לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2005, 16:48
  שש שש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.04
הותר לפירסום,הקצין שנהרג: סגן אורי בינמו ז"ל

הקצין שנהרג: סגן אורי בינמו
17:01, 29 דצמבר 2005 / כ"ח בכסלו תשס"ו

הותר לפרסום: הקצין שנהרג הבוקר בשומרון הוא סגן אורי בינמו הי"ד מנשר. מח"ט אפרים אמר כי החיילים מנעו בגופם פיגוע קשה 'הילדים חוגגים חנוכה בזכות לוחמי גדוד נחשון'. עוצר הוטל על טול כרם וקלקיליה.
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.a7.org/data/images/2005/12/29/uri_binmo_s.jpg]

הותר לפרסום שמו של קצין צה"ל שנהרג הבוקר בפיגוע, סגן אורי בינמו הי"ד, מנשר. בינמו פיקד על מחלקה ביחידת נחשון נהרג הבוקר בעת שמנע בגופו מעבר של מחבל מתאבד לתוך יישובי ישראל דרומית לטול כרם. הודעה נמסרה למשפחתו.

בעקבות הפיגוע אמר מח"ט אפרים אל"מ אהרון חליבה כי החיילים מגדוד נחשון, בראשם מפקד המחלקה, מנעו בגופם פיגוע קשה בעורף הישראלי. הקצין נהרג ושלושה מהחיילים נפצעו בפיגוע במחסום פתע דרומית לטול כרם. חליבה הוסיף כי הילדים חוגגים את החנוכה בזכות לוחמי גדוד נחשון.

את המחסום שבו אירע הפיגוע הקים צה"ל ע"פ מידע מודיעיני על חולייה העומדת לבצע פיגוע במרכז הארץ. מתנדב זק"א גיל ביסמוט שהגיע אל הזירה אמר לכתבנו קובי פינקלר כי המחבל יצא ממונית פלשתינית שהגיעה אל מחסום הפתע. המחבל יצא מהמונית והתבקש לפתוח את מעילו ואז הפעיל את המטען. ביסמוט דיווח כי אנשי זק"א שהגיעו לשטח וחיילי צה"ל עסקו באיסוף מה שנותר בשטח כדי לשלוח למכון לרפואה משפטית באבו כביר.

2 פצועים מן הפיגוע פונו לבית החולים מאיר, פצוע נוסף פונה במסוק להלל יפה.

ח"כ אורי אריאל מהאיחוד לאומי אומר בתגובה לפיגוע בשומרון כי "התגובה המינורית של צה"ל אתמול בעזה הזמינה פיגוע בשומרון. רה"מ חייב להבין שצה"ל צריך להיות נוכח בשטח ולסכל כל התארגנות חבלנית שנעשית. רצועת עזה מלמדת אותנו שלא ניתן לפתור בעיות מרחוק, תוך הסתתרות מאחורי חומות וגדרות". אריאל מוסיף כי על כל אירוע חבלני תגובת צה"ל צריכה להיות קשה וכואבת. "המשוואה שחייבת להתקיים- טרור לא משתלם".

ח"כ אהוד יתום אומר כי "מדיניות הבטחון המאופקת וחסרת התכלית של הממשלה מביאה לכך שהטרור מתגבר ורודף אותנו בכל מקום ואתר ע"מ לאלצנו לבצע עקירות חד צדדיות נוספות ללא הסכם וללא תמורה".

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב אומר כי "הממשלה שהפגינה נחישות בביצוע ההתנתקות מפגינה אוזלת יד משוועת בטיפול בטרור. החולשה והריפיון שמקרינה הממשלה מתפרשת ע"י הפלשתינים כהזמנה לקסאמים, קטיושות ומחבלים מתאבדים".

a7.org

נערך לאחרונה ע"י שש בתאריך 29-12-2005 בשעה 16:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2005, 17:08
  שש שש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שש שמתחילה ב "הותר לפירסום,הקצין שנהרג: סגן אורי בינמו ז"ל"

ההרוג בשומרון: "לא האמנו שכך יעלה בדרגה"

"מגיל צעיר הוא ידע לזהות כל פרח, נתן את הנשמה בשביל המדינה ובחגים ביקר אצל החיילים שלו", מספר אביו של סגן אורי בינמו, שנהרג בפיצוץ חגורת הנפץ בטול-כרם - ומנע בגופו פיגוע בעורף ישראל. החברה שמעה על התקרית בחמ"ל - ונחרדה לגלות שבן-זוגה אינו זמין בשני הטלפונים הניידים
אחיה ראב"ד

"זו דרך נוראה לעלות בדרגה. אורי היה צריך לקבל את דרגת הסגן בעוד חודשיים, ועכשיו קיבל אותה עם מותו. לא האמנו שכך יקרה". כך אבי בינמו, אביו של סגן אורי, שנהרג הבוקר (ה') בפיצוץ חגורת הנפץ במחסום ליד טול כרם.

לדברי מפקד החטיבה, בינמו וחייליו מגדוד נחשון, שעמדו במחסום פתע צה"לי בשומרון ועיכבו את המונית הפלסטינית, מנעו בגופם פיגוע בעורף ישראל. "אני כל-כך גאה בילד הזה, כל-כך גאה במסירות שלו. איבדנו ילד שנתן את נשמתו למדינה הזו", אומר אביו.

האב הוסיף כי עם גיוסו לצבא ביקש אורי לשרת ביחידה קרבית יותר ותמיד שאף להיות הטוב ביותר: "הוא הפתיע עד כמה שהוא הצטיין, היו לו בעיות ברגליים אבל הוא לא יכול היה לעזוב את החיילים שלו. הוא נסע איתם לאילת, לירושלים - הכל רק כדי לבדוק שאין להם בעיות בבית. כל-כך רצה להצטיין. במקום להגיע הביתה בחופשות הוא נסע לבתים של החיילים שלו".

האב סיפר כי הבוקר, בעת שהיה בעבודה, שמע על התקרית והחל לחפש מידע על גורל בנו: "היו לו שני מכשירים סלולאריים, כי רצינו כל הזמן לשמור איתו על קשר, אבל בשניהם לא היתה תשובה. אחר כך אמא שלו התקשרה אלי ואמרה לי: 'בוא מהר הביתה'. היה לי ברור שזו לא יכולה להיות בשורה טובה".

אבי מספר כי בטרם ידעו בני המשפחה על האסון הם התקשרו לחברתו של אורי, קצינת מבצעים בחטיבת מנשה ושמעו אותה בוכה. כששאלו אותה מדוע היא בוכה ענתה כי חיילת קיללה אותה, כדי שלא היא תהיה זו שתספר להורים על מותו של בנם.

"אנחנו כהורים, כאנשים שהמדינה חשובה להם לפעמים יותר מהבית הפרטי שלהם, לקחנו את האפשרות הזו בחשבון", אמר האב בקול שבור. "אנחנו משפחה מאוד ציונית, אוהבים את הארץ הזאת, נולדנו לתת למדינה. אני לא יודע איך אנחנו ההורים, האחיות שלו והחברים נוכל להמשיך עכשיו, בלעדיו".

החברה שמעה על הפיצוץ בחמ"ל

חברתו של אורי, עינת בינג, סיפרה כי ישבה הבוקר בחמ"ל חטיבת מנשה בעת ששמעה בקשר כי אירעה התקלות עם הרוג ושני פצועים: "התקשרתי לשני הטלפונים הניידים שלו. היה לנו נוהל קבוע שאחרי פיגוע הוא מתקשר ואומר שהכל בסדר, אבל במקרה הזה הנוהל לא עבד. התחלתי להרים טלפונים לחברים אבל כבר ידעתי, כי כשכואב מבינים לבד".

עינת מדגישה את ההקרבה הגדולה של אורי למען חייליו: "הוא היה קצין שנותן בשביל החיילים שלו את כל מה שהוא היה יכול, הוא היה מנהיג ואדם שנתן לחבריו הכל, הערצתי אותו וכך גם כל חבריו. כשהוא היה נכנס לחדר כולם היו משתתקים".

עינת סיפרה כי בשבוע שעבר קיבל אורי חופשה וכי במקביל היא ביקשה לצאת לחופשה על מנת לשהות לצידו. זו גם היתה הפעם האחרונה בה נפגשו: "ביום שישי החזרתי אותו למוצב. הוא לא יכול היה לחזור לבד כי הוא הביא איתו כמעט מכולה של מוצרים לחיילים ולמחלקה שלו. זו היתה חלוקת העבודה בינינו, אני הייתי ה'עורפית' והוא ה'מבצעי'. אני הייתי דואגת להפניות שלו והוא היה הולך ללחום. מלך העולם".

הלווייתו של סגן אורי בינמו תתקיים מחר בשעה 11 בבית העלמין הצבאי בחיפה. הוא הותיר אחריו הורים, רוזי ואבי, ושלוש אחיות, הילה (15), נעמה (12) ויובל (3). בן 21 היה במותו.

ynet
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר