לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-03-2006, 21:37
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
ניצחון סוחף לישראל ביתנו במכללת אורט גבעת רם

ניצחון סוחף לישראל ביתנו במכללת אורט גבעת רם

שודר ברדיו

תוכנית:מה קורה

רשת:רדיו ירושלים

שלום אורן: נשדר לכם עכשיו את מה שקרה אתמול במכללת אור בגבעת רם, התקיימו שם אתמול בחירות מקדימות לכנסת, וכמו בהרבה בתי ספר פוליטיקאים רבים פקדו את בית הספר. על הבחירות ועל התוצאות מדווח בני טוקר.
בני טוקר: הבחירות לכנסת מתקרבות לגם לבתי הספר התיכוניים בירושלים עולים לרגל פוליטיקאים רבים. אתמול הייתה זו מכללת אורט בגבעת רם ששלחה את תלמידי כיתות י"ב שלה להצביע בבחירות דמה, כמובן. את התיכון פקדו כבר משעות הבוקר פוליטיקאים מכל המפלגות שבאו לשכנע את המצביעים לעתיד. מפלגת קדימה שלחה את חברת הכנסת דליה איציק, הליכוד הביא את יושב ראש הכנסת, רובי ריבלין, ואת העבודה ייצג חבר הכנסת פואד בן אליעזר. התלמידים הציגו שאלות והח"כים ניסו לשכנע.
דליה איציק: איך אנחנו מטפלים בכם, בכם זה קודם כל לטפל בשקט שלכם, בקיום היום יומי שלכם, שתצאו החוצה, שתוכלו לבלות, שתוכלו ללמוד בשקט, שלא כל הזמן תשמעו על פיגועים כל הזמן, זה בעצם, כל הדברים הם מותרות, זה סדר עדיפות הראשון שיש לנו.
רובי ריבלין: אנחנו התבשרנו השבוע מעל דפי העיתונות שממשלת לבנון איפשרה לחיזאללה להעביר נשק שהגיע מאירן. החמאס אומר בצורה מפורשת שקיומם של מחנות הפליטים, לא דור שלישי פוהד, דור חמישי, מאז 1948, באותה עליבות נוראית שבה נמצאים אותם אנשים במשך שנות דור כדי להיות מכשיר פוליטי בחיסולה של מדינת ישראל ולזכות השיבה.
פואד בן אליעזר: לצערי הגדול הממשלה שדליה בה חברה היום לא תיקנה את המצב הזה, ואני זוכר את המאבקים שלה.
בני טוקר: גם מקומם של המפלגות הקטנות יותר לא נבגד. המפד"ל שלחה את חבר הכנסת אורלב, מר"צ את דוקטור צביה גרינפלד, וחברת הכנסת הטריה, אסתרינה טרטמן, מישראל ביתנו, נתנה הופעת בכורה.
ח"כ אסתרינה טרטמן: יש לנו בעיה אמיתית עם ערביי ישראל ואין לי שום דבר נגדם, מי שטוב איתי יכול להישאר בין עמי, לכן יש לנו חוק אזרחות.
בני טוקר: מי שציפה שהיום יעבור בשקט טעה. דוד שמואל, מצעירי הליכוד, מטיח האשמות במפלגת קדימה.
דוד שמואל: אם זה מעניין אותך, אנשי קדימה הם הגיעו לפה, התחילו לריב איתנו, זה גם פה, זה לא רק בכנסת.
בני טוקר: אז זהו, לאחר ששמעו את הפוליטיקאים יצאו התלמידים להצביע. האם הפוליטקאים שיכנעו? גורן, מתן ואודליה, תלמידי השכבה.
גורן: האמת שהרוב היה מה זה משעמם, אבל רק, באמת, רק ישראל ביתנו באמת נגעה לנו, כאילו, בי לפחות.
מתן: היה הרבה פוליטיקאים שדיברו, שהסבירו לנו דברים שלא ידענו לפני זה ושנימקו את הדעות שלכם, ועכשיו אני הרבה יותר משוכנע.
אודליה: כולם ממש אמרו את כל הדעות שלהם באופן נחרץ, וזהו, תמיד הייתה לי את הבחירה המועדפת, כאילו מפלגת קדימה, ועכשיו אני עוד יותר בטוחה שאני רוצה את זה.
בני טוקר: התלמידים הצביעו בעזרת מערכת ממוחשבת והתוצאות לא איחרו לבוא. הזוכה בבחירות הייתה ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, עם 29%. אחריה מפלגת קדימה עם 28%, הליכוד במקום השלישי עם 20% הצבעה, העבודה 12, האיחוד הלאומי, מפד"ל 5%, ירוקים 3 והמפלגות עלה ירוק, מר"צ וש"ס, שני אחוזים לכל אחת. אז לא בטוח שהתוצאות משקפות את מה שיקרה בבחירות האמיתיות לכנסת, אבל התלמידים בוודאי למדו אתמול שיעור חשוב בדמוקרטיה.
שלום אורן: ושלום לרפי סמית, מנהל מכון סמית למחקר.
רפי סמית: בוקר טוב.
שלום אורן: אנחנו ממתינים גם לתוצאות של התיכון ליד האוניברסיטה, אבל הם, כהרגלם, שומרים על סודיות וכנראה שבסופו של דבר התוצאות שלהם לא יגיעו.
רפי סמית: אה, כי... זה קולות הימאים?
שלום אורן: קולות הימאים, אבל נדמה לי ששם קדימה זכתה במקום הראשון. תגיד, מה החשיבות בכלל, כל הבחירות האלה שעושים בתיכונים, כל האנרגיה שהפוליטיקאים משקיעים בללכת לבתי ספר תיכוניים שאין להם אפילו זכות הצבעה, זה מנבא משהו בכלל, התוצאות האלה?
רפי סמית: קודם כל, שלום, למיטב ידיעתי, יש שם קבוצה מסויימת של אנשים שכן מצביעים, גילאי מי שגיל 18 יכול להצביע.
שלום אורן: כן, אבל מעטים. כן.
רפי סמית: לא לשכוח, זה קהל שהוא חזק, ומאוד מאוד חשוב, אתה יודע, לפעמים אנחנו רגילים, אתה יודע, מישהו שנכנס לאיזה כיוון של הצבעה מסויימת, זה מתחיל להיות נוהל, אתה יודע, חלק מאיתנו מצביעים באיזה מן מסורת, וזה הצבעה ראשונה לפעמים גם הולכת איתך להצבעות חוזרות דומות, לפחות לחלק מהאנשים.
שלום אורן: אז אתה רואה בזה השקעה לע...
רפי סמית: התופעה המעניינת, שמעתי פה תוצאה, יש פה תוצאה מאוד מעניין, לפי דעתי, של ישראל ביתנו, שזה יפה מאוד, דרך אגב, תופעה שרואים אותה לאחרונה בסקרים, העליה היפה של ישראל ביתנו, גם בסקרים הארציים המלאים, אני חושב שזה חשוב כי זה בא לקהל חדש, המצביע החדש הוא המצביע הטרי, אתה יודע, צריך לשכנע אותו. זה מאמץ יפה, אני חושב שמפלגות מנסות לעבוד מול קהלים מפולחים, הן מנסות לפלח את...
שלום אורן: אתה אומר שההצבעה...
רפי סמית: המצביעים החדשים היא קבוצה חדשה.
שלום אורן: אתה אומר שההצבעה הראשונה לפעמים הצבעה שקובעת לכל המשך החיים?
רפי סמית: לא לא. תראה, יש לה השפעה, אל תשכח שכולנו היינו צעירים, אנחנו יש לנו גם אלמנט המרד איננו, יש שם תופעה, ואני חשבתי שעלה ירוק יקבלו יותר, שם, בטח בליעדה הם קיבלו יותר.
שלום אורן: לא, באורט הם כנראה יותר חנונים, אז הם לא מצביעים לעלה ירוק.
רפי סמית: למה, לא, דווקא חנון בעלה ירוק לפעמים מצביעים.
שלום אורן: תגיד אתה, יש איזה מחקר שהראה, נניח, ב...
רפי סמית: היה בזמנו פעם, היה פעם בעיר ברמת גן שהם פעם זה פה, אבל הם יותר טעו מאשר צדקו במערכות הבחירות.
שלום אורן: כן, הם טעו הרבה. יש איזה מחקר שמראה כמה, איך אנחנו, אם נוער מצביע כמו שההורים שלו הצביעו בבית, או ש...
רפי סמית: תראה, לא, יש... אנחנו יודעים פה שעד היום, עד היום, הבחירות האלה, תרשה לי בדקה, אני קורא להם אזוביץ’’, למה אזוביץ’’, זה אזולאי ורבינוביץ’’ ביחד מצביעים לקדימה, עד היום מי שהיה נולד אנשים של רבינוביץ’’, 60% סיכוי שהיה מצביע למפלגת העבודה בשמאלה, מי שהיה מצביע אזולאי, היה מצביע, 60% היה מצביע לליכוד בימינה, קדימה איחדה את זה ביחד, ולכן, זאת אומרת, הרקע העדתי בפירוש, זה מה שהוא הדור, הדורות ה...
שלום אורן: כן והיום זה, רפי סמית, היום זה הפך לאופנה, מאז בליך שאולי פעם אחת ניבא את תוצאות הבחירות...
רפי סמית: כן, זה נכון...
שלום אורן: שכל בית ספר עושה.
רפי סמית: זה נחמד, זה גימיק, זה יפה, זה חשוב, זה מראה על המעמד של המפלגות להגיע למצביעים הצעירים החדשים.
שלום אורן: אבל אתה יודע שהמון...
רפי סמית: זה 300,000 מצביעים, לא לשכוח, זה כמו 294,000 מצביעים, אם אני לא טועה על המספר הזה, וזה, תשמע, כוח אלקטורלי גדול, יש פה מצביעים חדשים שחלקם זה צעירים, חלקם זה עולים חדשים. וזה קהל שהוא...
שלום אורן: אין לך מושג, אבל, רפי סמית, אולי יש לך, כמה מאמץ משקיעים הפוליטיקאים בלבוא לבתי ספר, ושאלתי אתמול נדמה לי, אחד מחברי הכנסת, הוא אומר, בין כך אין לנו מה לעשות בבוקר, הבקרים שלנו פנויים, אז אנחנו הולכים לבתי ספר. אבל כל ראשי המפלגות באים, מופיעים בפני תלמידים, בפאנלים, בהרצאות, והתלמידים מאוד אוהבים את זה.
רפי סמית: כן.
שלום אורן: אולי כי לא לומדים באותו זמן שיעורים אחרים.
רפי סמית: זה כבר אלמנט אחר. אבל ההשקעה של המפלגות במצביעים החדשים היא רבה, כמעט כל מפלגה גדולה מקימה לעצמה מטה מיוחד, משקיעה מאמצים, פרסום הוא מאמץ לא קטן למצביעים החדשים, גם לתיכוניסטים.
שלום אורן: אז אביגדור ליברמן היה חותם על התוצאות במכללת אורט בירושלים, 29% מקום ראשון, אבל אתה אומר שהם מתחזקים בסקרים.
רפי סמית: בפירוש כן.
שלום אורן: כן. רפי סמית, תודה רבה לך.
רפי סמית: כל טוב והמשך יום נעים.
http://www.beytenu.org.il/content.asp?NID=1&CID=124
__________________________________________________ ____________

אני גאה ללמוד שם!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר