לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2005, 17:18
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
מערך הטכני של חיל האוויר..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Noone33 שמתחילה ב "מערך טכני למה?"

הייתי בקד"צ שם שבועיים ולאחר מכן חתמתי ויתור רק באותו יום נאמר לי שאני חוזר לחיל האוויר ויש מצב גם לקורסים האלה כי בתכלס אני פרופיל 64...
בירוקרטיה צבאית,משהו שחתמתי ויתור מאוחר מידי.. בקיצור בוא נגיד שבנתיים אני מיועד לחיל האוויר , ועם פרופיל כמו שלי אני יעבור כל מקרה קורסים אלו או אחרים ומה לעשות אני לא מעוניין לחזור לחיל האוויר ועל אחת כמה וכמה לאותם קורסים ובכלל לא סתם חתמתי ויתור,אם הייתי רוצה להשאר שם או להשאר בחיל האוויר לא הייתי חותם.
אך הדברים לא התסדרו כמו שחשבתי ויצאתי משם לאחר מחשבה מרובה ..
אם אני לא יקבל מ.צ מהקצין מיון שאני יראה ב9.11 אני פשוט לא יתפנה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2005, 13:28
  DefendeRoE DefendeRoE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל DefendeRoE
טוב מצטער על ההקפצה אבל הנה כמה תשובות למעוניינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivff שמתחילה ב "משטרה צבאית"

אני התגייסתי למ"צ ב11 לאוגוסט, סיימתי טירונות ושובצתי לקורס חוקרים (מצ"ח)

אז בהתחלה עושים טירונות 02 מורחבת בבה"ד 13 שהוא קרוב לצומת בית ליד (נמצא בתוך מ.ק. 21)
מה שהופך את הטירונות למורחבת היא העובדה שיש תכנים נוספים כמו שיעור על גליל שבוע שטח שבו חלק ירו במא"ג ואולי אפילו יזרקו רימון או ירו במטול, אבל בעיקר בגלל שהטירונות כוללת קורס שיטור בסיסי שמקנה בסופו את תעודת השוטר שנותנת סמכויות נוספות (עיכוב, מעצר, דו"חות... בקיצור כוח של מנייאק) ואחרי הטירונות משובצים לקורסים השונים במ"צ:

* קורס שיטור ותעבורה (שו"ת) - עורך 4 שבועות ובסיומו מוכשר\ת החייל\ת לתפקיד שוטר\ת צבאי\ת בקיצור רובנו מכירים אותם כמנייאקים אלה החברה עם הכובעים הלבנים (המכוערים לדעתי - קלימרו) שעומדים בתחנה מרכזית ודופקים דו"חות לחיילים מסכנים הקורס הוא משולב בנים ובנות
היציאות בקורס משתנות המון מגיעים לשם המון אנשים עם בעיות ת"ש כאלה ואחרות ולכן היציאות בתפקיד נעות בין יומיות ל10 - 4 אבל לא נראה לי שבאמת מישהו נשאר שם יותר משבוע בבסיס (שכונה..)

* קורס חוקרים (מצ"ח) - הקורס נמשך 12 שבועות ובסיומו מוכשר\ת החייל\ת לתפקד כחוקר\ת במשטרה הצבאית החוקרת.
יש להפריד אבל בין שני ענפים במגזר החקירות, יש את החוקר הפלילי שעוסק בחקירות בתחום הסמים, ההונאה עבירות מין וכו', וישנו גם את חוקר תאונות הדרכים שעובר הסמכה בעיקר על תחום חקירת עבירות תנועה [הקורס שלי הוא של חוקרים פלילים, הקורס הבא שיפתח הוא של חוקרי תאונות דרכים - חוקרים בוחני תנועה]
הקורס הוא קורס משולב בנים ובנות
היציאות בתפקיד בכל בסיסי מצ"ח פרט לדן וחיפה היציאות הן 11 - 3 ובדן וחיפה היציאות הן יום כן יום לא כלומר מי שחושב על יציאות טובות אין לו מה לחפש במצ"ח כי גם בדן וחיפה היציאה מהבסיס היא בכוננות קריאה ול12 שעות

* קורס בילוש - הקורס נמשך 6 שבועות ובסיומו מוכשר החייל כבלש, לדעתי הקורס הכי טוב במשטרה צבאית (כן אפילו שאני במצ"ח) הבלשים עובדים על לבוש אזרחי, הם לומדים כיצד לערוך תצפיות כיצד להסתוות ולהטמע באוכלוסייה, איתור ומעצר עריקים, הסמכת קרב מגע מתקדם, בקיצור כל האקשן בבילוש (סיפרו לי גם שהבן של הקמצ"ר הקודם היה בבילוש) והם גםמקבלים תוספת של 1200 שקל למשכורת פעם בכמה זמן כדי לקנות בגדים ואוכל (לפי מה שהם סיפרו לי)
היציאות בתפקיד משתנות כי יש כמה סוגי תפקידים של בלשים (לוכדי עריקים, בילוש מצ"ח, תופסי משתמטים - הילדים שלא באים לצו ראשון חחח) היציאות נעות בין יומיות ל 7 - 7 ו11 - 3

* קורס מאבחנים בטחוניים (מא"בים) - הקורס נמשך כ4-3 שבועות ובסיומו החייל מוכשר כבודק\ת בטחוני\ת, המאבחנים הבטחוניים מוסמכיםולומדים להפעיל את המכשור הטכנולוגי הנחוץ לבידוק כגון מגנומטר, משקף, מריחן וכו' (ינסו להרעיל אותכם ולספר שאחר כך אפשר לעבוד בנתב"ג...)התפקיד בעל חשיבות רבה לביטחון ומי שמשרת שם אמת מרגיש סיפוק ותרומה לביטחון המדינה. מבחינת הווי חברתי זהו המגזר הכי טוב עובדים בצמוד לחי"רניקים ויש הווי של יחידה קרבית יש גם הקצאות טובות ומסתובבים שם עם מקוצרים בזמן שבאבט"שים למג"בניקים שהיו איתם היו ארוכים..
הקורס משולב לבנים ובנות
היציאות בתפקיד הן 10 - 4 שמתוך ה 10 ימים 7 הם מעבר ( שמירות) ו3 הם ימי הווי פלוגה כאלה, מין עבודות קלות וכיף כמו הופעות ושטויות כאלה ואחרות.

* קורס מדריכי כלואים (מד"כים) - נמשך 5 שבועות ובסיומו מוכשר\ת החייל\ת לתפקד כמדריך\כת כלואים בבסיסי הכליאה הצבאיים, התפקיד הוא בעצם פשוט להיות מפקד רק בכלא על אסירים, בסוף הקורס מקבלים שרוך הדרכה ירוק ודרגת רב"ט
הקורס משולב בנים ובנות
היציאות בקורס הן 2-2 וכשנהיים סמל\ת היציאות הופכות ל 2- 5

* קורס מטפלי עצורי שטחים (עצ"שים) - הקורס נמשך 5 שבועות ובדומה לקורס מד"כים גם בסופו מקבלים שרוך הדרכה ירוק ודרגת רב"ט, ההבדל הוא שבעצ"שים מפקדים על אסירים פלסטינאים - מחבלים "בלי דם על הידיים" (בולשיט לדעתי כי זה שאחד ירה ופגע והשני ירה ופיספס לא עושה שוני בינהם..)
היציאות בתפקיד הן 7-7 (קציעות) או 4-5-5-4 (עופר) שמעתי שמועה גם על 4-3-3-4

יש גם את היחידות הלוחמות סחל"ב כוח 100 שעלייהן אין לי מידע רב פרט לכך שכוח 100 נחשבים לסיירת ועוברים הכשרות שונות ומגוונות כגון לוט"ר לש"ב ועוד, וסחל"ב היא יחידה לוחמת לכל דבר מקבלים תעות לוחם ומשכורת של לוחם והיעוד שלה חזר להיות יחידה להפרות סדר (יל"ס) והם מתמקצעים על כלי נשק ואמצעים מיוחדים (אלפ"ה - אמצעים לפיזור הפגנות)

וכמובן יש גם יציאה מהטירנות ישר לקורס מ"כים לחיילים השפיצים שהסגל רוצים שיהיו מפקדים בעתיד

זהו בערך
אשמח לנדב עוד פרטים שיתאפשר לי

רועי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר