לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2005, 18:14
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
להכשרה אין קשר.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "היו להם 2 דקות מהרגע שדיווח להם האזרח שעצר את רכבו בצומת"

מחבל מתאבד ודאי הוא רק כאשר המטען נחשף. זה יכול לקרות או כאשר כבר קפצו עליו או כאשר הוא תחת שליטה אפקטיבית של המבאטח ומציית לו ומסכים לחשוף את המטען.

ולכן, גם לא יורים סתם, גם עם מופיעים סימנים מחשידים כאלה ואחרים - באנשים עם 2 כדורים לראש.

ב2 דקות ניתן בהחלט, תיאורטית, להשיג שליטה אפקטיבית ולהרחיק קהל עם כמות אנשי האבטחה (כ-4 אם אינני טועה) שהייתה שם. לא היה מדובר במאבטח אחד בכניסה לבית קפה - אלא ב4 אנשי בטחון.

אבל, שנית, מאחר ואני באותה העבודה - אני יכול לומר מניסיון שנורא קשה לשפוט את האנשים הללו. מעשה הגבורה של קפיצת המאבטח על המחבל - שהצילה חיים וגבתה את חיי המאבטח עצמו - היה יכול להמנע עם קצת יותר מזל ותעוזה מצד אנשי הבטחון שהיו במקום.

אני מציע שנחכה לתחקיר המדוייק ונראה אז בדיוק מה היה שם... כדי שנוכל ללמוד לפעם הבאה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2005, 20:11
צלמית המשתמש של חרוב

אף פעם אין פעולת אזיקה. אין בה טעם.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "שוב לא הבנתי .. ומה קורה אם המתג בידיים שלו גם אז תנסה לאזוק ?"

התשובה הייתה בקשר לשאלה של cancer. הוא שאל שאלה ועניתי. אני לא מנסה לקחת את התרחיש למקומות שונים ומשונים.

ואני לא מבין למה הוא "הזוי" ו"לא מציאותי".

זה בדיוק מה שקרה בבאר שבע. המחבל זוהה. נוטרל בקרב מגע. המאבטח עלה עליו - אבל, המחבל שחרר יד אחת - הגיע למתג... ובום. 2 מאבטחים פצועים.

בכל אופן, זה מה שמנסים לעשות. גם אתה אמרת בעצמך. גם בבית הספר ההוא - דובר רק על נסיון פיזי בידיים לנטרל את המתאבד.

יש הבדל גדול בין דיבורים בכיתה ממוזגת לבין המציאות.

ובמציאות, ישתמשו באמת רק בקרב מגע (או שיטת פיזית אחרת). וזה ייקרה תוך שניות.
לי, כשאני יושב מאחורי המחשב יש זמן לחשוב על התגובה שאני כותב. להם לא הייתה.
בגלל זה - קשה נורא לשפוט מישהו, בייחוד בסיטואציה כזאת. אבל, יש לי זכות לדעה.
אני לא אומר שהם לא פעלו נכון. כי הם כן. אני אומר שהם היו יכולים לעשות עבודה יותר טובה בפינוי הקהל - אוליי. זה הדבר היחיד שהיה יכול להיות שונה. ושנית, אוליי.

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 07-12-2005 בשעה 20:14.
ישן 07-12-2005, 19:00
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "להכשרה אין קשר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חרוב
מחבל מתאבד ודאי הוא רק כאשר המטען נחשף. זה יכול לקרות או כאשר כבר קפצו עליו או כאשר הוא תחת שליטה אפקטיבית של המבאטח ומציית לו ומסכים לחשוף את המטען..

מתאבד לא יחשוף דבר אם הגיע במטרה להתאבד ואם כבר נתפס יתפוצץ בכול מקרה כמו שקרה בקניון ..
המקרים שאתה מתאר שבהם מציית המחבל למאבטח או למישהו אחר קרו במקרים שבהם התחרט החלאה ..או שקרתה איזה תקלה טכנית במטען ..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חרוב

ולכן, גם לא יורים סתם, גם עם מופיעים סימנים מחשידים כאלה ואחרים - באנשים עם 2 כדורים לראש.

ב2 דקות ניתן בהחלט, תיאורטית, להשיג שליטה אפקטיבית ולהרחיק קהל עם כמות אנשי האבטחה (כ-4 אם אינני טועה) שהייתה שם. לא היה מדובר במאבטח אחד בכניסה לבית קפה - אלא ב4 אנשי בטחון.
.

אין כאן "לכן" ... לא יורים בכלל במצב של מגע פנים מול פנים עם המחבל ..
ובוצעו עשרות נסיונות במרוצת השנים ואף נסיון בשום מערכת צלח .. כולם נכשלו מאלף סיבות
כולל הנסיונות לנטרל בידיים שנגמרו בנס במקרים שכבר קרו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חרוב
אבל, שנית, מאחר ואני באותה העבודה - אני יכול לומר מניסיון שנורא קשה לשפוט את האנשים הללו. מעשה הגבורה של קפיצת המאבטח על המחבל - שהצילה חיים וגבתה את חיי המאבטח עצמו - היה יכול להמנע עם קצת יותר מזל ותעוזה מצד אנשי הבטחון שהיו במקום..

ביום הפיגוע בחדשות ערוץ 10 נחשף בי"ס שהוקם ע"י איש ימ"מ לשעבר ..
הבי"ס עצמו מאמן שוטרים מיחידות מיוחדות איך להתמודד בסיטואצייה כזו
ולא דובר שם על ירי בכלל ..אלא על נסיון פיזי בידיים לנטרל את המתאבד
ושוב
לא מדובר על מרחק ולא מדובר על רקע.. דובר על טווח פנים מול פנים ..ומגע עם מתאבד ..
ירי לא ימנע את הפיצוץ
ואגב.
זהו נסיון חוזר מהעבר לנסות איזה שהו נוהל נגד התופעה הזו
ויש כאן קשר ישיר להכשרה .
מאבטח אחר שהיה שולף את נשקו היה יכול להשיג תוצאות איומות
אפקט ההרחקה של המתאבד ממקום הומי אדם לא היה קורה ..
והמחבל היה מתפרק במקום יותר מרוכז באזרחים.. או בכלל היה נפצע והיה מצליח להגיע ליעדו
ואסון היה נגמר פי 3 יותר קשה
ואלו הם נתונים שהופכים את העניין למשימה קשה שבעתיים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חרוב
אני מציע שנחכה לתחקיר המדוייק ונראה אז בדיוק מה היה שם... כדי שנוכל ללמוד לפעם הבאה.

וזה משפט שמפריע לי ..
אתה מציע להמתין לתחקיר כאשר כבר קבעת שעניין זה יכל להמנע עם קצת יותר "מזל ותעוזה" מצד אנשי הבטחון

ישן 07-12-2005, 20:02
צלמית המשתמש של חרוב

אוקיי... 2
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "לא מסכים"

"מתאבד לא יחשוף דבר אם הגיע במטרה להתאבד ואם כבר נתפס יתפוצץ בכול מקרה כמו שקרה בקניון ..
המקרים שאתה מתאר שבהם מציית המחבל למאבטח או למישהו אחר קרו במקרים שבהם התחרט החלאה ..או שקרתה איזה תקלה טכנית במטען .. "

זה בדיוק מה שכתבתי. רק אם הוא מציית למאבטח או כאשר קפצו עליו ומצאו את המטען בחיפוש אלים. הכוונה הייתה: שאתה לא יכול לדעת שמישהו מחבל מתאבד אלא רק אחריי חשיפת המטען. או, במילים אחרות - זה ממש ממש ממש לא סביר שיירו במישהו (שחשוד כמחבל מתאבד) בראש.
עד שתדע שהוא ודאי... זה או שהוא נכנע (ואז תעדיף אותו חי) או שאתה הכנעת אותו בקרב מגע (ואז הירי היחיד שנותר הוא כדור לראאש מטווח אפס). ירי מעל טווח אפס לא סביר שייקרה מול מחבל מתאבד.

"אין כאן "לכן" ... לא יורים בכלל במצב של מגע פנים מול פנים עם המחבל ..
ובוצעו עשרות נסיונות במרוצת השנים ואף נסיון בשום מערכת צלח .. כולם נכשלו מאלף סיבות
כולל הנסיונות לנטרל בידיים שנגמרו בנס במקרים שכבר קרו"

אני כתבתי שבאמת לא יורים. אתה תירה רק במקרה של מחבל ודאי וזה קורה רק כאשר האמצעי גלוי.
במקרה של מחבל מתאבד האמצעי גלוי רק כאשר הוא נחשף. בין אם ע"י חיפוש אלים ובין עם ע"י המחבל עצמו כשהוא נכנע משום מה.

"ביום הפיגוע בחדשות ערוץ 10 נחשף בי"ס שהוקם ע"י איש ימ"מ לשעבר ..
הבי"ס עצמו מאמן שוטרים מיחידות מיוחדות איך להתמודד בסיטואצייה כזו
ולא דובר שם על ירי בכלל ..אלא על נסיון פיזי בידיים לנטרל את המתאבד
ושוב
לא מדובר על מרחק ולא מדובר על רקע.. דובר על טווח פנים מול פנים ..ומגע עם מתאבד ..
ירי לא ימנע את הפיצוץ
ואגב.
זהו נסיון חוזר מהעבר לנסות איזה שהו נוהל נגד התופעה הזו
ויש כאן קשר ישיר להכשרה .
מאבטח אחר שהיה שולף את נשקו היה יכול להשיג תוצאות איומות
אפקט ההרחקה של המתאבד ממקום הומי אדם לא היה קורה ..
והמחבל היה מתפרק במקום יותר מרוכז באזרחים.. או בכלל היה נפצע והיה מצליח להגיע ליעדו
ואסון היה נגמר פי 3 יותר קשה
ואלו הם נתונים שהופכים את העניין למשימה קשה שבעתיים"

מדובר על שני דברים שונים. טווח רחוק - זהו ירי, כמובן. אבל, הדבר לא יכול להיות רלוונטי בקשר למחבל מתאבד, כמעט. בטווח קרוב - ברור שמדובר על קרב מגע. הבעייה הייתה שאם היו להם 2 דקות מרגע הזיהוי - למה אחד לא קפץ עליו בזמן ש3 האחרים מפנים קהל?
קרה בדיוק מה שקרה בבאר שבע. 2 המאבטחים הלכו אחר המחבל המתאבד כ50 מטר, עד שהוא התחיל לרוץ ורק אז, קפצו עליו. גם זה היה יכול להמנע.

"אתה מציע להמתין לתחקיר כאשר כבר קבעת שעניין זה יכל להמנע עם קצת יותר "מזל ותעוזה" מצד אנשי הבטחון"

תחקיר תמיד חושף מה היה יותר טוב. אני לא יודע בדיוק אלו סימנים מחשידים היו לו, אם למאבטח היה בכלל נשק, מתי המאבטח (בניגוד לשוטרים) הבחין בו וכו'.
אני רק אמרתי שאוליי זה היה יכול להסתיים בצורה יותר טובה. גם אמרתי שמניסיון אישי - קשה מאוד לשפוט אותם בגלל אופי העבודה הקשה והמשימה הכמעט בלתי אפשרית - לעצור מחבל מתאבד בשנייה האחרונה.
זכותי לדעה - כמו שלך יש דעה. אז זאת היא דעתי על האירוע. אני חושב שהם גיבורים. אני חושב שהם מנעו פיגוע באמת הרבה יותר גדול - לפחות עם מספר נפגעים כפול. אני גם חושב שאוליי זה היה יכול להיות אחרת - אבל, עוד אין לי את כל הנתונים בידי. וגם לא לך.
אני מחכה לדו"ח. אם טעיתי - אז טעיתי ואני אהיה הראשון שאודה בכך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר