לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2005, 10:16
  יוסי בכינור יוסי בכינור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
מה האתר של "מרכז רבין" לא מספר על אלטלנה ?

מרכז רבין לשלום:
"אחד מן הפגזים פגע בספינה, והיא החלה לשקוע. במקביל הצליחו כוחות צה"ל להשתלט על הרחובות שמסביב למלון "ריץ". במהלך האירועים הקשים הללו נהרגו שלושה חיילי צה"ל וארבעה-עשר אנשי אצ"ל. "
http://center.rabincenter.org.il/si... 1,tr202,tr203,

אתר האצ"ל:
"אחד הפגזים פגע באנייה,אשר החלה לעלות באש. היה חשש שהאש תתפשט עד למחסנים שהכילו חומר- נפץ, ועל-כן הורה רב-החובל לכל האנשים לנטוש את האנייה. האנשים קפצו אל המים, וחבריהם, שהיו על החוף, יצאו לקראתם עם סירות "חסקה". למרות שרב-החובל הניף דגל לבן לאות כניעה, לא פסקה האש האוטומטית שנורתה לעבר הניצולים שהיו בלתי-חמושים."
http://www.etzel.org.il/frame.htm

איך אמר רבין, במסיבת יום העצמאות כשהיה שגריר בוושינגטון ? "דפקנו אותם על האוניה, דפקנו אותם שוחים במים."
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2005, 12:14
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
על אותו משקל כל יהודי בישראל מבין את המשמעות של קואליציה עם מפלגות הערביות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "מה היה קורה לולא עצרו את המרד של בגין???????????.."

רבין היה הראשון שפרץ את המחסום ונתן למפלגות הערביות להיות לשון המאזניים והכניס אותם לקואליצה שלו.

כשממשלה נשענת על קולות מפלגות הערביות, לא בטוח כבר האם השיקולים שהביאו מחבלים מטונסיה היו מבוססים על טובת העם היהודי ובטחונו או הפוך: נגד העם היהודי.

עכשיו עמיר פרץ כבר מכניס אותם לממשלה. אבל הוא בסדר - יש לו ממי ללמוד. הרי יצחק רבין בגלל שנרצח, כל מה שעשה הכול היה רק טוב ואצילי. זוהי מורשת רבין. אז אם לרבי(ן) מתור, לתלמיד בטח שמותר. וככה המדינה מתדרדרת...

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 16-11-2005 בשעה 12:27.
ישן 16-11-2005, 15:28
  plasskov plasskov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל plasskov
למבוגרים בלבד איזכור פרשת אלטלנה היא שיטה לעירפול האמת, אמת פשוטה מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "מה האתר של "מרכז רבין" לא מספר על אלטלנה ?"

כאשר אנשי הימין רוצים בהכפשת השמאל, כקונטרה לרצח רבין - הם זורקים לאוויר את השד הנקרא "טלטלנה". מה באמת קרה עם אלטלנה? אלטלנה היתה אנייה שנשאה נשק למדינת ישראל הריבונית שהיה לה צבא אחד, הלא הוא צהל. כשהגיעו לחופי ישראל (מלחמת השחרור היתה בעיצומה!) קברניטי אלטלנה, מנחם בגין וחבריו לאצ"ל שהיה ארגון מחתרתי ולחם בבריטים, דרשו ממשלת ישראל, בראשות דוד בן גוריון - לחלק את הנשק על פי ראות עיניהם, כאילו עדיין לא הוקם צהל ואין ממשלה בארץ.
בגין סירב לציית לקריאת הממשלה החוקית למסור את הנשק לצהל!! היתה זאת קריאה למרד בכל אמת מידה חוקית ומוסרית.
בן גוריון כשר הבטחון הורה לצהל להפגיז את אלטלנה שנמצאה מול חופי העיר תל אביב - לא היה מנוס מכך, כי מנחם בגין המורד במלכות עמד במריו.
היו הרוגים (17) ופצועים, ורק אז נפל האסימון למנחם בגין והוא נכנע ל...צהל.
זה הסיפור האמיתי ואין בילתו!!
ישן 17-11-2005, 11:43
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
מי האשים את רבין- מאיפה אתה לוקח את השקרים האלה????
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "לא סיפור אלטלנה הוא העיקר"

הרי היו לאצ"ל חיילים בצה"ל. שמעת פעם שמישהו התלונן על רבין שהוא ירה על פצועים. לידיעתך היה גם אירוע שירו על גיפ של הפלמ"ח שעבר מחסום....אם לא היו עוצרים את המרד הזה מצבנו במלחמת השחרור היה גרוע ביותר. היתה הוראה של בן גוריון ויגאל אלון לעצור את פירוק הנשק לחוף בכל מחיר. זאת כי כי בגין ניסה בהתרסה למרוד בהוראות צה"ל וממשלת ישראל, כדי ליצור מליציה, בעת מלחמה קשה. הוא בכוונה הורה לאניה לעבור מחוף ותקין לתל אביב שם ניסו חברי האצ"ל לתפוס בכוח את החוף. לכן היה קרב בחוף...הם ניסו לתפוס חוף ולהוריד את הנשק דווקא מול מטה הפלמ"ח (שם גם היה ריכוז של חברי אצ"ל). רק אח"כ הוא הבין שהדרך הדמוקרטית היא האופציה היחידה. אז מה אם הוא אמר שלא תהיה מלחמת אחים? הוא גם אמר שהוא לא יחזיר שטחים (והחזיר את כל סיני ועקר ישובים)הוא הכריז גם שלא תהיה אצלו אינפלציה (והביא להלאמת הבנקים בגלל אינפלציה שהביאה את כלכלת ישראל לפי תהום).... גם יגאל עמיר צעק סרק סרק...
די כבר להסתות והשקרים של ריבלין... תפסיקו להאמין לכל שטות ששקרני הליכוד מאכילים אותכם....
ישן 17-11-2005, 21:46
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
אני כבר לא יודע מה מניע אותך יותר
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "מי האשים את רבין- מאיפה אתה לוקח את השקרים האלה????"

הרצון לשקר, הרצון להסית, שינאה למחנה הלאומי, היותך קורבן לשטיפמ מוח אינטנסיבית של השמאל או תום לב עקב בורות.
אתה פשוט מעוות עובדות ללא בושה (ואני מקווה, למענך, שזה מבורות ולא מזדון).
1. רבין בעצמו ובמו פיו אמר: "דפקנו אותם על האוניה, דפקנו אותם שוחים במים."
למה הוא התכוון במילה "דפקנו אותם שוחים במים"? אנשים שכבר קפצו מהאוניה למים הרי לא קפצו עם מאג...
למה היה צריך לרצוח אותם תוך כדי שחייה??? רבין טען שדפק אנשים ששוחים אל החוף. האם לדעתך
רבין שיקר כשאמר "דפקנו אותם שוחים במים"?...
אני לא נכנס לוויכוח על מרד או לא מרד. גם אני הייתי נגד מיליציות פרטיות. אין לי גם טענות או טרוניות על הניסיון לעצור את הספינה. אני רק שואל מדוע הלהיטות לרצוח אנשים ששוחים בין גלים כהודאת רבין עצמו!

2. אתה שוב מתעקש לשקר בעניין הלאמת מניות הבנקים.
הבנקים לא הולאמו בשום אופן בגלל האינפלציה. הבנקים הולאמו בגלל ויסות מניות הבנקים.
בנק הפועלים החל בשיטת הויסות כדי לפתות משקיעים לקנות את מניותיו תוך כדי כך שהבנק "דאג"
להעלות (זה הויסות) את מניותיו בהתמדה כל הזמן ללא הפסקה. בימי עליות המניות עלו בלאו הכי. בימים שהיו היצעים וירידות הבנק קנה את ההיצעים ומנע ירידה. כך המניות עלו ועלו ועלו במשך שנים וללא הפסקה. כמובן שבעקבות בנק הפועלים נאלצו גם בנקים אחרים לאמץ את השיטה (לא היתה להם ברירה...). כך הגיעו מחירי מניות הבנקים למחירים אסטרונומים וחסרי פרופורציה.
כאילו שדירת 2 חדרים באופקים תעלה מיליון דולר. הגיוני? ואם בעל הדירה ירצה למכור אותה מישהו יקנה???
ואז כשהתחילו הנפילות בבורסה (כפי שקורה, בערך, אחת ל5 שנים) ניסו המשקיעים למכור את מניות הבנקים (כפי שניסו למכור את כל יתר המניות).
בתחילה ניסו הבנקים לקלוט את ההיצעים (ויסות, ויסות...) אבל אפילו לבנקים לא היה מספיק כסף כדי לקנות את כל מבול ההיצעים. נוצרה פניקה וחשש שאם לא יהיה מי שיקלוט את ההיצעים עלולות המניות להתרסק למחירי רצפה שכולם יפסידו את תחתוניהם (כי לא היה אזרח, עסק או אירגון שלא השקיע את מירב כספו במניות הללו).
במצב כזה היו מתמוטטים הבנקים יחד עם אלפי עסקים וחברות.
זוהי הסיבה שהממשלה נאלצה להלאים את הבנקים ולמעשה להציל את המשק.
הויסות היה הסיבה שהביאה להלאמה ולא האינפלציה.
עובדה שהבנק הבנלאומי לא השתתף בויסות ולכן גם לא הולאם. האם הבנק הבנלאומי לא פעל בארץ בתקופת האינפלציה? כלומר רק מי שויסת הולאם. מי שלא ויסת לא הולאם. עובדה.
אפילו ועדת בייסקי שחקרה את הנושא הרשיעה את מנהלי הבנקים ולא את האינפלציה.
אם זה היה "באשמת האינפלציה" אז מדוע מנהלי הבנקים סולקו? יכול להיות שלוועדת בייסקי לא היה את "החוכמה" שיש לך?
אני כבר לא רוצה להזכיר לך מי היה הבעלים של בנק הפועלים...
כנראה שאלה ששטפו לך את המוח עשו עבודה נפלאה כי קשה לי להאמין שהבאת את הטיעון השיקרי הזה בזדון.

3. אתה טוען שיגאל עמיר צעק: "סרק, סרק". אני מודה שלא שמעתי על כך מעולם. אודה לך אם תפנה אותי לקישור שמאמת את דבריך.
כי אני מצידי אשמח לקבל את המידע שתספק לי ואשלח אותו לדליה רבין ובני משפחתה. דליה רבין ויובל רבין טוענים ללא הפוגה שאחד הדברים שמציקים להם הוא מי צעק "סרק, סרק". אני משוכנע שכל עם ישראל ישמח שתספק לנו סוף סוף את המידע.
לא ברור לי מדוע שמרת עד היום את המידע לעצמך כי אף אחד חוץ ממך לא ידע עד היום מי היה זה שצעק.
אני בטוח שיש לך מידע מבוסס ואמין.
או ששוב שיקרת?
אז בבקשה, אם אתה משיב תכתוב עובדות נכונות ומבוססות ולא סיסמאות נבובות ותעמולה לשטיפת מוח.

נערך לאחרונה ע"י jumbo בתאריך 17-11-2005 בשעה 22:07.
ישן 16-11-2005, 22:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא נכון, נקודה.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי plasskov שמתחילה ב "איזכור פרשת אלטלנה היא שיטה לעירפול האמת, אמת פשוטה מאוד"

הדבר היחיד שנכון הוא שב"ג ראה עצמו כסוג של אוטוקרט ("מלך"), אבל מעבר לכך, כל השאר לא מדוייק, ומהווה עירוב אמת ושקר המשמשות בערבוביה כדי להסתיר את האמת: ב"ג פעל באלטלנה
כהמשך ישיר למדיניותו מאז 1933 לחסל כל אופוזיציה מימין (היה ניסיון מובהק להרוג את בגין על
האלטלנה, שפשוט נכשל - אפילו רבין תיאר אותו). הניסיון החל עם עלילת הדם על ארלוזורוב והכאת
ילדים פעילי בית"ר בידי פלוגות הפועל הברוטאליות, המשיך בחטיפה, עינוי והסגרה לבריטים של לוחמי
אצ"ל בסזון הגדול (שעבר ללא תגובה של אצ"ל,שמוכיח מיהו בעל האחריות הלאומית מבין השניים...).

באלטלנה סוכם מראש על הבאת הספינה, ורק אחרי שיצאה, פתאום החלו תביעות של ב"ג לקבל אצ
הנשק ולחלקו ליחידותיו מבלי להתייחס לעובדה שגדודי אצ"ל בצה"ל קופחו בחלוקת נשק, והיה ראוי
שיחומשו ראשונים, ובנוסף י-ם עוד לא סופחה לישראל וטבעי היה שאצ"ל ישמור על קיום ארגונו ואנשיו
שם, ויחמשם ב20 אחוז מהנשק. כמו במלון המלך דוד התכחשה ההגנה (השימוש בשם "צה"ל" אמנם
מדוייק הסטורית, אבל מעשית דובר באותה הגנה-כפופת-מפא"י-מפ"ם שכל ראשיה היו חברי מפלגה
צייתנים שכפפו ראשם בפני המנהיג הגדול, שניסה אפילו לבדוק אפשרות הפצצת הספינה מהאוויר -
ונכשל עקב סירובם החד-משמעי של טייסי מח"ל היהודים לשמש ככלי ביוזמת מלחמת האחים של ב"ג).

בגין לא נכנע בגלל חששו צה"ל (כשם שלא נכנע לסזון), שכן היו עדיין אלפי לוחמי אצ"ל חמושים, אלא
בגלל שסירב לאפשר לחוסר האחריות הלאומית של הרודן הקשיש להחריב את המדינה ולסבכה
במלחמת אחים. מזלנו שלא ב"ג עמד בראש האצ"ל, שכן אז ב-ט-ו-ח הייתה מלחמת אחים.
ישן 17-11-2005, 12:07
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
תשמע לא חוכמה לעוות את ההיסטוריה כמו שאתה עושה...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא נכון, נקודה."

תקרא את ב"אביב חלדו" על יגאל אלון ועל התקופה לפני שאתה יורק שטויות לרשת. היה לצה"ל מטכ"ל וממשלה במלחמת השחרור. רק המטכ"ל ושר הבטחון קובעים את הזרמת הכוחות והתחמושת בעת מלחמה (במיוחד עם ההתארגנות בעת הפוגה בקרבות) - ולא אף ראש ארגון שהחליט שתהיה לו זרוע צבאית וזרוע פוליטית. כל דרך אחרת מובילה לתוהו ובוהו (ע"ע רשות פלסתינאית"). אם במקרה תיאורטי בגין היה משתלט על צה"ל - לא היתה לך היום מדינה....
הפורשים מברית המחתרות (האצ"ל והלח"י) פרשו משום שהתנגדו להפסיק להלחם בבריטים עם עליית הנאצים, בתקופת טרום ובעת מלחמת העולם השנייה. חוסר הרצון שלהם להיות בחזית אחידה עם הנהגת היישוב העברי היוותה סכנה. ההתממות שלהם על שרדפו אותם היא שהם פעלו רק נגד הבריטים. בריטניה הייתה אז היו המדינה היחידה שצבאה נלחם אז בכל כוחו בנאצים.
הפורשים התעקשו לא להבין מה שהבינו בהגנה ובפלמ"ח (ובן גוריון) שהסכנה הגדולה באה מצד הנאצים. היתה אפילו הצעה מטופשת של הלח"י לעזור לנאצים נגד הבריטים. תאר לך שיהודים היו מצטרפים לנאצים שרצחו מיליונים.
תפסיק להמציא שטויות מבלי לדעת דבר וחצי דבר על התקופה. תרשה לי לנחש שגם הוריך לא היו כאן אז... אם אתה לא רוצה לדעת את האמת שהתרחשה באותה תקופה אז תמשיך להאזין להסתות ולשקרים של ריבלין.
ישן 17-11-2005, 12:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תראה, לא חוכמה לכתוב "תשמע", למי שק-ו-ר-א (לא שומע...) את מה שאתה כותב...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי נרויאיר שמתחילה ב "תשמע לא חוכמה לעוות את ההיסטוריה כמו שאתה עושה..."

אני מבין שקראת את הביוגרפיה המרגשת שנכתבה על מפקד הפלמ"ח (הגוף שהיה אחראי לביצוע הפקודה הבלתי חוקית בעליל לירות האלטלנה), ואתה משוכנע שגילית את כל האמת, אבל מה לעשות שלא אניטה שפירא המציאה את חקר ההסטוריה, והמחקרים הרציניים שעוסקים באלטלנה עצמה (ולא
בתור סעיף שולי בהסטוריה של אישיות דגולה יותר או פחות מאנשי אחדות העבודה, אלא בתור מוקד
המחקר), מדברים במקרה הטוב על שגגה נוראית בירי (ושמעון פרס הודה בכך בפני בגין), ובמקרה הרע
על זדון.
השימוש הנלעג במושג "הפורשים" שמעיד על הטייה פוליטית אנכרוניסטית (בערך כמו שאני אקרא
לב"ג ואנשיו "כלבלביו של בווין"...), מלמד על מקורות הלימוד שלך. ברוב בתי ישראל משמש ספר
הפלמ"ח כמעצור דלת, יותר מאשר כמקור הסטורי (מבלי לפגוע בתרומתו של הפלמ"ח להקמת
המדינה, הרי שמחקרי יוצאיו, הם בדיחה בכל הנוגע לסטנדרטים של מחקר - דבר טבעי בהתחשב
בנטייה המרקסיסטית שלו...).
תיאור ההסטוריה של האצ"ל על ידך, הוא בדיחה פתטית: האצ"ל קם ב1931 (שנתיים לפני שהנאצים
עלו לשלטון, ושמונה שנים לפני פלישתם לפולין...). הוא הוקם בעקבות מחדלי ההגנה בתרפ"ט. כאשר
פרתה מלחה"ע השנייה, הוא הפסיק לחימתו בבריטים, בדיוק כמו ההגנה - ועל כן פרש מתוכו הלח"י.
האצ"ל נמנע מלהלחם בבריטים עד פברואר 1944 - וגם אז, עד סיום המלחמה, נמנע מפגיעה במטרות
צבאיות, והסתפק בתקיפות משטרת המנדט והאדמיניסטרציה הבריטית בא"י, שהיו נטולות כל קשר
למאבק הבריטי בנאצים (יש לזכור כמובן שבפברואר 1944 המלחמה כבר הוכרעה, אבל בבתחשב בכך
שחשבת שאצ"ל הוקם עם קשר כלשהו לנאצים, אני נאלץ לציין גם עובדה ידועה-לכל זו...).

ה"ממשלה" במלחמת העצמאות הייתה בדיחה, שנשלטה ע"י אדם אחד, שעד לרגע שבו מפלגתו לא
קמה עליו (וזה לקח לה 15 שנים ארוכות אחרי הקמת המדינה, ושלושים שנה לפניה...), הוא שלט
כרודן (למעט שנתיים בהן ישב בשדה בוקר וחתר תחת יורשו הזמני, עד שהדיח אותו וחזר לשלוט
באופן ישיר...). כל זמן שגדודי אצ"ל בצבא לא חומשו באופן שווה לשאר - היה עליהם לדאוג בעצמם
לנשק, וזה מה שעשו. שאר הנשק (למעט 20 אחוז שיועדו לאצ"ל בי-ם - שם לא הייתה לממשלה
סמכות חוקית עד ספטמבר 1948) יועד למסירה למטה ההגנה (סליחה, צה"ל...) לצורך חלוקתו לשאר
הגדודים.

ב"ג העדיף לשלול מהצבא כמויות ענק של נשק, בכדי לנסות לחסל אופוזיציה פוליטית עתידית. לצערו
מנעה ממנו האחריות הלאומית של בגין ושל טייסי מח"ל את מלחמת האחים שרצה בה כ"כ - ושהייתה
מחריבה את ישראל, בתוך חודש מכינונה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:41

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר