לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2005, 22:45
  Israeli DF Israeli DF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05
סקירה מעמיקה לכל מי ששאל מה קורה בבקו"ם...

יום הגיוס – סקירה

ראשי תיבות חיוניים:

בט"ר – בסיס טירונים

מלש"ב – מיועד לשירות ביטחון

בקו"ם – בסיס קליטה ומיון

מדי א' – לבישה מחוץ לבסיס

מדי ב' – לבישה בתוך הבסיס

דיגום – שיפור הופעה

מרגע הגיוס עד ההגעה לבט"ר

ההבדל בין הסקירה שאני אשתדל להעביר פה הוא ברמת הפירוט ככה שתוכלו פחות או יותר להיות עם תמונה "ברורה" בדמיונכם על מה אתם הולכים לעבור.

מכיוון שהחל מהצו הראשון ועד ההגעה ללשכת הגיוס שלכם ביום הגיוס התהליך יכול להיות שונה מאוד ממלש"ב אחד לשני, נגיע למקום בו כולם בסופו של דבר מתחילים את התהליך שיכשיר אותם להיות חיילים. בסיס הקליטה והמיון.

בקו"ם

שמעתם פעם את המושג "שרשרת חיול"?

אז למען הסר ספק, זה לא קללה בסינית. שרשרת החיול היא רצף של תחנות שבסופה אתה הופך להיות חייל מהשורה בצבא ההגנה לישראל!

מהאזור שאליו התבקשתם להתייצב ביום הגיוס (יכול להיות לשכת הגיוס עצמה, "בית החייל" במקום כלשהוא בארץ או הבקו"ם עצמו) אתם נוסעים באוטובוס אל הבקו"ם. בכניסה נראה חייל עם אפוד וקסדה על הראש פותח את השער והאוטובוס שלכם נכנס אל רחבה ענקית מלאה באוטובוסים הפורקים מעליהם נערים מרוגשים, מפוחדים ומסוקרנים כאחד.

לאחר כמה דקות שכל הנערים ירדו מהאוטובוסים מגיעים מספר מפקדים בעלי שרוך ירוק (הדרכה) ופוקדים עליכם להסתדר בשני טורים ולעקוב אחריהם. מרגע זה הם יובילו אתכם לתחנה הראשונה בשרשרת החיול.

תחנה ראשונה: אפסנאות

לא. אתם לא הולכים לקבל מדים עכשיו. אתם נמצאים בתחנה הראשונה בשרשרת החיול. האפסנאות. פה תפקידו את ציודכם האישי כדי שלא תצטרכו להיסחב אותו ב 4 שעות הקרובות. אל תדאגו, אתם תקבלו את התיק חזרה בסוף היום.

כשתפקידו את התיק באפסנאות תקבלו שובר המורכב משני חלקים. חלק אחד מכיל מספר סידורי שאותו אתם תולשים משאר השובר ולוקחים איתכם והחלק השני נקשר לתיק ע"י חוט שגם אותו תקבלו באפסנאות. החלק השני של השובר מכיל את שמכם, את תיאור התיק ואת מספר השובר.

זהו. הפקדתם את הציוד האישי שלכם. תזכרו לא לאבד את השובר שקיבלתם (למרות שאם איבדתם ייתנו לכם להיכנס לאפסנאות ולמצוא את התיק שלכם בעצמכם). הגיע הזמן להמשיך לתחנה הבאה.

תחנה שנייה: דודות

הכותרת נשמעת מוזרה? אז זהו, פשוטה כמשמעותה. פה תפגשו את ה"דודות" מהאגודה למען החייל. הן יכבדו אתכם בשתייה קלה (או חמה בימי החורף הקרים) ובכיבוד קל.

תוכלו לשאול את הדודות שאלות ולהתייעץ איתן מכיוון שלרובן יש ניסיון ולרוב גם בנים בשירות צה"ל.

תחנה שלישית: אולם ההקרנה

בתחנה זו פשוט תראו סרט שימחיש לכם את המשך שרשרת החיול. הסרטון קצר ממש והוא כאן רק כדי שתדעו את כל התחנות שבהם תצטרכו לעבור בהמשך.

ביציאתך מאולם ההקרנה תידרש לתת את מספר חשבון הבנק שלך ואת מספר הסניף שאליו תועבר המשכורת הצבאית שלך. אל דאגה, אם לא פתחת חשבון בנק תוכל לעשות זאת במקום או להגיש את הפרטים במועד מאוחר יותר (למרות שככל שיותר מוקדם = יותר טוב).

תחנה רביעית: מספרה

אם הגעתם ליום הגיוס עם רעמה על ראשכם עשיתם טעות גדולה כי אתם הולכים לפגוש את הספר הצבאי ותאמינו לי שאחרי ביקור אחד אצלו יותר לא תרצו לחזור!

עצה שלי: תסתפרו באזרחי!! (אלא אם כן אתם אוהבים קרחות רנדומאליות על הראש)

תחנה חמישית: מספרים אישיים

בתחנה זו תתבקשו לציין את שמכם ולאחר כמה דקות תקבלו דף מלא במדבקות שמכילות את שמכם, שם משפחתכם והמספר האישי החדש שלכם. שמרו מדבקות אלו היטב מכיוון שהם חיוניות להמשך שרשרת החיול!!!

בחלק השני של תחנה זו תתבקשו לציין את שמכם שוב ואת המספר האישי כדי שזה יוזן למחשבי צה"ל ותיקלטו כחיילים.

תחנה שישית: טביעות אצבעות

במקרה אסון חס וחלילה, חיוני שיזהו אתכם. לשם כך צה"ל לוקח מכם את טביעות האצבעות שלכם. אל דאגה! צה"ל לא מעביר בשום פנים ואופן את טביעות האצבעות שלכם למשטרה או לכל גורם אזרחי אחר ואפילו אינו משתמש בו בעצמו אלא לצרכי זיהוי במקרה אסון בלבד!

בהיכנסכם לתחנה זו ייתנו לכם דף ענק עם משבצות. ראשית, עליך להדביק את אחת מהמדבקות שקיבלת בתחנה החמישית (מספרים אישיים) בחלק העליון במקום המיועד לכך.

לאחר מכן חייל ימרח לכם את היד על משטח שחור שטוח וידיכם ייצבעו בשחור.

עכשיו תדרשו להצמיד ראשית את שני האגודלים אל הדף הגדול שקיבלתם בתחנה זו. לאחר מכן תדרשו להצמיד את שאר האצבעות כל אחת בנפרד, אחר כך תדרשו להצמיד רק את ארבע האצבעות (לא כולל האגודל) אל הדף ולבסוף את כל כף היד בשלמותה (כל צעד מתייחס גם ליד ימין וגם ליד שמאל).

זהו. סיימתם. החייל שהדריך אתכם ייקח מכם את הדף עם טביעות האצבעות שלכם וייתן לכם מגבר לנגד את האצבעות מהאבקה השחורה שמרחתם על ידיכם כדי לתת את טביעות האצבע שלכם (האבקה יורדת ללא כל צורך במים).

תחנה שביעית: צילום שיניים - פנוראמי

פה זה עדיין לא צילום רנטגן של השיניים אלא פשוט צילום שלהם בתמונה רגילה עם מצלמה רגילה. המעבר בתחנה זו לוקח שניות ספורות וישר אתם ממשיכים לתחנה הבאה.

תחנה שמינית: צילום לתעודת החוגר

כן, שמו כל השמועות ששמעתם לא ייתנו לכם להצטלם שוב ושוב עד שהתמונה תמצא חן בעינכם (אלא אם כן הצטלמתם עם עיניים סגורות או עם פרצוף מוזר). לאחר מכן תתבקשו להסיט את המבט לימין לשם צילום פרופיל. (אגב, המצלמה מודדת את הגובה שלך אוטומטית ואחר כך נתון זה יוזן לתעודת החוגר שלך).

תחנה תשיעית: צילום שיניים - רנטגן

כן, פה יצלמו את השיניים שלכם בצילום רנטגן. חשוב מאוד להסיר מסטיק מהפה ולא לזוז בשעת הצילום או שתתעכבו בתחנה זו הרבה ממה שדרוש.

תחנה עשירית: אימות נתונים

בתחנה זו יקריאו לך את פרטיך האישיים ותתבקש לחתום על טופס בכדי לאשר את אמינותם ונכונותם. אם שיקרת בלשכת הגיוס, זה הזמן לתקן!

תחנה אחת עשר: חיסונים

בתחנה זו תקבלו 2 חיסונים בזרוע העליונה. חיסונים אלה ממש לאכואבים. חיסון אחד נגד טטנוס והאחר נגד דלקת קרום המוח. חיוני ביותר. (לאלה המתגייסים בחורף יינתן חיסון נוסף נגד שפעת).

בהמשך התחנה תתבקש להושיט אצבע שאותה ידקרו במחט קטנה כדי לקחת ממך דגימות דם (DNA), שוב, רק לזיהוי במקרה אסון.

אם תרצה תוכל לתרום מח עצם (תרומת דם רגילה) לאחר תחנה. ממומלץ ביותר! אולי דמך יוכל להציל אדם ביום מן הימים!!!

תחנה שנים עשר: חלוקת תעודות חוגר ודסקיות

כן כן. פה תקבל סוף סוף את תעודת החוגר שלך ואת הדסקית. את שניהם תידרש לשאת בכל עת בכל תקופת שירותך בצה"ל. כמו כן, תקבל "פנקס שבי" במכיל את החיסונים שקיבלת ואת פרטיך הבסיסיים ביותר (שם, דרגה ומספר אישי בצה"ל). במקרה ותיפול בשבי תציג תעודה זו לשובייך ואסור לך לפרט יותר פרטים מאלה הרשומים בה.

בנוסף תקבל שלוש דסקיות. אחת נושאת את מספרך האישי ואת שם ושם המשפחה שלך והשניים האחרות רק את מספרך האישי. את זו הנושאת גם את שמך עליך לתלות על הצוואר. הדסקית עם המספר היא להכנסה בתוך הנעל (ייפרטו לך את זה בהמשך הטירונות) והשלישית היא דסקית ספייר.

תחנה שלוש עשר: קבלת ציוד צה"לי

אוקי, עד עכשיו אתה חייל בתיאוריה. זה הזמן להפוך אותך לחייל גם במראה. בתחנה זו תקבל:

תיק 'קיטבג'

מעיל

מגבת
תיק רחצה
תחבושת שדה אישית
מנעול (+ 3 מפתחות)

שלושה זוגות תחתונים.חמישה זוגות גרביים (עבות(
שלוש גופיות (בצבע ירוק צה"לי)

כומתה. חגורה (בצבע ירוק צה"לי. מה שנקרא "כומתת בקו"ם)

זוג נעליים

שלוש חולצות דקרון (מדי א')

שלושה זוגות מכנסי דקרון (מדי א')
זוג גומיות לשולי מכנסיים

ערכת חייל הכוללת: נרתיק בד לדיסקית, ערכת תפירה, ארבעה פיני פלסטיק לדסקיותנעליים, מברשת שיניים, כלי גילוח, זוג אטמי אוזניים, פנקס כיס וסרט זוהר.

תחנה ארבע עשר: תאי הלבשה

זה הזמן לקפל את בגדיך האזרחיים אל תוך הקיטבג ולעלות על מדים.

מפקדים שיסתובבו בניכם יראו לכם איך לדגם את עצמכם ולהיראות חיילים.

שים לב:

מדוד את כל פרטי הלבוש!!! לא תוכל להחליף אחר כך את ציוד ה-א' שקיבלת פה!!!

אל תתבייש לבקש שיחליפו לך כל פריט לבוש מנעליים, מדים, חגורה ועד לכומתה!!!

כדי להתאים את המדים לכל מצב מומלץ להלך בהם כמה מטרים כדי לחוש אם הם לוחצים. חשוב במיוחד להתיישב כדי להרגיש אם הם לוחצות בזמן ההתיישבות. עצה שלי: קחו מידה אחת (או שניים אם אתם רחבים במיוחד) יותר כי המדים מתכווצים בכביסה.

תחנה חמש עשר: בדיקת ציוד התארגנות למחלקות

בתחנה זו תפרוק את כל הקיטבג לתוך ארגז כדי לבדוק אם קיבלת את כל הציוד הנדרש. לאחר מכן יגידו לך את מספר המחלקה (זהו מספר זמני עד הגיעך אל הבט"ר שלך) שאליה תשויך. זכור מספר זה היטב.

כרגע אתה אוכל ארוחת צהריים חמה ומשביעה (תאכל לאט כי זאת הארוחה ההגונה היחידה שלך בצה"ל בשלוש השנים הבאות) ובסופה תרוכז אל אזור ספסלים גדול.

מדי פעם יעבור מפקד ויצעק "כל החיילים במחלקה X לבוא אחרי!!!". לאט לאט ייקחו את כולכם ולכל אחד יהיה מפקד. הוא מפקדכם הישיר עד הגיעכם לבט"ר שלכם.

אם כל הקליטה שלך עברה כראוי תובל לרחבת הפינויים שבה אוטובוסים שייקחו אותך לבט"ר שלך. במידה ולא הסתיימה קליטתך כראוי תזכה להישאר יום נוסף בבקו"ם.

זהו. סיימת את שרשרת החיול!

כרגע אתה חייל צה"ל מכל הבחינות! מזל טוב!

{מתוך: סקירה על טירונות 02 שנכתב בימים אלה על ידי ויועלה לפורום בקרוב. תגובות ייתקבלו בברכה.}

נערך לאחרונה ע"י Israeli DF בתאריך 17-11-2005 בשעה 22:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2005, 01:01
  KLUTCH KLUTCH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
מידע וואו..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Israeli DF שמתחילה ב "סקירה מעמיקה לכל מי ששאל מה קורה בבקו"ם..."

אז או ששכחת כמה פרטים או שהתבלבלת או שפשוט השרשרת חיול שלנו הייתה שונה מעט.

אז כמה תוספות אישיות שלי:
1. מדי ב' - מדי עבודה כללים. איתם יריצו ויטרטרו אתכם.

2. בבקום - נכנסים לבקום עם המשפחה והחברים, מחכים קצת (משתנה, אבל בערך 15-20 דקות) בזמן הזה אפשר להצטלם, להתחיל להפרד מכולם וכל זה. כמובן שיש אפשרות לקנות אוכל ושתיה במקום.
יש לוח גדול באמצע, הוא מתעדכן כל פעם עם שמות המלשבים שצריכים לעלות על האוטובוס הבא.
אחרי שהופעתם על הלוח אתם צריכים לעבור את הקיר שנמצא מאחורי הספסלים (למי שלא ידע איפה הוא כבר יראה תנועה של אנשים לאיזור). עולים לאוטובוס שנוסע כמה דקות קצרות בתוך הבסיס עצמו ונעצר באיזור של החיל שאליו תכנסו (אני הייתי בשיריון).
אחרי שירדתם מהאוטובוס קורה מה שIsraeli DF תאר תחת הכתרת בקו"ם.

3. אחרי "התחנה" של חלוקת הדיסקיות והחוגר (שזו בעצם סתם עמדה של חצי שניה), מגיעים אל הקצין מיון. הוא כבר יודע לאן לדחוף אתכם ולפי דעתי אין על מה להתווכך איתו. פשוט תקוו שהתחשבו במנילה שלכם (אם עברתם גיבושים אז ניצלתם ולא יהיו לכם הפתעות).

4. בקשר לחיסונים - אני קיבלתי 3 והתגייסתי ביולי (השלישי הוא בחלק האחורי של הזרוע). צריך להוסיף שבעמדה הזאת עושים גם דגימות דנ"א (DNA) עי דקירה קטנטונת באצבע.

5. בקבלת הציוד - קרביים מקבלים צ'מידן ולא קיטבק. ויש להם תוספות כמו: 2 זוגות נעליים במקום זוג אחד, תוספת של 4 זוגות גרבי צמר (9 סה"כ), שתי זוגות של מדי א' (במקום 3). בטוח שכחתי עוד כמה דברים קטנים אבל את הפריטים העקרוניים רשמתי וכל הציוד שמקבלים רשום מאחורי הצו גיוס.

6. קל הקטע האחרון - יש זמן אוכל קצוב ולא נראה לי שיש מספיק זמן לאכול ארוחה ברוגע. אני לא אומר שצריך לאכול כמו מטורפים אבל יש צורך להזדרז.
"אם כל הקליטה שלך עברה כראוי תובל לרחבת הפינויים שבה אוטובוסים שייקחו אותך לבט"ר שלך. במידה ולא הסתיימה קליטתך כראוי תזכה להישאר יום נוסף בבקו"ם." - זה לא נכון!. אם יש מקום להשאיר את החיילים בבקום וצריך לחכות ליום שלמחרת כדי להעלות אותם לאוטובוסים, אז הם ישארו לישון בבקום באוהלים. וצריך להוסיף גם:
תהיה ארוחת ערב, תהיה מקלחת לפני השעת ט"ש, יהיה מסדר לילה, יהיו שמירות בלילה סביב האוהל (לפי תורות), יהיה מסדר בוקר שיכלול קיפול של הציוד, סידור אוהלים וניקיון כללי. אחרי המסדר בוקר תהיה ארוחה בבקום או שיעלו אותם על אוטובוסים ובדרך יעצרו לארוחה.

זהו!
כמה תיקונים שצריך להוסיף (ועוד כמה שלא כלכך כי אתה כותב על טירונות 02).
אני מברך על היוזמה וגם אני בקרוב מתכנן לרשום משהו דומה אבל על החזרה מדחיית שירות.

אם מישהו צריך פרטים נוספים או סתם עזרה על השרשרת חיול או על דח"ש, מוזמן לכתוב לי בפרטי (עד יום שבת בלילה כי יום ראשון אני בבסיס כנראה לשבועיים........)

נערך לאחרונה ע"י KLUTCH בתאריך 18-11-2005 בשעה 01:04.
ישן 18-11-2005, 01:11
  KLUTCH KLUTCH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
קצין מיון
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי aaron 18 שמתחילה ב "מה בא קודם קצין מיון או..."

ד"א בקשר ללבישה של המדים וכל זה - יש כאן אשכול מצויין שמסביר איך בדיוק ללבוש מדים כולל הנעליים.

איך לובשים את המדים? </B>
א. פשוט את הבגדים האזרחיים השאר בתחתונים וגופיה (לגבי צבע ראה בהמשך).
ב. לבש חולצה ומכנסיים, כפתר את כל הכפתורים, גם של הכיסים וגם של הכותפות (הכיסים העליונים במכנסים יכולים להשאר פתוחים). אל תכפתר את הכפתור העליון ביותר בחולצה (יש אגדה שזה כדי שלא תחנק ושחייל שכיפתר אותו יועמד למשפט צבאי על נסיון התאבדות).
ג. השחל חגורה במכנסיים, את אורך החגורה תוכל להתאים באמצעות הסקוץ', אם אין סקוץ' תצטרך ללמוד איך היינו עושים זאת פעם J. לבש את החגורה כך שהאבזם החלול, הנקבה (זה שלתוכו נכנס האבזם השני), בצד שמאל.
ד. שים את התחבושת האישית (ת.א.) בכיס ימין של החולצה, שים את הפק"ל כיסים בכיס שמאל של החולצה, בתוך הפק"ל כיסים: פנקס, עט, סכין יפני. את הארנק, הפלאפון וכו' אפשר להכניס לכיסים של המכנסיים.
ה. גרוב גרביים צבאיות.
ו. על הגרב בגובה סוף הנעל השחל את הגומיות הנ"ל, הכנס את שולי המכנסיים לתוך הגומיות.
ז. נעל נעליים וקשור אותן כנ"ל.
ח. קפל את הכומתה לשני חצאי עיגול, הכנס אותה מתחת לכותפה של כתף שמאל כשהצד הפתוח החוצה והשרוך מאחור.
(נלקח מהאשכול של יסיפון מהארכיון). http://www.fresh.co.il/dcforum/Recruits/835.html.

נערך לאחרונה ע"י KLUTCH בתאריך 18-11-2005 בשעה 01:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר