לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2006, 18:17
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
אם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Swip שמתחילה ב "יעד שווה ?"

אתה מעוניין ללמוד מקצוע טכני ולהשתלב במקצוע זה בצבא, כדאי. אם אני זוכר נכון יש גם התחייבות לקבע קצר, אבל תעודת טכנאי/הנדסי תשפר את המשכורת. זה יכול להיות גם בסיס טוב אם תרצה להתפתח ללימודי תואר מהנדס, כמו כן בסיס לקריירה מקצועית בצבא. בנוסף בוגרי יעד בעלי סיכוי טוב יותר להשתלב ביחידות מעניינות של חיל החימוש לעומת אוכלוסיית הטכנאים/הנדסאים הרגילים.

אם יש סיכוי שתרצה לשנות כיוון בצבא,כגון שירות קרבי וכו', עדיף שתמנע מהמסלול הזה, זה יהיה קשה מאד לצאת מההתחייבות.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2006, 19:45
  Swip Swip אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.06
לא
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "יעד זה רק מכונות נטו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
מכוטרוניקה זה די חדש אני מניח, יעד לא מוכנים להציע את המסלול הזה? מה עם אלקטרוניקה? זה לא מעניין אותך? יש תפקידים מעניינים בחיל החימוש בתחום הטילים והאלקטרו-אופטיקה.
תפקידים בתחומי המכונות הם שירות די קשה בצבא, כך שזה משהו שכדאי לשקול.
לגבי המשכורת+תואר התכוונתי לתוספת בשירות קבע.

יש עוד מסלולים כמו שצינת אלקטרוניקה מכונות ואני מניח שיש עוד ומכטרוניקה (כן זה חדש זה שילוב של מכונות ואלקטרוניקה)
וכמו שאני מבין מכונות זה המסלול הכי נמוך כי אלקטרוניה הם דיי מסכילים במגמה שלי ומכוטרוניקה בכלל,ואני יכול ללכת רק למכונות בגלל שנתקעתי במגמה שמאפשרת לי מבחינת בגרויות ללכת רק למכונות,ואין לי שום אפשרות ללכת למסלול אחר לפני הצבא...

וממש תודה על התגובות
ישן 14-02-2006, 20:19
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
מידע לגבי יעד:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Swip שמתחילה ב "תודה רבה על הדגובות"

- משלמים 80% מהשכר לימוד בכל שנה.
- חותמים קבע ל 24 חודש מראש. הסיכוי המעשי שתישאר קבע בצבא הוא נמוך מאוד. גם אם תרצה מאוד להישאר, לרוב לא תוכל.
- בקשר לקרבי, ייתכן וניתן לצאת לאחר הגיוס. בפועל,מי שמסיים י"ד, הוא אדם אחר לגמרי ממי שמסיים י"ב ומתגייס עם כל הילדים המורעלים. אדם שרכש מקצוע, ירצה לעבוד ולרכוש נסיון במקצוע בצבא.
- בקשר לחימוש, הבעיה בחיל הזה, שבלתי אפשרי לצאת ממנו. חתמת יעד- חתמת חימוש.
אם מדברים על מקצוע כמו מכונאי, למשל, אז בחימוש תשרת כמכונאי טנק (קריעת תחת!!!), או מכונאי נגמ"ש, ויש תפקידים יותר נעימים למכונאים גם.
בח"א תוכל להיות מכונאי מסוקים- תפקיד יותר מעניין, אבל יחד עם זאת (ובניגוד לחימוש): עבודה יותר קשה, משמעת יותר הדוקה, יציאות של פעם בשבועיים.
- גם אם לא תחתום יעד, ותלמד י"ג- י"ד, יש עדיין "סכנה" שתתגייס לחימוש.
- אז לא הכל שחור ולבן.

הייתי ביעד ולמדתי להנדסאי אלקטרוניקה.
בטח לא כיסיתי את הכל, אז שאל שאלות נוספות.
ישן 14-02-2006, 20:35
  Swip Swip אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.06
תודה על התגובה וכן יש לי כמה שאלות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי thekrutest שמתחילה ב "לגבי יעד:"

דבר ראשון אני גם חושב שלעבור מכללה דרך מסלול של אלקטרוניקה זה שווה,אבל לצערי האפשרות היחידה שלי זה מכונות לבנתיים.
ורציתי לשאול אותך,המורים שלי אמרו שאחרי יעד חברות התעשיה חותפים את ילדי הפרויקט של יעד
זה ככה?
ואגב רציתי לדעת למשל כשה אני מסיים קרבי אז אני מקבל כסף להמשך לימודים או משהו כזה (ככה אמרו לי) ואם אני הולך ליעד הם מפחיתים לי מהכסף הזה איזה 10 אלף משהו כזה זה נכון או לא(הכסף שלהם משלמים למכללה)
ובעיקרון רציתי לדעת אם התואר ההנדסי באמת עוזר כמו שאומרו לי בבצפר, אם אתה יכול תן לי דוגמאות אם הוא עזר לך במציאת עבודה או העלה לך תשכר וכאלה...
תודה.

ושוב תודה לכולם על ההתיחסות

נערך לאחרונה ע"י Swip בתאריך 14-02-2006 בשעה 20:38.
ישן 14-02-2006, 21:25

מידע אני עדיין בתקופת הסדיר.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Swip שמתחילה ב "תודה על התגובה וכן יש לי כמה שאלות"

עכשיו בוא נהיה מציאותיים: בימינו רק חיזבאללה חוטפים אנשים. הנדסאים די מתקשים למצוא עבודה. לא ידוע לי על עדיפות לחימוש, ואת יעד לא כל אחד מכיר באזרחות, אז האמירה הזאת היא דמיונית. שוב, יש מקצועות למכונאים (למשל, חמש צריח) שאם תבוא ותגיד שהתעסקת עם הדברים הללו, בהחלט יחזיקו ממך.
באופן כללי, יש בתעשייה עדיפות ליוצאי ח"א, או חיל קשר בנושאי אלקטרוניקה.
בפועל, זה עניין של יותר מזל משכל.

בקשר לכסף, אין שום יסוד למה שאמרת. אתה תשרת כחייל רגיל לחלוטין אחרי שתסיים את הקורס בחימוש. חוץ מהסיכה של יעד שתקבל בסופו, אי אפשר להבדיל בינך ובין חימושניק אחר. את הכסף (מענק שחרור ופיקדון) תקבל בסוף השירות כמו כל חייל. הסכום תלוי בתפקיד שלך בלבד: אם תהיה ג'ובניק, זה סכום אחד, ואם תהיה תומך לחימה (חימושניק בגדוד, למשל), זה סכום אחר.
במעמד חתימת ההסכם עם יעד, אתה נותן שטר ביטחון על סך 8000 שקל. לפי ההסכם, אתה מתחייב ללמוד טוב בביצפר, להגיע לשיעורים עם מדריך יעד בביצפר פעם בשבוע, להגיע לקורס בבה"ד 20 לפני הגיוס, להתגייס כמו ילד טוב, לשרת במקצוע שלך, ולהישאר קבע. אם לא תעשה את כל זה, יתבעו ממך את הכסף חזרה. זה הכל בולשיט, ומה שאני אומר מבוסס על דברי קצינים בכירים בפרוייקט. בוא נגיד, שאחרי שתתגייס ותסיים את הקורס בחימוש, אף אחד לא יבוא אליך בטענות בכל הקשור לכסף. לא ידוע לי על שום מקרה שמישהו בצבא ביקש את הכסף חזרה, בכל אופן.

- יש דבר נוסף, די חשוב, שיאמר לזכות יעד: אחרי שתסיים י"ד, תוכל להמשיך ללמוד ולשהשלים למהנדס. הדבר מיועד לסופר מצטיינים, כיוון שהתחרות היא מכל הארץ. מהכיתה שלך יצאו לזה 1-2 אנשים מקסימום. גם מי שלא ביעד יוכל לקבל זימון, אבל מיעד זה הרבה יותר קל- מקבלים הדרכה צמודה בכל שלבי הקבלה, ומקבלים את כל המידע שצריך בזמן, כך שהכל תלוי בך ובציונים שלך.
ישן 14-02-2006, 22:40

לינוקס אני חושב שכדאי וממולץ ללמוד לפני הצבא, כי אחרי הצבא הראש הוא אחר לגמרי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Swip שמתחילה ב "שוב תודה על עזרתך :) הבעיה..."

ויש דאגות אחרות על הראש. אם תלמד לפני הצבא, תשתחרר עם מקצוע ונסיון, תהיה אדם בוגר יותר עם כיוון. אנשים שמשתחררים מהצבא בד"כ לא תמיד סגורים על עצמם במה הם רוצים להתעסק (חבר שלי התלבט, למשל, בין פסיכולוגיה למטמתיקה, שזה שני עולמות שונים לגמרי...).
אתה תדע בדיוק איך אתה רוצה להמשיך- אם אתה אוהב את המקצוע שלך, או שזה בכלל לא הקטע שלך.
אדם שמשתחרר מהצבא הולך לעבוד באבטחה או במלצרות- מי שלמד, יכול לפתוח לעצמו את האפשרות לעבוד במקום שהוא יותר ברמה מאלה.

שוב, אני סבור שזה משתלם ללמוד לפני הצבא, בין אם זה מחשבים, מכונאות, או מגמת מכונות תפירה.
כמובן, שזו דעתי האישית, ועבור כל אחד ואחד המצב הוא שונה, כך שכל אחד עושה חושבים עבור עצמו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר