לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2006, 16:35
צלמית המשתמש של DoKing
  DoKing DoKing אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.05
שאלה שאלה לגביי מיונים לצוות אוויר!!! (דחוץ אני כבר מיואש)

שלופ קוראים לי דור ארד,
כל החים שלי חלמתי ליהיות טייס, באמת ברמות שאף אחד לא מבין, אני חי את זה זה הנפש שלי אני רואה F-16 ממריא אני יכול ליבכות מרוב היתרגשות.
כיום לאחר הצו ראשון ניתקלתי בכמה בעיות טכניות: הנתונים שלי על הפנים, גרועים למדי (קב"א 53 דפ"ר 60) אם תישאלו אותי, אין לי מושג איך באמת יש לי הערכה עצמית שקולה ואני יודע מה אני שווה ומה אני מסוגל (מבלי להישתחצן או משהו אבל אני יודע שאני שווה הרבה יותר מיזה)
רציתי לדעת כמה דברים:
1) האם אני עדיין יכול להיתמיין לצוות אוויר?
2) אם כן איך?
3) האם יש כאן מישהו שיכול לעזור לי בזה (אפילו מישהו מקושר מיבפנים)?
4) האם יש דרך לעשות עו הפעם את המבחנים הפסיכוטכנים?
5) האם אחריי הגיוס תינתן לי האפשרות להיתמיין לצוות אוויר למרות התקלה בנתונים (בוא ניקרא לזה ככה) ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2006, 16:47
צלמית המשתמש של Little Kiwi
  Little Kiwi Little Kiwi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.06
סליחה שאני הכי לא קשורה בעולם...אבל..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "דור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GuyB
1.
3.אפשר לעשות את המבחנים שוב במקרים מאוד מאוד מאוד נדירים. היו דברים מעולם, לא הרבה פעמים

אתה חושב שאם רק אותי לא שאלו אם אני יכולה לעשות את הפסיכוטכני באותו יום, וגם אחרי שביקשתי כמה פעמים לדחות אותו בעקבות עייפות לא דחו לי , בעוד שאחרים מספרים לי שאותם שאלו לפחות 7 פעמים אם הכל בסדר ואם הם רוצים לדחות (וגם ראיתי את זה קורה כשאני הייתי שם), או שדחו להם כי הם בקשו, נחשב "מקרה חריג" ויתנו לי לעשות אותו שוב?
הלך לי גרוע ב2 מהמבחנים וזה נבע מחוסר ריכוז מוחלט.

אני בטוחה שיש לי נתונים בינוניים ביותר בגלל זה, וממש לא בא לי להעביר את השנתיים האלה בתפקיד שלא הולם אותי עם כל הכבוד, רק בגלל שלאיזה פוסטמה ממורמרת מחלון חולייה בא ככה.

ישן 12-02-2006, 17:10
צלמית המשתמש של DoKing
  DoKing DoKing אינו מחובר  

אל תידאג אני לא מקובע!!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "דור"

אני רק לא רוצה ליגרום לעצמי לעזוב את זה ולהוריד לעצמי את המוטיבציה ואת המנטליות!!
כי להגיד לך את האמת אני רוצה את זה יותר מכל דבר אחר בחיים!!
ודבר אחר- אתה יכול לעזור לי לנסח מיכתב לבקשה חריגה?
ולהוסיף המלצה מאיפה?
אני אומר לך אתה בטח אומר לעצמך הינה עוד אידיוט שחושב שהוא חכם אז לא אני אומר לך ושוב לא בקטע של להישתחצן אני יודע שיכולתי להשיג הרבה יותר מיזה אני חיב לימצוא דרך להיתמיין ואם לא עכשיו אז אפילו שנה או שנתיים לאחר הגיוס אם יש לך דרך, פיתרון, או מישהו או משהו שיכול לעזור אני יודה לך מאד!!!
נ.ב
יש 10 טייסים עם 11 שנות לימוד שסיימו את הקורס החדש, של השלוש שנים (אז כמו שאמרתה הכל יכול ליהיות) זאת הסיבה שאני אופטימי כל כך אני מאד מציאותי ולא רוצה לעשות מעצמי צחוק אבל אני יודע שאני מסוגל ואני יעשה את כל המאמצים להגיע לשם!!!!@@!!

ישן 12-02-2006, 19:01
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "מה שאתה צריך זה לא צוות אוויר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Senda R
מה שאתה צריך זה לא צוות אוויר כחריג.

אלא פסיכוטכני חוזר.
כדי שיתנו לך צוות אוויר צריך מינימום דפר 70.

מאחל לך בהצלחה..אני גם מורעל טייס כמוך.
אבל תשאיר ראש פתוח גם לדברים אחרים..

אני לא נוהג לזלזל בדברים שאחרים אומרים, אבל לצערי מה שכתבת פה הוא טעות גמורה.
גם דפ"ר 60 מספיק לקבל מיונים לצוות אויר וזה בדוק. חבל שאתה מטעה אחרים.

לפי מה שידוע לי, יש צורך בקב"א 54 לפחות בשביל לקבל מיוני צוות אויר.
אבל, אם תתקשר ללישכת גיוס ותספר להם על המקרה שלך, יבקשו ממך לשלוח גיליון ציונים אחרון מבית ספר והמלצה מהמחנך\ת ואחרי שתעשה זאת תקבל זימון למבדקי צוות אויר - קרה לחבר שלי שעשה בידיוק את זה.

בניגוד לתהליך הפשוט (יחסית) שתיארתי למעלה, לקבל מבחנים פסיכוטכניים חוזרים זה מאבק מטורף שהסיכויים להצליח בו קלושים אלא אם כן יש לך סיבה ממש ממש טובה למה אתה צריך לעשות אותם שוב... זה בין השאר בגלל שבצו ראשון עצמו שואלים אותך אלף פעם אם אתה מסוגל לעשות אותם עכשיו וחוזרים ומזכירים לך שהם חשובים. לאחר שהסכמת והתחלת אותם אפשר להגיד שויתרת על האפשרות לערער.

בכל אופן תתקשר ללישכת גיוס, תעשה מה שכתבתי פה. אין סיבה שלא יתנו לך מיונים, במיוחד כי הקב"א שלך מאוד קרוב לקב"א הנדרש...

נערך לאחרונה ע"י Zeph בתאריך 12-02-2006 בשעה 19:05.
ישן 12-02-2006, 19:51
צלמית המשתמש של DoKing
  DoKing DoKing אינו מחובר  

שאלה אני לא תלמיד מזהיר כל כך!!! (עזרה דחוף)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Zeph שמתחילה ב "[QUOTE=Senda R]מה שאתה צריך..."

כבר פניתי לצות אוויר בעשרות פניות באימיל בלבד וכל מה שקיבלתי זה תשובה אחת שעליי לישלוח גיליון ציונים אחרון המלצה מגורם מחנך ומיכתב מנומק הייטב ( כמו שכבר אמרתה)!!!
אז ככה רציתי לישאול עוד כמה שאלות:
1) איזה עוד סיבה יכולה ליהיות שפגעה לי בקב"א?
2) רציתי לדעת אם החבר שלך שקיבל צוות אוויר הוא היה תלמיד טוב? ואם לא עד כמה גרוע הוא היה?
3) כמה קשה יהיה לי לקבל מיבחנים פסיכוטכנים חוזרים?
4) אם יש משהו שיכול לתת לי עזרה מיבפנים ( בעל קשרים או פרוטקציות) אני מאד אשמח ובכל נושא שהוא או מיבחנים חוזרים או צוות אוויר חריג????!!@

ישן 12-02-2006, 19:58
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי DoKing שמתחילה ב "אני לא תלמיד מזהיר כל כך!!! (עזרה דחוף)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DoKing
כבר פניתי לצות אוויר בעשרות פניות באימיל בלבד וכל מה שקיבלתי זה תשובה אחת שעליי לישלוח גיליון ציונים אחרון המלצה מגורם מחנך ומיכתב מנומק הייטב ( כמו שכבר אמרתה)!!!
אז ככה רציתי לישאול עוד כמה שאלות:
1) איזה עוד סיבה יכולה ליהיות שפגעה לי בקב"א?
2) רציתי לדעת אם החבר שלך שקיבל צוות אוויר הוא היה תלמיד טוב? ואם לא עד כמה גרוע הוא היה?
3) כמה קשה יהיה לי לקבל מיבחנים פסיכוטכנים חוזרים?
4) אם יש משהו שיכול לתת לי עזרה מיבפנים ( בעל קשרים או פרוטקציות) אני מאד אשמח ובכל נושא שהוא או מיבחנים חוזרים או צוות אוויר חריג????!!@

1. קב"א מורכב מהעברית שהיה לך בהתחלה, מהמבחן הפסיכוטכני, ומהראיון אישי. כל אחד מהם, אם אני לא טועה, יכול להוריד לך את הקב"א. הקב"א הכללית שלך טובה, אתה מיועד לקצונה וכל זה.

2. החבר הזה שלי תלמיד די טוב, הוא לומד ביוטכנולוגיה (טחינה חבל על הזמן המקצוע הזה) והוא טוען שהציונים שלו לא משהו אבל מהיכרות אישית איתו כבר הרבה שנים אני יודע שהוא בנאדם חכם מאוד עם הרבה שכל... רק קצת עצלן והוא לא ממש אוהב את בית ספר (בלשון המעטה). אז ברוב המקצועות הציונים שלו ככה-ככה לפי מה שידוע לי אבל קח בעירבון מוגבל כי אני לא מבלה את זמני הפנוי בבדיקת התעודה שלו.

3. לפי דעתי? קשה מאוד. מאוד.

4. אין לי ויטמין פי בשום מקום... מצטער.

תשמע, תבקש תהמלצה הזאת מהמנהלת\מהמחנך (חשוב מאוד) ותיתן להם תגיליון ציונים הכי טוב שלך, או ציונים מבגרויות אם הם יותר טובים. אפילו תוסיף במכתב הזה שלך שזה החלום שלך ובערך את מה שכתבת לנו פה. אני מאמין שיתחשבו בך...
מאחל לך המון בהצלחה ומקווה שעזרתי לך.
ישן 12-02-2006, 20:02
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "אחי אם היית קורא את ההודעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Senda R
אחי אם היית קורא את ההודעה השניה שלי פה היית מבין את כוונתי.

אם הוא כן יקבל צוות אוויר הוא יחשב חריג דבר שיכול לפגוע בו בגיבוש.
דפר 60 זה לא דפר מזהיר והוא יכול לשפר בהרבההה זה ממש קל פשוט צריך לבוא עירנים.
עדיף לו לנסות לקבל פסיכוטכני חוזר כך גם יותר אפשרויות יפתחו בפניו.

מקווה שהבנת..לא ניסית להטעות אף אחד זה ידוע שצוות אוויר זה מ54.

אם ככה אני מצטער.
אבל לקבל מבחנים פסיכוטכניים חוזרים לפי הידוע לי זה עניין לא פשוט בכלל... ו"חריג" צוות אויר זה יחסית בלי בעיה...
60 זה דפ"ר בסדר גמור, מעל הממוצע ומספיק כמעט לכל תפקיד..
ואכן זה יכול לפגוע בו, משום שבסופו של דבר לוקחים ציון משוקלל, אבל אם הוא יהיה טוב בשאר המיונים ויש מספיק מהם, ואם הוא יראה שיש לו שכל בירפ"א א' שגם שם יש מבחנים, זה אמור להיות בסדר. אותו חבר שלי הגיע לירפא ב' ונפל שם בפסיכולוג כי עשו לו משו די מלוכלך והוא היה עצבני חבל על הזמן בראיון וזה בעצם מה שהכשיל אותו. אני מאמין שהוא היה עובר אם לא הפסיכולוג הזה...
ישן 12-02-2006, 23:47
  Zeph Zeph אינו מחובר  

תשובה+משהו שכדאי לך לשקול
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי DoKing שמתחילה ב "מה עשו לו??"

עיכבו אותו מספר לא מבוטל של שעות וזה נראה כאילו עושים לו בכוונה (בניגוד לאנשים אחרים אפילו כאלה שהגיעו אחריו) עד שהכניסו אותו לראיון... הוא נכנס עצבני וקרה מה שקרה ותאמין לי שזה לא משקף את היכולות שלו.

עריכה:
שמע אחי, קראתי עכשיו מה שנכתב מתחת להודעה הזאת עם הקטע שזה חלום שלך ומה שאמרת להוא שאמר לך להירגע קצת. אני לא רוצה לבאס אותך, אבל אני חושב שאתה צריך לחשוב טוב טוב ולהבין שהסיכויים של כל אחד, לא משנה כמה הוא מוכשר, ליפול מצוות אויר, לא משנה באיזה שלב, באם זה במיונים\בגיבוש\בקורס, גדולים מאוד. מאוד מאוד. אני מאחל לך את כל ההצלחה שבעולם להגשים את החלום שלך, אין שום סיבה שלא תגשים אותו כי למרות שמספר האנשים שמצליחים מועט הם עדיין קיימים והם לא סיפורים בידיוניים. אבל תכין את עצמך גם לאופציות אחרות חוץ מקורס טייס ותתחיל לחשוב על דברים אחרים כי טייס זה לא הכל בחיים ויש הרבה יותר מזה ודברים אחרים שעשויים לעניין אותך, כי אני חושש שאם חס וחלילה תיפול מהתהליכים האלה (דבר שהוא באמת סביר מאוד בהתחשב בסטטיסטיקות) אתה תהיה שבור וזה ישליך יותר מדי על החיים שלך, מה שנשאר מהאזרחיים עד הגיוס, ובמיוחד על הצבאיים, וחבל. תהיה ערוך. קח הכל בפרופורציות.

נערך לאחרונה ע"י Zeph בתאריך 12-02-2006 בשעה 23:56.
ישן 13-02-2006, 12:24
צלמית המשתמש של ZBH
  ZBH ZBH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אחי, אתה באמת מגזים...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי DoKing שמתחילה ב "אחי אתה טועה!!!"

קודם כל, בתור אחד שהיה בקורס די הרבה זמן ואני מכיר גם הרבה אנשים מקורסים שעומדים לסיים ושסיימו כבר... מעט מאוד מהאנשים שנמצאים בקורס זה היה החלום שלהם להיות טייס...
דווקא הרבה אנשים כמוך נופלים וזה בעיקר בגלל שהם כל-כך רוצים את זה והם לחוצים מכל דבר וכל הזמן רק חושבים איך להראות שהם הכי רוצים את זה והכי מתאימים...

בקשר לעניין שהכל תלוי אם יש לך את זה ביידים או לא זה לא ממש נכון...
בשביל להיות טייס חשוב מאוד האופי ולא רק אם אתה מטיס את המטוס טוב...
וזה לא סתם ששנה שלמה בקורס היא קרקעית וטסים בה רק פעם אחת בצ'קים ובשנה הזאת נופלים הכי הרבה אנשים...

זה טוב שאתה רוצה את זה ויש לך מוטיבציה להצליח אבל כמו שכתבו פה תהיה קצת יותר ראלי...

בכל מקרה, שיהיה לך בהצלחה!!

נ.ב.
גם איתי בקורס היה אחד שקיבל זימון חריג למבדקים והוא נפל בצ'קים (אבל לא נראה לי שזה בגלל שהוא קיבל חריג...)
ישן 13-02-2006, 14:02
צלמית המשתמש של GuyB
  GuyB GuyB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
תשמע
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי DoKing שמתחילה ב "אחי אתה טועה!!!"

למען האמת, אני לא יכול לשפוט אותך, ולא אשפוט אותך
אני אמנה את דעתי, ודעתי היא שהתלהבותך היא מיותרת ומוגזמת.
אז לא קיבלת צוות אוויר...סוף העולם? לא

ציינת קודם שאתה לא רוצה ש"תירד לך המוטיבציה", אך מה הקשר בין מוטיבציה לצוות אוויר?
מבחינת צבא הגנה לישראל אתה לא מתאים למיוני צוות אוויר, והמלחמה על כך שווה לאפס.

נכון, יש להסכים ש"היו מקרים מעולם" וההוא סיים את הקורס וההוא התחיל.
ומנגד, ניצבים מאות(אפילו אלפי) חיילים שהתחילו את הקורס ועפו בשלבים מסויימים, אף אפילו מתקדמים מאוד.

אני באמת מאמין שאם אתה טוען שיש לך המון מוטיבציה לטיס, תוכל "להסב" אותה לחיל אחר בצבא.
סה"כ הצבא שלנו לא בנוי ומתרכז בטייסים. אין ספק שהם חלק חשוב, העילית של הצבא. אבל ללא ספק הם גם אינם האחוז המכריע של החיילים.
נסה סיירות, חי"ר, הנדסה , שריון, תותחנים. מי יודע, אולי תמצה את עצמך ב"טעות"....

בהצלחה..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:02

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר