים על פי טענות הרבנות האורטודוקסית?

5. זה יקרה אם האזרחים יפסיקו לחשוב שמגיע להם משהו ויתחילו להזיז את התחת. זה שאתה אזרח המדינה זה לא אומר שהמדינה חייבת לך משהו.
=== אתה צודק בהחלט - אבל דרוש שוויון גם מבחינה זו לגבי כלל האזרחים ולא "לשפוך רב טוב על חלק" ולדכא חלק אחר.
ישן 09-11-2005, 19:32
  pRsT pRsT אינו מחובר  

תגובות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הבהרות לתגובות"

1. מה זה "נחשב יהודי בארץ מוצאו"? אולי להעלות את הפלאשמורה או את "היהודים מהודו"? אנחנו צריכים עוד יהודים בישראל ולא עוד ישראלים שיש מספיק מהם.
2. הם צריכים לצאת מהשוליים בעצמם. אם יהיה אדם עם תואר במשהו וציונים טובים יקבלו אותו לעבודה בלי קשר למוצאו/דתו. לא צריך לבחול גם בעבודה כמו חקלאות או ניקיון או עבודות קשות אחרות.
3. אם סעיף 2 יתקיים ההורים ישמשו דוגמא לילדיהם. כיום, ההורים משמשים דוגמא לילדיהם בכך שהם מעודדים אותם ליצור מהומות הזדהות עם אחיהם הפלסטינים ואח"כ הם מתלוננים שהנערים הללו נהרגים. אם (רוב) הערבים בארץ היו מפסיקים להתנהג כמו גייס חמישי ומתחילים באמת להזדהות עם המדינה (ותעזוב את השטויות של הדגל הכחול לבן והתקווה הציונית יהודית) היחס אליהם היה שונה. במקום להוקיע מתוכם את המיעוט הקיצוני הם נותנים לו מקלט ואז מתלוננים שדבק כתם בכל הקבוצה.
4. אל תזלזל. זה שאני תוצר של מערכת ה"חינוך" בארץ לא אומר בהכרח שאני לא יודע מה זה טוריה. ולעניין, גם אני בעד קיצוץ הקצבאות ועידוד העבודה היהודית.
5. תרומתם של ה"אזרחים" הללו למדינה די זניחה (חומוס, חלוץ בנבחרת ועוד כמה תרומות פה ושם). כאשר באמת הם יתרמו למדינה אז הם יוכלו להתלונן על הקיפוח. יש קיפוח בגלל חוסר התרומה שלהם ולא בגלל שיש קיפוח יש חוסר תרומה.
לא יודע אם שמעת אבל לפני כחודש בערך נעצרו שני רופאים ערבים שרצו לבצע פיגועי טרור. מי קיפח אותם? האם לא היה להם מעמד וכסף? מי שלא רוצה קיפוח צריך לחיות בארצו- הדרוזים בגולן יכולים לעבור לסוריה, הבדואים לסיני והערבים למדינות ערב. אם יקימו את המדינה הפלסטינית יש להעביר את כפרי המשולש אליה, ובהמשך עוד כמה. זה לא טרנספר כי הם ישארו במקומם, פשוט השלטון ישתנה. נראה מה הם יגידו אז.
ישן 10-11-2005, 05:26

תגובה לתגובה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי pRsT שמתחילה ב "תגובות"

1. מה זה "נחשב יהודי בארץ מוצאו"? אולי להעלות את הפלאשמורה או את "היהודים מהודו"? אנחנו צריכים עוד יהודים בישראל ולא עוד ישראלים שיש מספיק מהם.
=== מדוע לא - אם הם יהיו אזרחים התורמים למדינה. מדוע כאשר מגיירים אותם לחומרה הם הופכים לכשרים וללא הגיור וללא הקזת דמם הם פסולים בעיניך.
2. הם צריכים לצאת מהשוליים בעצמם. אם יהיה אדם עם תואר במשהו וציונים טובים יקבלו אותו לעבודה בלי קשר למוצאו/דתו. לא צריך לבחול גם בעבודה כמו חקלאות או ניקיון או עבודות קשות אחרות.
=== אתה פשוט רחוק מהמציאות. חלק נכבד ממקומות העבודה סגורים לחלוטין בפני הערבים ללא כל התייחסות לכשרונם וכישוריהם. זה גם מביא לכך שהם אינם מכשירים את עצמם מראש למקצועות בהן אין להם כל סכוי עבודה בתחומי מדינת ישראל.
3. אם סעיף 2 יתקיים ההורים ישמשו דוגמא לילדיהם. כיום, ההורים משמשים דוגמא לילדיהם בכך שהם מעודדים אותם ליצור מהומות הזדהות עם אחיהם הפלסטינים ואח"כ הם מתלוננים שהנערים הללו נהרגים. אם (רוב) הערבים בארץ היו מפסיקים להתנהג כמו גייס חמישי ומתחילים באמת להזדהות עם המדינה (ותעזוב את השטויות של הדגל הכחול לבן והתקווה הציונית יהודית) היחס אליהם היה שונה. במקום להוקיע מתוכם את המיעוט הקיצוני הם נותנים לו מקלט ואז מתלוננים שדבק כתם בכל הקבוצה.
=== אתה סתם משמיץ ומגזים. רב הערבים הם אזרחים נאמנים למדינה וגומר.
4. אל תזלזל. זה שאני תוצר של מערכת ה"חינוך" בארץ לא אומר בהכרח שאני לא יודע מה זה טוריה. ולעניין, גם אני בעד קיצוץ הקצבאות ועידוד העבודה היהודית.
=== האם אי פעם השתמשת גם בכלי הזה ? כל אם יהודיה וכל אב וזה טבעי, שואפים שלצאצאיהם תהיה "עבודה נקיה" וישנם כאלו המרחיקים אותם מ"עבודה שחורה" אפילו אם זה יחייב אותם לחיי דלות ועוני.
5. תרומתם של ה"אזרחים" הללו למדינה די זניחה (חומוס, חלוץ בנבחרת ועוד כמה תרומות פה ושם). כאשר באמת הם יתרמו למדינה אז הם יוכלו להתלונן על הקיפוח. יש קיפוח בגלל חוסר התרומה שלהם ולא בגלל שיש קיפוח יש חוסר תרומה.
=== תאפשר להם לתרום והם יתרמו ככל אזרח ישראלי מצוי.

לא יודע אם שמעת אבל לפני כחודש בערך נעצרו שני רופאים ערבים שרצו לבצע פיגועי טרור. מי קיפח אותם? האם לא היה להם מעמד וכסף? מי שלא רוצה קיפוח צריך לחיות בארצו- הדרוזים בגולן יכולים לעבור לסוריה, הבדואים לסיני והערבים למדינות ערב. אם יקימו את המדינה הפלסטינית יש להעביר את כפרי המשולש אליה, ובהמשך עוד כמה. זה לא טרנספר כי הם ישארו במקומם, פשוט השלטון ישתנה. נראה מה הם יגידו אז.
=== שמעתי גם שמעתי וישנם גם כאלו חייבים להוקיע אותם ולהענישם בכל חומרת העונש על פי החוק.
ההצעות שלך לטרנספר ולגרשם מתוך ארצם מולדתם או אולי להעבירם על אדמתם (הדרוזים עם הגולן, הבדואים עם הנגב ונשאר עם השאר - כלומר חזרה חגבולות החלוקה) אינן רצויות ואינן מקובלות. מילים אלו יוצרות את הקיטוב את היחס ואת ההפליה.
ישן 10-11-2005, 20:50
  pRsT pRsT אינו מחובר  

תגובה לתגובה לתגובה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תגובה לתגובה"

1. הבעיה היא לא מחסור באזרחים אלא מחסור באזרחים תורמים. במקום להביא עוד אנשים לארץ רצוי לספק תעסוקה למובטלים, גם אם הדבר יכלול קיצוץ חד בקצבאות. אם כל המובטלים יעבדו וכולם יתרמו למדינה לא יהיה צורך להביא אנשים מחו"ל- יהודים או לא.
בקשר ליהודים או לא: אני לא מעוניין (ולא רק אני) שהמדינה תהפוך למדינת כלל אזרחיה. יש לשמר את הציביון היהודי של המדינה. ראה למשל את הבעיה בצרפת: ה"אזרחים" המוסלמים לא מזדהים עם המדינה ודתם שונה משל שאר האזרחים דבר שיוצר בעיות רבות ולכן רצוי להימנע מהבעיות הללו כאן.
2. יש מספיק מעסיקים שתומכים בשיוויון, דו קיום, שלום בין העמים וכו'. הם מוזמנים לעבוד אצלם. גם עבודה "שחורה" מכבדת את בעליה.
3. אולי רוב הערבים בארץ נאמנים למדינה אך צריך לראות מה הסיבה לכך. עוד מעט תגיד שהעם המצרי רוצה שלום עם ישראל. הם נאמנים כי זה באינטרסים שלהם. אם צבאות ערב יפלשו לארץ אני במקומך לא הייתי נוסע ליד כפרים ערביים. ראינו כבר את נאמנותם למדינה במהומות אוקטובר.
4. כן השתמשתי בכלי זה בשיעורי חקלאות בכיתה ה' והבנתי למה אנשים בארץ לא רוצים לעבוד בעבודות מסוג זה. טבעי שההורים רוצים שהבן יעבוד בעבודה יותר יוקרתית שגם מכניסה יותר כסף. בגלל שיש הורים שמרחיקים את ילדיהם מעבודה שחורה יש להכריח אותם לצאת לעבודה ע"י קיצוץ קצבאות שיכריח אנשים לצאת לעבוד. (לא קשור כל כך אבל יש לבטל גם את האפשרות של המינוס בבנק דבר שיחנך את האנשים לתכנון כלכלי עתידי, הסתפקות במועט ועוד דברים חיוביים).
5. תרומה למדינה מעניינת אותם כמו שלימודים מעניינים תלמיד ישראלי מצוי. יש להקים מסגרות של שירות לאומי (בתי חולים וכיו"ב) שכל אזרח ערבי שרוצה לתרום למדינה יעבוד שם נגיד 5 שנים ואז יחשב לאזרח תורם מן המניין ויקבל את כל הזכויות הקבועות בחוק. כמו כן במקרה כזה יהיה צורך למנוע מכל מי שלא עשה זאת לעבוד במשרה ממשלתית ציבורית. כמה צעירים לדעתך יבואו להתנדב?
לא הצעתי לעשות טרנספר. הערבים במשולש יישארו בדיוק באותו מקום כפי שהם היום רק תחת שילטון אחר. דרוזי שחושב שבסוריה יהיה לו יותר טוב מוזמן לעבור לסוריה ואם הוא בוחר להישאר אז שיישאר כאזרח תורם. בדואי שטוען שמקפחים אותו כנ"ל לסיני. לא צריך להעביר את השטח צריך להעביר מהשטח את כל מי שלא מוצא חן בעיניו לחיות במדינה יותר דמוקרטית ומתקדמת מהמדינות השכנות, גם אם היא מקפחת אותו.
אם כבר הזכרת את גבולות החלוקה אז בוא נזכיר לכולם שהציעו לערבים מדינה משלהם לצד מדינה יהודית (ואם גבולות ורצף טריטוריאלי לא רעים בכלל) אבל הם סירבו. שעכשיו לא יתלונו שאין להם מדינה ושמקפחים אותם. הציעו להם והם פיספסו את ההזדמנות. פעם הבאה הם ילמדו להסתפק במה שיש ושלמרות כל הצער (שלהם) יש יהודים בעולם וכמה מהם אפילו התיישבו כאן ו"גזלו" את אדמתם.
ישן 11-11-2005, 06:55

המשך התגובה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי pRsT שמתחילה ב "תגובה לתגובה לתגובה"

1. הבעיה היא לא מחסור באזרחים אלא מחסור באזרחים תורמים. במקום להביא עוד אנשים לארץ רצוי לספק תעסוקה למובטלים, גם אם הדבר יכלול קיצוץ חד בקצבאות. אם כל המובטלים יעבדו וכולם יתרמו למדינה לא יהיה צורך להביא אנשים מחו"ל- יהודים או לא.
=== אנחנו חייבים לשמור על הרוב הישראלי/יהודי במדינת ישראל - זה יכול להעשות אך ורק באמצעות עליה נרחבת.
1א'. בקשר ליהודים או לא: אני לא מעוניין (ולא רק אני) שהמדינה תהפוך למדינת כלל אזרחיה. יש לשמר את הציביון היהודי של המדינה. ראה למשל את הבעיה בצרפת: ה"אזרחים" המוסלמים לא מזדהים עם המדינה ודתם שונה משל שאר האזרחים דבר שיוצר בעיות רבות ולכן רצוי להימנע מהבעיות הללו כאן.
=== ההבדל היסודי הוא שהמוסלמים בצרפת ובכלל באירופה הם מתבדלים ואינם מעונינים להשתלב בתרבות ארצות הגירתם ושומרים על מסורות אותן "הביאו מהבית".
אני מדבר אך ורק על קליטתם של אלו המטכנים להשתלב בהוויה הישראלית וגם לאחר שבוחנים זאת בפועל.
2. יש מספיק מעסיקים שתומכים בשיוויון, דו קיום, שלום בין העמים וכו'. הם מוזמנים לעבוד אצלם. גם עבודה "שחורה" מכבדת את בעליה.
=== נכון, שכל עבודה מכבדת את בעליה - אבל ברגע שהיא הופכת בלעדית לתעסוקה למגזר מסוים אחד שאין לו כל סכוי להשתלב בכלל התעסוקות בהתאם ליחסם בקרב האוכלוסיה, זהי בפליה בוטה.
3. אולי רוב הערבים בארץ נאמנים למדינה אך צריך לראות מה הסיבה לכך. עוד מעט תגיד שהעם המצרי רוצה שלום עם ישראל. הם נאמנים כי זה באינטרסים שלהם. אם צבאות ערב יפלשו לארץ אני במקומך לא הייתי נוסע ליד כפרים ערביים. ראינו כבר את נאמנותם למדינה במהומות אוקטובר.
=== הסיבה שהם מרגישים עצמם אזרחים. אתה מתאר תסריטים שאינם ראליים ובונה עליהם טילי טילים של השגות.
4. כן השתמשתי בכלי זה בשיעורי חקלאות בכיתה ה' והבנתי למה אנשים בארץ לא רוצים לעבוד בעבודות מסוג זה. טבעי שההורים רוצים שהבן יעבוד בעבודה יותר יוקרתית שגם מכניסה יותר כסף. בגלל שיש הורים שמרחיקים את ילדיהם מעבודה שחורה יש להכריח אותם לצאת לעבודה ע"י קיצוץ קצבאות שיכריח אנשים לצאת לעבוד. (לא קשור כל כך אבל יש לבטל גם את האפשרות של המינוס בבנק דבר שיחנך את האנשים לתכנון כלכלי עתידי, הסתפקות במועט ועוד דברים חיוביים).
=== נכון שכל אחד מצפה לעבוד במקצועות "נקיים". אבל לא כל אחד מסוגל לכך. הבחירה לחיות על חשבון המדינה במקום לעבוד - חייבת להשלל.
5. תרומה למדינה מעניינת אותם כמו שלימודים מעניינים תלמיד ישראלי מצוי. יש להקים מסגרות של שירות לאומי (בתי חולים וכיו"ב) שכל אזרח ערבי שרוצה לתרום למדינה יעבוד שם נגיד 5 שנים ואז יחשב לאזרח תורם מן המניין ויקבל את כל הזכויות הקבועות בחוק. כמו כן במקרה כזה יהיה צורך למנוע מכל מי שלא עשה זאת לעבוד במשרה ממשלתית ציבורית. כמה צעירים לדעתך יבואו להתנדב?
=== אני מסכים והרבה כתבתי על זאת. אבל מדוע 5 שנים ולא 2.5 או אפילו פחות כפי שמשרתים האזרחים הלא ערביים.
5א'. לא הצעתי לעשות טרנספר. הערבים במשולש יישארו בדיוק באותו מקום כפי שהם היום רק תחת שילטון אחר. דרוזי שחושב שבסוריה יהיה לו יותר טוב מוזמן לעבור לסוריה ואם הוא בוחר להישאר אז שיישאר כאזרח תורם. בדואי שטוען שמקפחים אותו כנ"ל לסיני. לא צריך להעביר את השטח צריך להעביר מהשטח את כל מי שלא מוצא חן בעיניו לחיות במדינה יותר דמוקרטית ומתקדמת מהמדינות השכנות, גם אם היא מקפחת אותו.
=== על זאת בדיוק הגבתי
5ב'. אם כבר הזכרת את גבולות החלוקה אז בוא נזכיר לכולם שהציעו לערבים מדינה משלהם לצד מדינה יהודית (ואם גבולות ורצף טריטוריאלי לא רעים בכלל) אבל הם סירבו. שעכשיו לא יתלונו שאין להם מדינה ושמקפחים אותם. הציעו להם והם פיספסו את ההזדמנות. פעם הבאה הם ילמדו להסתפק במה שיש ושלמרות כל הצער (שלהם) יש יהודים בעולם וכמה מהם אפילו התיישבו כאן ו"גזלו" את אדמתם.
=== אני מסכים שהפלסטינאים בעדוד מדינות ערב אשמים במצבם. למרות זאת מדינת ישראל חייבת למענה לעשות יותר למען "היפרדות" וקביעת גבולות סופיים הגיוניים למדינת ישראל.
ישן 11-11-2005, 18:14
  pRsT pRsT אינו מחובר  

תגובה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "המשך התגובה"

1. שמירה על הרוב היהודי בארץ צריכה להתבצע בשני מישורים: הגדלת העלייה היהודית לארץ וצימצום כמות הערבים שיקרה אם נמסור את המשולש.
2. בכל מדינה יש אפליה וזה טבעי שיש אותה, אבל בישראל היא לפחות יותר מוצדקת. מי שלא טוב לו בארץ מוזמן להגר למדינה אחרת, אנחנו לא מחזיקים אף אחד בכח.
3. אני לא כל כך בטוח שהם מרגישים את עצמם כאזרחי המדינה. אולי כן, אבל קודם כל הם מרגישים ערבים ולא ישראלים. הפלישה של מדינות ערב הייתה סתם דוגמא. אם תפרוץ עוד אינטיפאדה הם יזרקו עוד פעם אבנים כפי שהם עשו בעבר, אי לכך נאמנותם למדינה מוטלת בספק. הם מזדהים עם אחיהם הפלסטינים יותר מאשר עם המדינה.
4. מסכים. גם אני תומך בקיצוץ קצבאות.
5. בצבא אתה יכול לההרג או להיפצע וזו מסגרת יותר נוקשה וקשה מאשר התנדבות במקום כלשהו. גם שירות לאומי צריך להיות 5 שנים (הכוונה ליהודים).
6. אני מסכים שצריך להתנתק אך השאלה היא ממה ומתי. יש לפנות במסגרת הסכם שלום עם ערבויות, תוך חיסול כל ארגוני הטרור הפלסטיניים. לפנות ישובים בגלל שיש פיגועים זו שטות גמורה שמעודדת את המשך הטרור. הפלסטינים צריכים להבין שע"י שקט הם ישיגו יותר מאשר ע"י טרור.
כמו כן יש לקבוע ממה להתנתק ומה להשאיר. מרצועת עזה צריך היה להתנתק אך היה צריך להשאיר את הישובים בצפון הרצועה ולאחדם עם ישראל. צריך לספח לישראל גם שטחים ריקים ביהודה ושומרון שקרובים לקו הירוק ולספח את כל החוף של ים המלח ואת גדת הירדן. מובן שאת אריאל ומעלה אדומים ועוד ישובים בסגנון יש להשאיר או לספח.
ישן 10-11-2005, 05:37

פרוש מרחיק לכת
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "כלומר"

פקיד יהודי בן 45 שברח מרדיפה אנטישמית ברוסיה, הגיע לארץ, לא הצליח למצוא עבודה ונאלץ לחיות על קצבאות יישלח חזרה לחיקה החם של אמא רוסיה?
=== אין כל סיבה שפקיד יהודי לא ימצא עבודה בארץ בה קיימים כ- 10% מובטלים, שחלקם מובטלים מרצון. דוקא הרוסים הם אלו שאינם בוחלים בשום עבודה וקליטתם מהירה וחלקה.
כאשר אני מתייחס לאי קבלת אזרחות ליהודים "כשרים", אני מתכוון לכאלו שבאים מקבלים אזרחות מקבלים סל קליטה ואינם נמצאים שניה מיותרת בארץ ויוצאים לרחבי העולם שבידם דרכוננו.
לעומתו איש קרטל סמים קולומביאני שברח מאימת יריביו והגיע לארץ עם המיליונים שלו יקבל אזרחות כבוד מכיוון שהוא מוכן שבנו ישרת בצה"ל?
=== פושע שיגיע לארץ אפילו אם הוא יהודי "כשר" יוסגר מידית לשלטונות החוק במדינה בה הוא בצע פשעים. היום האוטומט עובד גם לגביו ופושעים יהודים רבים מוצאים מקלט בישראל ורק מעוט שבמעוט מוסגר לארצות בהם בצעו את פשעם.
ישן 10-11-2005, 11:15
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
דן, אתה מדהים אותי כל פעם מחדש. הפעם הצלחת להכניס שלוש דעות בהודעה אחת
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "פרוש מרחיק לכת"

דן, אתה מדהים אותי כל פעם מחדש. הפעם הצלחת להכניס שלוש דעות(וזה
מקריאה מרפרפת) בהודעה אחת. כדי שניתן יהיה להתייחס לדבריך ברצינות,
תשתדל לבחור בדעה אחת, ולהשאר איתה.

ראשית, הערבוב בין דבריו של סאם ל"תגובה" שלך הופך את ההודעה לבלתי
קריאה לחלוטין, וממש קשה להפריד את דעתו(הבודדת) של סאם מהרבות
שאתה מציג...
ציטוט:
אין כל סיבה שפקיד יהודי לא ימצא עבודה בארץ בה קיימים כ- 10% מובטלים, שחלקם מובטלים מרצון.
שנית, לא ברור מדוע כל-כך למצוא עבודה, במדינה שבה יש 10% מובטלים
(שרק חלקם מובטלים מרצון). ההגיון הישר אומר שאם אנשים שכבר נמצאים
במדינה לא יכולים למצוא עבודה, למרות שהם מחפשים, המהגרים החדשים,
שאפילו את השפה המדוברת לא מכירים קו"ח שלא יוכלו.

אולי ב"ישראלית" זה נשמע הגיוני יותר...
ישן 10-11-2005, 13:28

תנסה לקרוא בעיון ולא ברפרוף אז אולי גם תבין
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "דן, אתה מדהים אותי כל פעם מחדש. הפעם הצלחת להכניס שלוש דעות בהודעה אחת"

קל מאד לבקר מבלי לפרט - אולי תסביר לי היכן קיימות מספר דעות

התגוהב שלי הורכבה מציטוט - לאחריו שורה חדשה, כאשר התייחסותי מוצגת בהמשך לסימן הבא ===

ההתיחסות שלי הייתה בדיוק בהתאם לסוגיות שהועלו. אין פתרון אחד ויחד לכל המקרים - כל מקרה וההתייחסות המיוחדת אליו.

אין כל בעיה, במדינת ישראל למצוא עבודה למי שבאמת רוצה לעבוד. נכון שלא תמיד נמצאת עבודה העונה בדיוק לרצונותיו של דורש העבודה - אבל עבודה לא חסרה. קיימת גם הכשרה מקצועית על מנת להתאים את כישורי המועמד לדרישות המשק וקיימות תעסוקות רבות שאת ההכשרה מקבלים ישירות במקום העבודה.
מי שרוצה לחיות כעלוקה איננו מסוגל למצוא עבודה כביכול ומצטרף ל"מערכת" המובטלים.

ישן 10-11-2005, 14:22
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
==
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תנסה לקרוא בעיון ולא ברפרוף אז אולי גם תבין"

==קל מאד לבקר מבלי לפרט - אולי תסביר לי היכן קיימות מספר דעות
====הסברתי. זה שאתה אינך מסוגל לקרוא רחוק מלהיות אשמתי.

==התגוהב שלי הורכבה מציטוט - לאחריו שורה חדשה, כאשר התייחסותי מוצגת בהמשך לסימן הבא ===
====זה בהחלט נוח לקריאה. טוב שלמדת להשתמש באופציית הציטוט של ה-vB, ואתה כותב באופן ברור וקריא.

==ההתיחסות שלי הייתה בדיוק בהתאם לסוגיות שהועלו. אין פתרון אחד ויחד לכל המקרים - כל מקרה וההתייחסות המיוחדת אליו.
====ה"התייחסות" שלך הייתה כושלת לחלוטין, פשוט מאחר והצגת "התייחסות" בעלת סתירה פנימית, שהופכת את ה"התייחסות" לחסר משמעות

==אין כל בעיה, במדינת ישראל למצוא עבודה למי שבאמת רוצה לעבוד. נכון שלא תמיד נמצאת עבודה העונה בדיוק לרצונותיו של דורש העבודה - אבל עבודה לא חסרה. קיימת גם הכשרה מקצועית על מנת להתאים את כישורי המועמד לדרישות המשק וקיימות תעסוקות רבות שאת ההכשרה מקבלים ישירות במקום העבודה.
====תראה, אם יש לנו אנשים שמחפשים עבודה, ולמרות זאת מובטלים(וזו טענה שלך, ולא שלי), כנראה שלא כל-כך למצוא עבודה, גם אם מחפשים. אולי קודם תהיה סגור על עצמך, ואח"כ תדבר עלי?
ישן 10-11-2005, 16:56

עדין לא הסברת היכן הסתירה הפנימית - כפי הניראה אינך יודע כיצד להצביע עליה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "=="

אם אתה מתכוון למציאת עבודה בעולם של מובטלים - מובטלים שאינם חפצים בעבודה.

כיצד תסביר את מאות אלפי העובדים הזרים כמספר המובטלים מוצאים עבודה ולאו דוקא בגלל העבודה הזולה שלהם.

להזכירך שעד 1967 לא היו עובדים זרים וישראלים עבדו בבנין בחקלאות וכו'.
אחרי 1967 לכשראו כי טוב ואפשר להעסיק פלסטינאי בשכר רעב התחילה הזרימה, שגברה והלכה של פועלים פלסטינאים. כשהתחילה האינטיפדה הראשונה והקושיים בהעסקת פלסטינאים - הישראלים לא חזרו ואז נוצר הצורך בעבודת זרים. כמו שזה התחיל ככה ניתן גם לסיים.

אני חוזר ומדגיש כל מי שרוצה לעבוד אין לו בעיה למצוא עבודה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:52

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר