לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2006, 09:41
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אלימות השוטרים גם כלפי צוות מד"א

אלימות השוטרים גם כלפי צוות מד"א
10:19, 5 פברואר 2006 / ז' בשבט תשס"ו

אלימות השוטרים בעמונה לא הופנתה רק כלפי המתבצרים עצמם אלא גם כלפי צוותי רפואה שהוזעקו לטפל בפצועים הרבים. לערוץ 7 נודע על צוותי רפואה שהתבקשו להיכנס לבתים בהוראת מפקדי היס"מ והוכו באכזריות.
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.inn.co.il/data/images/2005/11/16/mada-s.jpg]

אלימות השוטרים לא הופנתה רק כלפי המתבצרים עצמם אלא גם כלפי צוותי רפואה שהוזעקו לטפל בפצועים הרבים. לערוץ 7 נודע על צוותי רפואה ומתנדבים של מגן דוד אדום מאזור בנימין שהתבקשו להיכנס לבתים בהוראת מפקדי היס"מ כדי לבדוק את הפצועים והוכו באכזריות ע"י השוטרים עצמם.

הכח הרפואי טיפל בפצועים והיה מזוהה עם הווסטים המסומנים והמוכרים של מד"א. הצוותים הללו היו כל הזמן בשטח הבתים, בעוד האמבולנסים שהגיעו מאוחר יותר פינו את הפצועים לבתי החולים.
פרמדיקים קיבלו מכות כאשר התקרבו לבתים כדי לסייע לפצועים.

מרדכי בן ארוס מכוכב יעקב קיבל הוראה להיכנס לבתים והוכה ע"י שוטר. "כל אנשי מד"א היו באוהל עזרה ראשונה, שם טיפלו בפצועים, ואת השטח עצמו חילקו ל-3 פרמדיקים. היו איתנו אלונקאים ומתנדבים אחרים אבל אנחנו למעשה היינו בשטח וטיפלנו בפצועים בשטח ופינינו לאוהל, באיזה שהוא שלב הגענו לאחד הבתים ועמד המפקד שביקש ממני להיכנס ולטפל בפצועים.
שנכנסתי עם האפוד הזוהר, היו שם שוטרים שהכירו אותי מבתים קודמים, שוטר הצמיד אותי לפינה והתחיל לצרוח עלי ולא איפשר לי לעלות לגג ולבדוק את מצב הפצועים. בזמן הזה יס"מניק אחר הכניס לי מכות ללא הפסקה. ניסיתי לשאול אותם ואמרתי להם שהמפקד הכניס אותי, בתגובה אמרו שזה לא מעניין אותם והמשיכו להכניס מכות. בבית אחר כך ביקשו ממני להיכנס אבל בחרנו שלא להיכנס למרות הוראת המפקד להיכנס ולטפל בפצועים".

צוותי הרפואה שוללים את טענת המפקדים שהמתנדבים זרקו אבנים לעברם. "טענה שקרית, וכנראה מדובר בנערים שהיו לבושים בווסטים כתומים שעליהם נכתב 'לא נשכח' וזרקו אבנים והכוחות בילבלו ביניהם".

עוד יצויין כי קצין מיחידת נחשון (השם שמור במערכת) לא נתן לאמבולנסים לעלות מעפרה לכיוון עמונה.

פרמדיק אחר מגלה כי מד"א מנסה להשתיק את המכות שקיבלו צוותי הרפואה. "אנשים בהנהלה הורו לצוותים שלא להוציא את הסיפורים האלה לתקשורת כדי לא 'להבהיל ולעורר את השטח'".

למרות זאת החליטו הצוותים הרפואיים לחשוף את האלימות שהופנתה כלפיהם: "אנשים שבאים לסייע לנפגעים וחוטפים על לא עוול בכפם, והצוותים היו מזוהים".

בנוגע לשמועות על כך שהמתנדבים לא טיפלו בשוטרים, אומרים מתנדבי מד"א, "שקר וכזב. טיפלנו בהם בדיוק כמו במתיישבים בתוך האוהל שהוקצה לכך".

עוד נודע כי נהגת אמבולנס מבנימין פינתה שוטר פצוע, ולטענתה, במהלך הדרך השוטר קילל אותה והתעלל בה. הוגשה תלונה למנהל האזור אך המתנדבים יודעים כי העניין יושתק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:48

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר