לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2005, 19:19
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
למבוגרים בלבד תופעה: חיילים בסדיר עוסקים בפעילות מסיונרית

תופעה: חיילים בסדיר עוסקים בפעילות מסיונרית

הבישור, הפצת ה"בשורה" של ישו הנוצרי, עבר את הש"ג. ארגון יד לאחים מגלה היום (6.12.05) כי המיסיון מכווין את חבריו המגויסים לצה"ל לנצל את ימי שהותם בצבא, כדי לעשות נפשות למען העברת חיילים יהודיים על דתם.

[עידן יוסף]
לרשימה המלאה

רק שלא יחליטו לחלק סופגניות במחנות צה"ל..

ה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/new_icon_boom.gif]
בא לסמל פיגוע רוחני, שמטרתו להרוג את הנפש היהודית במקום את הגוף.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-12-2005, 20:27
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
כמובן
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "hold it"

כל המקרים הם מקרים מובהקים של שמד פיסי. לגבי המלצתי הנוספת - לשים אייקון של פיגוע תמיד - הרי אינך יודע כיצד דברים יתגלגלו. לדוגמא, נניח שתביא ידיעה שקשיש קשה יום מהקריות מצא שק מלא מטבעות זהב על המדרכה על סף ביתו. לכאורה ידיעה משמחת, אבל מה שלא סופר בידיעה הוא שהשק נמצא בדיוק במפגש בין ארבעה אריחים, וכשהרים הקשיש את השק התגלה לו צלב (רחמנא ליצלן) ומאז טרפו את מנוחתו מחשבות כפירה שכן ישועתו באה אליו ממקור בלתי צפוי. לבסוף החליט הנ"ל לגשת למנזר הקרוב למקום מגוריו ולהקדיש את שארית חייו לעבודה זרה (בחברת נזירות זרות כמובן). שמד רוחני נורא, שעדיף שהיה נמנע גם במחיר השמד הפיסי של אותו קשיש שאזלו לו המזומנים לרכישת התרופות שלו.
ישן 06-12-2005, 20:40

אתה בציניות ואני ברצינות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "כמובן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
כל המקרים הם מקרים מובהקים של שמד פיסי. לגבי המלצתי הנוספת - לשים אייקון של פיגוע תמיד - הרי אינך יודע כיצד דברים יתגלגלו. לדוגמא, נניח שתביא ידיעה שקשיש קשה יום מהקריות מצא שק מלא מטבעות זהב על המדרכה על סף ביתו. לכאורה ידיעה משמחת, אבל מה שלא סופר בידיעה הוא שהשק נמצא בדיוק במפגש בין ארבעה אריחים, וכשהרים הקשיש את השק התגלה לו צלב (רחמנא ליצלן) ומאז טרפו את מנוחתו מחשבות כפירה שכן ישועתו באה אליו ממקור בלתי צפוי. לבסוף החליט הנ"ל לגשת למנזר הקרוב למקום מגוריו ולהקדיש את שארית חייו לעבודה זרה (בחברת נזירות זרות כמובן). שמד רוחני נורא, שעדיף שהיה נמנע גם במחיר השמד הפיסי של אותו קשיש שאזלו לו המזומנים לרכישת התרופות שלו.

פיגוע אינו דומה לכל שמד פיזי אחר, רק לחלק.

פיגוע זה פעולת איבה ו/או אירוע רב נפגעים.

כל מה שכתבת בהודעתך הראשונה
ציטוט:
אתה יכול לשים את הסימן גם ליד הודעות הקשורות בהפלות, אמצעי מניעה, המתות חסד והתאבדויות (רק של יהודים כמובן). בכלל, אפשר לשים אותו ליד כל הודעה, ליתר בטחון.
אינם עומדים תחת ההגדרה של פיגוע.

מ.ש.ל

(נ.ב: נסה לכתוב פרוזה, אפשר לשפר את הפוטנציאל..)

ישן 06-12-2005, 21:21

תודה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "וכעת ברצינות"

ציטוט:
חבל שלא הפנמת את הרמז שקבלת ממינימקס וחבל עוד יותר שהמנהלים מתמהמהים ולא מורידים את האייקון.

אני מקווה שגם אתה מבין שיש הבדל בין פיגוע לבין עבודה מסיונרית ושאתה מנסה לעורר פרובוקציה. אבל גם אם אינך מבין את ההבדל, אתה, כמי שפעיל בפורום ותורם לו לא מעט, צריך להבין שהחריגה מכלליו הכתובים או הלא כתובים בעיקר מזיקה לפורום וגם למסר שאתה מנסה להעביר.
יש כמה דברים שלא כתבתי למינימקס ושלדעתי לא כדאי להיכנס אליהם כי הכניסה לא תועיל לעניין או לפורום. אומר רק בכמה מילים שמה שמיני כתבה או ציטטה איבד מכוחו לטובת ה"בפועל" שהולך בפורום מזה כחצי שנה לפחות, אם לא למעלה מזה. והכוונה להודעות עם אייקון שלא עומדות במה שמיני ציטטה ולא עוררו את כתיבתו של איש, ולא אצביע על הודעות ספציפיות כי לא זו המטרה.

יש הבדל בין פיגוע לבין עבודה מיסיונרית, ואני לא מנסה לעורר פרובוקציה, אלא תשומת לב לשווה (והשונה) בין פיגוע חבלני לבין מה שאני מגדיר אד הוק כפיגוע רוחני (ואני מניח שאתה לא צריך הסבר נוסף לשווה בין שני סוגי הפיגועים).

לגבי
ציטוט:
צריך להבין שהחריגה מכלליו הכתובים או הלא כתובים בעיקר מזיקה לפורום וגם למסר שאתה מנסה להעביר.
דווקא חגירה מהכללים במקומות הנכונים עשויה לעזור לפורום וגם למסר שאני רוצה להעביר לעבור.

לדעתי זה המקום הנכון.

וחזרה קטנה על / חידוד כמה דברים: לא צריך להכביר מילים על האסון שבדבר פיגוע שמד פיזי. אולם, מסתבר שאנשים לא מכירים בסכנת השמד הרוחני. האירוע המדווח באשכול זה הוא, כהגדרתי, פיגוע רוחני. אירוע שמספר הנפגעים בו אינו מדווח ובו נוצרים ניסו להשמיד יהודים (לא להרוג).

מבלי להיכנס לדכרים השונות והמשונות שבני דתות שונות (בעיקר נוצרים ומוסלמים) ניסו להשמיד יהודים בעבר, צריך להכיר בדבר שנסיון להעביר יהודים על דתם, לגרום להם לכבור ולעבוד את משיח השקר יש"ו (שהיה יהודי) - זה נסיון להשמיד יהודי. והנסיון לעשות זאת בבסיס צבאי - לכאן מתחברת המילה "המוני."

הידעת שעל יהודי שהתנצר קורעים קריעה, ממש כמו שעושים על יהודי שנהרג על קידוש ה' כמו בפיגוע אתמול בנתניה?

ישן 06-12-2005, 21:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני לא מעוניין להגרר לויכוח הזה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "תודה"

אתה הרי לא תצליח לשכנע אותי שהתנצרות של יהודי גרועה כמו רציחתו, ואני לא אשכנע אותך שהארוע שנראה כל כך קטסטרופלי בעיניך הוא בהקשר המדובר לא נורא כל כך (אנחנו לא מדברים על חזרתה של האינקוויזיציה).

רק כמה דברים:

הייתי שמח לו קרובי משפחתי הרבים מאד שנספו בטרבלינקה ואושוויץ היו מקבלים אופציה להמיר את גורלם המר בחיים ארוכים בחסות הצלוב.

גם לי חבל על יהודים שממירים את דתם - בעיקר מכיוון שזה מעיד על כשלון החברה ככלל והחברה היהודית בפרט לספק לאנשים את צרכיהם הסוציאליים והרגשיים. וגם מכיוון שזה לתפישתי גדיעה של שושלת מפוארת של זן נכחד. אבל, אני לא אקרע קריעה על אדם שבוחר לעשות כך - הוא נשאר אדם. אני גם לא מתרגש מזה שזה הנוהג ביהדות - זו הסנקציה החברתית שהיתה אמורה לאיים על היהודי שחשוף לפיתויי סביבתו הגויית מפני חציית הקוים.

במקום מושבי אני חשוף ללא מעט למיסיונרים - הם עושים זאת מתוך אמונה שזו הדרך הנכונה, ודווקא כשמתחוור להם שאני יהודי הם מרפים ממני כך שהתאוריה שלך כאילו מדובר במסע להשמדת היהדות היא, על פי נסיוני, מופרכת.

פעילות מסיונרית אסורה לפי החוק בארץ, ועל הצבא לאסור פעילות כזאת בבסיסיו. אבל אם חייל מזמין את חברו לכנסיה ואומר שבעיניו זה הדבר אין דרך ואין צורך למנוע את זה.

בסיסי צה"ל צריכים להיות פתוחים רק לחיילי צה"ל ועובדיו כל השאר (כולל החב"דניקים) יתכבדו וישארו מחוץ לשער.
ישן 06-12-2005, 22:15

גם אני לא, רק תיקון קטן
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אני לא מעוניין להגרר לויכוח הזה"

ציטוט:
אתה הרי לא תצליח לשכנע אותי שהתנצרות של יהודי גרועה כמו רציחתו, ואני לא אשכנע אותך שהארוע שנראה כל כך קטסטרופלי בעיניך הוא בהקשר המדובר לא נורא כל כך (אנחנו לא מדברים על חזרתה של האינקוויזיציה).

רק כמה דברים:

הייתי שמח לו קרובי משפחתי הרבים מאד שנספו בטרבלינקה ואושוויץ היו מקבלים אופציה להמיר את גורלם המר בחיים ארוכים בחסות הצלוב.

גם לי חבל על יהודים שממירים את דתם - בעיקר מכיוון שזה מעיד על כשלון החברה ככלל והחברה היהודית בפרט לספק לאנשים את צרכיהם הסוציאליים והרגשיים. וגם מכיוון שזה לתפישתי גדיעה של שושלת מפוארת של זן נכחד. אבל, אני לא אקרע קריעה על אדם שבוחר לעשות כך - הוא נשאר אדם. אני גם לא מתרגש מזה שזה הנוהג ביהדות - זו הסנקציה החברתית שהיתה אמורה לאיים על היהודי שחשוף לפיתויי סביבתו הגויית מפני חציית הקוים.

במקום מושבי אני חשוף ללא מעט למיסיונרים - הם עושים זאת מתוך אמונה שזו הדרך הנכונה, ודווקא כשמתחוור להם שאני יהודי הם מרפים ממני כך שהתאוריה שלך כאילו מדובר במסע להשמדת היהדות היא, על פי נסיוני, מופרכת.

פעילות מסיונרית אסורה לפי החוק בארץ, ועל הצבא לאסור פעילות כזאת בבסיסיו. אבל אם חייל מזמין את חברו לכנסיה ואומר שבעיניו זה הדבר אין דרך ואין צורך למנוע את זה.

בסיסי צה"ל צריכים להיות פתוחים רק לחיילי צה"ל ועובדיו כל השאר (כולל החב"דניקים) יתכבדו וישארו מחוץ לשער.

לא ניסיתי לשכנע שהתנצרות גרועה כמו רצח, אלא שהיא יותר גרועה.

לגבי קרובי משפחתך שהזכרת לעיל, הלוואי והם היו יכולים לדבר ולומר היום מה הם היו מעדיפים בדיעבד. להם יש את היתרון של לדעת על החיים שלאחר המוות על קידוש ה'.

לגבי כשלון החברה וכו' - גם אני מצר על כך. ואני מברך על כל איש שעושה כדי לעזור ליהודים. אנשי חב"ד עוסקים לא רק בקירוב יהודים ליהדות, אלא גם בסיפוק צרכים כלכליים (מפעלי צדקה למשל) סוציאליים ורגשיים (לדוגמא הגברת תחושת השייכות של היהודי לקהילה שבה כל ישראל אחים). ולא רק אנשי חב"ד, אולם להערכתי הם בין ההכי מזוהים עם פעולות שכאלה.

לעניין כניסה לבסיסי צה"ל - אשאיר את זה לדיון אחר ברשותך..

ישן 06-12-2005, 21:29

יש לנו עוד מה ללמוד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ממה אתה מודאג?"

ציטוט:
אלה ואלה אינם "מסוכנים" לדעתי - הצלחתם מועטה יחסית והנשבים בקסמם הם כאלה שאם לא ימצאו את מפלטם בדת זו או אחרת ימצאו עצמם במקום לא יותר טוב בהכרח. גניבת דעת? בוודאי - זה הרי המקצוע שלהם.

אין הבדל עקרוני גדול בין המסיונרים של חב"ד לאלו של המורמונים או עדי יהווה, אבל לא ניסיתי לדון בעניין העקרוני אלא בזילות שנעשה כאן לנרצחי ונפגעי פעולות הטרור.
אנחנו יהודים. אנשי חב"ד היקרים עוסקים, בין השאר בקירוב לבבות בכלל וקירוב יהודים לשורשיהם בפרט. הם עורכים ארוחות חג במקומות נידחים בעולם ליהודים שרוצים להרגיש יהודים גם כשהם בתאילנד לדוגמא.

אין מה להשוות בין אנשי חב"ד לאנשי המיסיון. אנשי חב"ד לא מטווחים נוצרים ומנסים לגייר אותם.

גניבת דעת? ספר לי על זה, כי זה נשמע לי מופרך.

ואין כאן זילות להרוגים, ההיפך הוא הנכון.

ישן 06-12-2005, 23:17
  המציק המציק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.02
חילוניות ודתיות לא הולכות אף פעם יחד
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "יש לנו עוד מה ללמוד"

כת חב'ד אינה שונה מכל כת אחרת למעט העובדה שהפרשנות שלך ושל אחרים הינה סלחנית מכיוון שהם נחשבים לבני עמך.
בהסטוריה כתות כאלה פעלו בקרב עמם כל עוד שניתן להם וברגע שהצרו את צעדיהם ,שינו את דתם.
הנצרות החלה בצורה כזאת
כת השבתאים המירה את דתה אחר שהקהילה נידתה את שבתאי צבי
ועוד דוגמאות כאלה.
אתה מאמין שהחבדניקים שונים ? הם המליכו להם את מלך המשיח כבר והם חיים בספירה אחרת לחלוטין.
אהבת האדם שאתה מצייר היא ברירת המחדל שלהם שאינה נובעת מאהבת חינם , אלא מתוך שליחות מסיונרים עצמית שלהם. אחרת איך אתה מסביר את הלהיטות להלביש לך תפילין בכל מחיר - זוהי ספסרות בדת היהודית . עובדה שזרמים אחרים מוקיעים אותה (לא שאותם אני אוהב באופן מיוחד)
עדי יהוה וחבורות השוטים למיניהם שמספסרים באמונתם ולא משנה מהיכן מגיעים , מהקבלה מהסינטולוגיה וכו' מבחינתי היינו אך.
ישן 06-12-2005, 20:17

מגעיל המיסיון: "הצבא - אחד המקומות הטובים לבישור"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "תופעה: חיילים בסדיר עוסקים בפעילות מסיונרית"

המיסיון: "הצבא - אחד המקומות הטובים לבישור"

ה כסלו התשס"ו 06/12/2005 20:18

ארגון יד לאחים מצביע על תופעה מתחדשת: חיילים בצבא סדיר המנצלים את השהות הממושכת בצבא לפעילות מיסיונרית * בשבוע האחרון הגיעו ליד לאחים כמות תלונות מחיילים בנקודות ובסיסים שונים * תדריך של המיסיון שהגיע לידי יד לאחים מעניק את הרקע לתופעה: "נצלו את האפשרויות שהצבא נותן לכם, אם זה בשמירות, נסיעות ארוכות וכדומה" * יו"ר יד לאחים פנה בדחיפות לרמטכ"ל, ראש אכ"א, מפקדי הבסיסים שמהם הגיעו התלונות ולשר הביטחון

תחת הכותרת הנושאת את ראשי התיבות 'צה"ל' מופיעה כותרת בצבע ירוק שזועקת את המילים: "צייתו היום לאדון" ומתחתיה נכתב: "טיפים לחיילים בסדיר? הצבא זה אחד המקומות הטובים ביותר לבישור. כאשר 'תקועים' עשר שעות בתוך נגמ"ש ברחובות רמאללה, שיחות על אלוקים, מוות ושאר נושאים רוחניים חייבים להעלות. אני רוצה לעודד את כל החיילים: נצלו את האפשרויות שהצבא נותן לכם, אם זה בשמירות, נסיעות ארוכות וכדומה".

הדברים הללו מופיעים, שחור על גבי ירוק, בעיתון הנוער 'מהפכה' היוצא לאור על-ידי 'היהודים המשיחיים' והם מעניקים את הרקע לתופעה חדשה שהאגף למאבק במיסיון בארגון יד לאחים מתריע עליה: מיסיון פעיל בתוך הצבא. בישור, למי שאינו יודע, משמעותו, הפצת האמונה הכוזבת באותו האיש והטמעתה בקרב הזולת. המיסיון מפנה אפוא את חבריו המגויסים לנצל את ימי שהותם בצבא כדי לעשות נפשות למען העברת יהודים על דתם.

הקריאה הזאת, מסתבר, מקבלת הדים מעשיים. בשבועות האחרונים נרשמו ביומן האגף למאבק במיסיון של יד לאחים תלונות רבות של חיילים שנחשפו לפעילות מיסיונרית תוך כדי שירותם הצבאי. מעיון בתיקי התלונות והטיפול בהן עולה כי מדובר בחיילים – חלקם עולי חבר העמים שזהותם היהודית אינה ברורה די הצורך – אשר בעת גיוסם כבר היו חברים פעילים בקהילות המיסיונריות של היהודים המשיחיים. במסגרת אמונתם המפוקפקת וההרסנית, רואים הללו לעצמם חובה וזכות להטיף לאמונתם בתוככי הצבא ולעשות לה נפשות.

ביד לאחים הזכירו השבוע כי כבר בקיץ האחרון נרשמה פעילות מיסיונרית ערה בתחנות ההסעה שמהן יוצאים חיילים לבסיסיהם מדי יום ראשון. במסגרת פעילות זו, חילקו המיסיונרים את ספרי הברית החדשה בכריכה בצבע ירוק (ברוח ימי ערב תכנית ההינתקות, חילקו, אגב, אותם מיסיונרים לאזרחים העוברים והשבים את ספרי 'הברית החדשה' בכריכה בעלת צבע כתום).

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, פנה השבוע בדחיפות למפקדי הבסיסים שמהם הגיעו התלונות על החיילים המיסיונרים הפועלים בתחומם. במכתב, שעותקים ממנו הופנו לרמטכ"ל, לראש אכ"א ולשר הביטחון, מתריע הגרש"ב ליפשיץ על התופעה החמורה וקורא "לפקוח עין ולנקוט פעולה מיידית בטרם יהיה מאוחר".

http://www.newsroom.co.il/?id=46317

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר