לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2005, 08:16
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
מרגיש טוב? הכל בסדר?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לוגיק שמתחילה ב "ישך הכשרה ולא יותר.."

במשך הקורס ( ויש הרבה קורסים שהם 2-3 חודשים) את לומד למעשה לבצע את התפקיד שלך. זה יכול להיות משהו עמוק, או משהו שטחי אבל מקיף.
בכל מקרה זו לא הנקודה- אחרי הקורס יש עוד דבר קטן שנקרא "שירות סדיר" שנותן לך 3 שנים בנסיון מעשי על הכלי/כלים- וזה מה שיכול לתת לך יתרון יותר מאוחר.
המשפט "להחליף נוריות ופאנלים" מראה בערך כמה אתה יודע על מה שהולך שם.

"הקווקזי" - יש גם מספיק תפקידים בתחומי החשמל/אלקטרוניקה וחימוש שממש לא קשורים לגריז או שמן. אבל אתה היית במיונים, אז אתה בטח יודע, נכון?!
זה גם לא משנה... אתה יכול להתלכלך טוב מאוד גם בקרבי, או תפקידים אחרים כעורפי או תומך לחימה.

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 11-11-2005 בשעה 08:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2005, 10:27
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
מרגיש מעולה אחי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "מרגיש טוב? הכל בסדר?"

במיוחד אחרי שחתמתי ויתור משם.(לא עיניין אותי אישית).
בקשר לכמות הקורסים,במיונים מציגים מ-ל-א! ממש מלא רק חבל שהם לא אומרים איזה קורסים
יפתחו שאתה תתחיל את הקד"צ. שאני הייתי נפתחו משהו כמו 5-6 קורסים,1 מה היה קשור לחשמל,
כל השאר מכונאות וקורס ניסיוני של חימוש שארך חודש וחצי.
כל שאר הקורסים היו דרג א , שבערך היו חודשיים וחצי עד שלושה חודשים.
בנוגע להכשרה,כמובן ש-3 שנים זה המון זמן ואם תיהיה תותח יקדמו אותך והכל טוב ויפה,אבל שאני\
הייתי ונפלתי לחשמל (אורכו היה חודשיים ושבועיים) היה את המחזור הקודם של הקורס הנ"ל,מחזור לא
של קד"צ אלא מחזור של הנדסאים שעשו את הקורס במשך 5 חודש!.(ועדיין לא סיימו אותו שאני עזבתי).
בתור הנדסאים יש להם יתרון מסויים עלייך,בטח יעדיפו אותם בכל מיני מקרים אבל אם תצליח גם אותך יקחו. בעקרון כל מה ששמעת שאתה ג'ובניק אבל יוצא כמו קרבי זה בתכלס נכון,אם אין לך מטוס לתקן
אתה תעשה תורניות ברמה.
ובקשר לפאנלים ונוריות,רוב הקורסים יהיו דרג א,תפקיד דרג זה להחליף את כל הדברים השטחיים האלו
ואם יש בעיה זה עובר לדרג הבא וכך הלאה..
בהצלחה.
ישן 11-11-2005, 10:31
  hakavkazi hakavkazi אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.09.05
תשמע
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "מרגיש טוב? הכל בסדר?"

הקד"צ הטכני בחיל האויר לא קשור בכלל לאלקטורניקה ואמרו והדגישו את זכמה פעמים במהלך המיונים...זה לא אלקטרוניקה
זה או מכונאי או חשמלאי,יש כמה ביתנים בבסיס חיל האויר שכל אחד יש לו את התפקיד שלו,חלק לשחזר חלפים,חלק לבדוק את המטוסים לפני טיסה,להחליף חלקים וכו וכו...
כשאמרתי לטבוע כל היום בגריז זה נאמר בבחינה של מטאפורה,ושלא באמת כך הדבר,אתה הבנת אותי לא נכון...

ועם כל הכבוד שיש לי לקד"צ הטכני בחיל האויר,אותי זה לא מעניין
כן,אני מעדיף להתכלכך בקרבי מאשר להיות חשמלאי או מכונאי בחיל האויר...זוהי דרכי,יש אחרים שיבחרו אחרת וזו זכותם.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י hakavkazi בתאריך 11-11-2005 בשעה 10:54.
ישן 11-11-2005, 16:49
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
קווקזי ולוגיק יקרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי goofy שמתחילה ב "יש כאן מתגייסים לקדצ טכני בחייל אוויר ב4.12 ?"

אתם מדברים כאנשים שחתמו וויתור עוד לפני שהקורסים התחילו, וככאלה,עם כל הכבוד, רמת הידע שלכם לגביהם שואפת לאפס.

לוגיק- אתה כתבת שההכשרה של 3 חודש היא זו שאמורה לתת לך ייתרון באזרחות. תיקנתי אותך וציינתי שהכשרה מעשית של 3 שנים שאתה צובר חשובה הרבה יותר (וזה נכון גם אם תהיה מכונאי רכב, מזכירה או לוחם שמקווה לעבוד כמאבטח).
ליתרון של בעלי תעודת הנדסאי או מהנדס אין שום קשר כאן. יש קד"צים שהשלימו קודם תואר הנדסאי, ויש כאלה שבחרו ללכת במקום לעתודה אקדמאית.

לגבי זמינות הקורסים- נכון, לא כל קורס נפתח במועד שלך. אבל בתור אחד שעושה את הקורס כקד"צ (להבדיל מחיילים אחרי גיוס) אתה יכול לצאת אם הקורס ששובצת אליו לא "מתאים" לך. זה שאתה נפלת על תאריך שנפתחו בו בעיקר קורסי מכונות לא קשור לנושא הנדון או לשירות באופן כללי.

השורות האחרונות בהודעה שלך גורמות לי לחשוב שאתה מניח שאני לפני כל העסק הזה. אני כרגע באמצע הקורס (כקד"צ) ותאמין לי שאני יודע טוב מאוד לקראת מה אני הולך.
אני מעדיף יציאות של קרבי אבל עם תנאים טובים ולא תנאים של קרבי- אבל כאן זה כל אחד והעדפה שלו.
התורניות הן בסבב ובלי שום קשר לרמת העומס בטייסת.
המשפט לגבי דרג א' מוכיח את העובדה שאתה באת לכמה שעות, התרשמת באופן שטחי ומוטעה, ולפי זה קבעת דיעה. החלוקה לדרג א' וב' (ולעיתים גם ד') מתבצעת ברוב המקרים לאחר סיום הקורס ולאחר הגיוס, בהתאם לצרכים של החיל באותו זמן והבקשות של הטכנאים.
יש לא מעט קורסים שמיועדים ישירות למעבדות וכו' ולא לטייסת עצמה. יש גם כמובן מספר חניכים שיוצאים להדרכה.
מעניין מאוד איך אתה יודע מה זה דרג א' אם לא התחלת אפילו את הקורס. אני כאמור כבר כמה שבועות בקורס ואני מצטער להגיד לך שאני לא מתעסק (וגם לא לומד) בהחלפת שום נורה, אלא בדברים עמוקים הרבה יותר, בקרביים של הכלי.

נא לא לכתוב סתם שטויות בנושאים שאתה לא מתמצא בהם.

קווקזי- " הקד"צ הטכני בחיל האויר לא קשור בכלל לאלקטורניקה ואמרו והדגישו את זכמה פעמים במהלך המיונים...זה לא אלקטרוניקה"
מעניין, כי יש לי כמה חברים מאוד טובים בקורסים שעוסקים אך ורק במערכות אלקטרוניות שונות- במטוסים, בחימוש, בקשר, וכו'. אולי לך באופן ספציפי לא הציעו קורסים כאלה.
לגבי החוסר עניין האישי שלך במקצוע- כאמור זה טעם אישי ולכן יש לכבד אותו, אבל על סמך זה להמליץ לבנאדם ללכת או לא ללכת לקורס?! זה מוגזם.

אוהי - "תחשבו על זה שבמהלך ה-3 שנים האלה לא יהיה לכם הכי כיף ויהיה שמה רק חרא" - יש משפט קטן שאומר "החיים הם מה שאתה עושה מהם". אני מכיר הרבה אנשים שחרא להם ם בתפקידים אחרים, הכל אישי.

גופי ואופיר18 - אם אתם מעוניינים במידע על הקורסים עצמם והבסיס עצמו, מאדם (בניגוד לכמה אחרים פה) שכן עבר "קצת" וכן בירר "קצת" וכן צבר "קצת" נסיון בעניין- אתם מוזמנים ליצור קשר באופן פרטי. אני לא מתכוון לשכנע אף אחד בעד או נגד התפקיד הזה, כי זו החלטה אישית... רק אומר את האמת.

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 11-11-2005 בשעה 16:51.
ישן 11-11-2005, 17:18
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
לאוהד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי goofy שמתחילה ב "יש כאן מתגייסים לקדצ טכני בחייל אוויר ב4.12 ?"

אני מדבר מנסיון ולו מועט ביותר(הייתי שם שבועיים) ואז חתמתי ויתור.
אני יודע בהחלט על התנאים,על הסדיר,על התורניות וכו.

בקשר להכשרה תחשוב רגע לבד את מי יקחו להיות מאבטח באיזה מקום חשוב אחד שעשה 03 או אחד
שעשה 07?.. אמנם הטכנאים יכולים להשלים באזרחי לתוארי מנהדס וכו אבל באזרחות(לא בצבא) יעדיפו מישהו בעל תואר מהנדס/הנדסאי שהיה טכנאי על מישהו שאין לו את כל התארים אבל עבר אותה הכשרה בדיוק.(לי זה נראה הגיוני ביותר).

לגבי זמינות הקורסים , הצבא לדעתי אמור לתת בכל מיון רק את הקורסים שאמורים להפתח באותו
מחזור. גם אם לא למה שאני הייתי אמרו בהתחלה שיש משהו כמו 10-15 קורסים ובסופו של דבר נשארו 5-6...? ואני מציע לך לנסות לצאת מהקורסים עכשיו או בכל זמן אחר..לי אישית הובטח שאני חוזר
לחה"א באותו יום שחתמתי ויתור(חתמתי מאוחר מידי או משהו),כמובן אין לי מה לעשות שם בתור ג'ובניק ואני לא מתכוון לחזור לשם.

לגבי "החלפת נוריות" , אני הייתי בקורס החשמל היחידי שנפתח במחזור , כמובן שבשביל ללמד אותך ושתדע דברים בסיסים עליהם להתחיל מ-0 משם להכנס לעומק אבל לא יותר.

הרי יש דרג א , ב , ד . ואני בטוח שאתה יודע מה תפקיד כל דרג...
שיהיה בהצלחה , אותי אישית זה לא עיניין ועכשיו אני תקוע בין חה"א לסדן.
ישן 11-11-2005, 22:23
צלמית המשתמש של x4xux
  x4xux x4xux אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.04
אחי תקשיבי לי ! שום קורס שקשור במוטסים מסוקים אל תתקרב אחי ! חתמתה אכלתה חרא 1

אחי תקשיב לי , הנדסאי תעופה או כל הנדסאי אחר שאתה לומד בקד"צ סבבה לאזרחות , אבל הקורסים שאתה עובר בצבא שקשורים למטוסים שום אזרחות ושום נעלים !
אחי אני הכרתי מלאה אנשים שהיו טכנאי דרג א שהיו הרהבה דברים שקשורים במטוסים -צ אף אחד מהם אבל אף אחד מהם ושום דבר שהם עשו בצבא לא הביא להם נסיון בחיים ! חלק מדריכי ספורט חלק עובדים במפעלים ! שום דבר שקשור שהם עו בצבא !

2 הדברים היחידם שיכולים לעזור לך באזרחות זה או להיות נהג של משאיות בחילך הואיר או לעשות ברכיבים האלקטרונים של המטוס ( שאין הרבה ) 0- רק יחידות מיוחדת בחיל האויר עוסוקות בחלקים האלה וקשה להגיע אליםה רק מצטינים וכאלה !

אחי כשהגעתי למכללה חצי צבאית של חיל האויר בכיתה י' גם התלהבתי מטוסים לאזרחות וזה כל המדריכם בבת ספר אמרו זה טוב לאזרחות ניסון ובלה בלה בלה 1!

נסיון בתחת שלי ! שום דבר 1 אתה חותם בלשכת גיוס קדצ אכלתה חרא ! עוד 5 שנים אחרי שתסים תשרות הסדיר שלך דבר איתי ואני בטוח ב 10000 אחוז שתגיד לי שחבל שלא הקשבתי לך !
כמו שלי אמרו אל תתקרב לבית ספר הזה ולא הקשבתי אמרו לי הבית ספר הזה יעשה חרא 12 תאכל חרא בצבא 1 לא הקשבתי ! ועכשיו אני מבין !

אחי שום חתימה שום כלום !

לברורים נוספים בקשר לחיל האויר - מטוסים קורסים ! מוזמניםפ לפתוח אשכול חדש !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:44

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר