לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2005, 21:38
  The-Decoder The-Decoder אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.03
חיר יעודי - מידע למתגייסים

גדודי התשעים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית.

גדודי התשעים הינם גדודי חי"ר סדירים שהוקמו ע"מ לשמור על הסדר בשטחים.

גדודי התשעים מוכרים גם בשמם הישן חירמ"כ (חיל רגלים ממוכן) ולפני כן כחרמ"ש (חיל רגלים משוריין). כיום הם משמשים ככוחות חי"ר לכל דבר. הכשרתם היא ככל שאר חטיבות החי"ר. בימים אלו קורמת עור וגידים התוכנית להפיכת גדודים אלו לחטיבה ככל חטיבות החי"ר כעת מכונה המפקדה המשותפת אגד 900 כשם זמני. גדודי התשעים הם:
תוכן עניינים

[הסתר]//

[עריכה]

הגדודים

[עריכה]

נחשון

השני הוא גדוד נחשון (90), הסדיר, הוקם בנובמבר 1998 בתור גדוד חי"ר לבט"ש. לאחר זמן קצר התברר שהכשרה זו אינה מספיקה לאופי הפעילות, ורמת ההכשרה שונתה לחי"ר מהשורה (07). בדומה לגדודי התשעים האחרים הוא אינו שייך לחטיבת חי"ר אלא לחטיבה מרחבית ויעודו הוא שמירת הסדר בשטחים ברגיעה וחירום. במחזורי הגיוס האחרונים הגיע גדוד נחשון לראשון בין גדודי החי"ר הייעודי במספר [[המלש"בים המעונינים להגיע אליו.

חיילי הגדוד עוברים הכשרת 07 בפרק זמן של כחצי שנה, במסגרת מתקן אדם, לצד גדודי החי"ר הייעודי האחרים. לאחר מכן עולים הלוחמים כפלוגה מבצעית אל הגדוד, שנמצא בחטיבה המרחבית אפריים, וחולשים על מרחב עיר טול-כרם כולה (כ-250,000 פלסטינאים). הגדוד מוכיח את כשירותו המבצעית בצורה מצוינת במבצע חומת מגן ואירועי גאות ושפל, הן בביצוע פעילות יזומה כגון מעצרים במחנה הפליטים של טול-כרם והן בפעילות הבט"ש. מסלול החיילים הוא של כשנה שבמהלכו לומד הלוחם הצעיר על אופי הפעילות השוטפת והמבצעית, ובסופו מקבל סיכת לוחם ועולה לאחד משלושת הפלוגות המבצעיות : הפלחו"ד ("הפנתרים") המסייעת ("הויקינגים") או המבצעית ("כחל").

[עריכה]

שמשון

שמו של גדוד שמשון-92 נגזר מיחידת המסתערבים שמשון שפעלה ברצועת עזה בין 1985 ל1995. הגדוד הוקם משרידי פלוגות החרמש: אורן ואשבל, שפעלו גם הן ברצועת עזה באותן שנים.

מחזור הגיוס הראשון גוייס בנובמבר 1997 והוכשר כרובאי-07. חלק מאנשי הגדוד ממשיכים לפיקוד ולקצונה. הגדוד שהה תקופה ארוכה באי"וש, שם עסק לרוב במעצרי מבוקשים והגנה על מתיישבים. הגדוד חזר לרצועת עזה באוקטובר 2001.

בשלוש השנים האחרונות עסק הגדוד בלחימה מתמשכת במחבלים ובמפגעים וזכה לאחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. כיום הגדוד ממוקם בנצרים ומתפרש על כל צפון רצועת עזה ועוסק במארבי "אלמנות קש", שמירה על מתיישבים, מעצרים וחיסול מפגעים ומניחי מטענים. כמו כן הגדוד מסכל פעולות של חוליות אר-פי-ג'י ויורי קסאמים למיניהם. הגדוד נטל חלק בכל המבצעים שבוצעו בגזרתו וזכה לפרסום עקב המבצע המוצלח "דרך המלך" (אוקטובר 2004, חאן יוניס) בו חיסל הגדוד לבדו 15 מחבלים.

הגדוד הוא היחיד ממערך החי"ר היעודי, אשר מוצב כיום ברצועת עזה. בשל כך מצא את עצמו בחזית הלחימה ופיתח כשירויות ויכולות יחודיות אשר לא קיימות ביחידות אחרות. הגדוד כיום כפוף ישירות לחטיבה הצפונית באוגדת עזה. הגדוד ידוע באיכות הצלפים שלו, שהרגו עשרות מחבלים בעומק השטח מעמדות צליפה רחוקות. בגדוד קיימת מחלקת קשר מעולה, מצטיינת אוגדה.

ראו גם: כתבה במעריב על פעילותו של גדוד שמשון בנצרים, מעריב, 25.3.2005

[עריכה]

חרוב

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

גדוד חרוב הוקם ב-1995 ע"ש סיירת חרוב. גזרת הגדוד היא בשומרון ובסיסו דרומית לשכם. הגדוד, כמו שאר הגדודים בחי"ר הייעודי מתמחה בלוחמה בשטח בנוי. סיסמת הגדוד היא "נראה אותך חרוב".

תג היחידה הוא חרב מכונפת לבנה על רקע אדום וסיכת הלוחם מכילה בתוכה ג'יפ חבצלת זוג אריות ותחומה בכנפיים כפולות - הג'יפ מסמל סיור, החבצלת את איסוף המודיעין, האריות את פיקוד מרכז (שכם), והכנפיים כי בעבר הסיירת הייתה צונחת, ב-1998 שינו את הכנפיים לארוכות יותר וגדולות יותר, בעבר הכנפיים היו יותר קטנות ונראות כמו כנפי צניחה (סיכת הלוחם הישנה של "חרוב" ששונתה). חיילי הגדוד בדומה לשאר חיילי החי"ר היעודי מזוהים ע"י הנעליים האדומות והכומתה השחורה.

הטירונים מתחילים את דרכם בבא"ח אדם ולאחר מכן, אימון מתקדם. לאחר כשישה חודשים, עולים הלוחמים לפלוגה המבצעית בשכם. וכעבור שנה חודשיים, מרגע גיוסם, החיילים מסיימים מסלול ועוברים לפלוגות הותיקות (הפלחו"ד - פלוגת החוד ,המסייעת, והרובאית).

באירועי הר הבית באוקטובר 1996, בתקופת ממשלתו של בנימין נתניהו לאחר פתיחת מנהרות הכותל, גדוד זה שילם מחיר כבד, ונהרגו מספר מחייליו, בפריצה שלו לשכם ובכיבוש קבר יוסף.

הגדוד קיבל במהלך מבצע "חומת מגן" את צל"ש הרמטכ"ל על פעילותו בשכם. כמו כן, במהלך הפעילות השוטפת בשכם במשך השש שנים האחרונות, סיכל הגדוד פיגועים וביצע מעצרים. הגדוד קיבל פעמיים את צל"ש אלוף פיקוד המרכז בשנתיים האחרונות (בנוסף לצל"שים אישיים לכמה לוחמי הגדוד).

בתחילת שנת 2004 נוספה לגדוד פלוגה ותיקה נוספת, פלוגת הרובאית, במסגרת הרה-ארגון שנעשה בזרוע היבשה בכלל, ובחיל השריון וחיל הרגלים בפרט.

רוב מפקדי הגדוד (בניגוד לגדודי התשעים האחרים), גדלו בגדוד ולא "יובאו" מיחידות אחרות. רמת המשמעת בגדוד זה נחשבת ליותר נוקשת מבשאר הגדודים. לאור פעילותו הענפה והמוצלחת של הגדוד הוא זכה להיות הגדוד המבוקש מבין גדודי התשעים ע"י מלש"בים והידוע שבהם.

[עריכה]

דוכיפת

גדוד דוכיפת הוא גדוד חי"ר ייעודי (או בשמו הישן חירמ"כ) שמספרו הוא 94. הגדוד נועד ללוחמה בגזרות קבועות תוך התמחות בלוחמה בשטח בנוי. הגדוד לוקח חלק נרחב בפעילות הביטחון השותף.

עיקרי פעילות הגדוד כיום היא ברמאללה והסביבה (פסגות, בית-אל, נווה יעקב ועוד) הוא פועלת ומקבל עבודה של סיירות ומבצע אותם ברמה גבוהה מאוד בשיתוף עם כוחות אחרים כולל השב"כ. במסגרת פעילותו הוא זוכה להערכה רבה, ותעיד על כך העובדה בצל"ש הרמטכ"ל כל שנה בשנים האחרונות.

החיילים בגדוד עוברים טירונות בבא"ח אדם, שם הם מוכשרים כרובאים 07-012. כיום הוא הכי פופולארי מבין גדודי החי"ר יעודי , אחוז הבקשות לגדוד זה עומד על 85%.

הגדוד הוקם כחלק מחטיבת הראל עוד בימי קום המדינה (1948), הוא היה כחלק מגדוד הצנחנים ואחר כך צורף לשריון בסיירת נגד טנקים. בימי הסכם אוסלו הוקמה היחידה מחדש כגדוד נ"ט וחירמ"כ.

[עריכה]

לביא

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

גדוד לביא הוא גדוד חי"ר ייעודי בצה"ל. מטרתו שמירה והגנה על איזור דרום חברון. המחזור הראשון של גדוד לביא "נולד" בנובמבר 2001 ע"י קצינים ומפקדים מיחדות מובחרות שונות. לוחמי הגדוד עוברים הכשרה של רובאי 07. הגדוד מורכב מ-3 פלוגות וותיקות: פלחו"ד, מסייעת (אריות השאול) ומבצעית (להב). הגדוד עבר לאחרונה לשרת בעיר חברון והחליף את הגדוד הצנחנים שתפס את גזרת העיר ועבר לצפון השומרון לטובת ההינתקות. הגדוד הוקם לאחר הפקת לקחים מהקמת גדודים קודמים. גדוד זה מתמחה בלש"ב (לוחמה בשטח בנוי) ובמעצרים בגיזרתו. הטירונים מתחילים את הטירונות בבא"ח אדם וממשיכים באימון מתקדם בבקעות (בסיס אימון מתקדם).

[עריכה]

נצח יהודה

גדוד נצח יהודה (גדוד 97) של צה"ל, הוא הנח"ל החרדי, הוקם על ידי צה"ל בשיתוף עם רבנים, על מנת לאפשר לבני ישיבות חרדים וחרדים לאומיים לשלב שירות צבאי קרבי עם המשך השמירה על אורח חייהם האדוק. בשנת 2005 שירתו בגדוד בערך 400 חיילים.

מסלול ההכשרה זהה לזה של שאר יחידות החי"ר. גזרת הפעולה של הגדוד הינה בקעת הירדן וגב ההר. לאחר שנתיים של שירות פעיל יוצאים חיילי הגדוד ל"שנת משימה" בה הם משלימים את לימודי הבגרות, כהכנה לחיים האזרחיים.

תחילת דרכו של הגדוד היתה כפלוגה מגדוד 50 של הנח"ל, ועל כן הוא מכונה "הנח"ל החרדי" וכומתתו ירוקה, על אף ששיוכו הארגוני לאגד 900 - "גדודי התשעים", בעל הכומתות השחורות.

בפועל, רוב החרדים בוחרים לנצל את הפטור משירות צבאי שניתן להם במסגרת הסדר "תורתו אומנותו", ומיעוט קטן מגיע לגדוד. את הגדוד ממלאים בני נוער הגבעות וחרדים לאומיים המעוניינים בתנאי ההפרדה מבנות ובכשרות המחמירה. הרב שמואל טל ידוע כמי ששולח את תלמידיו לשרת בגדוד זה. על פי כתבה בעיתון "הארץ", צה"ל אינו מנסה לשתף את הגדוד בדרך כלשהי ביישום תוכנית ההתנתקות ביודעו שניסיון כזה עלול לגרור סירוב המוני.

שמם של חיילי נח"ל חרדי נקשר להנחת מטען הדמה בתחנה המרכזית בירושלים כמחאה נגד תכנית ההתנתקות [1]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2005, 13:04
  בוכמן בוכמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.05
לכל המבוהלים ולאלה "שלא יתפנו" ולאלה שסתם מבואסים שקיבלו חיר יעודי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The-Decoder שמתחילה ב "חיר יעודי - מידע למתגייסים"

שלום לכולם..החלטתי לכתוב לכם על השבועות הראשונים של הגיוס כולל הבקום עד השיבוץ לגדודים

לפני זה אני רוצה רק לדבר על כמה נושאים שחלק מפה מדברים על זה אבל לא נראה לי שזה מה שהם רוצים באמת...

סירוב פינוי: כמו בכל גיוס יש את אלה שמסרבים להתפנות אני זוכר שביום שלי אולי 100 סירבו פינוי בלי להגזים...מה שכן 95 חזרו כמו גדולים ביומיים הבאים....ויש גם כמה שאיתי עכשיו בקורס חובשים אז מי שלא מתפנה ורוצה פתאום כן להתפנות..אל תפחדו יהיה לכם כל הזדמנות להתקדם אחרי זה...עובדה חלק יצאו לחובשים..

יום הגיוס: אולי יש לכם כל מיני מאמרים אבל החלטתי גם לכתוב...כי לי עזר לפני הגיוס..
אז בשבע וחצי בבוקר אתם עם המשפחה והחברים ליד הבניין שעשיתם את הצו הראשון..
נפרדים מהר מההורים ועולים לאוטובוס....מגיעים לבקום..שם עוברים תהליך מזורז שנקרא שרשרת חיול
מצטלימים מקבלים מדים ציוד וכו' זה באמת החלק הכפי של הגיוס..אפילו שמתלבשים ועולים כבר על המדים עוזרים לכם חירמכי'סטים בוגרים שתיכף מסיימים אז גם יש הזדמנות לשאול על הגדודים...
אחר כך יש תערוכה קטנה כזאת על כל הגדודים עם ג'יפים וכל ציוד אפשרי שתעלו...
מדברים עם לוחמים קצת..אוכלים צהריים...עומדים במסדרים קצת..אוכלים ערב...ישנים לילה בבקום קמיםממש מוקדם אוכלים ארוחת בוקר...מתארגנים ואז עולים לאוטובוסים למתקן אדם... מגיעים עושים מסדר מזורז עם הרסר המפורסם צוברי..אתם עוד תכירו אותו טוב טוב ביציאות הביתה בשישי.....מתחלקים לגדודים זמניים..הייתי בדוכיפת..ואז עוברים כמעט שבועיים את הטרום טירונות..שזה הרבה פחות מהטירונות עצמה...יש שאומרים שהם מתגעגעים לטרום... לקראת סוף הטרום יש את המצגת הגדולה ממש כמו בבקום שהיא יותר איכותי....מביאים שוב ג'יפים רובי צלפים וכל גדוד מציג את עצמו גם בסירטונים..אצלנו דוכיפת הביאו צלף לבוש בבגדים מוסויים בשיא החום..היה לו בארט שזה אחד הנשקים החזקים והוא סיפר קצת על הפעילות...כמו כן הם הביאו האמר שחנה שם ככה היו גם שאר הגדודים כל גדוד הביא משהו מיוחד..חלק הביאו בגדים של ערבים ותמונה שהם מצאו..סיפרו לי שלפני שנה דוכיפת הביאו BMWישנה וסיפרו שהיא השתתפה במעצר מבוקש מאוד מסוכן..ואז הם הראו סירטון שבו הרכב נוסע וממנו קופצים לוחמים ומכניסים בכוח איזה ערבי...
הקיצר יוםממש מהנה..חבל שהוא נמשך יחסית קצת זמן...

ואז מקבלים שאלונים כותבים איזה גדוד אתם רוצים..אני כתבתי דוכיפת 5 פעמים...זה כאילו דירוג של מה אתם הכי רוצים ומה הכי פחות...לרוב לא מקבלים מה שרוצים אבל אם תיהיו בטרום שפיצים תגיעו בזמנים תדנדבו ותעזרו לחברים .הסמל שלכם בטרום ימשוך אותכם לאן שתרצו למרות שהא לא מהגדוד זה..(אני הייתי בטרום בדוכיפת..והסמל שלי היה משמשון)אחר כך יוצאים הביתה ואני זוכר שהשיבוצים היו ביום ראשון בצהריים הרסג צוברי בא וכולם ישבו ברחבה של המגרש ואז לפי גדודים קראו אחד אחד...אותי לקחו ללביא בגלל שהחובשים מסופחים ללביא ואז יוצאים לקורס..תאמינו לי בטירונות כולם עושים אותו דבר ואת אותם מסעות...הרבה היו מאוכזבים שקיבלו לביא אבל מהר מאוד התעשתו והפכו את הפלוגה למצטיינת!!...עושים מסעות ביחד אוכלים חרא בשטח ביחד..ומה שחשוב לכם בסוף זה החברים...זהו אחרי חודש וחצי ככה עזבתי את מתקן אדם לטובת הקורס..אני חוזר אליכם למחזור החדש אבל אני יבוא חודש וחצי אחרי שהתתחיל הטירונות ואני ישובץ לאחד הגדודים..(דוכיפת)..בכל מקרה שיהיה לכולם פה בהצלחה ואם יש לכם שאלות אז אני פה עד רביעי...אבל יחזור מהר...ותיהיו גאים לאן שהגעתם...אני למשל עשיתי חיפוש באינטרנט לפני הגיוס על כל הגדודים למדתי עליהם קצת..שאלתי חברים הרעילו אותי קצת..ובאתי בראש מורםלמתקן אדם לא כמו הרבה שהיו מבואסים..אבל תאמינו לי כולם בסוף מרוצים מאיפה שהם...ואת זה ראיתי כבר שבועיים בתוך הטירונות...והכי חשוב קחו הכל בסבבה

נערך לאחרונה ע"י בוכמן בתאריך 22-10-2005 בשעה 13:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר