לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2006, 16:40
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תופעה בצה"ל---> יותר נכון בשכונה שלי

בשנה האחרונה כאשר התבגרתי וראיית העולם שלי התפכחה יותר ויותר נוכחתי לדעת שצה"ל מגייס אנשים לצבא שרמת ההשכלה שלהם שואפת לאפס.

אבל הבעיה היותר גדולה היא שהם טיפשים באמת הם לא אנשי שיחה והם בד"כ כאלה אנשים שעושים בלגנים כל היום.

הם לא נראים כמו חיילים ולדעתי הם מביישים את צה"ל כאשר הם לובשים את המדים שלו.

הם משרתים בד"כ בקרייה בתור עובדי רס"ר הם מגיעים מתי שהם רוצים לבסיס עושים בלגן או לא עושים כלום חוזרים הבייתה ומפריעים לשכנים לישון.

הם מעולם לא היו מדוגמים ואני ספרתי המון כאלה שגרים בשכונה שלי (אני בא משכונה שאחוזי הגיוס בה הם נמוכים ועל אחת כמה וכמה לקרבי,רוב השכונה לא עשתה כמעט צבא למעט האנשים המבוגרים).

אז עולה השאלה מדוע צה"ל צריך אנשים כאלה בצבא?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2006, 16:58
  שחריקוס שחריקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תופעה בצה"ל---> יותר נכון בשכונה שלי"

מצב הבטחוני של ימינו , זה חיוני להחזיק בצבא חזק . יש פה עיניין של חוק גיוס חובה
גיוס החובה גורם למדינה נזק צודק - חיילים חסרי - מוטיבציה ובעייתים כמו שאמרתה מגיעים ליחידות שבהן אין בהם צורך , ובכך יוצרים אבטלה סמויה על חשבון משלם המסים .
במקרה הגרוע יותר , חיילים כאלה עוסקים בסחר בסמים בצבא , או אפילו מוכרים נשק לאויב . ייתכן שצבא קטן וחכם , שמבוסס על מתנדבים ו/או שכירים המקבלים שכר הולם, ישמור על הבטחון בצורה טובה יותר.
ואזזזזזזזז , יהיה אפשר לבחור בחורים בלי בעיות ובלי הפרעות וחשיבה ששואפת ל - 0 . .
אבל בנתיים אין כסף לרעיון הזה . חוק זה חוק גיוס כלל זה חובה . כנראה שאין לצבא מספיק משאבים לבדוק לעומק חיילים ואין עוד את האפשרות לשלול חיילים מפעילות בצבא .

הצבא יודע טוב יותר מכולם איזה תפקיד תורם למדינה ואיזה לא . זה מה שחושבים .
כאן הויכוח הוא על השאלה - איזה גוף מוסמך לקבוע מהם התפקידים התורמים למדינה . יש אומרים שצה"ל הוא הגוף המתאים, יש אומרים שהכנסת מתאימה יותר , יש אומרים שרק במשאל עם אפשר לקבוע דברים כאלה , וכו' . שוב , הויכוח הוא לא על עיקרון השוויון אלא על שאלה אחרת - מי מוסמך לקבוע מה תורם למדינה .

מבין גבר ?
זה יותר מדיי שלבים לעבור והצבא לא תמיד מספיק לקלוט את הבן אדם לפניי שהוא מגייס אותו לאותו מקום שהחייל מסופח . . זה בעייתי
ישן 21-01-2006, 17:31

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "מי שהצבא לא רוצה אותו הוא לא לוקח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ga02
ואתם חיים בסרט שאנשים עושים בעיות למפקדים
בן דוד שלי סיפר לי שהיה איזה ג'ובניק בבסיס שלו שאהב לעשות בעיות אז הוא פשוט הוציא אותו לאיזה מסע באמצע הלילה והג'ובניק אמר לו אני נשאר פה אז בן דוד שלי אמר לו אין בעיה רק שאם תידע לצאת מפה חזרה אני ישמח
אחרי המסע הזה הג'ובניק הבעייתי הבין שאם הוא ימשיך לעשות בעיות אז טוב לא יצא לו מזה
חוץ מזה לא חסרים אנשים שצה"ל מעיך על 21 נפשי וכל מיני שטויות אחרות

אתה יודע כמה שוקלים עוד פעם את האפשרות לצאת על נפשי בגלל הידיעה של הממשל ?
אתה יודע שהסעיף הזה לא כל כך קל כמו שאתה חושב ?

ונתתה פה דוגמה של ג'ובניק חסר חוט שידרה.
אני לא גאה בזה אבל בהתחלה הייתי אחד שמקבל ריתוקים ושבתות כמו זמן אוכל שמקבלים . . אם מישהו מוכן להקריב דברים בשביל לשמור על המילה שלו אין לו בעיה הצבא לא יכול כל כך לענות לכאלה דברים .
ישבתי שבועיםי בכלא צבאי שבתות וריתוקים ולא שאני גאה על זה אבל העיניין שהדוגמה שלך חלשה .
ישן 21-01-2006, 23:40

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "[QUOTE=שחריקוס]אתה יודע כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jesus Christ
חח הידיעה של הממשל? איזה חי בסרט..
מה הבעיה ב21 נפשי? תגיד לי מהניסיון האישי שלך לא מהנפצות בבקשה..

חחחחח
הופה פגעתי למישהו פה הנקודה רגישה הא ?
מה קרה אתה מרגיש רגשות אשם ?
פרופיל 21 רוצה לשמוע תסרט המקורי מר בחור ?
מניסיון , לא אישי . . אבל של אחד מהשכונה
שללית רישיון ובירור בלאגנים . . בחינה מתישה ובסוף 90 שאתה לא עובר ואז אם כבר אתה עובר צריך לשלם 500 שקל .
הפליות במתן הטבות מהמדינה -איזה תענוג האאאאא
הבן אדם הלך למצאו עבודות שנה כבר הוא לא מוצא הגיע לעשרות ראיונות עד שהוא כמעט התקבל ביקשו ממנו את התיק ראו שהוא ייצא על נפשי שאלו למה . . הסביר להם שהוא לא הסתדר בצבא העיפו אותו !

משכנתא תשכח ממנה . . זה בכלל אין מה לדבר .

קיצר אם יורדים ל21 נפשי המדינה הזאת היא לא מה שתעשה לך חיים קלים . באחריות .

בקשה מותק עיין ערך הנפצות תבדוק תדברים שלי ותראה מי כאן מנפיץ ומי כאן נפגע משהו . .
אגב : יש עוד מלא דברים שלא אמרתי ההשלכות עוד רבותתתתתת אוו אוו
ישן 22-01-2006, 00:00
  Educated Fool Educated Fool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
21 נפשי עושה הרבה בעיות.. אבל 45 לא כ"כ..
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שחריקוס שמתחילה ב "[QUOTE=Jesus Christ]חח הידיעה..."

אבא של חבר שלי בדק אצל פסיכולוג.
הפסיכולוג אמר שבשונה מ-21, 45 זה פרופיל שמקבל מי שלא מסתדר במסגרת של קרבי.
באזרחות זה לא יותר מדי פוגע. זה בעצם אומר שלא הסתדרת עם אורח חיים קרבי, ולא שאתה מטורף שלא מסתדר עם אף מסגרת.

ולפותח הפורום, קודם כל, יש את העניין של חוק גיוס חובה, והוא קיים גם בגלל המצב הבטחוני בו אנו נמצאים, וגם בגלל שאוכלסיית המדינה יחסית מצומצמת, ולא מאפשרת להפוך את הצבא לגוף שמעסיק עובדים אך ורק על פי כישוריהם.
בינינו, הרבה אנשים היו מעדיפים ללכת לקולג' ואח"כ לאוניברסיטה ולהמשיך את הנעורים שנקטעים מאיתנו בואת אחת ברגע שמתגייסים לצבא. לא כולם מסוגלים לעמוד בזה, לא כולם מחונכים לעמוד בזה, ולכן יש את היוצאי דופן שהצבא מטפל בכל עניין לגופו (כמובן שלא תמיד כמו שצריך.. אבל.. זה צבא.).
אל תשכח שללבוש מדים זו קודם כל חובה, לפני שזו זכות. זו חובה של כל אחד בתור אזרח שומר חוק.
יש אנשים מסויימים שרואים את זה בתור זכות, ויש שרואים את זה רק בתור חובה. זה תלוי בחינוך ובערכים שאדם צובר עד שהוא מגיע לצבא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר