לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2005, 22:52
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
יציאה לקורס מט"קים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Johny007 שמתחילה ב "מה הסיכוי שאחרי האמון מתקדם אני יוצא ישר לקורס מט"קים?"

כשאני יצאתי למט"קים ב2001 - יצאו כמעט חצי מהחיילים שסיימו מסלול.
אם אתה חייל טוב ואחראי, לא עושה שטויות, לא היו לך פאקים מיוחדים בצמ"פ, לא הסתכסכת עם המט"ק שלך ויש לך קב"ה 50 ומעלה (שזה לא כזה גבוה, יחסית, אבל ייתכן שזה השתנה מאז שאני הייתי שם), סביר להניח שתצא למט"קים.
לפעמים אנשים לא יוצאים לקורס בגלל שבגדוד יש חוסר בלוחמים עם מקצוע מסויים (למשל אם חסרים טענים בפלוגות המבצעיות, אז יוציאו פחות טענים - כדי להשלים ציוותים).

בכל מקרה, אני ממליץ לעבור מחזור אחד בתור לוחם בפלוגה מבצעים לפני שהולכים למט"קים. לדעתי מט"ק שהיה קודם איש צוות יהיה מט"ק יותר טוב. אני עד היום מצטער שיצאתי בזימון ישיר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2005, 09:40
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
ועוד איך יש כאלה שלא מסיימים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי brillb שמתחילה ב "נפילה מקורס מט"קים"

יש מי שלא מסיים, ויש לא מעט כאלה.
זה לא סוד שלקורס מוציאים יותר חניכים ממה שצריך, ופולטים (בעיקר בשבועות הראשונים) את מי שנמצא לא מתאים.
נתחיל בזה שיש בוחן כניסה שבו בוחנים אותך על ידע טכני, תוד"א, תרגולות, וכל מני חומר שלמדת בצמ"פ ובשבוע בהכנה לקורס מט"קים (אחרי הצמ"פ כל החברה משלושת הגדודים בחטיבה שנשלחו לקורס עוברים שבוע של הכנה לקורס ביחד ולומדים בצורה אינטנסיבית). כמו כל מבחן כניסה, יש כאלה שעוברים אותו ויש כאלה שלא. (אבל הרוב עוברים. לא צריך להיות גאון גדול בשביל הבוחן הזה. מי שלא השקיע בשבוע הכנה - כנראה שלא יעבור).
בקורס עצמו אנשים נפלטים מסיבות שונות. יש כאלה שפורשים מסיבות שונות ומשונות (קורס קשה, לא אוהבים את תפקיד המט"ק, מעדיפים לחזור להיות אנשי צוות, ועוד...)
ויש כאלה שמודחים מהקורס מסיבות אחרות, כמו חוסר התאמה, ילדותיות, חוסר אחריות (כמו חניך לשעבר שישב על ארגז של פצמ"רים בפינת תחמושת ועישן סיגריה).
אמינות זה דבר חשוב מאד - אם יתפסו אותך משקר או שובר שמירה יעיפו אותך על טיל, ובצדק.
עבירות בטיחות חמורות יכולות גם לשלוח אותך לשיחת הדחה אצל המ"פ, ועבירות משמעת כמובן...
סיבת ההדחה יכולה להיות גם תקפוד לא טוב בקורס - ציונים נמוכים במבחנים, אי הצלחה במסלולים ובניווטים ועוד.
אין לי את הסטטיסטיקות, אבל בסך הכל רוב החניכים מסיימים את הקורס. אני לא יכול להגיד איזה אחוז מסיימים אותו, ובכלל, יכול להיות שזה השתנה מאז שהייתי שם.

בסך הכל, מי שמתפקד טוב, משקיע, ועובד קשה (והקורס הוא קשה, תאמין לי) ולא עושה שטויות - יסיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר