לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2004, 22:15
  pikachu pikachu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wxyz שמתחילה ב "איך מעתיקים תקליטי ויניל ישנים למחשב?"

שוב:אין צורך בתוכנה מיוחדת-ברגע שיש חיבור מתאם פשוט תקליט את התקליט עי כל עורך אודיו כדוגמת WAVELAB ויש עוד רבים ושונים שאני לא ממש זוכר שמותיהם אבל חפש בגוגל בנושא audio recording ותקבל קישורים וכן מומלץ לבדוק בhttp://www.download.com/3120-20_4-0...ng&tg=dl-2001לא ממש יודע אם כרטיסך מסוגל למשימה אבל אתה יכול לנסות כך:
חבר כבל לLINE IN של הכרטיס קול שלך ואת צידו השני חבר ליציאת שמע של המערכת-(אפשרי לחיבור יציאת אוזניות)-אם הכרטיס ידע את העבודה הוא ישמיע לך את התקליט ברמקולים של המחשב-אבל חשוב שתפתח את המיקסר סאונד של המחשב ותדאג שהיציאה שהLINE IN תהייה פתוחה.
ואז אם אתה שומע את התקליט דרך הרמקולים של המחשב או האוזניות אז נשאר רק לפתוח תוכנת עריכת אודיו ולראות שהצליל עובר לתוכנה (ניתן לראות זאת עי צוגת אקולייזר שקיימת בדרך כלל בתוכנות כאלה) ואם אין צוגה פשוט תקליט ותראה אם ההקלטה משמיעה את הקטע שרציתה להקליט ואם אכן כן אז יש לך את המוצר המבוקש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2004, 12:27
צלמית המשתמש של Ctzvi
  Ctzvi Ctzvi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.02
האמת שזה לא כל כך פשוט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wxyz שמתחילה ב "איך מעתיקים תקליטי ויניל ישנים למחשב?"

אם אתה מעוניין שבסוף התהליך יהיה לך CD שמתקרב איכשהו לאיכות המקורית של התקליט האנלוגי אז מדובר בעסק די מורכב.
א) כרטיס הקול - לכרטיסי קול פשוטים (ואני כולל כאן גם את Sound Blaster לסוגיו) ובעיקר לכרטיסים שהם on board (כמו שלך) יש כניסות לא איכותיות במיוחד מה שגורם לאיכות ההקלטה דרכן להיות בינונית ומטה. מה שעוד מפריע הוא המחשב עצמו שמיצר 'רעש חשמלי'. כדי להקליט ברמה סבירה למחשב צריך כרטיס קול מקצועי שיש לו כניסות איכותיות ושמסוכך מקרינה מגנטית (או שהחיבורים בכלל נמצאים בקופסה חיצונית למחשב) (כרטיס קול מקצועי מ 900 ש"ח ועד השמים).
ב) הפטיפון - אם אין לך פטיפון טוב אז לא יעזור כלום והסאונד שתקבל בסוף יהיה גרוע (פטיפון טוב - מ 1000 ש"ח ועד השמים).
ג) הציוד שבדרך - פטיפון,מגבר,כרטיס קול,כבלים - אולי כרגע אתה יכול להאזין לתקליטים בכיף אבל כל בעיה בשרשרת ההקלטה תגרום לתוצאה הסופית להישמע רע. אם יש לך בבית מערכת ממוצעת (בנוסף לכרטיס קול בעייתי) הסיכוי גבוה שהאיכות תהיה נמוכה. לתוצאה טובה צריך פרה-אמפ איכותי שיעביר את הסאונד מפטפון איכותי לכרטיס קול איכותי (דוגמא מוגזמת לחלוטין לפרה-אמפ - http://www.mil-media.com/docs/products/lpe2.shtml בנוי במיוחד לצורך ניגון,הקלטה ומאסטרינג של תקליטים ועולה איזה 9500$).
ד) התוכנה - ניסיתי למצוא תוכנה פשוטה או חינמית שמנקה רעשים של תקליטים ולא ממש מצאתי. אני משער גם שתוכנה לא מקצועית שכזו תצליח אולי לנקות רעשים אבל גם לפגום תוך כדי באיכות הסאונד.

בקיצור אני לא רוצה לנפץ תקוות אבל תוצאה טובה כנראה לא תצא לך.
הייתי מציע לך לבדוק קצת בפורום של www.act.co.il שבו יש אנשים שמבינים יותר עניין ממני.
אם אתה פשוט רוצה לשמור את החומר כדי שלא ילך לאיבוד ולא אכפת לך מהאיכות (מה שלא נראה לי לפי השאלה שלך על סינון רעשים ושריטות) אתה יכול לנסות להשתמש בציוד שיש לך עם תוכנה כמו שכתבו כאן ולקוות לטוב - לך תדע אולי יצא סאונד נורמאלי.
עוד אופציה היא למצוא אולפן מקצועי שמתעסק בהעברות ושחזור מתקליטים - עניין כספי לא קטן אבל למספר מצומצם של תקליטים עדיף על לרוץ לקנות ציוד.

תוספת: מצאתי ב act שרשרת בנושא http://www.act.co.il/forums/viewtopic.php?t=9354 אולי תוכל להעזר בזה.

נערך לאחרונה ע"י Ctzvi בתאריך 09-12-2004 בשעה 12:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:25

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר