לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2006, 14:06
  לא עוד דומם לא עוד דומם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.05
אולמרט לנתניהו: "אל תגיד לי מה שרון רצה"

אחרי תקופה ארוכה של ארשת פנים ממלכתית, הצליחו היריבים הפוליטים להוציא את אולמרט משלוותו. אפי איתם, שנפצע בפינוי עמונה, הקניט אותו: "איך נכנסת בלי סוסים ופרשים?" הוא לא נשאר חייב: "הודיעו לי מראש שאתה מגיע בלי תחמושת". על הפלסטינים: "הרשות כולה חמאס, אבל ניאחז בכל שביב של תקווה ונעשה כל מאמץ להמשיך במגעים המדיניים". והוא חולק על דיסקין: "זה לא איום אסטרטגי"
מחלוקת פומבית בין ראש השב"כ לממלא-מקום רה"מ: יומיים בלבד לאחר שיובל דיסקין הגדיר מדינת חמאס כ"איום אסטרטגי", אומר אהוד אולמרט: "אני מעריך מאוד את ראש השב"כ, אך לא מסכים עם ההערכה שלו".
לראשונה מאז נכנס לנעליו של אריאל שרון כממלא-המקום, התייצב הבוקר (יום ד') אהוד אולמרט בוועדת חוץ וביטחון בכנסת, שם נדרש לשאלות קשות מימין ומשמאל, כשבמוקד: שאלת "חמאסטן" ומדיניותה של ישראל מולה. אבל את ההצגה גנבה ללא ספק ההתנצחות המילולית בינו לבין נתניהו והיריבים מימין, שהצליחה - לפי עדותם של הנוכחים - להוציאו משלוותו, "להוציא ממנו את אהוד הישן והטוב".
בדברים שנשא בוועדה התייחס אולמרט בהרחבה למתרחש כעת ברשות הפלסטינית. לדבריו, מרגע כינון הפרלמנט בראשות חמאס, הרשות הפלסטינית הפכה כולה לחמאס. "לא נבחין בין גוונים", הבהיר, אך הותיר צוהר לגורמים המתונים יותר: "ניאחז בכל שביב של תקווה ונעשה כל מאמץ להמשיך את המגעים המדיניים עם הפלסטינים".
על הכסף שהועבר בחודש החולף לרשות אמר אולמרט, כי הסכום חולק 50% לחברות ישראליות, שמספקות לה שירותים, והשאר למשכורות, כך ש"סיכוי קלוש ביותר שהכסף ישמש לטרור". ממלא-המקום נדרש גם לנושא האיראני. הוא הגדיר את הנשיא אחמדי-נג'אד "גזען, אנטישמי ושונא ישראל", אך הוסיף עקיצה ליריביו הפוליטיים: "למרות ההתבטאויות המקוממות, אין טעם שנתחרה מי מפרסם הודעת גינוי חריפה יותר".
כבר עם כניסתו לאולם הדיונים, פרץ עימות מילולי בין אולמרט לאפי איתם, כשברקע - האירועים האלימים בעמונה. "איך זה שנכנסת לכאן בלי סוסים ופרשים?", תהה הח"כ מהאיחוד הלאומי-מפד"ל, אשר נפצע במהלך פינוי המאחז. ממלא-מקום רה"מ לא נשאר חייב והשיב לו: "זה בגלל שהודיעו לי מראש שאתה מגיע בלי תחמושת". נסער לא פחות יצא אריה אלדד מהדיון, שהודיע כי בכוונתו להגיד תלונה במשטרה נגד אולמרט. "הוא האשים אותי שארגנתי את השלכת האבנים, הוא שקרן. ביום שיצליח להוכיח זאת אני אפרוש מהחיים הפוליטים, ואם הוא לא יוכיח - עליו להתפטר".
בעניין המאחזים הלא-חוקיים הבהיר אולמרט: "מחויבות הממשלה לפרקם תקוים ללא כל מעצורים". איתם שאל אם בכוונתו לטפל גם בחריגות הבנייה ביישובים הערביים, באותה מידת מחויבות. "עשיתי יותר בתחום הזה מכל מי שמקשקש בנושא", השיב ממלא-המקום. "אל תקרא לי קשקשן, אני דורש ממך להתנצל", הגיב איתם. מתן וילנאי מהעבודה התערב: "לא ידעתי שבעיטה של סוס בראש יכולה להשפיע כל כך על חבר-כנסת".
גם עם נתניהו התנצח אולמרט: "אני גאה שלא סיכלתי את הבחירות במזרח ירושלים, כדי שהעולם יידע שישראל לא מנעה קיום בחירות דמוקרטיות", אמר. השניים התווכחו ארוכות לגבי כוונותיו המקוריות של שרון בסוגייה, ואולמרט רטן: "אף אחד לא יגיד לי מה שרון התכוון לעשות. אני דיברתי איתו ואם אתה רוצה - אוכיח לך זאת בכתובים".
נתניהו הקשה: "בעקבות דבריו של הרמטכ"ל לשעבר יעלון, האם אין בך הרהורים חדשים נגד נסיגות חד-צדדיות ללא תמורה?" אולמרט: "אני רוצה להזכיר שבוגי בראיון אחר הציע לחזור לגבולות 67', האם זה חלק ממשנתך ביבי? בוגי הפך להיות מורה הנבוכים שלך. הוא ידיד אישי, איש צבא לתפארת, אני רואה דברים אחרת ממנו. אגב, בוגי אמר בממשלה שאתה כיהנת כשר האוצר שלה, שהיא גרמה נזק אדיר בכך שלא שיחררה אסירים פלסטינים. אז אני שואל אותך, צריך להקשיב לכל מה שבוגי אומר? כשאתה אומר לי מה דעותיו של אריק, אז אני לא יכול שלא להיות מופתע".
ממלא-המקום המשיך בציניות מופגנת: "אני יודע היטב על מערכת היחסים האינטימית ביניכם ובמיוחד על ההערכה ההדדית שהייתה ביניכם. עמדתו של אריק היתה כי יש לקיים את הבחירות. אתה היית שר בכיר בממשלתו ולא אמרת דבר. אני חייב לומר שזו אחת הפעמים הבודדות בחייך שקיבלת החלטה נכונה". נתניהו לא הרפה: "עדיין לא הסברת מדוע העברת כסף לחמאס". אולמרט: "אני בניגוד אליך לא חתמתי על העברת כסף ביום של פיגועים". נתניהו: "זו הרי לא החלטה של שר אוצר". אולמרט: "מעניין, שר האוצר שבא אחריך - הוא זה שהחליט".
הופעתו של אולמרט בוועדה באה בשבוע בו החליטה הממשלה בראשותו לאמץ באופן חלקי את המלצות מערכת הביטחון, ולהקפיא את העברת הכספים העקיפים שגובה ישראל עבור הרשות בהתאם להסכם פריז. שלשום היה זה ראש השב"כ דיסקין, שהתארח בוועדת חוץ וביטחון. כאמור, הוא הגדיר מדינת חמאס לאורך גבולה המזרחי של ישראל ככזו שעלולה להתפתח לכדי "איום אסטרטגי", וחשף כי לאחרונה סוכל ניסיון לירי פצמ"ר לעבר שכונת גילה בירושלים.
בהופעה נדירה בישראל אתמול אמר הרמטכ"ל הקודם, משה יעלון, כי "אין ספק שגם ההתנתקות תרמה לעליית חמאס לשלטון". אולמרט כזכור היה מגדולי התומכים בהתנתקות ובין הראשונים שהגו בה בפומבי, וכעת הוא זוכה על כך לביקורת נוקבת מימין ואף לכינוי "שמאל-מרט". משמאל, לעומת זאת, מאשימים את ממלא-המקום בתקיפות יתר מול הפלסטינים שרק תחליש עוד יותר את המתונים שבהם, תוך שהוא נגרר אחר הקמפיין של נתניהו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3219580,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2006, 17:07
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
עוכר דין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לא עוד דומם שמתחילה ב "אולמרט לנתניהו: "אל תגיד לי מה שרון רצה""

ציטוט:
והוא חולק על דיסקין: "זה לא איום אסטרטגי"
תראו מי חולק.. ראש המוסד לשעבר, או לפחות אמ"ן מחקר...

הוא חולק על דיסקין. מצא לו על מי לחלוק.

הוא חולק על דיסקין כי האמת לא מתאימה לאג'נדה שלו.

אצל עורך דין, הדברים שיוצאים מפיו אינם חייבים להיות מחוברים למציאות כ"כ חזק כמו אצל כולי עלמא.

מת יכבר יבואו הבחירות? נמאס מה מ"מ הזה..

גם סייע לחמאס בזה שנתן לו את האפשרות להיבחר בירושלים, גם לא מצטער על זה וגם טוען שהאחמס אינו איום אסטרטגי. נו טוב, לפחות הטענה האחרונה אינה יוצרת דיסוננס קוגנטיבי עם קודמתה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר